İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

benimkisi bir seninki iki o zaman .........
kurallar var abi_meselağlum ödevini yaparsan tv açacam
:.::açarsan ödevimi yapacam
mesajı yollamışım farketmeden:78:

kafayı yemek üzereyiz

8 sayfa ödevimiz var deftere 2 şer sayfa el le elle falan yazılacakmış:84::84:

bu ne böyle anlamadım

allah yardımcımız olsun benimki hala okulda ama dün unutulan 3 sayfa var 3 de bu akşamdan olsa 6 sayfa şimdiden kendimi alıştırmaya çalışıyorum ama nafile sizin öğretmende pek insafsızmış

mesajı yollamışım farketmeden:78:

kafayı yemek üzereyiz

8 sayfa ödevimiz var deftere 2 şer sayfa el le elle falan yazılacakmış:84::84:

bu ne böyle anlamadım

elleri alışsın die veriyolar desem hiç ödev vermeyen öğretmenlerin çocuklarıda okuma yazma öğreniyor hangisi doğru acaba?

elleri alışsın die veriyolar desem hiç ödev vermeyen öğretmenlerin çocuklarıda okuma yazma öğreniyor hangisi doğru acaba?

minicik çocuklara 8 sayfa ödev verilmez.Verilse de amaç çocuğa eziyet etmektir.Çünkü o 8 sayfa ödevi yapmaya çalışan çocuk okul hayatına ödevden ve okuldan nefret ederek başlar.1 ay erken öğrenseler ne olacak 1 ay sonra öğrenseler ne olacak.Çocuklara çok yüklenmemek lazım.Nereye koşuyoruz???Kusura bakmayın sinirleniyorum bazı öğretmenlere.

bu konuda öğretmenimiz sorunsuz saolsun..
yani ödev veriyor ama öyle 8-12 sayfalar değil..
hafta sonu bile olsa maksimum 5 daha fazlasını şimdilik görmedim arada boyama felanda extradan olabiliyo..
Bizde bugün dergiden 2 sayfa çizgi çalışması boyama 1 sayfada "EL" büyük yazdık..
Büyük L yazdırdım 5 satırda ama öğretmen demediki diyo hemennn dedi dedi sen duymadın diyorum..
yoksa yaptıramam ama eli alışsın onun iyiliği için..

Bilgisayar konusunda da malesef hafta içi 1, 1.5 saat müsade etsemde hafta sonu ipin ucunu kaçırıyoruzz dinlemiyor..
onada çare buldum kıyamıyordum hani hepden sıkılıp bunaltmim birden diye ama düşündüğüm şeyi daha erken uygulucam bu gidişle kaldırıyorum pc.. masa üstünü laptop var giriyosa ondan girsin(laptopdan girmek istemiyo oynadığı oyunlar açılmıyo donuomuş)
Hafta sonu kaldırıcam önce parçasını sökmeyi düşünüyorum bozuldu dicem 15 gün tatile kadar yok
Herşey onun için aklı onda kalıyo ne kadar ödevlerini yapsada hani yapıyo şükür sorun çıkarmıyo fazla fazla yaptırıyorum fakat pc vakit geçirmesi heleki bu dönemde sinirimi bozuyo..
yapcak pek bişe yok bi süre unutcaklar

hiç sormayın yawww

ödevimizi bitirdik yarış yaparak ama bide bana sorun

oğluşun yazısı iyice bozuldu,bende önemsemdim,bana kalsa hiç yaptırmadan yolluycaktım oğlum zor durumda kalır diye yaptırdım

resmen eziyet ve okuldan soğutmak için yapıyolar sanki

bide 10 kere 1 e4 kağıdı okuma vardı

öğretmeni kırmadan nasıl söylesem diye düşünüyorum

yazısı çok güzeldi dünden beri iyice bozuldu insaf yani el ele-le -elle-le yazmaktan okumaktan gına geldi:84:

sanada kolay gelsin kader arkadaşım

biz bu günü atlattık yarın ve diğer günlerden korkuyorummm:18:

