İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

birkaç gündür giremedim bende herşeyi okuyamadım
zelişçim seni okudum ağladım ne yalan söylim onlar bizim canımız bazen bende çok üstüne gidiyorum. öğretmen hakkaten çok sinir ya değiştirmen daha iyi olur sanırım tabi doğru olan nedir bilmiyorum duygusal yaklaşıyorum birazda. bu sabah benim kızımda okuldan nefret ediyorum gitmek istemiyorum dedi akşam konuşucam bakalım acaba sorun mu var bilmiyorum :KK43:(
Sen güçlü ol ki annesi oğluşunda senden güç alsın üzme kendini nolurr

zelişçim seni okudum ağladım ne yalan söylim onlar bizim canımız bazen bende çok üstüne gidiyorum. öğretmen hakkaten çok sinir ya değiştirmen daha iyi olur sanırım tabi doğru olan nedir bilmiyorum duygusal yaklaşıyorum birazda. bu sabah benim kızımda okuldan nefret ediyorum gitmek istemiyorum dedi akşam konuşucam bakalım acaba sorun mu var bilmiyorum :KK43:(

Saol canım, zor bir dönemden geçiyoruz elimden geldiği kadarıyla doğru kararlar almaya çalışıyorum/çalışıyoruz. Okul değişikliği konusunu bu akşam önce oğlumla konuşucam bakalım o nasıl bir tepki verecek onun isteği ne yönde olacak.

Kızınla konuş bence de Söylediği şeyin altında mutlaka bir şeyler vardır.

sen konuş bakalım bir derdi mi var..çoçuk durduk yere neden gitmek istemesin...

Tekrar merhaba kızlar,
Elimden geldiği kadar yaşadığım durumu anlatmaya çalışacağım, hepiniz annesiniz beni çok iyi anlayacağınızı biliyorum.
Öncelikle oğlumun durumunu size kısaca özetlemem lazım ki beni daha iyi anlayabilin. Oğlum daha 6,5 yaşında 2007 doğumlu. 3 yaşında kreşe gitmeye başladı kreş öğretmenleri dikkat dağınıklığı olabileceğini söylediler. Doktora götürdük doğru teşhis için henüz çok erken 6 yaşında tekrar görelim dediler. 5,5 yaşında 1. Sınıfa başladı ve birkaç ay sonra öğretmenler, rehberlik servisi ile görüşmeler neticesinde tekrar doktora gittik ve çok yüksek olmamakla birlikte dikkat dağınıklığı teşhisi kondu ama hiperaktivite yok denildi. Ve biz ilaç kullanmaya başladık. Çok düşük miligramla başladığımız ilacı geçen yılın mayıs ayında bir kademe artırdık. İlaç kullanmakla en azından oğlum sırasında oturmaya dersi dinlemeye başladı ancak yine ödev yapmıyordu okulda. İnanın geçen yıl öğrendiği her şeyi demeyeyim ama yazdığı yüzlerce sayfa yazının %99,9 unu evde biz yazdırdık. Hatta yıl sonu öğretmeni sizin oğlunuz sınıfla birlikte okuma ve yazmayı öğrendi ama bunu siz başardınız benden hiçbir şey öğrenmedi dedi.
Biz dikkat dağınıklığı ilacını yalnızca okula gittiği günler kullanıyoruz çünkü sorunumuz sadece derslerle hiperaktivite yok.
Neyse geçen yıl okullar kapandıktan sonra doktor bizimde talebimizle zeka testine gerek yok ama yapalım içiniz rahat olsun dedi. (Oğlum zeka testi yapıldığını bilmiyor zaten zeka testi falan nedir diye de bilmiyor, nerden bilsin ona oyun gibi geldi o süreç). Sonuç olarak oğlumun zeka düzeyi normal hatta bir miktar normalin üzerinde çıktı.
Geçen yıl en son doktor ziyaretimizde doktor okullar açıldıktan sonra tekrar geldiğinizde ilaca devam edermiyiz onu konuşalım bence gerek olmayabilir demişti.

