İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Bizde de genel de aynı ama ben yıkmaya çalışıyorum son dönemde yaz başından beri etrafımda keyif aldığım insanlara zaman yaratmaya çalışıyorum.

Özellikle oğlumun arkadaşı ve anneleri ve benim diğer arkadaşlarımla çocuklu olanlarla biraz zor oluyo çünkü herkes aynı durumda zaman yetmiyor her şeye yetişmeye ama kişiler değişiyo biz oğlumla her yerde :))))

Bişey itiraf edeyim mi eskiden tv keyfim vardı bazı dizilerim vardı keyif alarak izlediğim son 2 senedir evde televizyonun karşısındaki koltuğa geçmişliğim yok nerdeyse. :KK1::KK1::KK1:

ay canım ya,,vakit yok demi..benim de olmuyor vakit..

yemek yapıyorum ben de akşam yemeği sonrası..küçük oğlan 2,5 yaşında herşeye bir itiraz dönemi..kendini yerlere atıyor vs..

büyük ilgi istiyor..küçük ilgi istiyor...uykuya bile birlikte gidiyoruz...çok yoğun bir tempodayız biz de..

hayat böyle hızlı akıp gidiyor..bu günleri güzel değerlendirmek lazım aslında ..

tv keyfi ne hafta içi ne de hafta sonu yok malesef. hafta sonları da ev işi ve ödevlerle geçiyor yine.
dinlenmeye bile zaman yok :KK50:

Evet gerçekten öyle. Benim bu haftaki hastalığım tamamen yorgunluktan. Ama şu bir gerçek ki çalışmak zor olsa da insanın hayatı daha düzenli daha disiplinli oluyor.

Geçen hafta 1 haftada herşeye yetişicem onuda yapayım bunu halledeyim derken mahvoldum. Daha yeni yeni toparlanıyorum. Allah güç versin hepimize inşallah.

Bu fırsatı kaçırma gitmek istiyorsan mutlaka git zaten kısda geliyor sonra gitmen daha zor.

Bu yıl tatilde ayvalıkdaydık çok güzel yerler. memleketinin kıymetini bil :KK9::KK9::KK9:

haklısın kış gelmeden gideyim demi..

tamam..
sen neredeydin ayvalık da

bu yaz cunda adası akşamları kapattı köprüyü..araç almadı bir saatten sonra ..park yeri yoktu..

dedik ki "cunda batacak kalabalıktan"

cunda ya da gitmişsinizdir demi...

ay canım ya,,vakit yok demi..benim de olmuyor vakit..

yemek yapıyorum ben de akşam yemeği sonrası..küçük oğlan 2,5 yaşında herşeye bir itiraz dönemi..kendini yerlere atıyor vs..

büyük ilgi istiyor..küçük ilgi istiyor...uykuya bile birlikte gidiyoruz...çok yoğun bir tempodayız biz de..

hayat böyle hızlı akıp gidiyor..bu günleri güzel değerlendirmek lazım aslında ..

Çok zor gerçekten ama hepimiz haftada en azından 1 gün olmasa bile bir kaç saat birşeyler yapıp kendimize zaman ayırmalıyız yoksa robottan farkımız kalmazki :KK36::KK36::KK36:

haklısın kış gelmeden gideyim demi..

tamam..
sen neredeydin ayvalık da

bu yaz cunda adası akşamları kapattı köprüyü..araç almadı bir saatten sonra ..park yeri yoktu..

dedik ki "cunda batacak kalabalıktan"

cunda ya da gitmişsinizdir demi...

Konaklamayı sarımsaklıda yaptık. Ayvalıkta gezdik. Cunda, Şeytan sofrası filan bir kaç kez gittik hemde :KK1::KK1:

Dolu dolu geçti diyebilirim.

Konaklamayı sarımsaklıda yaptık. Ayvalıkta gezdik. Cunda, Şeytan sofrası filan bir kaç kez gittik hemde :KK1::KK1:

Dolu dolu geçti diyebilirim.

sarımsaklı nın plajları harikadır.denizine diyecek kelime yok..biz de bu yaz birkaç kez sarımsaklı dan girmiştik denize

Günaydın arkadaşlar nasılsınız? Tatile az kaldı heyecan vardır dimi?

Dün akşam olanları anlatmadan bazı bilgiler vermek istiyorum size ki neler hissettiğimi daha iyi anlayabilin diye.

