İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Bir soru daha sorayım bakalım muhabbet olsun kimse kaldıysa eğer.

Bayramlık aldınız mı?

Kendinize ve Ufaklıklar ?

yok almadik kendime uzun zamandır almıyorum aslında ama çanta ihtiyacım var bayram bahanesiyle alim diyorum. kıza da ne alırım bilmiyorum elbise ve etek delisi pantolon sevmiyoruz

hafta sonu inşallah..

Hııım haftasonu alışveriş var yani. Güzel :21:

ben birşey almadım..
yeterince giyim var..gerek yok diye düşünüyorum ..kendime de çocuklara da,,,:KK17:

Ama bence bayramlığın yeri ayrı canım ya.

yok almadik kendime uzun zamandır almıyorum aslında ama çanta ihtiyacım var bayram bahanesiyle alim diyorum. kıza da ne alırım bilmiyorum elbise ve etek delisi pantolon sevmiyoruz

Çanta ve ayakkabı her daim ihtiyaçlar listemizde :KK1::KK1::KK1:

Bizde geçen hafta alışverişe gittik gerçi bizimki genel alışverişti geçen yılki kışlıkların ççoğu olmuyor zorunlu aluışveriş yani. Bu arada bayramlıklarda çıkmış oldu ama oğluma güzel bir hırka almak istiyorum pazar günü.

Kendime de ADL'den çok beğenerek bir pantolon aldım. Üzerine bir ceketle ayakkabı ve çanta alayım diyorum ama yaa yazınca bile fazla geldi bilemedim şimdi :44::44::44:

Bende yemeğe gidiyorum herkese afiyet olsun arkadaşlar. Görüşürüz.

Forum'amı gidiyorsunuz sizde :KK1::KK1::KK1::KK1:

Orayada gidiyoruz orası beni 2 kat yoruyo,marmara forumada gidiyoruz historya... daha bir çok ama yenibosnadaki aırportta sinemalar uygun genelde oraya gidiyoruz.Bende bayram tatilinde götürücem oğlanı sözüm var çılgın hırsız istiyo..

Kızlar merhaba,
Maşallah size muhabbet baya ilerlemiş, kıskandım valla:)
Bayram tatili yüzünden işler çok yoğun, arefe günü gelmemek için önümdeki işleri bitirmem lazım. O yüzden giremedim pek.
Tek tek alıntı yapamadım zira çok hızlı okudum yazılanları ama zeliş sana ve oğluna çok sevindim. Maşallah bak kısa sürede emeğinin karşılığını almaya başladın. İnşallah hep böyle devam eder.
Ödev konusunda bizim öğretmen dengesiz biraz. Haftasonu sadece 1 fotokopi vermişti. Ancak pazartesinden beri herakşam bir sürü ödev vermeye başladı. Saat 10 yada10.30 da zor bitiriyoruz.
Dün akşam şöyle sorular vardı.Bana seviyesi biraz ağır geldi, sizin fikriniz nedir? Mesela; 4 düzine tabaktan 5 adet tabak çıkınca kaç tane kalır?
Yani çocuk önce 4 düzinenin kaç olduğunu bulacak, sonra çıkarma işlemi yapacak.Zorlandık bunları yaparken.
Kızlar çok bunaldım ya. Sabah kalk çocukları giydir,yedir kahvaltıyı hazırla topla,çocukları ananeye bırak.İş zaten çok yoğun. Akşam gel yemek yap,sofra kur, ödev yaptır, bu arada bebeğim de grip oldu.Gece uykusuzluğu, mızmızlık.Çok yoruldum valla. Bayram tatili çabuk gel.

geçmiş olsun cnm,senin performansın bizimkilerden fazla Allah kolaylık versin.Bizdede aynı sorular 2 düzine yumurtadan bir destesi kırılırsa diye bende biraz zorlaştırıyorum 3 düzineye çıkarıyorum öyle soruyorum mantığını anlasın diye,sorular bazen ağır evet ama gerekli galiba ilerisi için:))

günaydın kızlarr,
Nasılsınız, ödevler bitti mi? Akşam benimkinin çok fazla ödevi yoktu, 2 sayfa vardı, birinde bulmaca türü, 5 tane deste düzineyi ilgilendiren soru vardı, arkasında da şekiler, mesela 18 rakamını onluk ve birlik olarak resmini vermiş, altına rakamını yazacaktı, o kolaydı, kendi yaptı. 1 sayfa da okuma parçası vardı, 3 kere okuyup deftere yazıp altındaki soruları cevaplayacaktı. Rahattım o nedenle, birazını babasıyla yaptı, birazına ben baktım, öyle işte.
Sizler de nasıl geçti?

ne mutlu size,bizim akşam yardımcı fasüküllerden vardı hayat bilgisi bugünde değerlendirmeleri varmış hayat bilgisinden akşam 10 a kadar çalıştık bayrağımız neyi simgeler milli marşımızın adı yazarı,okuldaki klupler görevleri falan....

Hııım haftasonu alışveriş var yani. Güzel :21:

Ama bence bayramlığın yeri ayrı canım ya.

Çanta ve ayakkabı her daim ihtiyaçlar listemizde :KK1::KK1::KK1:

Bizde geçen hafta alışverişe gittik gerçi bizimki genel alışverişti geçen yılki kışlıkların ççoğu olmuyor zorunlu aluışveriş yani. Bu arada bayramlıklarda çıkmış oldu ama oğluma güzel bir hırka almak istiyorum pazar günü.

