İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Kızlar merhaba,
Maşallah size muhabbet baya ilerlemiş, kıskandım valla:)
Bayram tatili yüzünden işler çok yoğun, arefe günü gelmemek için önümdeki işleri bitirmem lazım. O yüzden giremedim pek.
Tek tek alıntı yapamadım zira çok hızlı okudum yazılanları ama zeliş sana ve oğluna çok sevindim. Maşallah bak kısa sürede emeğinin karşılığını almaya başladın. İnşallah hep böyle devam eder.
Ödev konusunda bizim öğretmen dengesiz biraz. Haftasonu sadece 1 fotokopi vermişti. Ancak pazartesinden beri herakşam bir sürü ödev vermeye başladı. Saat 10 yada10.30 da zor bitiriyoruz.
Dün akşam şöyle sorular vardı.Bana seviyesi biraz ağır geldi, sizin fikriniz nedir? Mesela; 4 düzine tabaktan 5 adet tabak çıkınca kaç tane kalır?
Yani çocuk önce 4 düzinenin kaç olduğunu bulacak, sonra çıkarma işlemi yapacak.Zorlandık bunları yaparken.
Kızlar çok bunaldım ya. Sabah kalk çocukları giydir,yedir kahvaltıyı hazırla topla,çocukları ananeye bırak.İş zaten çok yoğun. Akşam gel yemek yap,sofra kur, ödev yaptır, bu arada bebeğim de grip oldu.Gece uykusuzluğu, mızmızlık.Çok yoruldum valla. Bayram tatili çabuk gel.

Benimkide sevmese keşke biz kışın başka seçenek olmadığı sürekli gideriz avm ye ama ben hiç sevmem sıkıntı basıyo bana kalabalıkta aynı yerler hayır k.kartını verip bana gönlünce harca dese hiç sıkılmıcam ama oda yok

eee ama sen yoktun Boncuk'cum hoşgeldin. İyi dileklerin için teşekkürler canım.

Geldi sayılır bayram tatili bişey kalmadı. Gel görüşelim ayarlayıp görüşelim bayramda.

Çocuklarıda alırız. Onlara da değişiklik olur. Haribu da gelir belki :)

Forum'amı gidiyorsunuz sizde

Şu yeni UÇAKLAR çizgi filmine giden var mı aranızda. Cumartesi götürücem benimkini bende girsem mi acaba bilemedim. Bazıları çok güzel oluyo bazıları çook sıkıyo çizgi filmlerin
Gitmedim canım bilmiyorum.
Ben de kızlarımı alıştırdım, bayılırlar gezmeye

Ohoooo süpermiş valla, ne duruyorsun, ben olsam da giderdim.

Evet ya o gelip de surat aıncaya kadar, yalnız rahat rahat takılırım, ohhh sefam olsun.

Biz de gördük canım o konuları, 2 hafta deste ve düzine üzerinde durduk, benim ki de çok zorlandı, ama şimdi daha iyi. Bebişine de geçmiş olsun, hep aynı durumdayız canım ya, iş-okul-ev koşturmaca, Allah yardımcımız olsun, 9 gün tatil çok güzel gelecek hepimize.

Oh ne güzel, valla bizim içinde eğlenirsiniz hem iyi olur, ben de olsaydım İstanbul'da gelmek isterdim yani.

selam kızlar tarayıcı bulamadım :) akşam da çözemediğim 2 soru var ay delircem kendimi aptal gibi hissetmeye başladım :))))) ama azmettim bi şekilde koycam soruları buraya....benim kız hasta olmuş okulda mideyi üşüttü mü naptı yada bişey dokundu öğretmen öğleden sonra gelme demiş. komşum baktığı için onun yanında kaldı işte böyle durumlarda çalışmaktan nefret ediyorum....... 2 sayfa arkalı önlü yaprak test vardı biri hayat bilgisi biri matematik örüntüler....okuma ve özeti yapamadık hasta olduğu için erkenden uyuyakaldı

Bu arada arkadaşlar öğretmenler günü geliyor şimdi onu düşünmeye başladım ne alsam diye sizlerin aklında var mı birşeyler.

Hatta aklımda bir hediye var ekleyebilirsem resmini ekleyeyim buraya sizde fikirlerinizi söyleyin bana olur mu?

dediğin gibi sorular bazen ağır oluyor. düzineleri tek tek çiziyorum bende öyle yapabiliyoruz.
geçmiş olsun. diğer işler de hep aynı

Canım yaaa izin alma şansın yokmu en azından öğleden sonra yanına gidebilsen. Okuyunca içimde hissettim üzüntünü. Hepimizin işi zor özellikle böyle zamanlarda.

geçmiş olsun canım.

kızlar akşamları ödev yaparken aklınıza bizim kızlarda şu anda aynı şeyi yapıyor diye geliyor mu.

gelmezmi,:)))

geçmiş olsun canım.

sağol canım

Canım yaaa izin alma şansın yokmu en azından öğleden sonra yanına gidebilsen. Okuyunca içimde hissettim üzüntünü. Hepimizin işi zor özellikle böyle zamanlarda.

valla almam lazım bakalım bu aralar hep işe geç kaldım pek yüzümde yok olmadı telefonunu alayımda arayayım diyorum

geçen yıl sınıf annesi para toplamıştı ortak bişey aldılar

Evet malesef ben sizin kadar aktif olamıyorum,işim çok müsait değil.
Güzel olur görüşmek aslında ama bebeğim hasta ve bayramda annem memlekete gittiği için bırakacak kimse yok. İnan iki çocukla tek dışarı çıkmak çok zor oluyor. Bebeğin uykusu, maması zor oluyor. Teyzesi, daha çok küçük gezmelere alışkın değil. Ama bir haftasonu annem gelince ben bebeği ona bırakırım ve Forum İst. da buluşuruz olur mu? Haribu ve diğer arkadaşlar da gelebilirse de süper olur.

forum istanbul nerde anadolu yakasında mı:)))) bayram sonu istanbul ziyaretim olcekteeee

geçen yıl sınıf annesi para toplamıştı ortak bişey aldılar[/QUOTE]

aslında çok güzel ama benim durumumu biliyorsunuz öğretmen extra emek harcıyor bizim için kendimiz bişeyler alalım düşüncesindeyim ama ne?

bizde sınıf annesi para topluyor.geçen sene ceket ve gömlek almışlardı.

Canım ya, iste kapıdan alalım

Olur olur ne zaman müsait olursan

Canım çok geçmiş olsun. Benim de bebeğim hasta ve ben de şuanda işte olmaktan nefret ediyorum. Her sabah ver akşam çocuğu evden çıkarmak zorunda olduğumuz için(ananeye bırakıyoruz) hasta ettik. Çalışan anne olmak çok zor. Allah hepimize güç kuvvet versin. Çocuğu zorlama bence hastayken zaten bayram tatili geliyor, iyileşince arayı kapatır.

Benim aklımda şöyle birşey var ama tam araştırmadım. Tema vakfının kampanyaları oluyor, istediğin kişi adına fidan bağışı yapıyorsun, karşılığında sana sertifika gönderiyorlar.Öğretmenin adına böyle bir bağış düşünüyorum ama daha fiyat bilgisi araştırmadım. Ben böyle günlerde maddi hediyeyi sevmiyorum, manevi yönü olan hediyeler daha anlamlı geliyor bana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…