İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Günaydın herkeslere :)

Dün okulda serbest etkinlik dersinde resim dersi yaptırmış öğretmen. Benim bıcırığım da benim resmimi yapıp üzerine 2 tane kalp yapmış. Seni çook özledim resmini yaptım dedi. Çok duygulandım çok gözümden yaşlar geldi.

Ya biliyormusunuz ben normalde pek ağlayabilen biri değilimdir. Kolay kolay ağlamam yani. Bu çocuk benim en zayıf noktam yüzü asılsa ben ağlama moduna giriyorum nolcak benim bu halim bilmiyorum.

günaydın arkadaşlar..

matematikten çıkarma işlemi vardı 1 sayfada 25 tane yarısını beraber yaptık.. yarısınıda kendisi yaptı ben izledim..
doğru yaptıkça ben sevinç gösterileri yapıyorum çok mutlu oluyor o zaman..
birde Atatürk'ün hayatını okuduk kitaptan..

Günaydın herkeslere :)

Dün okulda serbest etkinlik dersinde resim dersi yaptırmış öğretmen. Benim bıcırığım da benim resmimi yapıp üzerine 2 tane kalp yapmış. Seni çook özledim resmini yaptım dedi. Çok duygulandım çok gözümden yaşlar geldi.

Ya biliyormusunuz ben normalde pek ağlayabilen biri değilimdir. Kolay kolay ağlamam yani. Bu çocuk benim en zayıf noktam yüzü asılsa ben ağlama moduna giriyorum nolcak benim bu halim bilmiyorum.

insanı çok mutlu ediyor böyle yapmaları..
benim oğluşta bazen bana mektup yazıyor kelimelerin bazıları doğru bazıları yanlış oluyor:)
akşam eve gelince bana veriyor sonra gidip saklanıyor..
okudun mu diye bağırıyor.. okudum gel diyorum bende.. sarılıyoruz sonrada..

benim oğluşta bazen bana mektup yazıyor kelimelerin bazıları doğru bazıları yanlış oluyor:)

günaydın arkadaşlar..

bizim de ödevlerimiz

türkçeden okuma parçası ile ilgili sorular cevapladık
eş anlamlı zıt anlamlı sorular vardı yine

matematikten 3 sayfa fotokopi vardı.

matematikten soru bankasından 20 soru vardı.para ile ilgili..kaç paradır diye sormuş..10 lira 20 lira 50 liranın resimlerini koymuş..50 kuruş 25 kuruş 10 kuruş koymuş..

işte kaç lira ve kaç kuruştur diye sormuş..

müzik kitabından ödev vardı..
2 sayfa

bu kadar dı sanırım.

nasılsınız arkadaşlar bugün

çok tatlı ya...ne şeker.

günaydın arkadaşlar..

bizim de ödevlerimiz

matematikten soru bankasından 20 soru vardı.para ile ilgili..kaç paradır diye sormuş..10 lira 20 lira 50 liranın resimlerini koymuş..50 kuruş 25 kuruş 10 kuruş koymuş..

2 sayfa

bu kadar dı sanırım.

sizinde baya varmış ödev :KK37:
sağol iyiyim çok şükür.. sende iyisindir inşallah..

sizinde baya varmış ödev :KK37:
sağol iyiyim çok şükür.. sende iyisindir inşallah..

iyiyiz canım..napalım çalışıyoruz..

29 ekim tatili 1,5 günmüş..ben dün duydum..çok hoşuma gitti yani..

benim oğlan öğlenci..pazartesi öğlenden sonra resmi tatil başlıyor..o zaman okula pazartesi salı gitmeyecek...

hava bugün güzel burda.

günaydın arkadaşlar..

bizim de ödevlerimiz

2 sayfa

bu kadar dı sanırım.

Baya ödev yapmışsınız...

Bende iyimiyim pek bilmiyorum durgunum diyelim.

29 Ekim evet 1,5 gün tatil ama yarım gününü biz arefe günü kullandık o yüzden 1 gün iznimiz var.

29 ekim için planlarınız var mı neler yapacaksınız?

Ben ufaklığımı çocuk müzikaline götürmeyi düşünüyorum bakalım kısmet olursa...

Baya ödev yapmışsınız...

Bende iyimiyim pek bilmiyorum durgunum diyelim.

29 Ekim evet 1,5 gün tatil ama yarım gününü biz arefe günü kullandık o yüzden 1 gün iznimiz var.

29 ekim için planlarınız var mı neler yapacaksınız?

