İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

birkaç gündür giremedim bende herşeyi okuyamadım
zelişçim seni okudum ağladım ne yalan söylim onlar bizim canımız bazen bende çok üstüne gidiyorum. öğretmen hakkaten çok sinir ya değiştirmen daha iyi olur sanırım tabi doğru olan nedir bilmiyorum duygusal yaklaşıyorum birazda. bu sabah benim kızımda okuldan nefret ediyorum gitmek istemiyorum dedi akşam konuşucam bakalım acaba sorun mu var bilmiyorum (
Sen güçlü ol ki annesi oğluşunda senden güç alsın üzme kendini nolurr

Saol canım, zor bir dönemden geçiyoruz elimden geldiği kadarıyla doğru kararlar almaya çalışıyorum/çalışıyoruz. Okul değişikliği konusunu bu akşam önce oğlumla konuşucam bakalım o nasıl bir tepki verecek onun isteği ne yönde olacak.

Kızınla konuş bence de Söylediği şeyin altında mutlaka bir şeyler vardır.

sen konuş bakalım bir derdi mi var..çoçuk durduk yere neden gitmek istemesin...

Canım ya sabah sabah boğazım düğümlendi. Öncelikle ben oğlunda böyle bir hastalık varsa bile çok hafif düzeyde olduğunu düşünüyorum. Tamam çocuk bazı şeyleri unutuyor ama çok da duyarlı ve gayretli bir çocuk.Sadece biraz zamana ihtiyacı var.
Sen zaten çok iyi bir annesin, lütfen üzme kendini bu kadar. Dışarda insanlar ne dermansız hastalıklarla uğraşıyorlar, onları getir aklına ve topla kendini lütfen.
Doktora ne zaman götüreceksin? Bakalım doktor ne diyecek, belki de düşündüğün şey değildir.
Bir de bence bir pedogdan falan da yardım alsan, nasıl davranman konusunda iyi olur gibi geliyor bana. Lütfen yanlış anlama hastalıktan dolayı çok hissi davranıp herşeyini sen yaparsan bu sefer de sana bağımlı olur.
Off şu çocuk yetiştirme işi zor valla.
Yanındayız Zeliş, inan hepimizin sıkıntıları var.
Benim ki de dün sınav olmuş matematikten 66 almış. Bu ara iyice kardeş kıskançlığı tavan yaptı. Ben de bağırıp duruyorum, ne olcak bilmem.

Ben Aksaray da görev yapıyorum.Sen nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama Ankara'da bu konuda uznam kuruluşlar var destekalabilirsin zeka seviyesinin normal olması senin için çok önemli mesela benim oğlum da zaman zaman tersten düşünür ama çok mantıklı düşünür .Biz senin yanındayız.

Mutlaka konuş kızınla. Benim kızım da perşembe günleri okula gitmek istemiyordu. Konuşunca o gün ingilizce olduğunu ve ingilizce öğretmeninin sürekli yazı yazdırdığını ve kolunun çok ağrıdığını söyledi. Seninkinin de mutlaka bir nedeni vardır.

Hoşgeldiniz. Öğretmen olmanıza sevindim. Tecrübelerinizden yararlanmak isteriz.

Canım çook saol, Doktora yarın gidiyoruz. Eğer yetişebilirsem yarın okula da gidicem bu akşam oğlumla konuşup eğer oda isterse sınıf değişikliği için başvurucam okula.

Çok doğru söylüyorsun yardım almam konusunu bende düşünüyorum zaten. Aslında bugüne kadar ödevlerini bizim mutlak yardımımızla hep kendisi yaptı derslerinde tek bir harfi bile biz yazmadık.

Dün akşam ben dedim ki sen neden başlamadın ödevlerini yapmaya dedim.

Babasına diyor ki babacım nolur bana yardım et yalnız yapamıyorum diyor.

Bizim ona sürekli yardım etmemiz sanırım dersler konusunda özgüven eksikliğine neden oluyor bunuda söyleyeceğim doktora bakalım.

Allah sanada kolaylıklar versin canım zaten seni takdir ediyorum gerçekten çok zor 2 çocuk, iş, sürekli çocuğu annene götürmen. Allah yardımcımız olsun...

Biz İstanbul'dayız canım. Yazımın içinde yazmıştım belki dikkate etmişsindir. Geçen hafta öğretmen Türkçe sınavı yapmış sonuç 11 tamamlayabildiği 11 soruda 2 doru diğerleri yanlış.

