İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Evet canım bende sıkıyorum buna mecburlar çünkü öğretmenimizde sıkı ödevler çok,sınavlar çok çalışmadan olmuyor..ama herşeyin bir bedeli varBenimkilerde geçen yıldan beri akşamdan ödevlerini hep bitirirler...Buna alıştılar çok şükür hiç ödev yapmadan okula gitmediler,umarım bu alışkanlığı hep sürdürürler
Amin canım inşaallahTüm yavrularımız emeklerinin karşılığını alır inşaallah

Turkçeden'de 86 almışız..
Düşük buldum notunu 1 cevapda eksik cümle kullanmış diye direk çizmiş soruyu öğretmen 10 puan düşmüş..
2'şer puanda en çok dikkat etmediği noktalamalardan düşmüş..

Öğretmene düşük almışız dedim üzüldüğümü söyledim sınıfın genel puanına bakın bi önce dedi listeyi önüme koydu 3 kişi 100 almış 43 kişilik sınıftan gerisi dökülmüş.

Daha çok okumalıyız..

Genel değerlendirmelerimize hayat bilgisiyle devam edicez haftaya..

Mutlu hafta sonları.

merhaba hanımlar;

bizde bu sene 2. sınıfız ve işler hiçte iyi gitmiyor ders yapmaktan nefret eden bir kızım var.arkadaşları kısa sürede bitirirken derslerini benim kızım uzattıkça uzatıyor.ilk başta okuması kötü, çünkü okumak istemiyor.siz bilmem kaç sayfa kitap okuyor akşamları diyorsunuz benim ki ödevlerini bile neredeyse bana okutacak zaten okusa da birini doğru okusa diğerini yanlış okuyor.ağlıyor zırlıyor ve son derece hırçın.gece erken uyumak istemiyor, benimle yatmak istiyor.öyle sorunlu bir çocuk olup çıktı ki. öğretmenle konuşuyoruz okuması gerek diyor.geri kalıyor doğal olarak arkadaşların dan.

ben ne yapabilirim hiç bilmiyorum.öğretmenimiz de ön sıraya alacağım onu gözümün önünde olsun daha çok ilgileneceğim falan dedi onu da yapmadı.
ne yapacağımı bilemiyorum artık.o kadar çaresizim ki

Merhaba

Oyunlarla derslerine adapte etmelisin cnm..

Mesela onluklar birliklerde biz kalem silgi kullandık.. mesela 5 kalem onluk 2 kalem birlik diye kalemleri döktük ortaya..
Hikaye okurken bende onla okuyorum ayrı ayrı kitapları alıp yarışıyoruz heveslendiriyorum..

sesli oku bende uyuyim küçükken ben hep sana okuyodum şimdide sen bana borcunu öde bakalım diyorum..
ileri - geri ritmik saymalarda mesela 3-6-9-12-15-18..
6 yı kim kovalıyomuş? 12 kimsen kaçıyomuş? 18 'i kim yakalıcak diye diye kahkahalar atarak öğrettim..

Tabi şurda haklısın ki çocukda istemeli
içinden gelmelşi heveslendirmeye çalış..
birlikde kitap seçin alışveriş merkezinden onun seçmesine izin ver.

Benim ki de bu aralar matematik çözmek istemiyo üzerine gitmiyorum bırakıyorum ama arada bir laf arasına 4 kere 5?
5kere 8?
4kere4? diye sıkıştırıyrum.

Sabırlı olun..

kızınız başarısızlıktan, mahçup olmaktan korkuyor olabilir. bu nedenle, çocuğu okumaya, ders çalışmaya özendirirken, öz güven de aşılamaya çalışın. çocuğunuzla ne kadar çok kaliteli vakit geçirirseniz, hem derdini anlayabilirsiniz, hem de onu özendirebilirsiniz. çocuklar bizimle herşeyi paylaşmıyorlar, bir süzgeçten geçirip, sadece istediklerini anlatıyorlar, bu yüzden, onunla daha fazla vakit geçirirseniz sıkıntılarının nedenini anlayabilirsiniz. böylece o problemi atlatmasına yardımcı olabilirsiniz...

arkadaşlarıyla ilşkilerine dikkat edin, onu olumsuz etkileyen herhangi biri var mı, öğretmeni ile ilişkisi, aile bireyleri ile ilişklerinde bir anlaşmazlık...bunları çocuk genellikle anlatmaz, fakat bu problemler kendini sizin anlattığınız şekilde gösterebilir...

ayrıca hep ödüllendirin, ödüller büyük olmasın, örneğin, "bugün bu 10 sayfayı okursan fazladan 100 tane öpücük vereceğim", yani maddi olmayan şeyler, onun hoşuna gidecek, onu eğlendirecek şeyler...

