İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu Bilim Sanat Merkezinde eğitim alan anneler paylaşımlarımızı burdan yapalım.

bunlar henüz ilk aşama. İlk aşamayı geçenler 2. Aşamada zeka testine tabi tutulacak

Bu sınav için hazırlanmak gerekmiyor zaten.Zaten bilgiye dayalı bir sınav değil.Üstün zekalı öğrencilerin bazı özellikleri var..Bunu öğretmen farkettiyse sınava aday gösteriyor.Benim çocuğum 7.5 yaşında ve 3.sınıfta.Yaşıtları daha 2.sınıfta.Biz test yaptırmıştık ve IQ sünün yüksek olduğunu biliyorduk.2 yanlışı var ve kazandı.Sınav soruları açıklanınca kontrol etmiştik

Bu sınav için hazırlanmak gerekmiyor zaten.Zaten bilgiye dayalı bir sınav değil.Üstün zekalı öğrencilerin bazı özellikleri var..Bunu öğretmen farkettiyse sınava aday gösteriyor.Benim çocuğum 7.5 yaşında ve 3.sınıfta.Yaşıtları daha 2.sınıfta.Biz test yaptırmıştık ve IQ sünün yüksek olduğunu biliyorduk.2 yanlışı var ve kazandı.Sınav soruları açıklanınca kontrol etmiştik
Hayırlı olsun ,başarılarının devamını diliyorum.

Benim oğlum geçen yıl ki zorluk derecesi inanılmaz olan bilsem sınavını derece yaparak kazandı. Asla hazırlanmadık, zaten istesek de bu sınava hazırlanılamaz ki!!! Hele geçen yılki sunava
Vakti olan internetten indirip bakabilir geçen yıl ki 2. Sınıf sorularına. Bilsem e gelince; oğlum çok severek gidiyor, yaşlarının çok üstündeki bilgilerle eğitiliyorlar ve bu da onu çok mutlu ediyor. Şu an 3. Sınıf ancak ortaokul dersleri görüyorlar

Bizde aldık kitapları ama çalışmadık hatta çocuk ne olduğunu bile bilmeden girdi çıktı "iyiki çarpım tablosunu ezberlememişim ordan sormadılar Dedi"
Benim için önemli değil sadece merak , sınav sonucu

Dikkat geliştirmek için birçok zeka oyunu var, biraz külfetli olur ama daha faydalı olur. Isterseniz önerebilirim. Ama ne olursa olsun bilsem için oturup ders çalışmak çok yanlış, olumsuz bi sonuçta çocuk da sıkılır, yıkılır. Yapacağı varsa da bile bile yanlış yapar. Bunların örneklerini kurslarımızda işledik, gördük. Kafadan konuşmuyorum. Dikkate alın derim. Seçim sizin yine de ailesi olarak.
Merhaba hocam..bana oneride bulunabilir misiniz?oglum 2.sinifa geçti.bu yaz beraber bazi çalışmalar yaptık.umrunda olmadigi icin yanlış okudu ve yanliş sonuca ulaştı genelde.sinirlerim cok bozuldu.biraktım ben de.son 2 haftadır bir sey yaptırmiyorum.okumak bile istemiyor.tehditle yaptırmaktan bıktığım için okumayi da bıraktım.tv bilgisayar öyle vakit geciriyor.cok uzgunüm.

Merhaba hocam..bana oneride bulunabilir misiniz?oglum 2.sinifa geçti.bu yaz beraber bazi çalışmalar yaptık.umrunda olmadigi icin yanlış okudu ve yanliş sonuca ulaştı genelde.sinirlerim cok bozuldu.biraktım ben de.son 2 haftadır bir sey yaptırmiyorum.okumak bile istemiyor.tehditle yaptırmaktan bıktığım için okumayi da bıraktım.tv bilgisayar öyle vakit geciriyor.cok uzgunüm.
Okumayı tablet veya bilgisayar üstünden yani sevdiği şeyler üstünden yaptırabilirsiniz. Ben öğrencilerime okulistik ve morpakampüs sitelerini önerdim, sınıfımda da derslerimi bu sitelerden faydalanarak işlemeye çalışıyorum. yıllık kayıt ücreti alıyorlar ama çocuklar severek ve eğlenerek ders çalışıyor. Imkanınız varsa tavsiye ederim.
Bu arada elinizden geleni yapın. Çünkü 2. Sınıfa Okumayı unutarak gelen bir öğrenciyle çok uğraşıyoruz, inanın.

Şu an aklıma gelen birkaç oyun ismi de vereyim:
Memory mix up
Batik
Zingo
Luo la happy adventure
Sun and moon
Tricky tower
Ear tug
Trebuchet
Kare tangram
Çekiç ve çivi seti
Playmais mozaik serisi
Tüzder eğitim seti(tes)
Speed cups
Batik
Koridor
Mangala
Kapla
Brain box elektrokit 88devre
Yabancı kelimelerin yazımına dikkat ettim ama hatam varda affola..

Okumayı tablet veya bilgisayar üstünden yani sevdiği şeyler üstünden yaptırabilirsiniz. Ben öğrencilerime okulistik ve morpakampüs sitelerini önerdim, sınıfımda da derslerimi bu sitelerden faydalanarak işlemeye çalışıyorum. yıllık kayıt ücreti alıyorlar ama çocuklar severek ve eğlenerek ders çalışıyor. Imkanınız varsa tavsiye ederim.
Bu arada elinizden geleni yapın. Çünkü 2. Sınıfa Okumayı unutarak gelen bir öğrenciyle çok uğraşıyoruz, inanın.
Çok teşekkür ederim.dun babasına okuyordu.kulak kabarttım.guzel okudu.icime su serpildi.dediginiz siteleri biliyorum.hatta morpaya üyeyiz.bilsem için basilan kitaplardan önerir misiniz?102 zeka mesela.oglum 2ye gececegi icin bu uygun sanırım.çok teşekkürler ilginize.

