İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bende 1.sınıf annesiyim benim oğlanda istemdiğim okulda
adres değiştirmek için geç mi kaldımm :çok üzgünüm:
ne yapılması gerek üzerime fatura filan mı almam lazım :sm_confused:

Geç kaldığınızı zannetmem. Araştırın bence , çevrenizdekilerle paylaşın ve bilgilenin...:KK3:

Terlikcim tşkler yorumun için Ayrıca tecrübeli bir 1.sınıf annesi olarak bizleri her konuda bilgilendirirsen çok sevinirim.

arkadaşlar nihayet karneleri aldık artık 2. sınıf anneleri olduk oğlum çok güzel karne getirdi sızlerle okul eylülde görüşmek dileğiyle

Geç kaldığınızı zannetmem. Araştırın bence , çevrenizdekilerle paylaşın ve bilgilenin...:KK3:

teşekkürler canım
biz çevremizdeki okula yazdırmayacağımız için eylülü beklememiz gerekiyor
yazdırmayı düşündüğümüz okulda çok para istiyor geçen yıl anasınıfı için 1 .300 vewrdik bu yıl da ewt denilirseyülkü para isteniyor öğretmen tercihi içinde ayrı para istiyorlar :nazar:işi ticarete döktüler :eek:klava::eek:klava:

mrb hanımlar, bir öğretim yılını bitirdik sonunda. kuzucuklarımız okumayı öğrendi hem onlar hemde biz tatili hakettik. eminimki kuzucuklarımızın karneleri iyidir. 2. sınıfta görüşmek dileğiyle....

Merhaba arkadaslar,
oglum bu sene 1. sinifa baslayacak, bende tum anneler gibi cok heyecenliyim.
su an kayitli oldugu okula degil, isyerime cok yakin bir okula kayit yaptirmak istiyoruz ama okul aile birligine bagis yapmamizi soylediler.
bu bakanligin kontenjan acikligindan onlara tanidiklari bir hak ve okulun ihtiyaclarina harcanan bir para cunku devlet yardimi minimum duzeyde ve kesinlikle yetersiz.
bagis ucreti once 6000 tl dediler. sonra 5000 tl.ye indiler. baska bir okula daha sorduk, o direk lafi hic uzatmadan 5000 tl. bagis yap, oglunu hemen kayit yapalim dedi.
bana bu ucret fazla geldi. bu konuda tecrubesi olan varsa paylassin lutfen. rakamlar bu civarlardami?

Okul ile evimiz arası 10 metre. yani zaten ikamet sebebi ile çocuğun mecburen gideceği okul benden 5000 tl istedi. aslında kızamadığımı itiraf etmeliyim, çünkü hakikaten bu paraları yasal olarak topluyorlar ve okul için harcıyorlar.
tabii bizim gücümüz yetmez böyle bir parayı vermeye. ama durumu olanların vermesi taraftayım. biz 250 tl verdik ana sınıfı için.

bir tanıdığım ankara'nın meşhur bir okuluna 6. sınıftaki oğlunu kaydettirebilmek için 14.000 tl bağış yaptı. şaşırdım kaldım açıkçası. ben olsam özel okula gönderirdim.

Arkadaşlar hepinize selamlar,
Malum tatildeyiz pek pc açamıyorum , çocuğu 1 sınıfa başlayacak tüm velilere
öncelikle sabır diliyorum. Biliyorum çok heyecanlısınız eyvahedigeldismilebizde öyleydik. Bunu çocuklarınıza belli etmeyin. Sadece unutmamalısınız ki, 1 sınıf dersten ziyade okula , öğretmene ve arkadaşlara uyumdur. Okumak , yazmak bunlardan sonra geliyor (Halacığımın 4 çocuğu var hepside öğretmenler , bana geçen yıl hep öyle dediler ) hakikatten de dedikleri kadar da varmış ...
Allah hepinize ve evlatlarına da başarılar dilerim.

Bu arada çocuğu 2 'ye geçen tüm arkadaşlarımı da yeni forumumuza bekliyorum. Bakalım bu yıl neler yaşayacağız... bilmiyorumkismile

http://www.kadinlarkulubu.com/ilkogretim/370719-cocugu-2sinifa-giden-velilerin-paylasim-alani.html

mrb hanımlar, bir öğretim yılını bitirdik sonunda. kuzucuklarımız okumayı öğrendi hem onlar hemde biz tatili hakettik. eminimki kuzucuklarımızın karneleri iyidir. 2. sınıfta görüşmek dileğiyle....

arkadaşlar nihayet karneleri aldık artık 2. sınıf anneleri olduk oğlum çok güzel karne getirdi sızlerle okul eylülde görüşmek dileğiyle

Tatili hakikatten hak ettik canım , bu kadar strese ... Allah sağlık versinde yardımcı olalım değilmi ama... olumunekankayizsmile Oğlumda çok güzel bir karne aldı , 1 . sınıfıda atlattık hayırlısı olsun tüm evlatlara...

