İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar demin 5-6 veli toplandık, öğretmene bu toplu beslenme sisteminden yani hergün bi anne tüm sınıfa evden yapsın getirsin sisteminden vazgeçelim dedik, öğretmen bıktım sizin beslenme olayınızdan ne haliniz varsa görün dedi,sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni fırça yesekte çok sevindim valla eski sisteme dönüldükaydirigubbakcemile3

İyi etmişsiniz canım,herkes kendi hazırlasın en güzeli bu bence.. Bu arada sizin öğretmen sinirli biraz galiba..-tatlicadiarzu-

çok sevindim canım, insanın çocuğu söz konusu olunca ufak bi övgü bile ne kadar gurur verici değil mi
kaydirigubbakcemile5
aynen öyle canıma.sa.s

bence de o sistem çok saçma ve gereksiz birde diğer topikte okudum o yemekler ne öyle canım.sanki çocuklar okula pikniğe mi gidiyorlar ki:1shok:
öyle uzun uzun yemek yiyecek zamanları olmaz ki çocukların.anaokulu gibi değil işte bunu anlamıyor bazı veliler sanırımboshayallersmile
ben 2 kızımada arada tost yapıyorum eve bir karton meyve suyu aldım sevdikleri kraker bisküviden aldım onlardan koyuyorum çantalarına birde meyve yetiyor canım.zaten iştahlı değiller
ben onlara makarna sarma falan koysam formalarını hergün yıkamam gerkirdi eminim.temiz temiz yiyemezki bu çocuklarkafamçokkarıştı

İyi etmişsiniz canım,herkes kendi hazırlasın en güzeli bu bence.. Bu arada sizin öğretmen sinirli biraz galiba..-tatlicadiarzu-

öyle canım malesef, iletişim kurmak imkansız, dinleme anlamaya çalışma huyuda hiç yok saolsunsempatiksalakcinnisempatiksalakcinni ama öğretmenliği iyi, çok hoşgörülü çocuklara
kaydirigubbakcemile5

siz naptınız canım, kaldı dimi şimdi okulunda kızın

ay daha neler neler canım, yeminle toplantıda baygınlık geçircektim:roflol:
kısır dediler bi de ya, inanabiliyo musun? bi de çay söyleyin çocuklara tam olsun yanisempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

Son düzenleme:
Öğretmenin eğitimi,çocuklarla iletişimi iyi olsun,gerisi boş zaten..
Evet şimdilik bu okuldayız bakalım canım ya.Çarşamba tekrar veli toplantısı yapılacak,1.dönem biz laptopumuzu götüreceğiz,geriye 40,45 lira kalıyor.Bu sefer eşim gidecek toplantıya,geçen babalardan gelen çoktu,eşim giderse daha iyi bastırır projeksiyon konusunda diye düşünüyorum..Bizim küçük hanım okulundan ve arkadaşlarından ayrılmak istemiyor,oturttuk karşımıza sorduk,hayııır istemiyoruuum diye fırçayı yedik.Birde öncedende dediğim gibi,öğretmen eğitim ve sabrı yönüyle parmakla gösterilen bir öğretmen..Seneye duruma göre değerlendireceğiz bakalım.Birde türkçe öğretmeni bir arkadaşım var,öğretmeni iyiyse,çocuk mutluysa sakın almayın okuldan,projeksiyon olmasada senin kızın zaten başarılı,çok bir problem olmaz dedi.Bana zambak yayınlarının cd lerini verdi.Sınıf henüz e harfinde,benim kız cd lerle falan hecelemeye başladı bile..kaydirigubbakcemile2

kısır dediler bi de ya, inanabiliyo musun? bi de çay söyleyin çocuklara tam olsun yanisempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