Ben ufaklığımı çocuk müzikaline götürmeyi düşünüyorum bakalım kısmet olursa...

bizim önemli bir planımız yok aslında..

evde oluruz..

çarşıya gideriz..alişveris merkezi falan..

müzikal yok burda...bildiğim kadarıyla yani..siz hangisine gitmeyi düşünüyorsunuz canım..sever mi oğlun müzikal acep

Günaydın kızlarr,
dün demiştimya Türkçe den ödev vermiyor öğretmen diye, kocaman 1 sayfa okuma metnimiz vardı A4 kağıdında, deftere onu yazdı, tam 3 sayfa, yaz yaz bitiremedik. Bir de onunla ilgili sorular vardı yazılıp cevaplanacak onu yaptık. 4 yaprak da yardımcı kitaptan hayat bilgisi yaptık. Saat nerdeyse 11'e geliyordu, zorla bitti yani ödevleri. Sizlerin nasıl geçti akşamınız?

akşam parayla ilgili ödev vardı 5 tane kuruşlu 5 tane liralı şey yazmış, mesela silgi 15 kr, kalem 35 kr, işte defter 1 tl gibi
sonra işlem sormuş 3 silgi 2 kalem kaç eder yada 3 defter 5 bilmemne gibi..
kuruş ve liraları ayrı toplayınca sorun yokta mesela 3 kalem 2 defter sorunca iş karışıyor lira ve kuruşu anlatmama rağmen anlayamadı çocuk... 35 kuruş + 2 lira = 37 diye yazıyor :)

bir sayfada da eşyalar vardı hepsinin parası yanında yazıyor..altta da işte 75 tl ye ne alırız 35 tl ye ne alırız..üstteki eşyaları toplayıp yazmak lazım mesela 15 e ceket 20 ye kazak = 35 in karşısına yazılacak.. ama rakamlar öyle farklı ki eşyaların fiyatları 13,28,7 gibi mesela yazmış 83e ne alırız bikaç eşyayı toplayıp 83 ü bulmak lazım ama ben bulamadım valla kızımda diyo anne 83 ü tamamlamasak geriye para kalsın olmaz mı :)) bende öyle yaptırdım napim

birde Atatürkün hayatı ile ilgili bişey vardı arada boşluklar var onları tamamlıyorsun. okuma yapamadık oturdu ağladı resmen çok sıkıcı istemiyorum ders çalışmak diye napçam bilemedim elimde olmadan sesimi yükselttim oda ağladı :KK43:(((((( saat 10a kadar bunları yaptık zaten

Son düzenleme:
bizim önemli bir planımız yok aslında..

evde oluruz..

çarşıya gideriz..alişveris merkezi falan..

müzikal yok burda...bildiğim kadarıyla yani..siz hangisine gitmeyi düşünüyorsunuz canım..sever mi oğlun müzikal acep

Biz oğlumla 3 yaşından beri tiyatroya gideriz sürekli ve severek gidiyor. Müzikale de ilk kez gidicez sanırım sever. Burda alışveriş merkezinde gideceğiz Neşeli Çocuklar Karnavalı ismi.

akşam parayla ilgili ödev vardı 5 tane kuruşlu 5 tane liralı şey yazmış, mesela silgi 15 kr, kalem 35 kr, işte defter 1 tl gibi
kuruş ve liraları ayrı toplayınca sorun yokta mesela 3 kalem 2 defter sorunca iş karışıyor lira ve kuruşu anlatmama rağmen anlayamadı çocuk... 35 kuruş + 2 lira = 37 diye yazıyor :)

bir sayfada da eşyalar vardı hepsinin parası yanında yazıyor..altta da işte 75 tl ye ne alırız 35 tl ye ne alırız..üstteki eşyaları toplayıp yazmak lazım mesela 15 e ceket 20 ye kazak = 35 in karşısına yazılacak.. ama rakamlar öyle farklı ki eşyaların fiyatları 13,28,7 gibi mesela yazmış 83e ne alırız bikaç eşyayı toplayıp 83 ü bulmak lazım ama ben bulamadım valla kızımda diyo anne 83 ü tamamlamasak geriye para kalsın olmaz mı :)) bende öyle yaptırdım napim

birde Atatürkün hayatı ile ilgili bişey vardı arada boşluklar var onları tamamlıyorsun. okuma yapamadık oturdu ağladı resmen çok sıkıcı istemiyorum ders çalışmak diye napçam bilemedim elimde olmadan sesimi yükselttim oda ağladı :KK43:(((((( saat 10a kadar bunları yaptık zaten

Bizim yaptığımız matematik ödevide hemen hemen aynıydı.