benım kız kendını aştı maşallah kitap sınavlarından hep 100 alıyor matametigi iyi türkçesi iyi ama hayt bilgisinden cokkkkk basıt soruları yanlış yapıyor, dikkatli okumuyor biraz iöce msj geldı tflnuma kızım kds sınavından 25 sorudan 6sını yanlış yapmış kac almış oluyor? bu ögretmen bize nıye haber vermedıkı sınav yapıcam dıye

benm oğlumunda matematiği kötü resmen anlamıyo..anlatıyoruz 5dk sonra unutuyo...ama türkçe ,hayat bilgisi süper..sözelci olcak belli ama mecbur matematiği de anlaması lazım dün okum yarışmasında 1.olmuş..1 dk da 125 kelime okumuş paşam:)

oğlum okul genelinde sınava girecek bu sınavlar nasıl oluyor neler yada negibi sorular soruluyor
yardımcı olursanız sevinirim lütfennnnnnn

Hanımlar günaydın.Benim 1.sınıfa giden oğlum var.
Okuldan süt dağıtım izin formu göndermişler.
Onaylamayı düşünmüyorum.Geçen sene bu sütten zehirlenen
öğrenciler olmuştu.Siz daha tecrübelisiniz.
Bu konuda görüşlerinizi alabilirmiyim lütfen.

onaylamada zaten bende geçen sene kabul etmedim
öğretmenimizin dediğine göre onunla mayalanan süt bile yoğurt olmuyormuş neidüğü belirsiz yani

Oğlum soğuk süt içmiyo illa ısıtılacak o sebepden bizde istemedik okul sütünü..
Zaten soğuk bakıyorum istiyosa ben alırım oğluma bişe vermesin devlet istemez..
bişi verceklerse zam yapmasınlar illa bişe yapmak istiyolarsa insanları sütle kömürle kandırmasınlar

Selam hanımlar Bizim öğretmen 20 günde 3 deneme sınavı yapıyor sizde yapıyor musunuz deneme sınavıDersler çok ağır çocuklar çok yoruluyorTatil gelse de biraz dinlenseler

Selam hanımlar Bizim öğretmen 20 günde 3 deneme sınavı yapıyor sizde yapıyor musunuz deneme sınavıDersler çok ağır çocuklar çok yoruluyorTatil gelse de biraz dinlenseler

20 günde bir demek istediniz heralde çokmuş yaaa yazık çocuklara komşumun kızının öğretmenide her konunun peşine yazılı yaparmış.
bizim öğretmenimiz dönemde 3 yazılı yaptı her dersten hatta 3.yü yapamadı çocukları bir türlü bir araya toplayamadı hastalıkları artınca
cuma günü deneme sınavı oldular 60 sorudan 3 yanlışı çıkmış onlarda çok basit hatalar dikkatsizlikten olmuş sizcenormalmi
türev yayınlarından olmuşlar acaba soruları yayınevimi hazırlıyor yoksa öğretmenlermi yayınevine veriyor bunu merak ettim bende

bence 60 soruda 3 yanlış normal canım, böyle böyle öğrencekler sınav kültürünü, saçma hatalar yapmasıda normal şimdilik, hatta seneyede öyle olur, daha yaşları küçük çünkü
sınavı yayın evi yapıyosa, soruları yayın evinin yazarları hazırlar, öğretmen hazırlamaz

20 günde içinde 3 tane

arkadaşlar oğlum 2.sınıfa gidiyor.öğretmenini ve bizi çok fazla yoruyor.aslında hiperaktif değil ama dilçok dağınık,sürekli eşyalarını kaybediyor ders çalışırken sürekli kalkmak istiyor en ufak bir ses bile dikkatini dağıtabiliyor.çocuk psikiyatristine götrdüm ama balık yağı ve çinko şurubu verdi 1.5 ay oldu bir değişiklik olmadı çocuğumda..ne yapacağımı bilmiyorum aynı sorunu yaşayanlar var mı aranızda?

Merhabalar..
Bizim öğretmenimiz bu dönem çok az ödev bazen hiç ödev veriyor.. yan ödev vermiyor..
Ben hiç doğru bulmuyorum..
oğlum 5 dk ödevini yapıyor sonrasında benim istememle okuma yapıyor soru çıkarıyorum matematikden çözdürüyorum test kitaplarından felan 3 tane soru ödev diye verilir mi yafu..
ilk dönem testler felan veriyo bu dönem boşkoydu adam..
napcaz bilmiyorum

biz haftada 3 kez deneme yapıyoruz birde cumartesi kurs günü oradada 20 soruluk teste tabii tutuyor:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…