Bizde bu cuma doktora gideceğimiz için ben geçen hafta çarşambadan sonra ilaç vermeyi kestim ve öğretmene durum hakkında detaylı bilgi verdim ve her gün öğretmenle oğlumun ilaç almadığı bu günlerdeki farklılığı hakkında konuştuk. Aslında öğretmenden aldığım bilgilerle ben bile ikna olmuştum ilacı kesebileceğimize çünkü öğretmen ciddi farklılık olmadığını söyledi her gün.

Pazartesi akşam 8:00 gibi yoldaydım daha servisteyken öğretmen aradı. O gün okulda 4 kıtalık Atatürk şiirini yazdırmış çocuklara Öğretmen, ama oğlum ve bir arkadaşı yazmamışlar. (Oğlum ve diğer çocukta dikkat dağınıklığı problemi var ikisi de ilaç kullanıyor) Diğer tüm çocuklar yazmalarını tamamladıktan sonra öğretmen bu ikisini alıp şöyle demiş,
İşte siz bize ayak uyduramıyorsunuz, eğer herkesle birlikte derse katılmayacaksanız/yazmayacaksanız üzülerek sizi 1. Sınıfa geri göndereceğim demiş. Sonra çocuklara işte arkadaşlarınıza bir şans daha verelim mi falan demiş neyse onlarda evet bir şans verelim demişler ve öğretmen hemen yazılarını yazarlarsa sınıfta kalabileceklerini söylemiş. Diğer çocuk panikle/heyecanla yazmaya başlamış ve bitirmiş yazısını. Oğlumda yazmış ama öğretmenin tabiriye diğer çocuk gibi farkındalık oluşmamış oğlum yazmış şiiri sadece 4 kıtalık şiirin son 2 mısrasını yetiştirememiş. Bunu bana aktarırken benim yaptığım şeye rağmen yazmadı olarak söylüyor bitiremedi demiyor.
Haa bu arada geçen hafta sınav yapmış oğlum yapmamış sınav kağıdını dün eve göndermişti 16 sorunun sadece 2 tanesini doğru yapmış, 9 tanesi yanlış 5 tanesini hiç cevaplamamış (aslına bakarsanız öğretmen sorunun bir tanesini yanlış sormuş neyse).
Bu öğretmenin yöntemleri böyle bi garip. Bir öncekinde oğlum ev ödevini yapmadı diye ki (aslında ödev diye verdiği metni yazmıştık. Oğlum birinci sayfa yazılacak dedi diye bizde o kadar yazdık ancak metnin tamamı yani 3 sayfası da yazılacakmış) oğlumun defterinin resmini çekip akıllı tahtaya yansıtmış ve çocuklara göstermiş arkadaşınızın yaptığı doğrumu diye ve oğlum o gün okulda arkadaşlarının önünde ağlamış. Benim izinde olduğum zamandı bu olay ben okula gittiğimde oğlumun arkadaşları anlattı bunu bana. Sonra akşam sorunca bizimki de aynı şeyi söyledi. Öğretmene sorduğumda hayır resim çekmedim sadece defterini gösterdim dedi. (bence burada yalan söyleyen kesinlikle öğretmen). Neyse ben bu konuyu tanıdığım bir rehber öğretmene anlattığımda ağlamış olması iyi öğretmene tepki vermeyin demişti. Bu olay yaşandığında oğlumun okulda bu konu için ağladığını duyduğumda kendimi okuldan dışarı zor atmıştım neler hissettiğim tahmin edebilirsiniz. O gün saatlerce ağlamıştım.
Neyse son olaya dönecek olursak. Pazartesi öğretmen konuşurken bana şunları da söyledi, ben sizin çocuğunuz hakkında fazla bilgiye sahip değilim daha önce böyle bir öğrencim olmadı, 30 kişilik sınıfta sadece ona 4 kıta yazı yazdırmak için inanılmaz çaba sarf ettim (sarf ettiği çaba az önce anlattığım şeyler). Geçen yıl nasıl bir yol izlendi bilmiyorum, öğretmenlerinin oğlunuz hakkında yazdığı herhangi bir şey yok elimde, bir doktor raporu yok. Siz bana sadece ilaç kullanıyor dikkat dağınıklığı var diyorsunuz bu kadar. Çocuk evden geliyor ödevlerin hepsi yapılmış sayfalarca yazıları yazdırana kadar neler çekiyorsunuz çocuk içinde çok zor her akşam saatlerce bu ödevlerle uğraşmak. Doğru yolda değiliz, rehberlik durumla ilgilenmiyor gerekirse RAM e yönlendirmemiz gerek sizi ki bize bu işi bilen insanlar yol göstersin vs. vs. vs.

