"Çocuklar ölmesin" diyen Ayşe Öğretmen hakkında 'terör propogandası' soruşturması

Zahmet olmadi, baktim. Once "cocuklari oldurmek= terorist propogandasi" deyip sonra onu aciklamaya ugrasmissin. Cumlelerin yuvarlak, kendince kadini suclamak icin aklina gelen herseyi yazmissin ama mervecik gibi yorumlarin da varsayimlara dayali. Kadini PKKli olmakla suclamissin ama delilin yok. Nerden vardin bu kaniya?

Saraylım , burada siyasetin bir fiil içinde bulunan kim var ? Senin yorumlarının çoğu bana nasıl varsayım geliyorsa , benimkilerin de sana varsayım hatta safsata gelmesi normal .
Ben bunlara hiç takılmam .

Kadını pkk lı ilan etmiyorum , sorgulanma gerekçesinin sebeplerini kendimce yorumluyorum , ok ?

Çünkü bu sorgulanma insafsızca bulunuyor , bende ülkenin mevcut durumda alt metinde çıkacak bu ''varsayımlar'' varken , soruşturmanın çokta lüzumsuz olduğunu düşünmüyorum .

Bu arada cümlelerim hiçte yuvarlak değil . Çok çok net .

Oradaki operasyonlarda, iğneyle kuyu kazılıyor, kimsenin canına malına birşey gelmesin diye yeterince uğraşılıyor zaten. Medyanın cami yanınca, akp yaktı demesi, birine birşey olunca asker yaptı hükümet yaptı demesi, doğru mu? Olayları çarpıtarak anlatmıyorlar mı?
Olaylari carpitarak anlattiklarini nerden biliyorsun? Onlardan bir tanesinin bile roportajini yayinlamak yasak bu ulkede. Kim konussa PKK yanlisi sayiliyor. Beyaz bile sadece dinledigi icin suclandi bu ulkede yaa.. Sadece dinledigi icin.. Bir de oraya gidip izlenimlerini paylasmaya kalkan biri olsa hali nice olur bu ulkede,dusunebiliyor musun? Ben sosyal medyadaki roportajlara dayanarak yaziyorum, bire bir acili halkin anlattiklarini, evlerini bosaltan, yikintilar arasindan kendine yol bulmaya calisan, aciz diye haykiran halkin anlatiklarini. Sen neye dayanarak yaziyorsun?

Al bak, sadece Silvanin hali, ilk 4 gun sonrasi.. Oralarda savas hala devam ediyor.

Saraylım , burada siyasetin bir fiil içinde bulunan kim var ? Senin yorumlarının çoğu bana nasıl varsayım geliyorsa , benimkilerin de sana varsayım hatta safsata gelmesi normal .
Ben bunlara hiç takılmam .

Kadını pkk lı ilan etmiyorum , sorgulanma gerekçesinin sebeplerini kendimce yorumluyorum , ok ?

Çünkü bu sorgulanma insafsızca bulunuyor , bende ülkenin mevcut durumda alt metinde çıkacak bu ''varsayımlar'' varken , soruşturmanın çokta lüzumsuz olduğunu düşünmüyorum .

Bu arada cümlelerim hiçte yuvarlak değil . Çok çok net .
Ben hic varsayim yapmam Aus. Bu ulkede ne olmus, ne bitmis yaziyorum, sadece olanlari. Bir tane, tek bir varsayim bulup getiremezsin bana. Beni kendinle veya diger AKPlilerle karistirma.

Olaylari carpitarak anlattiklarini nerden biliyorsun? Onlardan bir tanesinin bile roportajini yayinlamak yasak bu ulkede. Kim konussa PKK yanlisi sayiliyor. Beyaz bile sadece dinledigi icin suclandi bu ulkede yaa.. Sadece dinledigi icin.. Bir de oraya gidip izlenimlerini paylasmaya kalkan biri olsa hali nice olur bu ulkede,dusunebiliyor musun? Ben sosyal medyadaki roportajlara dayanarak yaziyorum, bire bir acili halkin anlattiklarini, evlerini bosaltan, yikintilar arasindan kendine yol bulmaya calisan, aciz diye haykiran halkin anlatiklarini. Sen neye dayanarak yaziyorsun?