1. savası atlatık 2. savaş için dinleniyoruz1sayfa Ela,Lale el ele. yazdık.off yapmıyordu agladım sinirimden sonra üzüldü yaptı .biraz sonrada ela top at yazıcaz topun şeklini çizecek.birde yardımcı kitaplarımız var ela lale el ele falan yazıyor onu okuyacakmışız benimki okurken ayşe diyor .kızım ayşe nerden çıktı simdi ayşenin alinin modası geçti lale geldi ela geldi dedim

bizim ögretmenimiz kızıyor bilgisayara tv ye okulda sürekli tembihliyormuş :97:bizdede bilgisayar hafta sonları oynamasına izin var hafta içi tv izliyor sadece ona kıyamıyorum ki zaten kardeşi açmasak aglıyor çare yok

ahh ya kıyamam kuzum benim biz 2sayfayı yazamadık azcık zorladımı sıkıştımı ben okulu sevmiyorum diye aglıyor zatennn:84:bahanesi hazır. zaten başta güzel yazıyorlar yoruldumu yamuk l lerin bacakları falan ayrılıyor

ayşeer aliler yok artık

ay bide cin ali serisi vardı

benim oğlan varya televizyon izlemeye vakit bulamıyo,bilgisayara hiç yaklaşamıyo zaten

biraz boş kalsa anne beni sevsene diyo oyuncaklarıyla biraz oynuyo,hep ödev hep ödev

apartmanda arkadaşlarına gidiyo yarım saat kadar onlarada ödevini alıp gidiyo ordaada ödev yapıyo

okul açıldığından beri 1 kere alışvrişe gittik oğlanla bi yere çay içmeye oturduk orda bile hemen fotokopiden ödevi vardı onu yaptırdık

öf ya ne kadar çok yükleniyomuşuz çocuğa ya

yok yok benim şu ödevleri konuşmam lazım öğretmenle

arkadaşlar gerçekten allah hepimize sabır versin işimiz çok zor.bizde akşam al ve ala yazdık.4 sayfa vardı saat 22.30 da ancak bitti kızım yorgunluktan neredeyse baygın düştü diyebilirim.belki 4 syfa az ama çok yavaşlar henüz ve masa başında çok zaman geçiriyolar.arada mola istiyolar tabii o zamanda gecenin bir vakti oluyor bitene kadar.benim en büyük sıkıntım,ödevleri akşam yetiştirmek
5 te çocuğu alıp eve gelince hemen derse mi oturtayım yani karnı aç dinlenmek istiyor valla ben anlamıyorum napıcam şaşırdım.bu sanah kalkmış "merhaba tatil,merhaba tatil" diye bağırıyodu.valla ne yalan söyleyeyim haftasonu gelince ben bile seviniyorum.
12 sayfa veren öğretmene bende şaşırdım.ne yapmaya çalışıyolarki yani hep beraber okuldan mı tiksinelim çocuklara sevdirmek zevkli hale getirmek varken neden bu baskı belki öğretmen arkadaşlarımız şimdi bizi haksız bulacaklar ama gerçekten çekilecek gibi değil yani.2 ayda okumaya geçmeleri çok mu gerek yani biz eskiden yarı dönemden sonra okurduk öyle değilmi:44:

22-30 da ders bitiyosa kaçta yatıyo bu çocuk kaçta kalkıyoo

bende takıntı oldu akşama ders bırkmak istemiyorum hava karasrınca yorgunluk çöküyo

8-30 da oğlan 10 da da ben yatıyorumm

ya bende öğretmenin yavaşlığından şikayetçiyim

ele eley takıldı kaldı benim oğlan e yi zaten çok güzel yazıp okuyo

a dergisinide okuyo sınıfın ilerisinde
öğretmen yapamayan 10 kişiye takılıp kaldı ,onlarda anasınıfına gitmeyenler

anasınıfının önemi işte heryerde zorunlu olsun artık

zaten güzel yazıp okuyoruz aynı şeyleri sayfa sayfa yazmaya ne gerek var

canım benim ya sen nasıl yapıyosun peki bana da bir yol göster allah rızası için.8.30 da yatabildiğine göre erken başlıyosun o zaman.gelir gelmez de yapmak istemiyor karnım aç diyor yoruldum diyor varsa bir formül nolur banada öğret valla akşam o saate kaldık mecburen ama saat 10 da yatmış oluyordu normalde.diyorum ya bitmiyor elleri yavaş.sabah kalkınca ananeye gidiyor orda ancak üzerinden geçebileceği şeyleri bırakıyoruz olduğunda.sen çalışıyormusun bu arada? benim 10 da yattığım görülmedi daha valla mümkün değil.orayı topla burayı kaldır beslenmesini hazırla vs.of offffff

benimde okullar açılana kadar görülmemeişti 10 da yattığım
hem bende uyku sorunu vardı birde ilaç kullanmaya başladım onun için erken uyuyorumdur sbah 6 da uyanıyoruz