Bu hafta birde matematik sınavı yapmış öğretmen cevaplayabildiği soruların %80 i doğru yanlış az. Ama yetiştirememiş zmanında yarısı boş kalmış.

Bizim fark ettiğimiz bir detayda Türkçe dersini sevmiyor, ama matematik için daha hevesli ve daha isteyerek yapıyor. Daha çabuk kavrıyor.

Birde geçen yıl bir öğretmeni görsel hafızanın çook iyi olduğunu söylemişti ara sıra girdiği ortamlardaki değişiklikleri bile hemen fark ediyor demişti.

Son düzenleme:

Amin canım, sagol.
Bizim çocuklar da aynı Zeliş. Ödeve başla demeden başlamaz, beni bekler, anlamıyorum der, bunlar normal bence.Çoğumuz burda aynı şeylerden bahsediyoruz çünkü. Bir de senin çocuğunun 1 yaş küçük olduğunu düşünürsek çok normal.
Doktora nereye götüreceksin?

zeliş daha önce konuşmuştuk hecelerken mesala kar-lı diyecekken rak-lı diyor diye
böyle çok mu oluyor...ya da bir metni okurken 2 veya 3 defa mı oluyor.

Halkalı, Kanuni Sultan Süleyman'a götürüyorum canım doktorumuz çok iyi. Evet yaşı küçük daha 7 yaşında değil düşün artık. Ve geçen seneye göre çok fark var olumlu anlamda.

öncelikle geçmiş olsun zeliş.çok fazla üzülmüş ve yıpranmışsınız(burada öğretmenizi de kınıyorum
bir arkadaşım çok benzer sorunları yaşadı.öğretmenin tutumu oğlunu oldukça yaralamıştı.oğlu da istediği için okulunu değiştirdiler ve inan çocuk
yeni öğretmeninin ilgisi ve sevgisiyle öyle yollar katetti ki...arkadaşım da çok rahatladı,çok şükür atlattık diye seviniyor.onlar istanbulda özel bir
çocuk nöroloji uzmanı ve eğitim pedagogundan destek aldılar.dikkat toplayıcı özel kitaplar ve ilaç kullandılar.siz de doktor kontrolündeymişsiniz.
ve doktorunuzun söyledikleri de çok olumlu şeyler.
çocuğunun isteği önemli.eğer o da sınıfını değiştirmek istiyorsa ilk iş senin de belirttiğin gibi öğretmen değişikliği olacaktır.
bu arada arkadaşımın ilk hocası da erkekti.biran erkekler böyle hassas konularda daha mı düşüncesiz oluyorlar diye genelleme yaptım
oğlunu öperim ...sen de onun yanında üzüntünü belli etmemeye çalış,daha sakin olmaya çalış.bakar mısın sana hiç kıyamıyor(

tekrar geçmiş olsun.tüm iyilikler ve güzellikler sizinle olsun...

zeliş daha önce konuşmuştuk hecelerken mesala kar-lı diyecekken rak-lı diyor diye
böyle çok mu oluyor...ya da bir metni okurken 2 veya 3 defa mı oluyor.

Hecelerde yanlışlık daha az oluyor canım. Daha çok iki harfi çok karıştırıyor. b-d bu harfler sürekli karışıyor. Ama sürekli. E-3 bunlarda karışıyor ama sadece yazımda karışıyor. Kelime yanlış okumaları ise sonunu okumadan tamamlamadan kaynaklanıyor.

Çoook teşekkür ederim canım. Aslında bende senin gibi düşünüyorum öğretmenlikte kadınlar daha başarılı istisnalar vardır mutlaka ama. İlk öğrendiğimde erkek öğretmen olduğunu tedirgin olmuştum inşallah bayan öğretmene geçeriz :)

Arkadaşın adına çok sevindim inşallah bizde aşarız bu durumları ki aslında ben oğluma çok güveniyorum keşke biraz daha zamanım olsa ona ayırabileceğim ama yok işte...

hepimizin ortak sorunu bu galiba.

benim de oğlum l ve r harfini karıştırıyor.bir türlü düzeltemedi.biz de okul değişikliği yapmıştık bu yıl.öğretmenimiz 1.sınıftan kaynaklanıyor diyor.oğluma sorarsan da "anne benim dişlerim yeni çıkıyor ya ondan oluyor "diyor:)

Yavrum ya, bahanesi bile mantıklı :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…