Gebeliğe Hazırlık Çocuk istemek ve çalışmak

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Felipecans

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2018
131
141
30
Merhabalar bu konuya uygun bir başlık bulabildim mi bilemiyorum ama hemcinslerim olan siz değerli kadınların anne adaylarının annelerin fikrini önemsediğimi belirterek ve tecrübelerinizden yararlanmak isteyerek size bir konuda danışmak istiyorum şimdiden herkese çok teşekkür ederim ..
Temmuz ayında gebelik bekliyordum ama adet oldum bu ay geçti artık .. eşimle çok çocuk istiyoruz gel gör ki uzun zamandır beklediğim bir iş teklifi geldi bunu da geri tepmek istemiyorum 5 aylık evliyiz çocuktan vazgeçersek eğer Allah belki bir daha çocuk vermez diye açıkcası boyle düşüncelere giriyorum öte yandan işim hamilelik için riskli yani başlayıp hamile kalıp çıkmak istemiyorum bunu iş veren de kabul etmez çünkü benim mesleğim hastanede radyoloji birimi işi aldım onaylamak için benden cevap bekleniyor sizce bebek için bir süre ara versek olmama durumu olur mu veya önünüze iş olarak boyle bi fırsat çıksa hangisini seçerdiniz ?? Umarım açıklayıcı olmuştır çok saolun şimdiden

Merhabalar bu konuya uygun bir başlık bulabildim mi bilemiyorum ama hemcinslerim olan siz değerli kadınların anne adaylarının annelerin fikrini önemsediğimi belirterek ve tecrübelerinizden yararlanmak isteyerek size bir konuda danışmak istiyorum şimdiden herkese çok teşekkür ederim ..
Temmuz ayında gebelik bekliyordum ama adet oldum bu ay geçti artık .. eşimle çok çocuk istiyoruz gel gör ki uzun zamandır beklediğim bir iş teklifi geldi bunu da geri tepmek istemiyorum 5 aylık evliyiz çocuktan vazgeçersek eğer Allah belki bir daha çocuk vermez diye açıkcası boyle düşüncelere giriyorum öte yandan işim hamilelik için riskli yani başlayıp hamile kalıp çıkmak istemiyorum bunu iş veren de kabul etmez çünkü benim mesleğim hastanede radyoloji birimi işi aldım onaylamak için benden cevap bekleniyor sizce bebek için bir süre ara versek olmama durumu olur mu veya önünüze iş olarak boyle bi fırsat çıksa hangisini seçerdiniz ?? Umarım açıklayıcı olmuştır çok saolun şimdiden
Yaşınız kaç? Daha yeni evlisin iz bence yaşınız da uygunsa ertelenebilir. Olup olmaması kısmet canım inan bana kiminin hiç bir problemi olmuyor ama hamile kalamıyor Allah ne zaman hayırlıysa o zaman nasip etsin inşallah..

Burada yasiniz onemli bir faktor. Ama cocuktan vazgecerseniz Allah neden cocuk vermeyecek onu anlamadim. Radyolojide calistiginiz icin riski mi var?

bu durumda işi tercih ederdim ,çocuk kısmette varsa zaten olur ,ben her zaman eşin maddi durumu iyi bile olsa kadınların çalışması taraftarıyım net

Bebek icin artik ideal denen yasta cok iyi bir is teklifi aldim ve ulke degistirmem de gerekiyordu. Bebek olayini 3 sene erteledik, isi kabul ettim. Gittim, calistim, icimde kalmadi o firsati da degerlendirmis oldum, sonra da esimle oturup konustuk. Artik aile olalim dedik, ayrildim o isten. Denedigimiz ilk ay hamile kaldim. Bir doktorla gorusun, sagliginizla ilgili bir sorun yoksa ve radyolojide calismak da ileride olusturmayacaksa, yasiniza bagli olarak, bebegi erteleyebilirsiniz (tabi esinizin ne dusundugu de onemli).

Her zaman istediğiniz iş fırsatı da elinize geçmeyebilir.
Bence iş konusunu değerlendirin derim, hem daha çok yeni evlisiniz.
Tavsiyem en azından 1 - 2 sene sonra çocuk sahibi olmanız.
Hem maddi anlamda da çocuğunuz için daha uygun koşulları sağlama imkanınız olacaktır.

Bilgim yok ama eger radyolojide calismak ilerde gebe kalmanizi etkileyecekse iki kez düşünün. Ama etkilemiyorsa geleceginiz icin çalışabilirsiniz. 5 ay uzun bir zaman degil .Yasiniz da musaitse calisin derim .

Herkese çok teşekkür ederim yaşım 25 eşimin de maddi durumu gayet iyi doktora göründüm çok şükür hiçbir problemimiz yok çok sağlıklıyım çocuk düşündük temmuz ayında olmadı üstüne bu iş konusu gündeme gelince bir kez daha düşünelim dedik kimisi diyor işte ertelemeyin Allah sizi cezalandırır vermez filan herkes oyle şeyler deyince insan ister istemez tedirgin oluyo öte yandan ilk evlendiğimiz zaman da bir sene sonra çocuk sahibi oluruz diye konuşmuştuk en azndan bir yıl mesleğimi icra edeyim sonrasında herşey olacağına varır hepinize tşk ediyorum hamile kalırsam radyolojide çalışamam riskli ama çalıştıktan sonra çocuğum olmaz diye bir şey söz konusu değil

Herkese çok teşekkür ederim yaşım 25 eşimin de maddi durumu gayet iyi doktora göründüm çok şükür hiçbir problemimiz yok çok sağlıklıyım çocuk düşündük temmuz ayında olmadı üstüne bu iş konusu gündeme gelince bir kez daha düşünelim dedik kimisi diyor işte ertelemeyin Allah sizi cezalandırır vermez filan herkes oyle şeyler deyince insan ister istemez tedirgin oluyo öte yandan ilk evlendiğimiz zaman da bir sene sonra çocuk sahibi oluruz diye konuşmuştuk en azndan bir yıl mesleğimi icra edeyim sonrasında herşey olacağına varır hepinize tşk ediyorum hamile kalırsam radyolojide çalışamam riskli ama çalıştıktan sonra çocuğum olmaz diye bir şey söz konusu değil
Neden kendinizi bu kadar üzüyorsunuz ve de allah cezalandırır vermez diyen cahillerle muhatap oluyorsunuz? Yaşınız çok genç akışına bırakın. Çalışmak istiyorsanız çalışın. Sağlık probleminiz olmasa dahi bebek işi hemen ilk denemede olmayabiliyor zamanı tutmayabiliyor ya da erkek faktörlü sorun olabiliyor. Daha 5 aylık evlisiniz bence bi 5-6 ay daha çalışın biraz hem gezin, hem bebek için para biriktirin. Bebek de canı ne zaman istiyor ise o zaman gelir. O zaman işvereniniz ile konuşursunuz illa açıklama yapmak gerekiyorsa da beklemediğimiz bi durumdu dersiniz ve ayrılırsınız işten. Riskli olmayan bir işe girersiniz vs.

bir de şöyle düşünün belki bu sizin icin isarettir bebegin zamani değildir siz istediginizde hemen olmayacaktir kafanızın dağılması icin bir meşguliyet sebebidir. yine bebek icin denemeye devam edip calisabilirsiniz de.hem böylece kafaniz rahat olur bu gebelik icin saglik kadar önemli bir faktör . is ortami gebelige engel bir durum teşkil ediyorsa evliliginizin de oturması icin biraz zaman tanırsınız kendinize daha sonra bebek düşünürsünüz. iyi düşünün iyi olsun.

X