Telefonu kapattım ve kendimi tutmayı bırakıp ağlamaya başladım oğlumda yanımda.

Noldu anne diyor. Anlattım bende sen bugün okulda neden yapmadın arkadaşlarınla birlikte derslerini dedim. Tamam anne bir daha yapmıcam özür dilerim vs. vs. ( daha sonra bunu yaptığımada çoook pişman oldum).

Bıraktım onu babasına gittim başka odaya sattlerce ağladım, sustun, ağladım tekrar sustum bu nöbetler arasında gidip oğluma gözlerine bakıp tekrar başladım ağlamaya. (şuanda tutamıyorum kendimi)

Şu detayı da anlatayım eksik kalmasın, Aslında benim okullar açıldığında 1 hafta izin alıp her gün okula taşınmamın nedeni tamda bu konular yüzündendi geçen yıl okulda yaşadığımız her şeyi tüm detayları ile öğretmene anlattım ama geçen yıl doktora verilmek üzere önceki okulun rehberlik servisi rapor veriyordu bize kapalı zarfla bizde onu doktora veriyorduk öğretmen ona takmış onları istiyor öğretmenle ilk konuşmamızda o raporlardan birer kopya isterim diye söylemiştim eski okuldan ama istemedim. Netice de senin okuluna gelen yeni bir öğrenci önceki okul özel okuldu burası devlet okulu süreci siz başlatın dedim. İzinde olduğum dönemde rehber öğretmenle konuştum oğlumla ilgili bütün bilgileri verdim, bebeklikle ilgili bilgileri bile verdim. Öğretmen bana dediki bundan haberim yoktu rehberlik hiç ilgilenmedi dedi. Ama ben rehber öğretmenle görüştüğümü söylemiştim öğretmene. Neyse yarın eşiniz veya siz okula gelin görüşelim hem rehberlik servisinide harekete geçirelim dedi. Tamam dedim.

Benim önemli toplantılarım olduğu için eşim gitti okula. Öğretmen bana söylediklerinin üzerinden geçmiş eşimde rehber öğretmenle görüşmeye gitmiş. Eşim rehber öğretmene kendini tanıtırken öğretmen oğlum için şöyle bir ifade kullanmış “Özel Okuldan gelen Çocuk” değil mi? Neyse. Onlar görüşürken öğretmende girmiş görüşmeye. Eşim rehber öğretmene sormuş; eşim size oğlumun durumu hakkında bilgileri vermiş neden ilgilenmediniz acaba demiş. Rehber öğretmen ise sınıf öğretmenine bakıp hocam ben gelip çocuğun durumunu sorduğumda siz bana herşey yolunda bir sıkıntı yok demediniz mi demiş. Öğretmende evet dedim demiş. Sonra vs. vs. vs. (Öğretmen bu konuda da yalan söylemiş bana yani).

Dün sabah işe geldim ama resmen bitik vaziyetteydim. Oturdum ve başladım araştırmaya oğlumda gözlemlediğim herşeyi bir bir araştırdım. Ve bir konuda belirtilerin birleştiği bir konu buldum DİSLEKSİ akşama kadar onlarca makale okudum. Okudukça belirtilerde kendimize buldum resmen. Disleksi aynı zamanda dikkat dağınıklığını da içerdiği için biz hep dikkat dağınıklığı diye niteliyoruz ama daha emin olduğumuz bir şey yok bakalım doktor neler söyleyecek.

Bunlar yaşadığımız olaylar asıl benim anlatmak istediğim şey hissettiklerim ve kendimi hırpalamamın nedenleri.

