İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

dilekçe

işte blogum bu aralar yaptığım yemekleri pasta börekleri paylaşamıyorum.ama hafta sonu inşallah olacak..iş yerinden yükleme yapamıyorum çünkü

bana bir tarif ver o zaman cnm cumartesi yemeğe misafirim var 12 kişi olacağız salçalı biftek yapıcam netten baktım ama birde senden tarif alayım yaptıysan eğer..

Günaydın hanımlar nasılsınız bakim :)))

Eminim herkes iyi hissediyordur kendini dimi tatil öncesi son gün ohhhhh.

Akşam ödev olarak sadece dün bahsettiğim hikaye haritasını tamamladık ama yetti 2 saatten fazla sürdü.

bana bir tarif ver o zaman cnm cumartesi yemeğe misafirim var 12 kişi olacağız salçalı biftek yapıcam netten baktım ama birde senden tarif alayım yaptıysan eğer..

günaydın arkadaşlar..bizim dün akşam soru bankalarından ödev yoktu..

daha doğrusu ödev olarak işlediğmiz konulardan soru bankalarından test çöz yazmış..ben de ne konu işlediniz bugün diye sordum..hatırlamıyorum dedi..benim de işime geldi..bakım yine aynı şeyler yapmışlar..çözdürmedim bende..zaten çocuğun suratında 1 haftanın yorgunluğu var gibiydi...kıyamadım..dedim yeter..

dün hayat bilgisi ve matematik testi olmuşlar..iyi puan almış ikisinden de..

sadece öğretmenin verdiği 4 sayfa fotokopi ödevini yaptık..eş anlamlı kelimeleri eşleştirmece ve eş anlamlı kelimelerden bulmaca da vardı..bir de kitaptan otobus adlı parçayı okuduk ...o kadar...
canım ben salçalı biftek yapmadım ama sana tavsiyem eğer adet olarak 12 kişi geliyor ise islim kebabı ..onu tavsiye ederim...annem yapar misafir geleceği zaman..kolay ve servisi çok güzel,,dur bulursam kopyalayayım sana resmini..belki de yapmışsındır sen de ..

Son düzenleme:

canım resmi yükledim..inşallah görünüyordur..

köfte yapıp bir tavada kızartıyorsun .

serit patlıcanları da biraz kızartıyorsun..

sonra 2 patlıcanı + gibi koyuyorsun ortasına köfte koy..patlıcanları köfteyi saracak şekilde üstte kapat..tepesine de 1 dilim domates koyabilirsin ..kürdanı batırıp hepsini sabitlersin...

fırından çıkmasına yakın da tepsiyi fırından çıkarıp kürdanların üstünden 1 dilim kaşar da batırırsın domatesin üstüne gelecek şekilde..

sunumu da kolay .2 şer 2 şer pilav yanında servis yapabilirsin...ben olsaydım bunu yapardım canım ama senin kolayına hangisi geliyorsa onu yap...

Eklentiler

• $is.jpg
    14,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
günaydın hayırlı cumalar

dün arkalı önlü bir sayfa cümleler vardı deftere yazılıp okunacak.
matematikten de 74 den geriye 3 er, 96 dan geriye 4 er sayıp yazma vardı.

günaydın hayırlı cumalar

dün arkalı önlü bir sayfa cümleler vardı deftere yazılıp okunacak.
matematikten de 74 den geriye 3 er, 96 dan geriye 4 er sayıp yazma vardı.

günaydın ...

yaptınız mı ödevleri...ben dün akşam örgü falan örmedim ödev yaptırırken..oturdum çekirdek çitledim...

sen yaptın mı iş vs. ödev yaptırırken.

günaydın ...

yaptınız mı ödevleri...ben dün akşam örgü falan örmedim ödev yaptırırken..oturdum çekirdek çitledim...

sen yaptın mı iş vs. ödev yaptırırken.

ödevleri bitirdik.her akşam içtiğim gibi çayımı içtim.
ertesi güne yemek yapmadım çünkü daha önceden sarıp buzluğa koyduğum yaprak sarması vardı.:)

ödevleri bitirdik.her akşam içtiğim gibi çayımı içtim.
ertesi güne yemek yapmadım çünkü daha önceden sarıp buzluğa koyduğum yaprak sarması vardı.:)

bizde de var çay her akşam..havalar soğudu ya..olmazsa olmaz oldu..yazın demlemiyordum

ooo afiyet olsun..sarmalar yenmişş

biz gidemiyoruz ayvalık a

eşimin arkadaşı götürecekti ya...dönüşte arabaya akrabalarını alacakmış..

biz de otobus baktık dönüş için ..ama yer yok...

perşembe günü yer var sadece

pazartesi akşamı ayvalığa varıp da perşembe dönmek yorar diye vazgeçtim kızlar.

sarmayı yemedik daha bugün için :))

olsun artık ailece geçirirsiniz bayramı :)

Geçmiş olsun, Allah şifa versin canım.

Öğretmenler pahalı hediye istemiyorlar canım, o yüzden ufak tefek bişeyler alıyorum ben de, geçen sene kupa almıştım mesela. Bu sene o zaman yaklaşsın da düşünürüz.

Sağolasın canım, bizimkiler de gördü o konuyu.
siz ödev yaptırırken neler yapıyorsunuz ya.. bir tek ben mi yemek yapıyorum..

Olur mu canım, yemek-bulaşık, büyük kızın arada soruları, yani facemiş, okeymiş yok ben de, ödevine odaklanmazsam kendi başına yapamıyor ki, ikiye bir gelip bana sorcak, o yüzden oturup başına tek tek beraber yapıyoruz.
Oku oku bitiremedim kızlar ya, dün iyi kaynatmışsınız.
Akşam eve geç gittim, doktor kontrolüm vardı, Türkçe den ödevlerini yapmış, 1 sayfa fotokopi okuma metni, deftere yazmış, soruları kağıda cevaplamış. Matematikten deste-düzineler vardı, 8 tane soru deftere yazılıp çözülecek, onu yaptık. Yardımcı kitapta da eş anlamlı kelimelerle ilgili eşleştirme vardı,3 yaprak onu da yapmış ben gelinceye kadar neyse ki.

Son düzenleme:

merhaba canım geçmiş olsun. sen gelinceye kadar baya bi yapmış ödevini maşallah..

Teşekkürler tarif için cnm ben kasabıma dün akşam et siparişimi verdim bu akşam alıcam soğan suyu ve yağ ile bir gece dolapta dinlendirmem lazım bende ilk defa yapıcam bakalım nasıl olacak netten püf noktalarını öğrendim ama etin yumuşacık olması için önce kızgın yağda her iki tarafınıda kızartıp mühürlüyomuşuz sonra düdüklüde sosuyla pişiriyoruz bakalım güzel olursa yazarım sizede:))

hay allah insan plan yapıncada bişekilde o planın bozulması çok sinir bozucu oluyo ama herşeyde vardır bir hayır deyip üzülme cnm,bende bu bayram istanbulda dolaşıcam bomboş olur ne güzel istanbulun tadını çıkarıcam,geçen bayram erdekteydik kayınpederim orda oturuyo genelde havalar güzel olunca bayramlarda oraya kaçıyoruz ama bu bayram yok dedim evimde olucam ve burda gezicem inşallah havalar böyle gider:))

Bende aynen senin gibi ödevlerin başında başka bişeyle uğraşamıyorum dakika başı soruyo sen yap ben kontrol ederim diyorum ama yok sağlamcı :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…