Oğlum ne geçen sene nede bu sene okulda yazması gereken ödevlerini yazmadı hiç en fazla yaptığı metnin başlığını yazmak yada bir kaç cümle yazmak bu kadar. Tüm tüm yazım faaliyetlerini hep evde yaptık.

Türkçe kitabının etkinlik tarafında Trafik Işıkları diye bir konu var. Aslında metin yok dinleme metniymiş ben hafta sonu metni internetten buldum oğluşa okuttum ve etkinlikleri birlikte yapmıştık.

Dün okulda öğretmen bu şiirin çıktısını almış yazması için çocuklara vermiş.

Akşam eve gittim benimki diyo ki anne kapat gözlerini sürprizim var :) Kapattım bekliyorum. Bi açtı defterini şiiririn tamamını yazmış. Valla zor tuttum kendimi ağlamamak için ya.

Öğlen yemek arasında babası okula gitmişti babası da görmüş hatta 1 cümleyi de babası yazdırmış. Öğretmen en son kontrol edip bir yerde yaptığı hatayı düzeltmiş ve yıldız vermiş.

Dün erken çıkmıştım ya eve de 5 gibi gittim. Bu mutlu haberden sonra biraz keyif yaptık oğluşla çıkıp dolaştık filan.

1 sayfa matematik ödevi vardı sanırım tekrar için vermiş öğretmen deste ve düzine hakkında onu kendisi yaptı ben sadece izledim. Birde yaklaşık 20 sayfa kadar okuma yaptırıp hikaye haritasını hazırlamaya başladık.

Anlayacağınız ben bugün yine mutluyum. Her ne kadar ben gittikten sonra şirkette kıyamet kopmuş olsa bile an itibariyle çok da umurumda değil :))))
Çok sevindim senin adına canım, Allah daim etsin inşallah:KK16::KK16:
yani tahmin edeceğin gibi sıkılıyor..ama birşey de demiyor..yapıyor napsın..

1,5 saatte bitiyor..ben de acımasız olduğunu düşünüyorum..ama nakil ile geldik..gecen sene de böyleymiş ki öğretmenimiz...yani veliler çoktan konuşmuşlar ama nafile...

sen nasılsın....
1,5 saat bence de süper canım, biz bile 7,30 ta başlıyor 10 da ancak bitiyor.

canım bizim oğlan oldum olası ödevlerini herkesten hızlıca bitirir

ilk yıl yazı yazmayı öğrenirlerken bile yarım saatte bitirirdi ödevini..diğer velilerden de hep şikayet duyardım..

"3-4 saatte ancak bitiyor..." diye ..ama hepsi aynı şeyden şikayetçi idi.

şimdi de bizim oğlan hızlı yapıyor..okuması hızlı...çözümü de bulması şükür uzun sürmüyor..ben durup düşünüyorum soruyu anlamaya çalışırken o cevabı işaretliyor..inşallah böyle gideriz...

ama yine çocukların hepsi ödevlerini yapamıyor..yetiştiremiyor..ya da sıkılıp hepsini yapmıyor.

ben yine birşey söylemiyorum oğluma diğer arkadaşlarını örnek almasın diye..

ben de kpss ye çalışırken ben de aylarca ders çalıştım..başımı kaldıramadığım oldu...çocuk da beni örnek aldı galiba..hiç şikayet de yok..:KK53::KK53::KK53::KK53:
Çok güzel canım, demek ki seviyesi ilerde hemen anlıyor yapıyor, ben soruyu anlatıncaya kadar göbeğim çatlıyor, anlamıyor, cevabı söylemek zorunda kalıyorum.

Çocukların dışında nasıl gidiyor hayat kızlar, bayramda ne yapıyorsunuz?
Biz arife günü kayınvalidemlere gideriz, ilçedeler, kurbanı orda keseriz, daha sonra ise evdeyiz.

biliyorsunuz ben yeni atandım düzce ye.

geldiğim yer burhaniye
kayınvalidem bana 20 km uzakta Ayvalık da idi

annem bana 25 km uzakta akçay da idi

ve eşimin iş yerinden bir arkadaşı bu tarafa gidiyormuş bayramda 4 gün..

eşim sizi de yollayayım diyor..ben ise kararsız..

aslında dolu dolu bir 4 gün olur ..gezeriz ...herkesi görürürz...özledim komşularımı akrabalarımı..