Okula başladığı günden beri çocuğum için ödevleri hep kabus çünkü çok üzerine gidiyoruz., şöyle yap, böyle yap, hadi bitir, bak bu eksik kaldı, dikkat et, yanlış okuma, yanlış yapıyorsun, yapamıyorsun, neden unuttun, okulda neden yapmadın, bunun gibi onlarcası.
Benim çocuğum o ya, evladım, canım, onun yaşayacağı 1 saat fazla ömür için canımı veririm.

Eee peki niye bu kadar zorluyoruz bu çocuğu, yavrum neler çekiyor demek ki elinde değil ki.
2 gündür yiyip bitirdim bu sorularla kendimi, şu yaşadığımız 1,5 yılda neler yaşattık yavrucuğa düşününce, Ne olur ki ya tek harf okuyamasa yazamasa, ömrün yettiğince ona kılavuzluk ederim, çalışamasa kendine bakamasa sürünerek çalışıp bakarım eee peki neden yapıyoruz ona bunlar?

Dün okuldan eve gelince aradım ne yapıyorsun diye öğretmenin verdiği hikaye kitabını okumaya başlamış anne bu akşam ağlamayacaksın okulda yazdım ödevimi dedi. Ben tabi yine saatlerce salya sümük ağladım. Akşam serviste 2 saat yolda ağladım durmadan duyan olduysa kimbilir ne düşündüler.
Şuan yazarken bile ağlıyorum ellerim titriyor. Etrafımda bir sürü insan var.

Yazdıklarıma defalarca ara verdim yazarken kontrol de edemedim karışıklıklar varsa kusura bakmayın nolur zaten çoook uzun olmuş.

Canım ya sabah sabah boğazım düğümlendi. Öncelikle ben oğlunda böyle bir hastalık varsa bile çok hafif düzeyde olduğunu düşünüyorum. Tamam çocuk bazı şeyleri unutuyor ama çok da duyarlı ve gayretli bir çocuk.Sadece biraz zamana ihtiyacı var.
Sen zaten çok iyi bir annesin, lütfen üzme kendini bu kadar. Dışarda insanlar ne dermansız hastalıklarla uğraşıyorlar, onları getir aklına ve topla kendini lütfen.
Doktora ne zaman götüreceksin? Bakalım doktor ne diyecek, belki de düşündüğün şey değildir.
Bir de bence bir pedogdan falan da yardım alsan, nasıl davranman konusunda iyi olur gibi geliyor bana. Lütfen yanlış anlama hastalıktan dolayı çok hissi davranıp herşeyini sen yaparsan bu sefer de sana bağımlı olur.
Off şu çocuk yetiştirme işi zor valla.
Yanındayız Zeliş, inan hepimizin sıkıntıları var.
Benim ki de dün sınav olmuş matematikten 66 almış. Bu ara iyice kardeş kıskançlığı tavan yaptı. Ben de bağırıp duruyorum, ne olcak bilmem.

Ben Aksaray da görev yapıyorum.Sen nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama Ankara'da bu konuda uznam kuruluşlar var destekalabilirsin zeka seviyesinin normal olması senin için çok önemli mesela benim oğlum da zaman zaman tersten düşünür ama çok mantıklı düşünür .Biz senin yanındayız.

Mutlaka konuş kızınla. Benim kızım da perşembe günleri okula gitmek istemiyordu. Konuşunca o gün ingilizce olduğunu ve ingilizce öğretmeninin sürekli yazı yazdırdığını ve kolunun çok ağrıdığını söyledi. Seninkinin de mutlaka bir nedeni vardır.

herkese günaydın bende 2.sınıfa giden çocuğu olan bir anneyim aynı zaman da öğretmenim size tavsiyem öğretmeninizi bir an önce değiştirmeniz zira telafisi çok zor olan yaralar açabilir .Bir öğretmenin öğrenciyi bu şekilde rencide etmesi hoş değil aynı zamanda bu konuda sorunu olan bir öğrenciye yaklaşımı farklı olmalı.Benim bir öğretmen arkadaşımımda çocuğu aynı sorunları yaşıyor ancak onunki daha ileri düzeyde zeka seviyesi 75 çıktı okumayı bile öğrenemedi ama sabırla uğraşıyorlar evde her şey çocuğa göre düzenlenmiş durumda.Bir de herşeyden önemlisi onun sağlığı ve psikolojisi bir sürü özel üniversite var birine gönderirsin .Lütfen üzülme.