:roflol::roflol::roflol::roflol:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 E bide olmuşken sizde yani velilerde gidin,gün yapın bari..kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

hayırlısı olsun canım ya, çocuğun mutluluğu herşeyden önemli, aslında öğretmenler bu konuda velilerin üstüne gitmeyi istemiyor, ağzı laf yapan bi kaç veli konuşsa aslında toplantıda, öğretmenin konuşmasından çok daha iyi olur
kaydirigubbakcemile5
:roflol::roflol::roflol::roflol:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 E bide olmuşken sizde yani velilerde gidin,gün yapın bari..kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

o gidişle öyle olcaktı vallakaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Merhabalar..Bizim kızın sınıfı henüz e sesinde,öğretmen yarın e sesini bitirebiliriz demiş.Öğretmenle konuştuğumda sınıfın çoğu önde olsada yüzde 20 lik geri olan kısmı bekletiyorum,ondan yavaş ilerliyoruz dedi..Benim kızım beklemede,e sesi yapmaktan sıkıldı geçen haftadan beri.Artık çok hızlı bir şekilde yazıp bitirebiliyor.Benim evde cd ler var,eğitim cd leri.Onlardan diğer sesleride öğreniyor,l, a, t bunları öğrendi,yazıyor ve heceliyor.Benim bu durumda nasıl bir yol izlemem gerek,cd leri izlettirmelimiyim,yoksa sınıfla aynı gitmesi için izlemesine izin vermemeliyim,bir eğitimci olarak fikrinizi öğrenmek istedim,teşekkürler şimdiden..a.s.

sesleri tanıtabilirsiniz cd lerden.cd olduğu için sorun olmaz yanlış öğrenmez.Ama hece ve kelime çalışmaları var.Onları yaparken zaten sınıfla birlikte yapacak.Sesleri bilmesinde sakınca olmaz.

oğlumun ödevi yok yine bugün
kızlar hiç n lere r lere geçeniniz var mı
bugun bizim sınıfta bazı çocukların defterlerinde n ler r ler gördüm ama oğlumda yoktu
aca iyi yazanları önden mi ilerletiyo hoca olabilir mi
bilmiyorumkismile
beslenme konusuyla hocanın canını sıktığımız içinde soramadım bu konuyueyvahedigeldismile

yok canım daha o harflere var
yukarda öğretmen arkadaş seslerin veriliş sırasını yazmış.n den r den önce diğer sesler var
ben iyi olanları önden götüreceğini sanmıyorum hocanın:1no2:
nasıl yapsın ki bunu çok zor zatenfisfisfisherkese ayrı ayrı ses öğretemez ki öğretmen

teşekkür ederim arkadaşım,dediğin gibi anne olmak hiç kolay meslek değil çocuğumuz büyürken kolaylaşacağına dahada zorlaşan bir meslekmiş üstelik.

bizimkiler t harfini bitirdi yarın i ye geçerler herhalde.matematik dersindede 100 e kadar yazıp tekrar geri sayarak yazmışlar bugün.projeksiyonumuz gelince daha da hızlanacağız dedi öğretmenimiz.

bizimkiler t harfini bitirdi yarın i ye geçerler herhalde.matematik dersindede 100 e kadar yazıp tekrar geri sayarak yazmışlar bugün.projeksiyonumuz gelince daha da hızlanacağız dedi öğretmenimiz.

maşallah bu ne hız:1shok:
çocuklar öğrenebiliyor mu bu kadar hızlı :uhm:eğer öyleyse süpermiş
biz daha l harfindeyiz a ya geçeceğiz artık
bu arada matematik göstermiyor bile öğretmen
sizinkiler 100 e kadar yazmışlar demek.

Son düzenleme:

Haklısın,meslek hayatımda öğrendiğim en önemli şey 1. sınıfın ilk zamanlarında olabildiğince ağırdan gitmek gerek.Müfettişler de üstüne basa basa sürekli bunu tekrarlar.Yani geride kalıyoruz diye üzülmeyin,doğru olan bu.Kesinlikle acele etmeyinç.Hızlı gidilirse öğrenmede ilerki süreçte çok problem yaşanıyor.Aynı hataya okulumuzda özz mesleğe yeni başlayan arkadaşlar çok düştü.Geri kalmayalım,hızlı hızlı verelim sonra pekiştiririz dediler.Sınıfları çok problemli oldu,öğrenme sorunu yaşadı.Her çocuğun her sesi çok iyi kavraması,öğrenilen seslerle ilgili bütün kelimeleri bakmadan yazmadan diğer sese geçilmez.Bir sınıfta bu dediğimi yapamayan en fazla bir iki öğrenci olur.Onlar da kaynaştırma öğrencilerdir. Sakın ola sakın geri kalıyoruz diye çocuklara yüklenmeyin.

valla öğretmen zaten bize sinirli diye soramadım, haftaya sorcamsempatiksalakcinni

akannehir maşallah ya, bizimkiler yarın a ya geçceksempatiksalakcinni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…