ne bileyim...biz gidebiliriz 4 gün ayvalık a
Ben de düşündüm önce annenlere mi git diyor acaba diye, meğersem kayınvalidenlermiş, iyi anlaşıyorsan git tabii ki, annen olsa hiç düşünmezdin değil mi:KK52::KK52:

Hayat gerçekten çok hızlı ilerliyor ve biz maalesef günlük koşturmacadan kendimize vakit ayıramıyoruz, tamamen haklısınız, bişeyler yapmak lazım, hayatı yaşamak lazım. Ben de en çok yapabildiğim şey çocukları alışveriş merkezine götürmek, ne yapalım, elimizden gelen o, eşim gezmeyi sevseydi aslında, her pazar yakında da olsa görmediğim biryerlere gitmek isterdim, ama adamlar yatmaktan başka bişey bilmiyor ki.:KK16::KK16:

Şu yeni UÇAKLAR çizgi filmine giden var mı aranızda. Cumartesi götürücem benimkini bende girsem mi acaba bilemedim. Bazıları çok güzel oluyo bazıları çook sıkıyo çizgi filmlerin :KK1::KK1::KK1:

Hayat gerçekten çok hızlı ilerliyor ve biz maalesef günlük koşturmacadan kendimize vakit ayıramıyoruz, tamamen haklısınız, bişeyler yapmak lazım, hayatı yaşamak lazım. Ben de en çok yapabildiğim şey çocukları alışveriş merkezine götürmek, ne yapalım, elimizden gelen o, eşim gezmeyi sevseydi aslında, her pazar yakında da olsa görmediğim biryerlere gitmek isterdim, ama adamlar yatmaktan başka bişey bilmiyor ki.:KK16::KK16:

Hahahahaaaaaaa çok güldüm valla. Benim eşimde asosyal dir. Benimle gezer ama yanımızda başkası olursa sıkılır. :KK36::KK36::KK36::KK36:

O yüzden ben oğlumu şimdiden gezinti olarak yetiştiriyorumki birlikte acısını çıkaralım :KK52::KK52::KK52:

Çok sevindim senin adına canım, Allah daim etsin inşallah:KK16::KK16:
1,5 saat bence de süper canım, biz bile 7,30 ta başlıyor 10 da ancak bitiyor.

Çok güzel canım, demek ki seviyesi ilerde hemen anlıyor yapıyor, ben soruyu anlatıncaya kadar göbeğim çatlıyor, anlamıyor, cevabı söylemek zorunda kalıyorum.

Biz arife günü kayınvalidemlere gideriz, ilçedeler, kurbanı orda keseriz, daha sonra ise evdeyiz.

Ben de düşündüm önce annenlere mi git diyor acaba diye, meğersem kayınvalidenlermiş, iyi anlaşıyorsan git tabii ki, annen olsa hiç düşünmezdin değil mi:KK52::KK52:
canım annemler ile kayınvalidemlerin arası 35 km falan..
yakın yani..

önce annemlere giderim..

2 gün falan orada kalırım..

sonra eski komşularıma uğrarım diyorum..annemler iile kayınvalidemlerin tam ortasında burhaniye de idi evim..

oradan da kayınvalideme geçerim diyorum..

kayınvaliemle anlaşıyoruz son 4 yıldır..

önceden laf sokması falan çoktu..ama şimdi iyi..hele bir de atanınca benden iyisi yok..

ikinciyi de doğurunca daha bir iyi olduk..sanırım yıllar geçtikçe bana alıştı ondan iyiyiz

kayınvalidem çok gezdirir bizi...cunda ayvalık.dışarıda yemekler..çocukları parka götürelim demeler vs..torunlarına da aşırı düşkün...

yani canımız hiç sıkılmayacağını düşünürsem gitmem lazım..

çünkü düzce de o kadar güzel geçmez tatilde zaman..yanlız olacağız mesela..burada annemin akrabaları var ..ama kaç kez görüşürüz bilemiyorum..hep bizden ilgi alaka bekliyorlar..kaynanoşun ve annemin evinde ilgi bizim üstümüzde oluyor..

yani ege tarafı daha ağır basıyor şu ara..

gideyim ben evet ya...

napcam evde..çocukları her gün nereye götürürüm ki ...evet evet bizim için en iyisi ayvalık,

Şu yeni UÇAKLAR çizgi filmine giden var mı aranızda. Cumartesi götürücem benimkini bende girsem mi acaba bilemedim. Bazıları çok güzel oluyo bazıları çook sıkıyo çizgi filmlerin :KK1::KK1::KK1:

ben gitmedim canım..

bilmiyorum o yüzden..

ama çizgi sinema olarak netten komşum totoro yu mutlaka çocuğunuzla birlikte izleyin derim ben...ben izledim ..çok beğendim...tavsiye ederim..

canım annemler ile kayınvalidemlerin arası 35 km falan..
yakın yani..