Hoşgeldiniz. Öğretmen olmanıza sevindim. Tecrübelerinizden yararlanmak isteriz.

Canım ya sabah sabah boğazım düğümlendi. Öncelikle ben oğlunda böyle bir hastalık varsa bile çok hafif düzeyde olduğunu düşünüyorum. Tamam çocuk bazı şeyleri unutuyor ama çok da duyarlı ve gayretli bir çocuk.Sadece biraz zamana ihtiyacı var.
Sen zaten çok iyi bir annesin, lütfen üzme kendini bu kadar. Dışarda insanlar ne dermansız hastalıklarla uğraşıyorlar, onları getir aklına ve topla kendini lütfen.
Doktora ne zaman götüreceksin? Bakalım doktor ne diyecek, belki de düşündüğün şey değildir.
Bir de bence bir pedogdan falan da yardım alsan, nasıl davranman konusunda iyi olur gibi geliyor bana. Lütfen yanlış anlama hastalıktan dolayı çok hissi davranıp herşeyini sen yaparsan bu sefer de sana bağımlı olur.
Off şu çocuk yetiştirme işi zor valla.
Yanındayız Zeliş, inan hepimizin sıkıntıları var.
Benim ki de dün sınav olmuş matematikten 66 almış. Bu ara iyice kardeş kıskançlığı tavan yaptı. Ben de bağırıp duruyorum, ne olcak bilmem.

Canım çook saol, Doktora yarın gidiyoruz. Eğer yetişebilirsem yarın okula da gidicem bu akşam oğlumla konuşup eğer oda isterse sınıf değişikliği için başvurucam okula.

Çok doğru söylüyorsun yardım almam konusunu bende düşünüyorum zaten. Aslında bugüne kadar ödevlerini bizim mutlak yardımımızla hep kendisi yaptı derslerinde tek bir harfi bile biz yazmadık.

Dün akşam ben dedim ki sen neden başlamadın ödevlerini yapmaya dedim.

Babasına diyor ki babacım nolur bana yardım et yalnız yapamıyorum diyor.

Bizim ona sürekli yardım etmemiz sanırım dersler konusunda özgüven eksikliğine neden oluyor bunuda söyleyeceğim doktora bakalım.

Allah sanada kolaylıklar versin canım zaten seni takdir ediyorum gerçekten çok zor 2 çocuk, iş, sürekli çocuğu annene götürmen. Allah yardımcımız olsun...

Ben Aksaray da görev yapıyorum.Sen nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama Ankara'da bu konuda uznam kuruluşlar var destekalabilirsin zeka seviyesinin normal olması senin için çok önemli mesela benim oğlum da zaman zaman tersten düşünür ama çok mantıklı düşünür .Biz senin yanındayız.

Biz İstanbul'dayız canım. Yazımın içinde yazmıştım belki dikkate etmişsindir. Geçen hafta öğretmen Türkçe sınavı yapmış sonuç 11 tamamlayabildiği 11 soruda 2 doru diğerleri yanlış.

Bu hafta birde matematik sınavı yapmış öğretmen cevaplayabildiği soruların %80 i doğru yanlış az. Ama yetiştirememiş zmanında yarısı boş kalmış.

Bizim fark ettiğimiz bir detayda Türkçe dersini sevmiyor, ama matematik için daha hevesli ve daha isteyerek yapıyor. Daha çabuk kavrıyor.

Birde geçen yıl bir öğretmeni görsel hafızanın çook iyi olduğunu söylemişti ara sıra girdiği ortamlardaki değişiklikleri bile hemen fark ediyor demişti.