Bizde harcamadık hepsini dedim ki oğlum boşver para kalabilir hepsini harcamamız gerekmez dedim napim :))))

Kıyamam yaa çocuk çok sıkıldı demek ki ağladıysa

Ya ben öğretmenle de konuştum bu konuyu illa ödevleri bitirmek için baskı yaptığımızda çocukta tamiri zor yaralar açıyoruz eğer derslerden okuldan soğursa sonrası çok daha kötü olur.

Bu yüzden artık yavaş yavaş kendimide buna alıştırıyorum her çocuk aynı kapasite de değildir. Her gün biz nasıl aynı enerji ile günü geçirmiyorsan çocuklar içinde aynı şey geçerli ki çoğu zaman bunu gözlemliyorum bugün çok kolay ve severek yaptığı ödevden ertesi gün sıkılabiliyor. Ben öğretmeninde bilgisi dahilinde bu hafta yetişmeyen ödevleri ertelemeye başladık, ama asla yapmamak değil ertelemek.

3 silgi 2 kalem kaç eder gibi sorular olacağına önce kuruşları ve liraları tam anlamalarını sağlamak
daha iyi olacak ama.. sorular bu çocuklara göre çok zor.. :KK20:

ay canım ya..sıkmadan yapmaya çalışman lazım canım..yoksa yarın ödev yapmak istemeyecek inan ki..bir daha bağıramandan korkar bak.

biz de de öyle bir ödev vardı..

iki ayrı malzemenin toplam parası ..ben de bir kez bağırdım ne yalan söyleyeyim.

önce liraları toplasın canım..sonra kuruşları ayrı toplasın.

mesela defter 3 lira 50 kuruş ediyorsa ,silgi 2 lira 25 kuruş ediyorsa ,önce liraları toplat.sonra kuruşları toplat..ben öyle yaptım akşam.

3 lira 50 kuruş
2 lira 25 kuruş
--------------
5 lira 75 kuruş.

Son düzenleme:
Biz oğlumla 3 yaşından beri tiyatroya gideriz sürekli ve severek gidiyor. Müzikale de ilk kez gidicez sanırım sever. Burda alışveriş merkezinde gideceğiz Neşeli Çocuklar Karnavalı ismi.

Bizim yaptığımız matematik ödevide hemen hemen aynıydı.

Bizde harcamadık hepsini dedim ki oğlum boşver para kalabilir hepsini harcamamız gerekmez dedim napim :))))

Kıyamam yaa çocuk çok sıkıldı demek ki ağladıysa

Ya ben öğretmenle de konuştum bu konuyu illa ödevleri bitirmek için baskı yaptığımızda çocukta tamiri zor yaralar açıyoruz eğer derslerden okuldan soğursa sonrası çok daha kötü olur.

Bu yüzden artık yavaş yavaş kendimide buna alıştırıyorum her çocuk aynı kapasite de değildir. Her gün biz nasıl aynı enerji ile günü geçirmiyorsan çocuklar içinde aynı şey geçerli ki çoğu zaman bunu gözlemliyorum bugün çok kolay ve severek yaptığı ödevden ertesi gün sıkılabiliyor. Ben öğretmeninde bilgisi dahilinde bu hafta yetişmeyen ödevleri ertelemeye başladık, ama asla yapmamak değil ertelemek.

neşeli çocuklar karnavalı mi..ismi bilem güzelmiş..benim bile gidesim geldi..

geldiğimiz yer küçük bir ilçe idi..tiyatro gibi etkinlikler yılda 1 kez olurdu..ona giderdik..kaçırmamaya çalışırdık..
kardeşi doğunca onu bırakacak yer bulamadık..onu da götüremedik..
bu yüzden gidemedik tiyatroya 2 kereden fazla..çünkü yılda 1 gün belirlenmiş bir saatte oluyordu..o da belediyenin tiyatrosunda ..lik okul çocuklarının oynadığı bir tiyatro idi..
gidemediğimizde ağlardı..ama beni üzmemek için çok uzatmazdı..kardeşine de gıcık olurdu o zaman..
çare bulmaya çalışırdı..babam baksın vs..babası da zar zor haftada1 gün izin kullanır..hele ki istediğiimiz bir gün olmaz dı o gün de..bazen pazartesi iizinli olurdu..bazen cumartesi..her hafta başka bir gün..:2: :2:

ay canım ya..sıkmadan yapmaya çalışman lazım canım..yoksa yarın ödev yapmak istemeyecek inan ki..bir daha bağıramandan korkar bak.

biz de de öyle bir ödev vardı..

iki ayrı malzemenin toplam parası ..ben de bir kez bağırdım ne yalan söyleyeyim.