Al bak, sadece Silvanin hali, ilk 4 gun sonrasi.. Oralarda savas hala devam ediyor.

Örnek istiyorsan, görüşü belli olan kanallardan değil, her görüşü içeren yada bağımsız olan medyalardan almalısın haberi. Twitterda pkk gerçekleri sayfaları var. Kürt olup da çektiği pkk zulümlerini yazan çok sayfa var. Onlar da direkt olay yerinden yazıyor, foto atıyor, video gönderiyor

Ben hic varsayim yapmam Aus. Bu ulkede ne olmus, ne bitmis yaziyorum, sadece olanlari. Bir tane, tek bir varsayim bulup getiremezsin bana. Beni kendinle veya diger AKPlilerle karistirma.

Senin varsayım yapmadığını düşünüyor olman , benim senin yazdıklarının çoğunu varsayım gördüğüm gerçeğini değiştirmez ama .
Neyse , en sevmediğim şey kişisel tartışmalardır , seni beni değil , yayına bağlanan kadını konuşuyoruz varsayım yapa yapa .

Konuya dönüp yineliyorum ;'' bana göre ''

Çocuklar Ölmesin Demek = Terör Propagandası ....

Gibi lanse ediyor bazı basın organlarında ama durum bundan ibaret değil tabi.

Ekranlarda farklı yansıtılıyor = Ekranlarda orayı bu hale getiren sadece pkk , sivil ölümlerden sadece pkk sorumlu diye yansıtılıyor ama ....

Öğretmen arkadaşlar dönüp o çocukların yüzüne nasıl bakacak = Devlet kendi öğretmenini korudu , çocuklar kimsenin umurunda değil ...

Görün,duyun,bize el verin = Devletin zulmüne sessiz kalmayın ! (çünkü zaten pkk yeteri kadar lanetleniyor , bu konuda çağrıya gerek yok )

Eşitlikleri ihtimalinden ötürü bu soruşturma normaldir .

Gerçekten öğretmen olmadığı zaten ispatlandı
Samimi bir şekilde masumlar ölmesin dese dinlenmeyecek miydi?
Niyetinin iyi olmadığı aşikar
Orada yapılan zulmün sebebi pkk değilde asker miş gibi lanse edilmeye çalışılıyor
Olaylar çarpıtılıyor evet
Hiç vicdan kalmamış olacakki sırf hükümete laf söyleyebilmek adına asker suçlanıyor
Sorgulanma sebebi masumlar ölmesin demesi değil
Pkk yı aklayıp askeri suçlamaya teşvik etme amacındandır
Samanyolunun videosu paylaşılmış ne kadarda tarafsız bir örnek tarafsız bir göz
Birde orada yaşayan askeri dinleyin madem

Gerçekten öğretmen olmadığı zaten ispatlandı
Samimi bir şekilde masumlar ölmesin dese dinlenmeyecek miydi?
Niyetinin iyi olmadığı aşikar
Orada yapılan zulmün sebebi pkk değilde asker miş gibi lanse edilmeye çalışılıyor
Olaylar çarpıtılıyor evet
Hiç vicdan kalmamış olacakki sırf hükümete laf söyleyebilmek adına asker suçlanıyor
Sorgulanma sebebi masumlar ölmesin demesi değil
Pkk yı aklayıp askeri suçlamaya teşvik etme amacındandır

Konunun özeti..

