Çocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir?

kahvelisut

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2024
9
20
Ulkenin ve dunyanin hali ortada. Ekonomik sikintilar, her gun her yerden duydugumuz akil almaz olaylar. Merak ediyorum cocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir? Hic korkmuyor musunuz dunyaya gelecek olan canliya guzel bir gelecek sunamamaktan? Cocugum yok ve cocuk sahibi olmayi da istemiyorum bu gibi dusuncelerden dolayi. Sizlerin fikirlerini merak ettim.

Artık yurtdışı veya Türkiye hiç farketmeden heryerde ayrı bela var .. ben yurtdışında yaşıyorum son zamanlar çok soğudum çocuk olayından. Yıllardır bekliyorum bebeğim olsun diye ama olması nasip be şuan aşırı korkuyorum olmayan çocuğum için endişeleniyorum. Allahım korusun bütün kötülüklerden çoluk cocuğu ben daha kendimi kadın olarak koruyamıyor iken , el kadar çocuğa nasıl sahip çıkarım diye günlerdir düşünüp duruyorum haberler psikolojik olarak beni mahf etti başım ağrıyor günlerdir narinin olayını daha sindirmeden üst üste bu olaylar çok kötü oldu. Bir yandan devlet hiç sesini çıkarmıyor hiç bir parti den konuşma yok bakın hiç bir parti diyorum hepsinden bahsediyorum tek bir insan bile çıkıp bundan sonra biz bir daha böyle bir şeyin olmaması için mücadele edeceğiz yada daha sıkı bir tedbir alacağız demiyor veya heryere polis görevlendireceğiz sakın korkmayın evlerinize kapanmayın demiyorlar.. sanırım hedef de bu herkes eve kapansın korksun.. kimsenin umrunda değil biri panik atak mı oldu biri acaba anksiyete mi geçiriyor hiç kimsenin s**nde değil kusura bakma ben uzakta olmama rağmen aşırı üzüldüm. Bu haberi de ilk kadınlar kulübünde bir genç kızın yazdığı yazıdan öğrendim olayı anlamadım ve bi kaç gün sonra Instagram da yayılmaya başladı haber. Narin olayından sonra ben haber izlememeye başlamıştım taki şu olaya kadar kanım çekildi bu kafayla acaba bu hayvan oğlu hayvan nasıl yaşadı merak ediyorum neyin kafası bu ..

Üç çocuğum var. Bir fikri motivasyonla dünyaya getirmedim. Allah nasip etti oldular çok şükür. Ama büyütürken büyük bir motivasyonum var. Bu iğrenç dünyanın güzel çiçekleri olsunlar. Hem guzellestirsinler dünyayı hem de miss kokularini salsinlar. Dünya her zaman iğrenç bir yerdi zaten. Bazı güzelliklerle yaşanılabilir bir yer. O yaşanabilir güzellik benim yavrularim olsun istiyorum. Bütün çocuklarımız içlerindeki o temizlikle kalsınlar. Çevrelerini aydinlatsinlar. Duam bu.

Ulkenin ve dunyanin hali ortada. Ekonomik sikintilar, her gun her yerden duydugumuz akil almaz olaylar. Merak ediyorum cocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir? Hic korkmuyor musunuz dunyaya gelecek olan canliya guzel bir gelecek sunamamaktan? Cocugum yok ve cocuk sahibi olmayi da istemiyorum bu gibi dusuncelerden dolayi. Sizlerin fikirlerini merak ettim.
Motivasyonum hormonlarım 😂 deli gibi anne olmak bebeğim olsun istiyorum. Dünya yaratıldığından beri sakin olduğu bir zaman olmuş mu? Hayır. Zaten dünya onun için yaratılan bir yer değil e ürememizde gerekiyor yaratılanların dünyaya gelmesi için. O yüzden çok düşünmemek lazım. Biz nasıl doğduk yaşadık yaşanır öyle. Kader biraz da 😁

Üç çocuğum var. Bir fikri motivasyonla dünyaya getirmedim. Allah nasip etti oldular çok şükür. Ama büyütürken büyük bir motivasyonum var. Bu iğrenç dünyanın güzel çiçekleri olsunlar. Hem guzellestirsinler dünyayı hem de miss kokularini salsinlar. Dünya her zaman iğrenç bir yerdi zaten. Bazı güzelliklerle yaşanılabilir bir yer. O yaşanabilir güzellik benim yavrularim olsun istiyorum. Bütün çocuklarımız içlerindeki o temizlikle kalsınlar. Çevrelerini aydinlatsinlar. Duam bu.
Ne güzel dua benim de var üç tane oğlum vicdanlı merhametli hayırlı evlat iyi insan olsunlar inşallah.. zaman kötü dünya kötü her yer kötü. Ben de motivasyon olarak düşünmedim sadece çocuklarım olsun onları güzel yetiştireyim istedim

gelişine yaşamayı seviyorum. Mükemmelliyetçi olduğumu söyleyemem. Hayatta başıma gelmiş birçok şeye eyvallah demişimdir, kenardan seyretmeye değil sahnede olmaya geldim. Madem dünyada böyle bir kavram var, ben içinden geçmeyeceğim de kim geçecek😂😂 dedim, Allah da nasip etti. Hayatı tecrübe etmek tek motivasyonumdu.

