İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ya kızlar sıra örtüsü saçma değil mi, bence alınsa bile kullanılmaz, kaycak etcek, diğeri çekcek, öteki neden çektin yazım bozuldu diceksempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

Canım sıra örtüsü yıllardır kullanılıyo.Benim bütün sınıflarımda yapıldı.Kenarları lastikli oluyor,sınıfın perdesi ile aynı renk yapılıyor.Her gün bir öğrenci sıra arkadaşı ile dönüşümlü olarak eve götürüyor.Evde veli yıkıyor.Temizlik ve görüntü açısından kullanımı iyi oluyor.

Canım sıra örtüsü yıllardır kullanılıyo.Benim bütün sınıflarımda yapıldı.Kenarları lastikli oluyor,sınıfın perdesi ile aynı renk yapılıyor.Her gün bir öğrenci sıra arkadaşı ile dönüşümlü olarak eve götürüyor.Evde veli yıkıyor.Temizlik ve görüntü açısından kullanımı iyi oluyor.

hııım, diyosun, ben hiç görmediğim için, sen öyle diyosan öyledir tabii ki, işin uzmanı olarakkaydirigubbakcemile5

Yarın büyük bir olasılıkla tüm okullarda çizgi çalışmalarına başlanacak.Deniz dalgası yapılır muhtemelen başlangıç olarak.Eve çalışma verilirse çocuklarınız zorlanabillir.Sabırlı olun,yorulduklarında zorlamayın.Biz de ilk çizgi çalışmalarımızı cuma günü yaptık.Kalem tutmalarını gözlemlemek istedim.İlk izlenimim sorun yok gibi.Ancak çok çabuk sıkılıyolar bu da normal.

Merhabalar kızlar günlerdir yazamıyordum buraya geldim artıkım.hihoyyythihoyyythihoyyyt
Cuma günü oryantasyon katılım belgemi aldımmm...:hooray:
Kitaplarımız dağıtıldı,kırtasiye malz.alındı.
Bide haftanın 3 günü b.eğitimi dersi var.O günler okula eşofmanla gidecek.
Yani 3 gün sivil olacak.Sizlerde de böyle mi acaba?
Bence bu uygulaymayla okulları sivilleştirmeye başlıyorlar.CADIARZU
Bide öğretmenimiz anlayışlı isteyen eşofman alsın isteyen önlükle gelsin dedi.
Haftaya servise vericem .Devlet buraya servis vermiyormuş.Geçen sene varmış bu sene yok Yalnızca Kartal civarına has bir uygulamaymış oda bizi buldu.kafamçokkarıştı

valla bizde full önlük dendi şimdilik, önlüğüde zor bulduk dün, önlük kıtlığı varmışsempatiksalakcinni

bizde lise öğrencisi gibi forma giyiyorlar.genç kız gibi oldu kızlarımkaydirigubbakcemile3
beden dersine eşofman isteyen olmadı şu ana kadar.sanırım 4. sınıftan sonra istiyorlar burda.ilk 3 sene okul kıyafetiyle beden dersine çıkıyorlar galibaCADIARZU

bizimde önlük 6. sınıfta formaya geçiliyor normalde 3. sınıftan önce eşofman istenmiyordu ama sanırım öğretmenine bağlı bizimkide isticem dedi haftada 1 gün beden eğitimi dersi var acaba tam günmü öyle dururlar yoksa değiştirirlermi ama beceremezler ki :uhm:

yani dediğin gibi daha çok küçükler 1ve 2. sınıflar giy çıkar işini kolaylıkla yapamayabilirler zorlanırlar:hulya:
belkide ondan burda 4. sınıfa kadar istenmiyor eşofman

şakacıktan okul bitti, gerçek okul başlıyo valla geçen salıdan daha heyecanlıyım, uyuyamıcam galiba, anaokul gibi değil ki, ilk defa o kadar uzun yanlız kalacak, öğretmen pek göz kulak olcak birine benzemiyo, resmen yanlız olcak, offf sıkıntı bastı yine

Yarın büyük bir olasılıkla tüm okullarda çizgi çalışmalarına başlanacak.Deniz dalgası yapılır muhtemelen başlangıç olarak.Eve çalışma verilirse çocuklarınız zorlanabillir.Sabırlı olun,yorulduklarında zorlamayın.Biz de ilk çizgi çalışmalarımızı cuma günü yaptık.Kalem tutmalarını gözlemlemek istedim.İlk izlenimim sorun yok gibi.Ancak çok çabuk sıkılıyolar bu da normal.