Örnek istiyorsan, görüşü belli olan kanallardan değil, her görüşü içeren yada bağımsız olan medyalardan almalısın haberi. Twitterda pkk gerçekleri sayfaları var. Kürt olup da çektiği pkk zulümlerini yazan çok sayfa var. Onlar da direkt olay yerinden yazıyor, foto atıyor, video gönderiyor
Ben sana roportaj getiriyorum, sen yanli medya diyorsun. Bu videodakiler artist mi? Sen hangi tarafsiz medyadan bahsediyorsun? Bu ulkede tarafsiz yayin yapabilen medya mi kaldi? Gazeteciler neden icerde? Hurriyete neden saldirildi? Ahmet Hakan neden dayak yedi? Bu ulkede AKP aleyhine haber yapmak yasak. Sahi, bunlari ilk benden mi duyuyorsun?
Ben gene soyluyorum, onuncu kez. PKKnin yaptigi zulmu burada ne ben, ne de baskasi inkar etmiyor. Ama bu halki ondan korumak hukumetin isi, can ve mal guvenligini saglamak da. saglayamiyorsa, tam tersine zulme o da istirak ediyorsa, bu halk onun yanlis uygulamalarindan, kararlarindan dolayi aci cekiyor, evsiz, assiz kaliyorsa ben ondan hesap sorarim arkadas. Cunki bu ise soyunup basa gelen o, vergilerimizle maaslarini alan da o, PKK degil, anladin?
Neyse, bir dahaki mesajlarimda, yarin, on gun sonra bir daha, bir daha yazarim, nasilsa anlayacaginiz yok.

Ben sana roportaj getiriyorum, sen yanli medya diyorsun. Bu videodakiler artist mi? Sen hangi tarafsiz medyadan bahsediyorsun? Bu ulkede tarafsiz yayin yapabilen medya mi kaldi? Gazeteciler neden icerde? Hurriyete neden saldirildi? Ahmet Hakan neden dayak yedi? Bu ulkede AKP aleyhine haber yapmak yasak. Sahi, bunlari ilk benden mi duyuyorsun?
Ben gene soyluyorum, onuncu kez. PKKnin yaptigi zulmu burada ne ben, ne de baskasi inkar etmiyor. Ama bu halki ondan korumak hukumetin isi, can ve mal guvenligini saglamak da. saglayamiyorsa, tam tersine zulme o da istirak ediyorsa, bu halk onun yanlis uygulamalarindan, kararlarindan dolayi aci cekiyor, evsiz, assiz kaliyorsa ben ondan hesap sorarim arkadas. Cunki bu ise soyunup basa gelen o, vergilerimizle maaslarini alan da o, PKK degil, anladin?
Neyse, bir dahaki mesajlarimda, yarin, on gun sonra bir daha, bir daha yazarim, nasilsa anlayacaginiz yok.

Her yerde taraf var.. Diğer tarafları neden dinlemiyorsun oradaki.
Tek tarafa odaklanıp kalmamak lazım, her konuda

Senin varsayım yapmadığını düşünüyor olman , benim senin yazdıklarının çoğunu varsayım gördüğüm gerçeğini değiştirmez ama .
Neyse , en sevmediğim şey kişisel tartışmalardır , seni beni değil , yayına bağlanan kadını konuşuyoruz varsayım yapa yapa .

Konuya dönüp yineliyorum ;'' bana göre ''

Çocuklar Ölmesin Demek = Terör Propagandası ....

Gibi lanse ediyor bazı basın organlarında ama durum bundan ibaret değil tabi.

Ekranlarda farklı yansıtılıyor = Ekranlarda orayı bu hale getiren sadece pkk , sivil ölümlerden sadece pkk sorumlu diye yansıtılıyor ama ....

Öğretmen arkadaşlar dönüp o çocukların yüzüne nasıl bakacak = Devlet kendi öğretmenini korudu , çocuklar kimsenin umurunda değil ...

Görün,duyun,bize el verin = Devletin zulmüne sessiz kalmayın ! (çünkü zaten pkk yeteri kadar lanetleniyor , bu konuda çağrıya gerek yok )

Eşitlikleri ihtimalinden ötürü bu soruşturma normaldir .