Ben de çok dedim 'bu dünyaya çocuk getirilmez, gel yapmayalım' diye ama eşim çok ısrarcıydı. Yaprık iki tane, şimdi kapağı yurt dışına atabilsinler diye imkan üzerine imkan arıyoruz. Biri 10 biri 14 yaşında, inşallah yasaları çok keskin, insanları çok düzgün ülkelere gitmeyi başarırlar.

Her zaman batıl yok olmaya mahkumdur,dünya hayatı zaten rahatlık yeri değil imtihan yeridir,inşallah hayırlı olur evlatlarım benim bir kızım var Allah bağışlasın ,kardessiz olmasın hem tekrar evlat nimetini tatmak için 2. Yide istedim inşallah kucagimiza almayı Rabbim nasip eder.biz anne babayiz emanetcileriz, Rabbim kullarını bizden daha çok düşünür her zaman hâyir ile şer yarışacak. Bize düşen temiz, düzgün, itikatli, imanlı, ahlakli... evlat yetiştirmek bizim görevimiz, koruyacak olan Allahu Teala

Çocuklarım için güzel bir gelecek teminatı yaptığımız için hazır olduğumuzu hissettik. Bir de çok seviyorum. Dünyadaki tüm çocukları çok seviyorum. Elimden gelse 3 daha yapar 6ya tamamlarım. Ama 3 tane yeter Allahım can sağlığı versin hepsine.
Ademle Havva cennette bile şeytanı dinlediler. Yani ilk insanlar yaratıldığından beridir var huzursuzluk. Yeni bir şey değil bu.

Bana da çok tuhaf geliyor.her taraf çoluk çocuk dolu cehennem gibi ülkede.hâlâ daha milyonlarca çocuk yapmaya çalışan, yapamazsa kafayı yiyen kadın var ülkede.hayatım boyunca empati yapamadığım tek konu.

Bana da çok tuhaf geliyor.her taraf çoluk çocuk dolu cehennem gibi ülkede.hâlâ daha milyonlarca çocuk yapmaya çalışan, yapamazsa kafayı yiyen kadın var ülkede.hayatım boyunca empati yapamadığım tek konu.
ben de sizin gibi dusunuyorum. hala cevremde cocuk cocuk diye olup bitenler var. ki yurtdisinda yasiyorum, esim yabanci ve duzgun bir ortamda yasiyoruz. buna ragmen asla cocuk istemiyorum. sanirim asla empati yapamayacagim.

Motivasyonum hormonlarım 😂 deli gibi anne olmak bebeğim olsun istiyorum. Dünya yaratıldığından beri sakin olduğu bir zaman olmuş mu? Hayır. Zaten dünya onun için yaratılan bir yer değil e ürememizde gerekiyor yaratılanların dünyaya gelmesi için. O yüzden çok düşünmemek lazım. Biz nasıl doğduk yaşadık yaşanır öyle. Kader biraz da 😁
Bazıları yaşayamıyor işte onu diyoruz.ürememiz de gerekmiyor ayrıca.neslimizin tükenmesinin herhangi bir sakıncası yok.kızınin kellesi önüne atılan kadın da kesin amann olur öyle şeyler dünya böyle zaten diyordur.

Tabiki allah kısmet etti ve oldu.
Hayırlısı olsun inşallah.
2 hafta sonra kucağıma alıcam.
Heyecan ve merak var .
Allah bilir kesin evde son gece uyuyamam .
heyecandan.
Elimden geldiği kadar ilk başlangıçtan onun büyüyüp yetişmesinde
Ne gerekirse yapacağım.
kendime güveniyorum..
her türlü fedakarlığa hazırım.
🥰😍🙂 şuanda bile hareket halinde tekmeliyo . 😄

Dünyada kötülük, iğrençlik her zaman vardı
Evet son yıllar sabrımızı, aklımızı zorlayan şeyler görüyoruz ama bu tür şeyler hep vardı.

İyi bir insanım.İyi bir insanla evliyim.
Ahlaklı, sağlıklı, maddi manevi güçlü olan bir çiftiz. Allah da nasip etti, 3 evladım var. Onları da iyilerden olması için yetiştiriyorum.
İyi ile kötünün mücadelesi sonsuza dek sürecekken meydanı kötülere bırakamayız değil mi?
Güven ortamı oluşturup, tedbiri alıp takdiri Allaha bırakırım.
Yapacak birşey yok. Varsa elimden geleni yaparım zaten.
Benim inancıma göre her şeyin bedeli ödenecek. O iç rahatlığı sağlıyor bir noktadan sonra.

X