İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

sesleri tanıma dikte okuma tamam da ödev ne çok sıkıyor bu çocukları
ama ödev olmadan olmaz ki.

Nerde oturuyosun? Sen bi araştır olmadı ben yardımcı olurum sana. Bizim öğretmenle de konuşurum.

ben sakaryada oturuyorum canımburda tanıdığım bir kaç üni. öğrencisi var onlarla bi görüşmeyi düşünüyorum duruma göre bakıcam artık...

Bakıyorumda Neyseki bütün çocuklar aynıymış.Bende birtek benimki böyle sanıyordum :44:
Lale yerine arada Gül diyoruz. Ela gül al..oğlum gülü nerden çıkardın ü varmı burda diyorum
Aklında bir çiçek olduğu kalmış ya sallıyor işte ..

3 kere gene iyiymiş
bizim 2 sayfa 10 kere 10 dan aşağı okutmuyo öğretmneimiz ama okudukça daha çok şaşırıyolar ben dün artık okutmadım 5 kere okuduk sabahta 1 kere okuttum güzel okudu
ayyy 10kere okursak kırız gecırırım herhalde sabaha kadar okuyamayız biz.sabah telfn actık ögretmene cok yavaş kasları tam gelişmemiş yoruluyor sabırla aşıcaz dedi:26:

hep aynı bizdemi böyleydik hiç hatırlamıyorum anneme sormak lazım:26: alışıyorlar yavas yavaş .bizimde arada ela ayşe oluyor nedense y yi, ş yi ögrendikmi kızım ayşe nerden cıkıyo dıyorum ayyy ela dıyor beş dakka sonra ayşe diyor atıyo tuturamıyo

bu hafta ödevimiz az geldi..
hergün 1 yaprak fotokopi ve yeni sese geçilmedi
ağır ve emin adımlarla ilerliyoruzz..,
ben bişi sorcam içinizde andımız.. ve istiklal marşını ezbere okuyan çocuğu olan varmı?
ben niyeyse öğrensin istiyorum sebebi yok saçmalıyomuyum acaba

istiklal marşının 2kıtasını ezbere biliyor anaokulunda ögretmişlerdi .birazda dedemiz ögretti andımızıda yarısını ezberlemiş hergün okuya okuya yanlız 2kere söylüyor bir ögrenci söyleyip bunlar tekrarlıyorya bizimkide öyle ezberlemişniye bende istiklalmarşını hepsini ezbere okumasını cokk istiyorum

Son düzenleme:
merhaba anneler ben de 1, sınfta okuyan tahanın annesiyim yzılı olduk :) aldık
lale, ela el ele ler bitti "t" gelmedi güüzel sadece lale ile ela karışıyor:100:

benimkilerde anaokulundan sadece ilk 2 kıtasını biliyorlar...........

merhabalar.benimde oğlum 1.sınıf andımızı bende oraya çıkıp okumak istiyorum diyor .bende iyice öğren çıkarsın diyorum.istiklal marşına gelince doğuda gitti anaokuluna malum öğretmediler,neyse öğrenir zamanla.benim asıl sorunum ela ,az çok herşeyi okuyo ela'ya gelince tık.öğretmene dedim la ve le eki zor olduğu için onlarda zorluk oluyo dedi.bide t dayız.kendime ve hepinize sabırlar diliyorum.sevgiyle kalın.

peki miniklrimiz 3 harfli heceleri çarpabiliyormu..?
lat, let, alet,atlet,atlat, gibi..
"T" ye geçmiş olmamalarına rağmen ben dün biraz okuttum..
talat, ata,atlet.. vs gibi cümleleri heceyi nerden böleceğini ne kadarını çarpacağını karıştırıyo...
yavrummm parmağıyla ilk geceleri kapayıp çarpmaya çalışıyoo
napıcazzz bizz harfler çoğaldıkçaa:18:

iyi pazarlar anneler hafta sonunu iyi değrlendirdinizmi? bizim öğr. çoğu okumaya geçti geri kanalar hafta sonunu değerlendirsin yazmış ela, lalede sorun azaldı lale'ye leyla demiyor artık:128:

''öğretmen öğretmeden ses vermeyin. ne öğrendiyse onu tekrarlatıp çalıştırın'' diyor etrafımdaki tüm ilkokul öğretmenleri. özellikle ilk 2 gurup seslerde. sonra zaten meraktan kendileri öğrenmek istiyorlarmış :)

bende doğuda yaşıyorum vede burda öğrettiler..............:26:

doğu batı sorunu olduğunu sanmıyorum, bize de istanbulda öğrettiler ama dersin bir parçası olarak değil yıl sonu gösterisinde okumak için her çocuğa 1 kıtasını ezberlettiler ama benim kızım sınıftaki bazı çocuklar gibi arkadaşları okurken 10 kıtayı birden ezberlemiş 3-5 yerde takılıyor o kadar. andımızıda kısmen ezberlemiş "günaydın arkadaşlar sağ ol türküm doğruyum ..." diye başlıyor:)) "iyi dersler arkadaşlar, sağ ol" diye bitiriyor:))

yeni bi haftaya başladık hayırlısıyla

istiklal marşı anaokulunda öğretilmiyo zaten

benim oğlumda kendisi öğrendi okulda törende dinlerken andımızı ezberlemi,ş

selam arkadaşlar.epeydir bu sayfaya yazmıyordum.baktım epeyce ilerlemiş sayfamız.herkes aynı bakıyorum da inşallah bugünlerde geçicek hep beraber bakıp güleceğiz geçmişe.bizde t harfini yapıyoruz yani şu meşhur talat olayına girdik ama çıkamıyossss
dün akşam epey tekrar ettik kızımla.en çok lat-let eklerinde şaşırıyor ama geneli iyi gibi şuan.bazen atlet e atlat diyor.fotokopi vermiş öğretmen tela-telle-atletle-aletlealt-altta gibi birleştirilmiş şeyler var.sınıfta öğretmen göstermedi diyor ama ben yinede öğretmeye çalıştım.bende anlamadım baktım deftere hala
-"lale ip (ip resim halinde tabii )atla
-talat top al top at var.
oysa dergi bitirdik alet atlet almış başını gidiyor:44:
öyle böyle öğrenecekler.bize düşen sabır.yakında proje-performans ödevleri başlayınca napıcaz bakalım.işte o zaman sıkıntı büyüyecek.

biz de ela ve laleyi el ele tutuşturduk.t harfini almadık henüz.oğlum o kadar yavaş yazıyor ki.ama çok güzel yazıyor.öğretmenimiz sınıfta da eline silinmez kalem verip test etmiş,kendisi mi yazıyor diye.zorlu bir yıl olacak.nasıl hızlanacak,bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…