önce annemlere giderim..

2 gün falan orada kalırım..

sonra eski komşularıma uğrarım diyorum..annemler iile kayınvalidemlerin tam ortasında burhaniye de idi evim..

oradan da kayınvalideme geçerim diyorum..

kayınvaliemle anlaşıyoruz son 4 yıldır..

önceden laf sokması falan çoktu..ama şimdi iyi..hele bir de atanınca benden iyisi yok..

ikinciyi de doğurunca daha bir iyi olduk..sanırım yıllar geçtikçe bana alıştı ondan iyiyiz

kayınvalidem çok gezdirir bizi...cunda ayvalık.dışarıda yemekler..çocukları parka götürelim demeler vs..torunlarına da aşırı düşkün...

yani canımız hiç sıkılmayacağını düşünürsem gitmem lazım..

çünkü düzce de o kadar güzel geçmez tatilde zaman..yanlız olacağız mesela..burada annemin akrabaları var ..ama kaç kez görüşürüz bilemiyorum..hep bizden ilgi alaka bekliyorlar..kaynanoşun ve annemin evinde ilgi bizim üstümüzde oluyor..

yani ege tarafı daha ağır basıyor şu ara..

gideyim ben evet ya...

napcam evde..çocukları her gün nereye götürürüm ki ...evet evet bizim için en iyisi ayvalık,

Evet evet git bencede sen.

Cundaya git sakızlı kahve iç,

ayvalıkta sakızlı dondurma ye,

ayvalık tostu ye

bunları yaparken de bizi aklından geçir :KK56::KK56:

benim eşim de sevmez alışveris merkezlerini..ben dırdır etmeyeyim diye gideriz çoğu zaman..ama o sıkılıyor ben biliyorum ya ..ben de fazla uzun kalamıyorum o yüzden...

yanlız gitmek daha güzel oluyor..sıkılan bir adam olmuyor etrafımda..çocukları daha rahat gezdiriyorum....

o varsın gelmesin..

ama denize gidiyoruz desem koşşar gelir.. benim adamda dalma merakı var ...onun dışında alışveris merkezleri vs hiç hoşlanmıyor...surat 2 karış geziyor yanımda..

ben gitmedim canım..

bilmiyorum o yüzden..

ama çizgi sinema olarak netten komşum totoro yu mutlaka çocuğunuzla birlikte izleyin derim ben...ben izledim ..çok beğendim...tavsiye ederim..

Hııım izleyelim. Öneri için teşekkürler.

benim eşim de sevmez alışveris merkezlerini..ben dırdır etmeyeyim diye gideriz çoğu zaman..ama o sıkılıyor ben biliyorum ya ..ben de fazla uzun kalamıyorum o yüzden...

yanlız gitmek daha güzel oluyor..sıkılan bir adam olmuyor etrafımda..çocukları daha rahat gezdiriyorum....

o varsın gelmesin..

ama denize gidiyoruz desem koşşar gelir.. benim adamda dalma merakı var ...onun dışında alışveris merkezleri vs hiç hoşlanmıyor...surat 2 karış geziyor yanımda..

Biz gezmelerin çoğuna artık oğluşla gidiyoruz valla daha keyifli :21::21::21:

Evet evet git bencede sen.

Cundaya git sakızlı kahve iç,

ayvalıkta sakızlı dondurma ye,

ayvalık tostu ye

bunları yaparken de bizi aklından geçir :KK56::KK56:

tamam kuşum ya..evet giidiyorum karar verilmiştir..

inşallah eşimin iş arkadaşı gitmekten vazgeçmezse tabi..

çünkü onunla gideceğiz..

2 çocukla otobus çekilmez ya 4 gün için..otobusle seyehat uzun sürüyor

kızlar akşamları ödev yaparken aklınıza bizim kızlarda şu anda aynı şeyi yapıyor diye geliyor mu.

X