Son düzenleme:
Canım çook saol, Doktora yarın gidiyoruz. Eğer yetişebilirsem yarın okula da gidicem bu akşam oğlumla konuşup eğer oda isterse sınıf değişikliği için başvurucam okula.

Çok doğru söylüyorsun yardım almam konusunu bende düşünüyorum zaten. Aslında bugüne kadar ödevlerini bizim mutlak yardımımızla hep kendisi yaptı derslerinde tek bir harfi bile biz yazmadık.

Dün akşam ben dedim ki sen neden başlamadın ödevlerini yapmaya dedim.

Babasına diyor ki babacım nolur bana yardım et yalnız yapamıyorum diyor.

Bizim ona sürekli yardım etmemiz sanırım dersler konusunda özgüven eksikliğine neden oluyor bunuda söyleyeceğim doktora bakalım.

Allah sanada kolaylıklar versin canım zaten seni takdir ediyorum gerçekten çok zor 2 çocuk, iş, sürekli çocuğu annene götürmen. Allah yardımcımız olsun...

Amin canım, sagol.
Bizim çocuklar da aynı Zeliş. Ödeve başla demeden başlamaz, beni bekler, anlamıyorum der, bunlar normal bence.Çoğumuz burda aynı şeylerden bahsediyoruz çünkü. Bir de senin çocuğunun 1 yaş küçük olduğunu düşünürsek çok normal.
Doktora nereye götüreceksin?

Biz İstanbul'dayız canım. Yazımın içinde yazmıştım belki dikkate etmişsindir. Geçen hafta öğretmen Türkçe sınavı yapmış sonuç 11 tamamlayabildiği 11 soruda 2 doru diğerleri yanlış.

Bu hafta birde matematik sınavı yapmış öğretmen cevaplayabildiği soruların %80 i doğru yanlış az. Ama yetiştirememiş zmanında yarısı boş kalmış.

Bizim fark ettiğimiz bir detayda Türkçe dersini sevmiyor, ama matematik için daha hevesli ve daha isteyerek yapıyor. Daha çabuk kavrıyor.

Birde geçen yıl bir öğretmeni görsel hafızanın çook iyi olduğunu söylemişti ara sıra girdiği ortamlardaki değişiklikleri bile hemen fark ediyor demişti.

zeliş daha önce konuşmuştuk hecelerken mesala kar-lı diyecekken rak-lı diyor diye
böyle çok mu oluyor...ya da bir metni okurken 2 veya 3 defa mı oluyor.

Amin canım, sagol.
Bizim çocuklar da aynı Zeliş. Ödeve başla demeden başlamaz, beni bekler, anlamıyorum der, bunlar normal bence.Çoğumuz burda aynı şeylerden bahsediyoruz çünkü. Bir de senin çocuğunun 1 yaş küçük olduğunu düşünürsek çok normal.

Halkalı, Kanuni Sultan Süleyman'a götürüyorum canım doktorumuz çok iyi. Evet yaşı küçük daha 7 yaşında değil düşün artık. Ve geçen seneye göre çok fark var olumlu anlamda.

öncelikle geçmiş olsun zeliş.çok fazla üzülmüş ve yıpranmışsınız:KK43:(burada öğretmenizi de kınıyorum:KK43:
bir arkadaşım çok benzer sorunları yaşadı.öğretmenin tutumu oğlunu oldukça yaralamıştı.oğlu da istediği için okulunu değiştirdiler ve inan çocuk
yeni öğretmeninin ilgisi ve sevgisiyle öyle yollar katetti ki...arkadaşım da çok rahatladı,çok şükür atlattık diye seviniyor.onlar istanbulda özel bir
çocuk nöroloji uzmanı ve eğitim pedagogundan destek aldılar.dikkat toplayıcı özel kitaplar ve ilaç kullandılar.siz de doktor kontrolündeymişsiniz.
ve doktorunuzun söyledikleri de çok olumlu şeyler.
çocuğunun isteği önemli.eğer o da sınıfını değiştirmek istiyorsa ilk iş senin de belirttiğin gibi öğretmen değişikliği olacaktır.
bu arada arkadaşımın ilk hocası da erkekti.biran erkekler böyle hassas konularda daha mı düşüncesiz oluyorlar diye genelleme yaptım:KK43:
oğlunu öperim ...sen de onun yanında üzüntünü belli etmemeye çalış,daha sakin olmaya çalış.bakar mısın sana hiç kıyamıyor:KK43:(

tekrar geçmiş olsun.tüm iyilikler ve güzellikler sizinle olsun...

zeliş daha önce konuşmuştuk hecelerken mesala kar-lı diyecekken rak-lı diyor diye
böyle çok mu oluyor...ya da bir metni okurken 2 veya 3 defa mı oluyor.