Kendime de ADL'den çok beğenerek bir pantolon aldım. Üzerine bir ceketle ayakkabı ve çanta alayım diyorum ama yaa yazınca bile fazla geldi bilemedim şimdi :44::44::44:

ne bileyim canım..işe başlıyorum diye yeterince ayakkabı çanta aldık bana..giyim de öyle ..

çocuklar desen babaane dede anneanne sağolsun fazla fazla aldılar..küçük büyük alıyorlar..bu sene giysin seneye kardeşi giyer diye vs..

çekmeceler almıyor artık..kapatamıyorum gerçekten...

kızdım geçen kendime almıyacağım hiç birşey diye..gereksiz yere almak da müsriflik canım y a

şimdi bayrama da kaynanoşa gidersek yine almıştır o...dünya yı

ben hiç almayayım canım ya...

kızmayın bana,

canım ben de kızlarda elbise hastasıyım..bırak giysin elbise seviyorsa..bende 2 erkek çocuk olunca kızlarda elbiseye bayılıyorum..bir kızım olsaydı hep elbise giydirirdim ben.

Orayada gidiyoruz orası beni 2 kat yoruyo,marmara forumada gidiyoruz historya... daha bir çok ama yenibosnadaki aırportta sinemalar uygun genelde oraya gidiyoruz.Bende bayram tatilinde götürücem oğlanı sözüm var çılgın hırsız istiyo..
biz oğlumla çılgın hırsız 1 e gitmiştik...ikincisi çıkmış...akşam gördüm tanıtımını...ama bizim buraya geç gelir sanırsam..

ne mutlu size,bizim akşam yardımcı fasüküllerden vardı hayat bilgisi bugünde değerlendirmeleri varmış hayat bilgisinden akşam 10 a kadar çalıştık bayrağımız neyi simgeler milli marşımızın adı yazarı,okuldaki klupler görevleri falan....

kolay gelsin canım ya...herkes aynı ...akşam olunca ödev..

Evet valla bizde yemek bu saatte canım.

Anladım bizde gelende Forum İstanbul, Cevahir ve son dönemde Vialand'a takılmaktayız, bekleriz :))))))

ne bileyim canım..işe başlıyorum diye yeterince ayakkabı çanta aldık bana..giyim de öyle ..

çocuklar desen babaane dede anneanne sağolsun fazla fazla aldılar..küçük büyük alıyorlar..bu sene giysin seneye kardeşi giyer diye vs..

çekmeceler almıyor artık..kapatamıyorum gerçekten...

kızdım geçen kendime almıyacağım hiç birşey diye..gereksiz yere almak da müsriflik canım y a

şimdi bayrama da kaynanoşa gidersek yine almıştır o...dünya yı

ben hiç almayayım canım ya...

kızmayın bana,

Ooooo sizin iyiymiş maşallah. Almayın canım o zaman ne gerek var :))

biz oğlumla çılgın hırsız 1 e gitmiştik...ikincisi çıkmış...akşam gördüm tanıtımını...ama bizim buraya geç gelir sanırsam..

Çılgın hırsız benimde dikkatimi çekti bakalım ona da gideriz artık :)))

kızlar bizim de bitti işler..
takılıyoruz.

napalım...

akşama yorulacaz zatiii

Evet yorulucaz malum. Eşimi aradım öğlende dedim ki çocuğun hikaye haritası var yok efendim hikayenin kahramanları, canlıları, nerde geçmiş, özeti, anlatmak istediği falan filan uzayıp gidiyor yetmiyor birde resmini yapın diyor eşime dedim çocuk gelince uğrayıp resmi yaptır akşama kalmasın kalanları akşam yaptırıcam dedim. Bilmiyorum tırstı mı ki umarım öyle olmuştur. Eğer resmi gündüz hallederse akşama işimiz kolaylaşacak.

Tabi ödevlerde az gelirse :)

Evet yorulucaz malum. Eşimi aradım öğlende dedim ki çocuğun hikaye haritası var yok efendim hikayenin kahramanları, canlıları, nerde geçmiş, özeti, anlatmak istediği falan filan uzayıp gidiyor yetmiyor birde resmini yapın diyor eşime dedim çocuk gelince uğrayıp resmi yaptır akşama kalmasın kalanları akşam yaptırıcam dedim. Bilmiyorum tırstı mı ki umarım öyle olmuştur. Eğer resmi gündüz hallederse akşama işimiz kolaylaşacak.

Tabi ödevlerde az gelirse :)

hahaha..bizde resim çizdirme falan yok..yani bir de o olsa yandık..zaten benim oğlumun resmi çok kötüüü....çocuk resmi çiziyor canavara benziyor...heheheh

Son düzenleme:
hahaha..bizde resim çizdirme falan yok..yani bir de o olsa yandık..zaten benim oğlumun resmi çok kötüüü....çocuk resmi çiziyor canavara benziyor...heheheh

Benimde öyle valla zerre yetenek yok resim konusunda o yüzden hiç karışmam babası yaptırıyo. Aslında bazen bazı şeyleri bilmemek, bilmiyomuş gibi yapmakda faydalı :))))

X