İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bu sabah kızımın gözü şakır şakır aktı çok kötü:sinifsinif: açılamadı gözü kapandı babası göz doktoru kızım inat etti baktırmadı babasına.acıdan midesi bulandı canım ya...morali bozuldu .hastanede zorla baktı babası .:2:gözü çizilmiş kapattı.şimdi yorgun uyuyormirmirmirmir

ilk günümüz böyle geçti işte:1no2:

çok gecmiş olsun........ çok üzüldüm.....

biz erken kalktık cünkü biz 8:45 okulda olmamız gerekiyor 14:45 de de cıkıyorlar.... 07:30 hadi paşa kalk dedim ben sanıyorum ki hemen yatakdan fırlıyacak nerdeeeeeeeeee :kızgın: hadi efe okula gideceksin bak bugün tam okulluusun şoyle boyle yok efendim kalmıyuor kafamçokkarıştı tamam hadi yat herkez okula gitsin sen yat dedim hani kalkar diye düşünerek TAMAM dedi ve geri yattı:umursamaz:.... aha dedim ilk günden efe halkarsan masana süper bir süpriz var dedim azıcık actı gözünü neymiş dedi bende kalk ve gör dedimmmmmm
kalktı masada tam azına laik tost nesguilki süt ve en sevdiği çilolatalı kek vardı. süpersin anne dedi ve kahvaltı yaptı çok şükür
sonra doğru okula çok duramadım yanında kitaplarımızı verde öğretmenimiz benim gitmem lazım efe işe dönecem dedim tamam sen git anne dedi olumunekankayizsmile:asigim:
işe geldim saat 3 giib aradım yeni geldi dedi annem ( kuzenimim kızı ile aynı sınıfda kuzenim getirip götürüyor) telefona istedim bir sürü şey anlattı ama ben hiççç bir şey anlamadım bakalım akşam bizi neler bekliyor sempatiksalakcinni

bu sabah kızımın gözü şakır şakır aktı çok kötü:sinifsinif: açılamadı gözü kapandı babası göz doktoru kızım inat etti baktırmadı babasına.acıdan midesi bulandı canım ya...morali bozuldu .hastanede zorla baktı babası .:2:gözü çizilmiş kapattı.şimdi yorgun uyuyormirmirmirmir

çok geçmiş olsun canım ya:teselli:

aman Allahım kitap defter kaplamanın bukadar zor vede işgenceli olduğunu bilmiyorudum
saat 23:30 başladım kuzenimle birlikte taaaakiiiiiii 01.30 kadar sempatiksalakcinni..........
demekki o yüzden annem bizimkileri kaplarken fenalık geciriyordu

Dünü hayırlısıyla atlattık.Bzimde giriş öğlen 1 de akşam da çıkış tenefüsler dün gördüğüm kadarıyla çok büyük bir sorun zil çalınca herkes kapıya hücum ediyor ezilen ezilene çığlık çığlığa ne kadar tembihlesemde yinede korkuyorum Kendimize buluşma yeri ayarladık oğlumla dün 1 tenefüs görmemiş beni anne göz yaşlarıma hakim olamadım bir anda aktı senin beni almaya gelmiyeceğini düşündüm dedi neyseki öğretmeni merak etme demiş bir yere kadar gitti gelecek demiş rahatlamış biraz.Dün öğretmenimiz set aldırdı bir an önce tamamlayın bu hafta başlayalım dedi ihtiyac listesi verdiler şimdilik iyi gidiyoruz şu girş çıkışlardaki kalabalık bir bitse rahatlayacağım gözüm arkada kalmayacak

valla dün öğrencilerden ziyade gelen veliler izdiham yarattı, sülalecek gelenler vardı yawsempatiksalakcinni

bide kantin olayı sakat, büyük çocuklar küçük çocukların üstüne çıkıyo nerdeysesempatiksalakcinni

Günaydın kızlar.Dün nete giremedim biraz yoğundum.Bizim ilk günümüz çok güzel geçti.Normalde 12.30 da gidecekken kızım tutturdu 11.de gidelim diye.Kızı sabahçı olan arkadaşı aradım okulda ise gidelim bizde diye.Okul bahçesinde kzını beklemiş kızın son tenefüzs görmeyince basmış bağırtıyı yazık üstü başı yırtılmış ilk günden.Bende sıkı sıkı tembihledim evde işlerim var okulda olmayacağım ağlamak yok diye.Bizimki dünden razı anne ben bebekmiyim git sen eve diye.Davranışlarından dolayı öğretmeni hep kzıımı örnek göstermiş çok sevindim.Kitaplarımız verildi.Aman allahım aradan yıllar geçince unutmuşuz çok zaor kapladıkkafamçokkarıştı.

Berry31 kızına da çok geçmiş olsun canım.En kısa sürede iyileşip okuluna arkadaşlarının arasına döner inş.