Hecelerde yanlışlık daha az oluyor canım. Daha çok iki harfi çok karıştırıyor. b-d bu harfler sürekli karışıyor. Ama sürekli. E-3 bunlarda karışıyor ama sadece yazımda karışıyor. Kelime yanlış okumaları ise sonunu okumadan tamamlamadan kaynaklanıyor.

öncelikle geçmiş olsun zeliş.çok fazla üzülmüş ve yıpranmışsınız:KK43:(burada öğretmenizi de kınıyorum:KK43:
bir arkadaşım çok benzer sorunları yaşadı.öğretmenin tutumu oğlunu oldukça yaralamıştı.oğlu da istediği için okulunu değiştirdiler ve inan çocuk
yeni öğretmeninin ilgisi ve sevgisiyle öyle yollar katetti ki...arkadaşım da çok rahatladı,çok şükür atlattık diye seviniyor.onlar istanbulda özel bir
çocuk nöroloji uzmanı ve eğitim pedagogundan destek aldılar.dikkat toplayıcı özel kitaplar ve ilaç kullandılar.siz de doktor kontrolündeymişsiniz.
ve doktorunuzun söyledikleri de çok olumlu şeyler.
çocuğunun isteği önemli.eğer o da sınıfını değiştirmek istiyorsa ilk iş senin de belirttiğin gibi öğretmen değişikliği olacaktır.
bu arada arkadaşımın ilk hocası da erkekti.biran erkekler böyle hassas konularda daha mı düşüncesiz oluyorlar diye genelleme yaptım:KK43:
oğlunu öperim ...sen de onun yanında üzüntünü belli etmemeye çalış,daha sakin olmaya çalış.bakar mısın sana hiç kıyamıyor:KK43:(

tekrar geçmiş olsun.tüm iyilikler ve güzellikler sizinle olsun...

Çoook teşekkür ederim canım. Aslında bende senin gibi düşünüyorum öğretmenlikte kadınlar daha başarılı istisnalar vardır mutlaka ama. İlk öğrendiğimde erkek öğretmen olduğunu tedirgin olmuştum inşallah bayan öğretmene geçeriz :)

Arkadaşın adına çok sevindim inşallah bizde aşarız bu durumları ki aslında ben oğluma çok güveniyorum keşke biraz daha zamanım olsa ona ayırabileceğim ama yok işte...

Amin canım, sagol.

hepimizin ortak sorunu bu galiba.

Hecelerde yanlışlık daha az oluyor canım. Daha çok iki harfi çok karıştırıyor. b-d bu harfler sürekli karışıyor. Ama sürekli. E-3 bunlarda karışıyor ama sadece yazımda karışıyor. Kelime yanlış okumaları ise sonunu okumadan tamamlamadan kaynaklanıyor.

benim de oğlum l ve r harfini karıştırıyor.bir türlü düzeltemedi.biz de okul değişikliği yapmıştık bu yıl.öğretmenimiz 1.sınıftan kaynaklanıyor diyor.oğluma sorarsan da "anne benim dişlerim yeni çıkıyor ya ondan oluyor "diyor:)

benim de oğlum l ve r harfini karıştırıyor.bir türlü düzeltemedi.biz de okul değişikliği yapmıştık bu yıl.öğretmenimiz 1.sınıftan kaynaklanıyor diyor.oğluma sorarsan da "anne benim dişlerim yeni çıkıyor ya ondan oluyor "diyor:)

Yavrum ya, bahanesi bile mantıklı :)))

X