Çocuk istiyorum eşimin sperm testi

Ekrudogru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2021
181
81
24
Merhaba arkadaşlar önceden de bu konuyu açmıştım 1 yıldır çocuk peşindeyiz 2 ay önce eşim sperm testi istedi doktor emin olamadigini birdaha istedi bugün çıktı doktor herzman ki gibi yerinde değildi bende buraya atmak istedim lütfen yardımcı olun
Hızlı hareketlilik 0 diyor cokmu kotu

Eklentiler

• IMG_20210803_145251.jpg
    107,4 KB · Görüntüleme: 485
  • IMG_20210803_145938.jpg
    106,9 KB · Görüntüleme: 312
Spermde ileri harketlilik sifir cikmis canim yavas ileri hareketli sperm normal gorunuyo hareket ve sayi sorunu var sanirim

Canım maalesef bizim de hızlı ileri hareketlilik 0 ve sayı ilk başlarda çok cok düşüktü . Bayağı bi tedavi gördük hatta sayı da hızlı hareketlilikte bayağı arttı ama hiç gebelik oluşmadı aşılama 3 kez denedik o da olmadı son çare tüp bebek yaptırdık çok şükür ilk deneme de tuttu Rabbim o yollara girmeden bir an önce bebeğini sana bağışlasın inşallah

İleri hareketlilik 0 diyemi oluşmadı gebelik bizim yolumuzdami öyle görünüyor

Sonuçlarınız yardım almadan imkansız olmasa da zor :) ama imkansız da denemez. Ama zor :) Ama sperm sayınız süper olmasa da oldukça yeterli, morfoloji de sınırda olsa da idare edebilir. Buna göre yaşınız genç ise takviyelerle vb 3-5 ay sonuçları iyileştirmeye çalışabilirsiniz. Doğal yolla gebelik en güzeli ne de olsa. Aceleniz varsa Dr. Sizi öncelikle aşılamaya yönlendirecektir. Sonraki süreçler de malum...

İleri hareketlilik 0 diyemi oluşmadı gebelik bizim yolumuzdami öyle görünüyor
Yani o kadar bilemiyorum ama bizim 0 dan 4 e kadar ancak çıktı ama yine de olmadı bende de pcos vardı o da kaynaklı olabilir tabi . Herkes tüp bebek olacak diye bir şey yok ki canım belki senin eşine tedavi daha iyi olacak bizde çok yaramadı belki de

Ağlamaktan harap oldum anne olamiyacam ben galiba.benim yaşım 21 eşim 33 onun yaşı ilerliycek korkuyorm takviye kullandı sadce sayısı artmış hızlı hareketlilik 0 ne demek o rahime ulaşmiyormu

Ohoooo daha yaşınız gençmiş ikinizin de, sonuçlarınız da ağlayacak kadar kötü değil. Tamam iyi de değil ama ağlayıp harap olacak bir şey yok. A değeriniz 0 ama B değeriniz %41. Toplamının en az 32 olması lazım. Sizinki yeterli. Evet bu hareketlilik spermin yumurtaya yüzme kapasitesini ifade ediyor. Aşılama da bu gibi durumlar için var zaten :) Azıcık yardım edilmiş oluyorlar. Dr sizi uygun takviyelere tedavilere yönlendirecektir. Bu halde bile doğrudan aşılama diyebilir ama sizin yerinizde olsam 3 ay değerleri düzeltip düzeltemeyeceğime bakar, sonra diğer yollara bakardım. Zor olabilir ama imkansız diye bir şey yoktur, her an her şey olabilir :) biraz zaman alsa da sizin de her şey gönlünüzce olsun :) takmayın ve sabırlı olun yeter.

Gebelik oluşurmu imkansız mi yoksa
Canim imkansiz degil sadece ileri hareketin artmasi lazim takviye vitaminler verebilir doktorunuz benim onerim keciboynuzu kuru ve çakşir suyu kullanin benim esimde sperm sorunu yoktu sadece hiz biraz dusuktu sinir 35 se 32 gibi dusun biz kullandik bunlari ama bilmeden kullandik yani esim nisanliyken test yaptirmis e nabizdan baktim sonuclarina dusuk degildi ama cok iyi de degildi sonra testi tekrarladi evliyken bi kac ay bunlari kullanmistik sadece 2 katina cikmis degerleri ozellikle caksir suyunun baya etki ettigini dusunuyorum

Kullandı çakşır suyu keçiboynuzu dut pekmezi ceviz fındık incir 2 aydır düzenli kullandı sadce sperm sayısı az da olsa artmış ileri hareketlilik 0

Biz iki ay öncede bu testi yaptık ve ben hemen çakşır suyu keçiboynuzu dut pekmezi ceviz fındık incir herşey vermeye başladım eşime hata doktorub verdiği takviye ilacını bile kullandik ama 2 ayın sonunda sonuç bu biraz daha beklicem sonra tedavi

2 ay erken sayılır. Nasıl ki bizim aylık yumurtlama döngümüz var, erkeklerinki yaklaşık 2,5-3 ay sürüyor. Siz sabırla deneyin, düzelme olmazsa bu değerlerle aşılama, tüp bebek vb gayet başarılı olursunuz. Bu da sizin sabır ve moral sınavınız. Biraz zahmetli de olsa eninde sonunda bebeğinize kavuşacağınızdan şüpheniz olmasın :)

merhaba kızlar selamlar , benımde eşimde sperm sayısı 8 mılyon ve ılerı hız %15 takvıye edıcı ılac kullanıyor suan . bende cumartesı rahım fılmı cektırdım ve 3mm polip oldugunu öğrendim. moralım bozuldu biraz ama Rabbim buyuktur.inşallaahhh bende normal yolla gebe kalabılırım

merhaba, benim eşim yıllar önce kanser geçirdiği için spermler etkisini yitirmiş dondurmuşlar ama tedaviden önce, acaba bu çaksır suyu nedir bize de yarar mı ilk defa duydum

merhaba, benim eşim yıllar önce kanser geçirdiği için spermler etkisini yitirmiş dondurmuşlar ama tedaviden önce, acaba bu çaksır suyu nedir bize de yarar mı ilk defa duydum
Sperm sayisini ve hizini artiriyor canim denedik vizde bisey olmamasina ragmen ama nisanliyken verdigi testten 2 kat artmiati evliyken yaptirdigimiz test

Sperm sayisini ve hizini artiriyor canim denedik vizde bisey olmamasina ragmen ama nisanliyken verdigi testten 2 kat artmiati evliyken yaptirdigimiz test
öyle mi ilk defa duydum insan işin içine girmeyince cahili oluyormuş konunun, güvenebilir nerden temin edebiliriz acaba, tüp bebekten önce denemekte fayda var gibi görünüyor, siz ne şekilde kullandınız yardımcı olur musunuz

Biz bulundugumuz yerdeki bi aktardan aldik hani cok duzenli de kullanmadi esim aklina geldikce icti gunluk 1 kere icmeye ozen gosterdi ama nasil kullanildigini bende bilmiyorum biz rasgele kullandik

Biz bulundugumuz yerdeki bi aktardan aldik hani cok duzenli de kullanmadi esim aklina geldikce icti gunluk 1 kere icmeye ozen gosterdi ama nasil kullanildigini bende bilmiyorum biz rasgele kullandik
anladım çok teşekkür ederim, kendimi hazır hissettiğimde tüp bebek tedavisine başlayacağım ama belki öncesinde biraz bu ürünü kullanarak denesek olur mu acaba çok üzülüyorum çoook

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…