Çocuğum Olmuyor Servikal Gebelik Yaşadım Bir Akıl Rica Ediyorum

murexagor

Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2022
96
-49
32
Nerden nasıl başlasam bilmiyorum. Ama bu mesajı çok ağrıyan kafamla yazıyorum.

Ben 29 Eşim 30 yaşında. Evleneli 2 yıl olmak üzere.

Evliliğimizin ilk yılının sonunda çocuk yapma kararı aldık. Hatta dedik ki bi test yaptıralım sağlıklı mıyız değil miyiz bi kontrol ettirelim. Eşimde de bende de bi şey çıkmadı. Ama önümüzdeki 9 ay denedik hamile kalamadım.

Diyet yaptık spor yaptık sağlıklı beslendik nasip olmadı.

Ardından 10. ayda tüp bebek denemeye karar verdik. İnanın o kadar zorki yediğim iğneler haplar yumurta toplama operasyonları bekleme süreleri anestezilerin sonunda bedenim gerçekten yoruldu.

İlk denemede tuttu. Biz iyi haberi ailelerimizle paylaştık. Tüp bebek olduğunu kimse bilmedi. Normal dedik yani.

Ben bir gün kaza yaptım önüme kıran araç nedeniyle ağaca vurdum bize bi şey olmadı. Ama 3 gün sonra çocuğumuz düştü. Düştü dediğime bakmayın her yer kan gölü apar topar hastaneler aciller... Allah kimseyi bu görüntüyle sınamasın. Amin.

Ağlayan gözler korku dolu bekleyişler arasında kürtaj yapıldı ve bitti.

45 Gün sonra normal yollarla hiç beklemediğimiz bir anda tekrar hamile kaldım.

Biz sevinç içinde doktora gittik bu sefer tüp bebek değildi. Ve kaderin kötü cilvesi olacak ki.. adı servikal gebelik olan milyonda bir raslanan anne için hayati tehlike arz eden bir durumla sınanıyoruz.

Bebek rahmin en altında damarın en yoğun olduğu bölgede kanama olduğunda durması zor olan bir noktada tutunmuştu. Dünya başımıza yıkıldı. Hayatımı veya rahmimi kaybetme riskim olan bir bölgedeydi ve takibe başladık.

9. haftada tekrar kürtaj yapıldı. Yaşama ihtimali yüzde 5/10 dediler. Bu riski alamadım… En son kalp atışları vardı. 15 Farklı doktora gittim yarısı bekle diğer yarısı net bi dille aldırın dedi. Kimi kese bozuk derken kimi kese çok normal bekleyelin ama riskli gebelik dedi gerçekten bu işin bu kadar bilinmez olduğunu bilmiyordum…

Servikal gebelik olduğunu öğrendiğimiz günden beri neredeyse her gün hastaneye gittik..
Ancak ben eskisi gibi değilim. Gerçekten bundan sonra ne olur inanın bilmiyorum.

Keşke evlat edinme normal karşılansa gerçekten hiç düşünmeden edinirdik. Ama haberlerde görüyorum 18 e geldiği gibi bijolojik anne babasını arayanlar... onu yetiştiren aileyi yok sayanlar vs vs..

Neler yaşadığımızı bilmedikleri için her gün çevreden çocuk çocuk soruları geliyor ancak o kadar zormuş ki.. Hele de hayatımı veya rahmimi kaybetme sınırındayken bunları duymak.

Eğer her şey yolunda gitse bile bir sonraki hamilelik olur mu, olursa sağlıklı olur mu.. yine aynı şey başımıza gelir mi... hiç bi zaman çocuğumuz olmayacak mı... yaşımızda geçiyor düşünceleriyle yaşıyoruz...

Bu durumdan nasıl çıkarım bilmiyorum. Hiç kimseye anlatamadığım için buraya yazmak istedim. Allah'a sığınmaktan başka yapabileceğim bi şey yok ama canımız gerçekten yandı...

Kusura bakmayın...

Bundan sonra sizce nasıl bir yol izlemeliyiz?

Cok cok gecmis olsun Allah sizlere sabir versin icinde bulundugunuz durumu cok iyi anliyorum yasadiginiz stresi ama yaş konusunda daha cok gencsiniz biraz dinlenip tekrar tup bebek deneyebilirsiniz belli ki ilk gebeliginizde boyle bi sorun yasamamissiniz.

Zorlamayın, canınızdan kıymetli değil.