:KK48: Tamam ya, benim getirdigim kanitlarin, roportajlarin, Turk Istatistik kurumundan getirdigim istatistiklerin hepsi hikaye, varsayim. Seni ise yilin en isabetli Turkce sozluk cevirmeni ilan ettik, butun cumleleri basari ile Turkceye cevirmissin. Tebrik ederim.:KK52:

Saraylim Saraylim haklısın etraf hep yanlı medya dolu gibi gözüküyor ama tarafsız dinlemek imkansız dıye birşey yok
Sağcısınıda dinle solcusunuda
Oradaki halkıda dinle askeride
O zaman tarafsız yorum yapabilirsin
Ahmet hakan ve hürriyet olayını biraz araştırırsan hükümetle alakası olmadığını görebilirsin
Halkı pkk dan korumak devletin işi haklısın
Operasyonları başlattı temizlensin dedi
Halk zarar görmesin diye sokağa çıkma yasağı kondu
Operasyonlar başlamadan gidebilen güvenli yerlere geçsin dendi
Asker operasyona başladı
Pkk yaktı yıktı
Evini vermeyenleri tehdit etti infaz etti
Eee sonuç asker zulmediyor oldu
Anlaşılan uzaktan olaylar baya farklı gözüküyor

Son düzenleme:
@saraylım haklısın etraf hep yanlı medya dolu gibi gözüküyor ama tarafsız dinlemek imkansız dıye birşey yok
Ahmet hakan ve hürriyet olayını biraz araştırırsan hükümetle alakası olmadığını görebilirsin
Asker operasyona başladı
Pkk yaktı yıktı
Saraylim Saraylim Hee birde bu arada Türkiye tarihine bakarsan bu kadar rahat eleştirilebilen başka tek bir hükümet bulamazsın hakaret elbette yargılanıyor
Zamanında sol dan oluşan bir koalisyon parti zamanında üniversite hoca olan amcam verdiği bir konferans nedeniyle gözaltına alınmış aklının almayacağı kadar dövülmüştü dava açmaya kalktığında ise hiç öyle bir kayıt olmadığı ortaya çıktı gözaltına dahi alınmamış meğersem...

:KK48: Tamam ya, benim getirdigim kanitlarin, roportajlarin, Turk Istatistik kurumundan getirdigim istatistiklerin hepsi hikaye, varsayim. Seni ise yilin en isabetli Turkce sozluk cevirmeni ilan ettik, butun cumleleri basari ile Turkceye cevirmissin. Tebrik ederim.:KK52:

Saraylım koyduğun video ve röportajlarla Amerikayı yeniden keşfetmiş olmuyorsun .

Güneydoğu da bu savaş ortamını , halkın çektiğini kim görmezden geliyor ?

Sadece sen bu videonun sorumlusuna devlet diyorsun , ben pkk . Sen öyle varsayıyorsun ben böyle :KK66:

Takildin kaldin bozuk plak gibi Cikita. Diger taraflar ne diyor? Guneydoguda halk cok mutlu, isinde, gucunde, asinda, sicak yuvasinda mi diyor?

Lanet olsun pkk diyor , devlete güveniyor , askere küfür edip taş atmıyor ... 112 nin sokağına girmesini engellemiyor .

Devlet bizi koruyor diyor , bu savaş bitsin diyor evet ama bu savaşın bitmesi için pkk nın bitmesi gerektiğini de biliyor .