ben çalışmıyorum birde

3 e doğru okuldan geliyo biraz öpüşüyoruz,karnını doyuruyorum
birde biz saatle çalışıyoruz bazen 3 te oturuyoruz 3,30 a kadar masadan kalakmak yok diyorum benimde defterim var bende oraya yazıyorum o 1 sayfa yapana kadar ben 10 sayra yazıyorum ama 4 te başlarsak 4,30 kadar masadan kalmasına izin vermiorum bende kalkmıyorum tabii

birde bizim öğretmen dersini yapmıyanlara ttahtada tek ayak cezası veriyor ilk günden beri sanırım daha çok onun etkisi var

yoksa ben ne yaparsam yapayım 8 sayfa yazdıramzdım

hmmmmm sizin okul çıkış saatiniz iyiymiş.ben 5 te çıkıyorum malesef.bizimki öğlenci ve o da 17:15 te çıkıyor işten çıkıp onu alıyorum eve git karnını doyur az dinlensin oldu saat 6.5-7
tek ayak cezası yapan öğretmen varmış demek hala yaaa

evet yaa ali vardı emel vardı ışık ılık süt içiyordu:44:
Yasmışlarya şimdi Ali eskiden ata bakardı şimdi karıya kıza bakıyor diye

siz baya hızlı gidiyorsunuz ama bana öyle geldi biz geriden gelioss

bide öğretmen evde harf öğretiyorsunuz yanlış yapıyorsunuz dedi
çocuğun biri öğretmenim benim adımda e var demiş..
öğretmende hani söyle bakim adının neresinde "e" demiş b ile başlıyor adım b-e (b diyince e de oluyor gibi ya ondan kastı) var işde demiş öğretmen habure kızıyor harf demeyin öğretmenyin çocukların aklını karıştırmayın die..

benimkide kola fanta içmiyor..
kolayla zaten arası yoktu ama arada fanta içiyordu gecen verim dedim öğretmen kızıyor içmem dedii
ayy ne dürüst yaa aferin oğluşuma

Benim oğlan bana habure ben okuldayken sen napıyorsun diyor sizinkide diyomu..
OKula götürüyorum bugün napcaksın diyor
akşam alırken naptın diyor niye merak ediyor çözemedim

herkese kolAY GELSİN
yarabbim ne zor işmiş 1. sınıf oğlumda bu kadar zorlanmamılştım
benim kızım hala okula alışamadı hergün hergün ağlıyo.. zaten hastada oldu o kadar çok üzüyoki kendini hastalığı ilerledi
rehper öğretmenimizle müdürümüzle öğretmenimizle görüştüm.. öperek severek sevdirmeyye çalışıyolar olmuyor.. gözünün yaşını dindiremedik.. çok üzgünüm .. derslerden ödevlerden çok sıkılıyo ... bu arada bizimkiler t sesinide aldılar talat görüyolar benim kızım elle yi bile tam kavrayamadı .. moralim çok bozuk ... ağlıyorum artık ... saat 1 de girmesi gereken sınıfa 3 te sokabildik 2 çocuğum daha var biri 3 yaşında oğlum yedinci sınıfta ben ne yapıcam arkadaşlar bana akıl verin ve dua edin çok moralim bozuk:2:

off canım benm durumda seninkinden farklı değil..bugün öğrtmn aradı oğlunuz ele yazamıyo dedi..nasıl olur dedim..e ve l yazıyo dedim işte birleştiremiyo dedi...sınıfın%90 ı yaptı 4-5 kişi kaldılar içlerinde sizinde oğlunuz var dedi..moralim baya bozuldu..hemen okula gittm..beni gördü sert bi şekilde baktım bende suratına...ağlamaya başladı..öğretmen tmm hadi yazcaz falan dedi çıktım geldim..ama çok kötüymmmm...

valla canım allah kolay versin, nedenini anlayabilseniz, ne diyo gerekçesi ne, acaba söyleyemediği bi derdi mi var, bence bi çocuk psikologuna götürün, psikolog dediysem ilaçlık falan bi durum değil yani konuşturmak, çocuğu anlamak için, sakın önerini kulak arkası etme canım, çünkü çocukların dünyası bizim sandığımız kadar basit olmuyo bazen, anlamak ve çözüm için uzman gerekebilir, 1 ay olmuş, bence vakit kaybetmeden götürün

haftasonu ödevimiz 2 sayfa aaaa

şaşırdım çantayı karıştrıp durdum 1 ödev kağıdı daha vardır diye aradım durdum inanamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…