öğretmene karşı kendimi zorluyorum benimsemeye çalışıyorum ama yok ya, çocuğum için üzülüyorum aslında o kadar hevesli ki yavrum, ama malesef bu öğretmen onun hevesini çok kırcak, höd höd bi tip velilere karşı, iletişim sıfır, empati sıfır
tüm sınıflar veli toplantılarını yaptı, dergilerini kitaplarını aldı, malzeme listeleri çoktan verildi alındı, bizde daha hiçbişey yok
bari malzeme listesini verin hocam, fax aletini alın ondan sonra, yuuh artık demek istiyorum
sürekli ama sürekli para lafı, veliler tüm istediklerine tamam dedi, projeksiyon, fax, su sebili, lapto istedi, toshiba yada sony olcak dedi, tamam dedik halen para lafı, çocuklarla alaklı en ufak bişey konuşulmadı toplantıda, benim bi kaç sorumla bişeyler konuşuldu anca
sürekli kendini öven, kafasına göre kabadayı kılıklı birini sınıf babası yapan, tuhaf bi insan, iletişim kurmak imkansız, moralim bozuk anlıycağınız

merhaba hanımlar
kitap kaplamayı sormayın gitsin geçen sene eşimle beceremedik bu sene daha denemedimakannehir
kitaplar dün verilmiş ama nasıl yapacağım bilmiyorum vallakaydirigubbakcemile3
benim kızlar öğlenciler.12 gibi derse giriyorlar.bu sene rahatım 2 si beraber gidip geliyorlar
geçen sene büyük kız beni deli etmişti.6 ay ben götürdüm getirdim.bir türlü tek gitmek istemedi.bu sene ablayım bilincinde kardeşiyle gidiyor beni istemiyorlarkaydirigubbakcemile3aman istemesinler nazar etmeyim:nazar:

öğretmene karşı kendimi zorluyorum benimsemeye çalışıyorum ama yok ya, çocuğum için üzülüyorum aslında o kadar hevesli ki yavrum, ama malesef bu öğretmen onun hevesini çok kırcak, höd höd bi tip velilere karşı, iletişim sıfır, empati sıfır
tüm sınıflar veli toplantılarını yaptı, dergilerini kitaplarını aldı, malzeme listeleri çoktan verildi alındı, bizde daha hiçbişey yok
bari malzeme listesini verin hocam, fax aletini alın ondan sonra, yuuh artık demek istiyorum
sürekli ama sürekli para lafı, veliler tüm istediklerine tamam dedi, projeksiyon, fax, su sebili, lapto istedi, toshiba yada sony olcak dedi, tamam dedik halen para lafı, çocuklarla alaklı en ufak bişey konuşulmadı toplantıda, benim bi kaç sorumla bişeyler konuşuldu anca
sürekli kendini öven, kafasına göre kabadayı kılıklı birini sınıf babası yapan, tuhaf bi insan, iletişim kurmak imkansız, moralim bozuk anlıycağınız

ay niye böyle canım yaaa
üzüldüm sizin adınıza
benim kızın öğretmenide para lafı etmek istemiyorum utanıyorum ben dedi durdu kadıncağız
hep çocuklarla ilgili konuştu öğütler verdi.çok cana yakındı
ne biliyim bir öğretmenin bu kadar paragöz olanıda tuhaf yani:1shok:
ihtiyaç listesine gelince ilk günden verildi zaten.biz aldık herşeyi
dünde kaynak kitap seti verildi öğrencilere de ücretsiz ders kitabını verdiler
bizden de para isteniyor ama öğretmenin bunu bu kadar dillendirmesi çok yanlış.sınıf annesi ilgileniyor bu konularla.öğretmenler karışmıyor pek:1no2:

saol mihriban, ne bileyim ya, şanssızlık işte, sakınan göze çöp batar misali o kadar öğretmen araştırdık bi isim alamadık kimseden, oluruna bırakalım dedik, al işte oluruna bırakıncada böyle oldu, öff

saol mihriban, ne bileyim ya, şanssızlık işte, sakınan göze çöp batar misali o kadar öğretmen araştırdık bi isim alamadık kimseden, oluruna bırakalım dedik, al işte oluruna bırakıncada böyle oldu, öff

öyle deme canım kısmet işte
bizde oluruna bıraktık hiç sormadım araştırmadım 2 kızımda da
allahtan öğretmenler fena çıkmadı.
sende umutsuz olma bir derse başlasınlar bakalım belki düşündüğün gibi değildir
dersi eğitimi çocuklarla iletişimi iyidir
bak benim büyük kızıın öğretmenide sert bir tip.çocuklara pek sevgiyle yaklaşmaz ama yine de kızım öğretmenini seviyor anne öğretmenim değişmesin diyor özledim bile dedi düşün yani
belki senin çocuğunda sever öğretmenini
tek tavsiyem ne olursa olsun çocuğun yanında öğretmeniyle ilgili olumsuz konuşma ki senden etkilenmesin.

öyle deme canım kısmet işte
bizde oluruna bıraktık hiç sormadım araştırmadım 2 kızımda da
allahtan öğretmenler fena çıkmadı.
sende umutsuz olma bir derse başlasınlar bakalım belki düşündüğün gibi değildir
dersi eğitimi çocuklarla iletişimi iyidir
bak benim büyük kızıın öğretmenide sert bir tip.çocuklara pek sevgiyle yaklaşmaz ama yine de kızım öğretmenini seviyor anne öğretmenim değişmesin diyor özledim bile dedi düşün yani
belki senin çocuğunda sever öğretmenini
tek tavsiyem ne olursa olsun çocuğun yanında öğretmeniyle ilgili olumsuz konuşma ki senden etkilenmesin.

saol canım desteğin için, umarım dediğin gibi olur, yok çocuğumun yanında olumsuz konuşmam, zaten o da öğretmeni seviyor gözlemlediğim kadarıyla ama ben öğretmnin benim çocuğumu sevdiğinden şüpheliyim, bugun yarında bi bakıcam durumlara, belki sınıfını değiştiririm, 5 sene yüzyüze bakacağın bi insanla iletişim çok önemli, iletişim kuramıyosan zaten bitmiştir, iletişime kapalı biriyle nasıl konuşup anlaşabilirsin ki

X