Çocukta safra kesesi taşı acilen

seveta

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2024
6
0
34
Arkadaşlar selam benim oğlum 6 yaşında safra kesesinde taş var 5mm büyüklüğünde doktor bir ilaç verdi ursomed isminde 6ay kullanmam gerektiğini geçmediği taktirde ameliyat olması gerektiğini söyledi bu gibi ilaçlar kullanıp taşın eridiğini bilen duyan var mı arkadaşlar güzel haberlerinizi bekliyorum 😇

Arkadaşlar selam benim oğlum 6 yaşında safra kesesinde taş var 5mm büyüklüğünde doktor bir ilaç verdi ursomed isminde 6ay kullanmam gerektiğini geçmediği taktirde ameliyat olması gerektiğini söyledi bu gibi ilaçlar kullanıp taşın eridiğini bilen duyan var mı arkadaşlar güzel haberlerinizi bekliyorum 😇
Safra kesesi değil ama böbrek taşlarım var😅
Doktoruma sordum şurada su var gilaburu iç bilmem ne takviye ilaçlar iç vs vs .. bunları yapayım mı dedim eriyor mu cidden diye.. içtiğin şeyler taşı küçültmez eritmez, bol su içtiğin aldığın şeyler kanalda biraz genişleme yapıyor az da olsa düşürmeye bazen yardım ediyor dedi. Kendi de bir takviye yazdı içtim. Su da içtim, düştü mü dersen hayır operasyon geçirdim 🤷🏻‍♀️ Safra kesesindeki nasıl olur bilemiyorum🤷🏻‍♀️

Allah şifa versin minnoş kuzuya inşallah operasyona gerek kalmaz

Safra kesesi değil ama böbrek taşlarım var😅
Doktoruma sordum şurada su var gilaburu iç bilmem ne takviye ilaçlar iç vs vs .. bunları yapayım mı dedim eriyor mu cidden diye.. içtiğin şeyler taşı küçültmez eritmez, bol su içtiğin aldığın şeyler kanalda biraz genişleme yapıyor az da olsa düşürmeye bazen yardım ediyor dedi. Kendi de bir takviye yazdı içtim. Su da içtim, düştü mü dersen hayır operasyon geçirdim 🤷🏻‍♀️ Safra kesesindeki nasıl olur bilemiyorum🤷🏻‍♀️

Allah şifa versin minnoş kuzuya inşallah operasyona gerek kalmaz

Allah sizinde yardımcınız olsun çok geçmiş olsun bol suyla geçer inş sizinki de aynen taşın erimesi çok zormuş 😓safra bambaşka kanala düşerse tehlikeli bizimkinin tamamen kaybolması gerekıyormuş

Allah sizinde yardımcınız olsun çok geçmiş olsun bol suyla geçer inş sizinki de aynen taşın erimesi çok zormuş 😓safra bambaşka kanala düşerse tehlikeli bizimkinin tamamen kaybolması gerekıyormuş
Valla benimki 1 cm tırtıklı taş idi düşmedi, kanal kapanmış fark etmedim diğer böbrek çalıştığı için. En son yüksek enfeksiyon ağrı ile hastaneye yatışım gerçekleşti. İdrarım vücuda taşmış vs vs böbreğim şişti stent takıldı. Enfeksiyondan müdahele edilemedi. Günlerce antibiyotik aldım litrelerce serum takıldı. İlk günler kafam bile yerinde değil halüsilasyon falan görüyordum kafamın içinde sesler ..
Sakın ama sakın ihmal etmeyin, ben yetişkinim bildiğim defalarca hastaneye gittiğim halde tıkandığı fark edilmedi. Hastane değiştirdik vs perişan oldum. Allah yardımcınız olsun :KK43: kendimden biliyorum inşallah öyle bir vaziyet olmaz mutlaka dikkat edin

X