Şu an aklıma gelen birkaç oyun ismi de vereyim:
Memory mix up
Batik
Zingo
Luo la happy adventure
Sun and moon
Tricky tower
Ear tug
Trebuchet
Kare tangram
Çekiç ve çivi seti
Playmais mozaik serisi
Tüzder eğitim seti(tes)
Speed cups
Batik
Koridor
Mangala
Kapla
Brain box elektrokit 88devre
Yabancı kelimelerin yazımına dikkat ettim ama hatam varda affola..
Çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim.dun babasına okuyordu.kulak kabarttım.guzel okudu.icime su serpildi.dediginiz siteleri biliyorum.hatta morpaya üyeyiz.bilsem için basilan kitaplardan önerir misiniz?102 zeka mesela.oglum 2ye gececegi icin bu uygun sanırım.çok teşekkürler ilginize.
Muhakkak faydası olur. Tüm zeka alanlarını içeriyor çünkü. Allah kolaylık versin. Velilerim sürekli bu kadar çocukla uğraşmanın zor olduğunu söylüyorlar ama aksine bence en zoru ebeveyn olmak. Sizin işiniz daha zor. Inşallah el birliğiyle hakkını vererek yetiştiririz çocuklarımızı.. Memleketimizin iyi insanlara çook ihtiyacı var.

Muhakkak faydası olur. Tüm zeka alanlarını içeriyor çünkü. Allah kolaylık versin. Velilerim sürekli bu kadar çocukla uğraşmanın zor olduğunu söylüyorlar ama aksine bence en zoru ebeveyn olmak. Sizin işiniz daha zor. Inşallah el birliğiyle hakkını vererek yetiştiririz çocuklarımızı.. Memleketimizin iyi insanlara çook ihtiyacı var.
Amin canım.çok teşekkürler.işim çok zor.çünkü tam anlamıyla 'birey' olan bir çocuğum var.çok zorluyor beni.görüsmek üzere :)))

Kızım bu sene bilsem resim bölümüne gidecek.Liseye kadar devam edecekmiş.Eğitim neleri kapsıyor,nasıl olacak merak içindeyim.Bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa paylaşabilir mi ?

Kızım bu sene bilsem resim bölümüne gidecek.Liseye kadar devam edecekmiş.Eğitim neleri kapsıyor,nasıl olacak merak içindeyim.Bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa paylaşabilir mi ?
benim oğlum da başladı bilsem resim bölümüne
öğretmeni istemişti sınava girmesini.
bize göre öyle güzel resim yapmıyordu ama öğretmeni beğenmiş .
şimdiye kadar uyum sınıfındalardı.
değişik aktivite yaıyorlar.
tüm kazananlar uyum sınıfında. müzik , resim , test sınavını da
geçtiğimiz hafta destek sınıfı olduk anne dedi.
mikado yaptılar oynadılar geçtiğimiz haftalarda
yine mangala oynamışlar bi kaç hafta.
dışarı çıkmışlar . kapalı spor salonuna götürülmüşler.
geçen hafta yine bi yere gittik demişti anlatmıştı ama unuttum.
şimdilik böyle.

şimdilik böyle.
Hala gidiyor mu oğlunuz bilseme?haftada kac gun,hangi saatlerde gidiyordu?İstanbulda mi yaşıyorsunuz?çok sordum ama cok merak ediyorum.

şimdilik böyle.
Çok teşekkür ederim.
Bizde başladık işte, Kartal bilseme gidiyor cumartesi günleri haftada uç saat simdilik.Sonra saatler artacak,hafta içi de olacakmış muhtemelen.Her şeyi yapıyorlar aynı şekilde ,matematik atölyesi,satranc,resim vs...Gecen hafta gazete yapmislar mesela .
Aynen bize gore de aman aman resim yapmıyor :) Ama okuldaki resim yarışmalarının neredeyse tamamını kazanıyor. Biz bu işten anlamıyoruz sanırım :)

Hala gidiyor mu oğlunuz bilseme?haftada kac gun,hangi saatlerde gidiyordu?İstanbulda mi yaşıyorsunuz?çok sordum ama cok merak ediyorum.
yeni başladı ki zaten. yani okulların açılması ile başladı
cumartesi günleri saat 1 den 5 e kadar bizim .

öyle ayarlamışlar.

Çok teşekkür ederim.
Bizde başladık işte, Kartal bilseme gidiyor cumartesi günleri haftada uç saat simdilik.Sonra saatler artacak,hafta içi de olacakmış muhtemelen.Her şeyi yapıyorlar aynı şekilde ,matematik atölyesi,satranc,resim vs...Gecen hafta gazete yapmislar mesela .
Aynen bize gore de aman aman resim yapmıyor :) Ama okuldaki resim yarışmalarının neredeyse tamamını kazanıyor. Biz bu işten anlamıyoruz sanırım :)
biz düzce deyiz .
bizim de aynı matematik santranç aktiviteler. atık maddelerden kule vs yapıyorlar
ne bileyim anlatıyor bazen. çok da anlatan bi çocuk değildir . okulda ne olmuş ne yapmışlar anlatmaz.
erkeklerin genel özellikleri işte . az anlatır .

X