Artık aşağıdaki linkte görüşürüz hanımlar

http://www.kadinlarkulubu.com/ilkogretim/370719-cocugu-2sinifa-giden-velilerin-paylasim-alani.html

kaydirigubbakcemile5 kaydirigubbakcemile2 alsanaalsanasmile

çocuğu 1. sınıfa başlayacak anneler,
naptınız, kayıt işlemlerini, kaydınız oldumu, öğretmen seçmenize izin verildimi, ya da siz ayarlayabildiniz mi
nasıl son durumlar
eyvahedigeldismile

kızımın kaydı yakınımızdaki okula otomatik olarak yapılmış.bize bir kağıt gönderildi hatta milli eğitimden
ama sanırım öğretmen seçmemize izin verilmiyor.kurayla belirleniyormuş.burdaki diğer veliler öyle diyor.bende kızım iyi bir öğretmene düşsün diye dua ediyorum:Saruboceq:

Bizimde en yakın okula çıkmış kaydımız fakat okula götürüp kayıt yaptırmamız gerekliymiş gittim bir liste verdiler bunları tamamlayıp gelin diye,öyle kayıt yapacaklarmış ayrıca aldığım duyumlara göre kayır parasıda istiyorlarmış ben vermeyi düşünmüyorum ayrıca istediğimiz öğretmeni rseçme şansımız varmış ama parayı bastırırsak tabiki yani nerden nasıl para koparsak diye uğraşıyorlar

kızımın kaydı yakınımızdaki okula otomatik olarak yapılmış.bize bir kağıt gönderildi hatta milli eğitimden
ama sanırım öğretmen seçmemize izin verilmiyor.kurayla belirleniyormuş.burdaki diğer veliler öyle diyor.bende kızım iyi bir öğretmene düşsün diye dua ediyorum:Saruboceq:

bize kağıt falan gelmedi ya:sm_confused:

Bizimde en yakın okula çıkmış kaydımız fakat okula götürüp kayıt yaptırmamız gerekliymiş gittim bir liste verdiler bunları tamamlayıp gelin diye,öyle kayıt yapacaklarmış ayrıca aldığım duyumlara göre kayır parasıda istiyorlarmış ben vermeyi düşünmüyorum ayrıca istediğimiz öğretmeni rseçme şansımız varmış ama parayı bastırırsak tabiki yani nerden nasıl para koparsak diye uğraşıyorlar

evet bizdende ikametgah, nüfus sureti falan istediler, ne gerek varsa ikametgaha zaten nüfus müdürlüğünden alınan bilgilere göre otomatik kayıt yapılıyo, angarya yani:bbo:

öğretmen meselesini ben daha soramadım valla

az da kaldı, bizimkiler 13 eylülde başlıcak
eyvahedigeldismile

Bizden istedikleri listede 2 paket fotokopi kağıdı,1 klasör,2 telli dosya,2 şeffaf dosya,10 adet büyük boy zarf,iadeli taahütlü posta pulu 2 adet,fotoğraf da istiyorlar fakat onu kendileri çektirecekmiş

Bizden istedikleri listede 2 paket fotokopi kağıdı,1 klasör,2 telli dosya,2 şeffaf dosya,10 adet büyük boy zarf,iadeli taahütlü posta pulu 2 adet,fotoğraf da istiyorlar fakat onu kendileri çektirecekmiş

haa, ben ikametgah kağıdı istiyolar sandım, bizden bunları isteyen olmadı şimdilik, sonradan isterler mi bilmem

aranızda çocuğunu e-kayıtta çıkan okula değilde başka okula yazdıran varmı. diyorlarki başka okula versende önce kendi okulunuza kayıt yapmanız gerekli sonra nakil yoluyla alıyorlarmış diğer okula .öbür türlü direk istediğiniz okula vermek çok zormuş bir sürü evrak dolandırmak gerekliymiş kaymakamlığa falan.bilgisi olan benide aydınlatırsa sevinirim .daha biz hiçbir yere kayıt falan yaptırmadık bekliyoruz, yakındaki okula değilde istediğimiz bir okula vermek istiyoruz bunun için eylülü beklemek zorundayız nakil işlemleri eylülde yapılacakmış.

Arkadaşlar,
e-kayıtla yakınımda bulunan okula oğlumu kayıt ettirmedim birşey de olmadı merak etmeyin otomatikman iptal oluyor bu yıl oğlum 2.sınıfa geçti.
Tüm veliler bu şekilde endişeleniyorduk öğretmen olan velilerden bilgilenenler bizleride bilgilendirdiler ve herhangi birşey yapmamamız gerektiğini söylediler ve bizde yani okulumuza devam ettik.
Başarılı , sabırlı ve mutlu bir yıl diliyorum...

kaydirigubbakcemile5

selam hanımlar
bu sene benim oğlumda 1. sınıfa başlıyor kaydını yaptırıdık hayırlısı ile a.s
ama ben ondan çok heyecanlıyım bi bilseniz bilmiyorumkismile

X