İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Arkadaşım böyle birşey mümkün değil.Hiç bir öğretmen kendi isteği ile harflerin sırasını değiştiremez.Benim yukarda yazdığım gibidir.Müfredat böyle,kitaplar böyle.Müfredat dışına çıkamaz.Okumaya da aralık ayında geçiyorlar.Ama o zaman daha harfler bitmemiş oluyor.Geri kalan son grup harfler zaten çocuklar tarafından merak edilip önceden öğrenilmiş oluyor.Ses temelli cümle yönteminin özü öğrencilerin önce verilen sesleri kavrayıp sonra da birleştirmesidir.Öğrenci bu yöntemde ilk başlarda aynı cümle yönteminde olduğu gibi bir süre verilen seslerle türetilen kelimeleri ezberleyerek ilerler.Daha sonra verilen ses sayısı arttıkça türetilen kelime ve cümleler de katlanarak artar.Bu noktada ezber yöntemi ortyadan kalkar.Çocuk ister istemez ses birleştirmeyi kavrayıp uygulamaya başlar.Bu da okumaya başladığının göstergesidir.Ses temelli cümle yönteminde ikte çok önemlidir.Bakmadan yazabilen çocuk hemen okur.

selam lostsun bende teneffüslerden korkuyorum.şimdi hızlansın diye ödev verdim bakalım yapıyor

bende sürekli anlatıyorum tenefüste şöyle yap böyle yap diye .Allah'a emanet.hız konusuna gelince öğretmen üstüne çok gitmeyin dedi
aslında iş güzelde velilere dert anlatmak zor.
o bahsettiğin oyunu bende okulda duydum çocuklara dedim oğlum o ne biçim oyun yapmayın dedim de aynen smek down oynuyoruz dediler.
ben pek fırsat bulamıyorum nete girmeye cevaplar geç kalıyor kusura bakmayın
.

benimki ing ve almanca ödevleri yapıyor ama iş harf yazmaya gelince ehh işte aslında yazısı kalem koordinasyonu süper inci gibi ama ağırdan alıyor.
Okulu çok seviyor mutlu anlatıyor önceki okullarda sıkılıyordu öğretmenini seviyor.
Öğretmen sınıfta 3 kitaptan işliyormuş önce ilk kitabı dağıtıyormuş bitiren 2.kitabı sonrada 3.kitabı alıyormuş.Bazıları hızlıymış bizimki lak laktan geri sanırım haftaya pazartesi öğr ile görüşüyim diyorum.
ÇOCUKLARA İZLETTİĞİNİZ HECELEME CD LERİNİ NERDEN ALDINIZ KIZLAR

sanırım artık memnunsun öğretmenden, daha önceleri ısınamadım diyodunkaydirigubbakcemile5

kızın ingilizce ne ödevi yapıyor ki, yazı yazmasını bilmeden, doğru, yanlış, eşleştirme gibi şeyler mi
bilmiyorumkismile

renkleri organları aileyi vb ing şeyleri 3.5 yaşından beri kreşte görüypr gerçi son iki yıldır öğrendiklerini zaten biliyordu.tekrar yapıyor .bilgisayardan interaktif sanal sınıf oluşturdular dinleme seçme telaffuz vb.evde yapıyor öğr netten check ediyor vb...

öğretmen sandığımdan yumuşak yaşlı diye pek istememiştim genelde eskiler yeni sistem öğretmeye direniypr kızımın farkındalığı çok yüksek o yüzden tatlı sert biri lazım.ilk etapta fazla sert gibiydi ama değilmiş.

hangi heceleme cdleriniseyrettiyorsunuz birde nerden aldınız kızlarcadıarzu

hocam tabiki siz öğretmen olduğunuz için daha iyi biliyorsunuzdur.ya bizim öğretmenin öğretim sistemi farklı yada ben yanlış yorumluyorum bilemedim şimdi.bakın size bir örnek vereyim mesela dün normalde yazmayı öğreniyorum kitabına göre gitselerdi i harfini öğreniyor olmaları gerekirdi ki bende öyle bekliyordum ama okuldan geldiğinde defterine baktım.talat kitap al cümlesini yazmışlar ve altına ikişer satır k ve p harflarini yazmışlar.sınıflarındada nasıl okunduğunu öğrenmişler.şimdi siz söyleyin öğretmen müfredettanmı çıkmış yoksa benmi yanlış yorumluyorum.

dün a harfini yazdırmış öğretmen
birde al yazdık kızımla.şimdilik ezber gibi el ele elle al diyor ama sesler çoğaldıkça ne yapacak bilmiyorum.boshayallersmileumarım çabuk kavrar beni çok yormaz:bbo:

hangi heceleme cdleriniseyrettiyorsunuz birde nerden aldınız kızlarcadıarzu

Ben bir öğretmen arkadaşımdan aldım canım,Zambak yayınlarının.Öğretmenimizde kopyalarım isteyene demişti ama,sonra cd ler kopyalanamıyormuş,ondan alamadık.Dediğim gibi öğretmen arkadaşım verdi bana..

İlk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum ne duydum ne de gördüm.Bir çok eğitim sitesinde 1. sınıf öğretmenleri sürekli forumlarda konuşuyoruz.Ben dün el,ele,el ele ve elle verdim diye bana hızlı gitmişsin dediler.En hızlı giden bile en fazla t sesini vermiştir müfredata göre ki bu da çok çok hızlı.Ama k ve p harfleri hangi mantık çerçevesinde verildi bilmiyorum.Çecrenizdeki tüm eğitimcilere sorun böyle bir şey yok,olamaz da.Çok şaşırdım akla mantığa aykırı :))

oğlum dün ödev olarak 4 sıra a yaptı

daha öncede e, el, elle, 1, 1 el, 2 yapmışlardı.

mat dan bişey yapmıyorlar en fazla yaptıkları 2 şerli saymak sanırım

valla yazmada normal gidiyoruz galiba ama mat da geri mi kaldık ne
:bbo:

Son düzenleme:
Benim kızımda bugün el ele elle yazdı ödev olarak.Sayılardanda 1,2,3 yazdılar önceki günlere..

Son düzenleme:
bizimde vereceğimiz para en sonunda bugun belli olmuş 200 vericekmişiz cumaya kadarboshayallersmile
bir an önce alınsa şu aletlerde bizimkilerde başlasa ya

Bizim projeksiyon yarın kuruluyor inş..Biz 35 veriyoruz ama içinde perde ve laptop yok.

bizimkinin içinde laptop, projeksiyon, fotokopi-fax çeken bi alet, ha bi de folkor parası varmış canım, hoca almışken onuda alayım, yoksa beni süründürler dedi herhaldekaydirigubbakcemile3
perde almıcaz, eski perdeler durcakmış

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…