@saraylım haklısın etraf hep yanlı medya dolu gibi gözüküyor ama tarafsız dinlemek imkansız dıye birşey yok
Asker operasyona başladı
Pkk yaktı yıktı
Ilina, ben asker orada cok rahat, keyfi yerinde demiyorum ki. Askere operasyon yap dediler, yapiyor. Kis gunu sogukta, dogru durust yemeden icmeden, silahlarin golgesinde. Ama bu benim bugun onceligim degil. Asker orada yalniz degil, hepsi birbirinin yaninda yamacinda. Orada bugun yalniz olan, mazlum olan, magdur olan halk. Evi barki iki ates arasinda kalan, delik desik olan, yikilan, elektriksiz karanlikta sogukta kalan, aclik ceken, hastasini hastaneye, cenazesini topraga yetistiremeyen halk. Bunu anlamak cok mu zor?

Oyle senin sandigin gibi halka operasyon yapilacagi filan da haber verilmemis, sadece sokaga cikma yasagi ilan edilmis. Geri cekilen ogretmenlere bile operasyon yapilacagi soylenmeyip seminer filan denmisti, halka mi haber verildi?Buna gercekten inaniyor musun?

Saraylım koyduğun video ve röportajlarla Amerikayı yeniden keşfetmiş olmuyorsun .

Güneydoğu da bu savaş ortamını , halkın çektiğini kim görmezden geliyor ?

Sadece sen bu videonun sorumlusuna devlet diyorsun , ben pkk . Sen öyle varsayıyorsun ben böyle :KK66:
Sen oyle varsay canimcim.. Oyle varsaymak en kolayi bu ulkede. Videoyu seyretmis gibi de konusmuyorsun ustelik, hala bunu onlarin soyledigini degil de benim varsaydigimi yazdigina gore..:KK51:

Ilina, ben asker orada cok rahat, keyfi yerinde demiyorum ki. Askere operasyon yap dediler, yapiyor. Kis gunu sogukta, dogru durust yemeden icmeden, silahlarin golgesinde. Ama bu benim bugun onceligim degil. Asker orada yalniz degil, hepsi birbirinin yaninda yamacinda. Orada bugun yalniz olan, mazlum olan, magdur olan halk. Evi barki iki ates arasinda kalan, delik desik olan, yikilan, elektriksiz karanlikta sogukta kalan, aclik ceken, hastasini hastaneye, cenazesini topraga yetistiremeyen halk. Bunu anlamak cok mu zor?

Oyle senin sandigin gibi halka operasyon yapilacagi filan da haber verilmemis, sadece sokaga cikma yasagi ilan edilmis. Geri cekilen ogretmenlere bile operasyon yapilacagi soylenmeyip seminer filan denmisti, halka mi haber verildi?Buna gercekten inaniyor musun?
Haber verildi bundan emin olabilirsin babam orada görev yapıyor
Hiçbir şekilde destek vermeyen masum halka elbette bende üzülüyorum
Ama büyük çoğunluğu özerklik bizimde davamız deyip boşaltmamışlar
Benim önceliğim asker
Oradaki halk ve oy verdikleri parti zamanında destek vermese bu kadar büyüyemeyeceklerdi
Onların memleketi orası kendi yuvalarındalar
Asker bu düzeye getirdikleri için mecbur gitti
Yerde yatıyorlar zaman bulurlarsa konserve yiyorlar
Her an şehit olabilirler korkmazlar bundan gurur duyarlar ama bak babamın bırakıp gittiği eşi altı çocuğu var
Geride daha nice asker ailesi bizlerede üzülüyormusunuz

her halikarda olan oradaki masum halka oluyor. kim ne derse desin masumlar çekiyor acıları.. onlar ölüyor.
ben ona bakıyorum. bitiremediler şu katliamları. bitiremediler çocuk ölümlerini. hadi bunu dedim diye banada deyin pkklı.

Her halükarda olan önce masum kürt halkına , orada canı pahasına savaşan askere ve şehit ailelerine oluyor .

Katliamı devlet yapıyor diyen olmadığı sürecede , pkk tarafından yapılan katliamın ve zulmün hala devlet tarafından bitirilememesine herkes eleştiri sunabilir , bu kimseyi terörist yapmaz .

X