Evlat edinirseniz söylemezsiniz. Eğer akrabalar bunu hoş karşılamaz ya da onlar ağızlarından kaçırır diyorsanız bir süreliğine başka şehirde yaşayın, tayin isteyin, orada süreci atlatırsınız, sonra da bebeğinizle karşılarına çıkarsınız. "2 kere talihsiz şeyler yaşayınca bir daha kimseye hamileliği söylememe kararı aldık, o yüzden haberiniz olmadı" dersiniz herkese.

Keşke evlat edinme dediğiniz kadar kolay olsa ama şimdilik değil… bi sonrakinde ne olacak bilmiyorum korkuyorum

Ben de servikal yetmezlik yaşadım ve 20. Haftada erken doğum ile kaybettim bebeğimi. Umutsuzluğa kapılma lütfen. Geçen hafta transabdominal serklaj yaptırdım. 2 ay sonra transfer olacak. Lütfen bu serklajı araştır, sonuç alsaydım yazardım ama bunun için bi kaç aya daha ihtiyacım var. Lütfen üzülüp ağlama herşeyin bir çaresi var

Keşke evlat edinme dediğiniz kadar kolay olsa ama şimdilik değil… bi sonrakinde ne olacak bilmiyorum korkuyorum
Korkmayın. ben de iki kere arka arka düşük yaşadığımda aynı seyleri düşünmüştüm. Sağlıklı bir şekilde hamile kalamayacağımı kalsam bile sonuna kadar gidemeyeceğimi yine sıkıntılar yaşayacağımı düşünmeye başlamıştım. Bir talihsizlik oldu diye hep olacak diye bir şey yok. Şuan öncelikle kendi sağlığınız için en doğru kararı verebilmek adına içinde bulunduğunuz duruma odaklanın. Gerekiyorsa başka doktorlara gidin. Şuan kaç haftalıksınız?

Bundan 2 sene önce 1 hafta reglim gecikti hiç aklıma gelmiyo ha oldum ha olucam derken şüpheye düştüm bi test yaptım ikinci çizgide kırmızi emin olmak için doktora gittik kan testine gerek kalmadı kalbi bile atmaya başlamış ama malesef 7haftalık kalbi durdu kürtaj oldum. Onun etkisinden üzuntüsünden cıkamamışken 1,5 ay sonra bi yine bende bi şüphe bi test aldım iş dönüşü testi yaptım yine 2.çizgi kırmızı acabamı diyorum bi yandanda yok ya deildir kürtajın etkisimi acaba sıfırlanmadımı kafamda deli sorular doktora gittim evet hamileyim, ama bu seferde bi sıkıntı vardı servikal gebelik hayatımda hiç duymamıstım dr en fazla 3 ay yaşayabilir sonra size zarar verir riskli gebelik hemen alınması lazım dedi yine kürtaj o dönemdeki psikolojimi sormayın bile o kadar çok sorguluyodumki niye niçin die kafayı yemek uzereydim 4 ay geçti aradan yine bi gebelik oda kimyasal oldu bütün umudumu kaybetmiştim benim çocuğum olmuycak kafasına girmiştim kii 3 ay sonrasında hamile olduğumu öğrendim çok şükür kızım dünyaya geldi. Umudunuzu kaybetmeyin vardır rabbimin bi bildiği.bu süreç içinde araştırmalarımızıda yaptık bu arada bende pıhtılaşma bozukluģu olduğunu öğrendim, zorlu ve yıpratıcı bi süreç rabbim yardımcınız olsun ummadığınız bi anda sağliklı bir gebelik nasip olur inşallah

öncelikle selamın aleyküm bir kaç sorum olcak sizlere 1 yılık evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum 28 günden 28 güne regl olan birisiyim bu ay reglim 24 gün gecikmeyle oldu ve ilk defa gecikme yaşadım bugün doktor kontrolünden geçtim adetimin 4 . Günü olduğun için hormon testleri yapıldı test sonucumu sizlere de iletmek istedim
Prolaktin = 9.67
TSH = 3.389
Lüteinizan ( LH ) 3.18
Estradiol= 171
Follikül Stimülan = 3.69
Beta HCG = 2
Test sonucum bu şekildedir bu sonuca göre ben gebe kalabilirmiyim

Merhaba, ben bu tarz hormon değerlerinden hiç bir şey anlamıyorum maalesef. Bir sıkıntı varsa doktorum söyler mantığında bir insan olduğumdan kendi test sonuçlarıma bile bakmışlığım yoktur. Doktorun ne yorumda bulundu peki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…