önce liraları toplasın canım..sonra kuruşları ayrı toplasın.

mesela defter 3 lira 50 kuruş ediyorsa ,silgi 2 lira 25 kuruş ediyorsa ,önce liraları toplat.sonra kuruşları toplat..ben öyle yaptım akşam.

3 lira 50 kuruş
2 lira 25 kuruş
--------------
5 lira 75 kuruş.

yöntem güzellll:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

neşeli çocuklar karnavalı mi..ismi bilem güzelmiş..benim bile gidesim geldi..

geldiğimiz yer küçük bir ilçe idi..tiyatro gibi etkinlikler yılda 1 kez olurdu..ona giderdik..kaçırmamaya çalışırdık..
kardeşi doğunca onu bırakacak yer bulamadık..onu da götüremedik..
bu yüzden gidemedik tiyatroya 2 kereden fazla..çünkü yılda 1 gün belirlenmiş bir saatte oluyordu..o da belediyenin tiyatrosunda ..lik okul çocuklarının oynadığı bir tiyatro idi..
gidemediğimizde ağlardı..ama beni üzmemek için çok uzatmazdı..kardeşine de gıcık olurdu o zaman..
çare bulmaya çalışırdı..babam baksın vs..babası da zar zor haftada1 gün izin kullanır..hele ki istediğiimiz bir gün olmaz dı o gün de..bazen pazartesi iizinli olurdu..bazen cumartesi..her hafta başka bir gün..:2: :2:

Canım ya oğluşuna bak sen. Meraklı olacak demek ki görsel sanatlara gidememeyi dert ettiğine göre :)

Küçük yerde olmanın da avantajı olduğun gibi dezavantajı da var işte olsun. Yarıyıl tatilinde alır çocukları misafirliğe gelirsin bize :))))

yöntem güzellll:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Canım ya oğluşuna bak sen. Meraklı olacak demek ki görsel sanatlara gidememeyi dert ettiğine göre :)

Küçük yerde olmanın da avantajı olduğun gibi dezavantajı da var işte olsun. Yarıyıl tatilinde alır çocukları misafirliğe gelirsin bize :))))

evet haklısın..küçük yerler güzel ama yine de bazı sosyal aktiviteler az..yani çok az aslında :KK14::KK14::KK14:

sever bizim oğlan da sosyal olmaktan hoslanır..yemeği bile dışarıda yemek iyi gelir ona.

akşam oğluşla ödev yaparken benim kız (lise 2 ye gidiyor) ben küçükken bizde böyleydik anne dedi.
oğlumda sen ablama neden yardım etmiyorsun dedi.. bende ablan büyüdü kendi yapabilir artık dedim.
sende büyüyünce kendin yaparsın dedim..
yüzüme baktı baktı iyi tamam dedi... :))

akşam oğluşla ödev yaparken benim kız (lise 2 ye gidiyor) ben küçükken bizde böyleydik anne dedi.
oğlumda sen ablama neden yardım etmiyorsun dedi.. bende ablan büyüdü kendi yapabilir artık dedim.

Güldüm valla oğluşuna, ne düşündü yüzene bakarken acaba,

Çocuk şöyle bi düşündüyse, büyüse bir dert büyümese ayrı bir dert :))))))))

sen bir tanesini büyütmüşsün..

simdi 2. ile uğraşıyorsun..

3 yıl sonra inşallah küçük oğluşum 1. sınıfa başlayacak..ben yeni baştan başlayacağım..oy oy..

acaba küçük oğluşu büyük oğluş ders çalıtıramaz mı..ona bu görevi versem.:86::86::86::86::86::86::86:

Son düzenleme:
Güldüm valla oğluşuna, ne düşündü yüzene bakarken acaba,

Çocuk şöyle bi düşündüyse, büyüse bir dert büyümese ayrı bir dert :))))))))

şimdi kendi başına yapamıyor ya.. büyüdüğünde de yapamam diye düşündü sanırım :))

X