hocam matematiğe ne zaman giriyosunuz, neyle başlıyosunuz?bilmiyorumkismile

bende çok heycanlıyım sabah kalkıcam aynı saatlerde oğlumuda kreşe yolluyorum benim için hızlı bir sabah olcak giydir yedir ikisini birden indir felan bide ilk gün baya panikledim heralde bende uyuyamam

iyi akşamlar kızlar
valla aynı sıkıntı bn de de var şuan çok hyecan yaptım sabahtan beri aklıma bişeyler geliyo sürekli bişeyleri tembihliyorumkafamçokkarıştı oğlum benden daha rahat ben sakın bak şunu bunu yapma dedikçe offf tamam anneee diyooooooo:bbo: çantasını hazırladık formalrını hazırladık sabaha hazırız yani yarın heralde kitapalrını da veririler birtek kitaplarımız kaldıa.s

bizim kitaplar cuma günü dağıtıldı kapladık etiketledik hazır bayanssulusmile cidden biz çocuklardan daha heyecanlıyız delikafadulden delikafadulden kitapların hepsini koyunca çanta o kadar ağır oluyor ki yarın için sadece bir defter ve resim defteri yollayın dedi inş. dediği gibi dolap yaptırırızda çocuklar hepsini taşımak zorunda kalmaz

ben sabah söyleyeceğim için eyvahedigeldismile beslenmesini hazırladım kurabiye yaptım.süt de koydum.akşamüstü yiyecekler..opuyorumnanaktan

Kızlar nedense yarın için bende hiç telaş yok valla.çok sakinim. en büyük telaşım öğretmen kurasıydı şükür ondan yana da rahatladık.Kızımı bende çok tembihledim özellikle tuvalete yalnız gitmeme konusunda.Bide tenefüsler çok ürkütüyo.Mini mini birleri diğer büyükler ezer vallahiiibilmiyorumkismile

Kızlar nedense yarın için bende hiç telaş yok valla.çok sakinim. en büyük telaşım öğretmen kurasıydı şükür ondan yana da rahatladık.Kızımı bende çok tembihledim özellikle tuvalete yalnız gitmeme konusunda.Bide tenefüsler çok ürkütüyo.Mini mini birleri diğer büyükler ezer vallahiiibilmiyorumkismile
Bizimkiler liselerle aynı anda çıkmıyormuş.kovalamaca yapmasın oğlanlar itip kakmasın:nazar:
İ

Kızlar bişey sorucam 1. sınıfta sınıf anneliğinin avantajları olur mu sizce.Anasınıfında sınıf annesiydim.Çok yorucuydu ama severek yaptım.Her şeyin en iyisi olsun diye.Çok ta faydasını gördüm.Yarın toplantımız var muhtemelen sınıf anneside seçilecek artıları olur mu sizce.?:kahve:

bende çok heycanlıyım sabah kalkıcam aynı saatlerde oğlumuda kreşe yolluyorum benim için hızlı bir sabah olcak giydir yedir ikisini birden indir felan bide ilk gün baya panikledim heralde bende uyuyamam

iyi akşamlar kızlar
valla aynı sıkıntı bn de de var şuan çok hyecan yaptım sabahtan beri aklıma bişeyler geliyo sürekli bişeyleri tembihliyorumkafamçokkarıştı oğlum benden daha rahat ben sakın bak şunu bunu yapma dedikçe offf tamam anneee diyooooooo:bbo: çantasını hazırladık formalrını hazırladık sabaha hazırız yani yarın heralde kitapalrını da veririler birtek kitaplarımız kaldıa.s

bende gerginim sakar biraz kızım benim.Allah tüm kuzuları korusun

Kızlar bişey sorucam 1. sınıfta sınıf anneliğinin avantajları olur mu sizce.Anasınıfında sınıf annesiydim.Çok yorucuydu ama severek yaptım.Her şeyin en iyisi olsun diye.Çok ta faydasını gördüm.Yarın toplantımız var muhtemelen sınıf anneside seçilecek artıları olur mu sizce.?:kahve:

ay kızlar bi anda amma çok yazmışınız, sayfaya girince yanlış mı geldim diye şaşırdım vallakaydirigubbakcemile3

ilatarnur, sınıf annesi napar ki, ne faydasını gördün mesela, ay faydalı bişeyse bende olayım ondansempatiksalakcinni kaydirigubbakcemile3

X