Gebeliğe Hazırlık Çocuk Sahibi olmak konusunda kafam çok karışık...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ruida

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
119
51
33
Herkese merhaba,
Önce basit kistle başlayan serüvenim sonrasında polikistikOver olduğumu öğrendim adetlerim hep çok düzenlidir hiç adet gecikmem olmadı ama böyle bir tanı aldım derken kendi kendime hamile kaldım Ve Buraya ilk defa geçen nisan ayında hamile olduğumu öğrendiğim zaman üye olmuştum ama malesefki embriyo oluşmadı ve 8.haftaya kadar bekledim ama düşükle sonuçlandı ve kürtaj oldum...bu süreç beni fiziksel ve psikolojik olarak gerçekten çok yordu ve o günden beri tekrar çocuk sahibi olmaya uğraşmadım...aklımda sürekli aynı soru ya tekrar aynısı olursa diye düşünmeden edemiyorum...kürtaj olduğum doktorumdan bir sürü tahlil ve genetik test adı aldım hepsini yaptırmak istiyorum tekrar denemeden önce ama kürtajdan sonra Reglim çok azaldı gibi geliyor ama doktorum normaldir diyor.bu arada bu doktorum da sende polikistikOver filan gözükmüyor dedi tabi bu süreçte 72 kilodan 61 e indim belki onunda etkisi vardır.29 yaşındayım 1.5 senedir evliyim eşimin yaşı 39 oldu o tekrar denemek istiyor ama bana söylemiyor gibi geliyor etrafımızda herkes çocuk Sahibi oldu içim titremiyor değil onlara baktıkça annem torununu görmek istiyor tüm bunlar bir tarafa ama işim çok yoğun ayrıca da okula gidiyorum hayatım karman çorman ama geç kalırda çocuk Sahibi olamazsam diye çok korkuyorum Her çocuk Sahibi olan arkadaşımda bende olsam diyorum bunlar bir şekilde hallolur ama eski korkular yakamı bırakmıyor doktorumu değiştirmeyi ve direk olarak tüp bebek denemeyi istiyorum...eşimle bu konuları konuşamıyoruz galiba onunda kafası karışık sizce ben yapmalıyım ?

Kesinlikle uygun zamanda öncelikle eşinizle konuşmalısınız çocuğun artılarını eksilerini hepsini paylaşmalısınız size bu yoğun zamanlarda çocuğunuzun bakımında destek olacak mı ? Yoksa uzaktan büyümesini mi izleyecek hepsini konuşup açıklığa kavuşturun siz kendinizi psikolojik olarak hazırlamalısınız inanın bir defa oldu diye hep olacak kaidesi yok kendi kendinize hamile kalabiliyorsanız tüp bebek tedavisine de gerek yok bence

Kesinlikle uygun zamanda öncelikle eşinizle konuşmalısınız çocuğun artılarını eksilerini hepsini paylaşmalısınız size bu yoğun zamanlarda çocuğunuzun bakımında destek olacak mı ? Yoksa uzaktan büyümesini mi izleyecek hepsini konuşup açıklığa kavuşturun siz kendinizi psikolojik olarak hazırlamalısınız inanın bir defa oldu diye hep olacak kaidesi yok kendi kendinize hamile kalabiliyorsanız tüp bebek tedavisine de gerek yok bence
mesajınız için çok teşekkür ederim eşim bana her konuda çok yardımcıdır ama onunda işi benim gibi çok yoğun bana bakım konusunda destek olabilecek kimse yok...tüp bebek polikistikOver için düşündüğüm bir çözüm aslında yani boş gebelik yumurta kalitesizliği yüzünden oluyorsa diye aslında

mesajınız için çok teşekkür ederim eşim bana her konuda çok yardımcıdır ama onunda işi benim gibi çok yoğun bana bakım konusunda destek olabilecek kimse yok...tüp bebek polikistikOver için düşündüğüm bir çözüm aslında yani boş gebelik yumurta kalitesizliği yüzünden oluyorsa diye aslında
Biraz kendinizi toparlayıp, psikolojik olarak da kendinizi iyi hissetiğiniz zaman iyi,güvenilir bir tüp bebek merkezi araştırıp tekrar çocuk sahibi olmak için tedaviye başlayabilirsiniz. Hiç birşey için geç değil,yeter ki inanın. Allah yardımcınız olsun inşallah.

X