İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Merhaba. Ben de kızımı 1 hafta önce 1 sınıfa kayıt yaptırdım. Benim 1 sorunum var. Kızım 4 yaşından itibaren okuma yazma biliyor. Çok güzel resimler yapıyor. İnanamazsınız,ama Photoshop kullanıyor. Neden inanamazsınız diyorum,çünki 1 başka anne bunu anlatsa inanasım gelmezdi açıkcası .... Anaokuluna gitmedi. Daha doğrusu biz vermek istedik,kızım ben o sınıfta neyapıcamki??? dedi bize. Özel okula vermek için maddi gücümüz yok. Mahalle okulunda 50 öğrencisi olan sınıflarda herkes herşeye sıfırdan başladığında, kızımın sıkıntıdan psikolojisi nekadar etkilenecek? Fikirlerinizi bekliyorum.:uhm:

merhabalar benim kızımda 1.sınıfa başlayacak okumayı biliyor(hiçbir şekilde öğretmeye çalışmadım) ve maalesef bu sıralar yazı yzmayada çalışıyor yazma annecim desemde dinletemiyorum açıkçası okulda ben zaten bunları biliyorum düşüncesiyle sıkılmasından korkuyorum okulundaki bir sınıf öğretmenine danıştım şanslı olduğumuzu büyük ihtimal öğretmeninin diğer çocuklara sesleri öğretirken kızıma okuma çalışması vereceğini söyledi birde 2.5 aylık bir oğlum var kızıma yetememektende korkuyorum işimiz çok zor gibime geliyor

terlik arkadaşım konunu baştan sona kadar yazılan çizilene kadar okudum ay ay
ne çok telaşlı annelerimiz varmış be yawwwwwww
kızlar telaşlanmayın lütfen sakin olun aaaaaaa
sizmi okula gitçeksiniz oğullarınız kızlarınızmı ben bu konuda sziden biraz deneyimli olarak tavsiyem panik yok
telaş etmek yok oldu benimde k.oğlan 1. sınıfa başlayacak b.oğlan orta 1 sınıfı
b.oğlanı ilk okula gönderdiğimde hiç panik yapmadım
okul önçesi boya kalemleri resim defteri boya kitabı alıp verdim eline
kah karaladı kah karalamadı
ben tv de oğluma okul önçesi olan proğramları seyretttiriyordum onlardan birşeyler kapıp 1.sınıfı
hiç zorlanmadan atlattık tuvalet eğitiminide evde gösteriyordum okulda böyle yapcan elini sabunla yıka filn diye onda da sorunumuz olmadı
şimdi k.oğlana tuvalet eğitiminde bulunuyorum
onda zorlanacam biliyorum çünkü pis olan yerlerde tuvaletini yapmıyor çok titiz bu konuda
endişem bu sadece
diğerlerine geleyim kalem tutması çok iyi ben göstermediğim halde hayal güçüyle resim yaplaları bazen beni şaşırtıyo sayılarıda kendi öğrendi
sadece şunu da eklemek istiyorum
sevgili anneler çocugunuzun iyiliği için sakın sınıflarına girmeye kalkışmayın beslenme saatinde filan
çıkışlarda sadece kapıda bekleyin sınıfın kapısında değil okul kapısında
bana sakın kızmayın aaaa
neden girmeyecekmişim diye
gelmeyen veli çocukları için de yardımçı olmuş olursunuz onun annesi geliyor benim annem gelmiyor diye
okullarımıza güvenelim
çocuklarımızı ilk 2,3 gün sınıflarına bırakın sonrasında sadece kendileri girip çıksınlar beslenmelerini kendileri yesinler
anlayışınız için teşekkür ederim

kayıt yaptırtım olum artık okullu

Hayırlısı olsun tatlım... başarılı mutlu güzel günler dilerim... kaydirigubbakcemile3

Merhaba. Ben de kızımı 1 hafta önce 1 sınıfa kayıt yaptırdım. Benim 1 sorunum var. Kızım 4 yaşından itibaren okuma yazma biliyor. Çok güzel resimler yapıyor. İnanamazsınız,ama Photoshop kullanıyor. Neden inanamazsınız diyorum,çünki 1 başka anne bunu anlatsa inanasım gelmezdi açıkcası .... Anaokuluna gitmedi. Daha doğrusu biz vermek istedik,kızım ben o sınıfta neyapıcamki??? dedi bize. Özel okula vermek için maddi gücümüz yok. Mahalle okulunda 50 öğrencisi olan sınıflarda herkes herşeye sıfırdan başladığında, kızımın sıkıntıdan psikolojisi nekadar etkilenecek? Fikirlerinizi bekliyorum.:uhm:

Hayırlısı olsun bir tanem... Onun yanında sıkılacağı konusunda konuşma yapmayın ki etkilenmesin. Bence başarılı olan bir çocuk yine aynı şekilde ilerliyecektir, bir şekilde öğretmeni onun ilgileneceği birşeyler bulacaktır...
Şimdikler Maaşallah çok zeki ve her konuda çok çabuk ilerliyorlar... Başarılar dilerim tatlım... opuyorumnanaktan

merhabalar benim kızımda 1.sınıfa başlayacak okumayı biliyor(hiçbir şekilde öğretmeye çalışmadım) ve maalesef bu sıralar yazı yzmayada çalışıyor yazma annecim desemde dinletemiyorum açıkçası okulda ben zaten bunları biliyorum düşüncesiyle sıkılmasından korkuyorum okulundaki bir sınıf öğretmenine danıştım şanslı olduğumuzu büyük ihtimal öğretmeninin diğer çocuklara sesleri öğretirken kızıma okuma çalışması vereceğini söyledi birde 2.5 aylık bir oğlum var kızıma yetememektende korkuyorum işimiz çok zor gibime geliyor

Yazdıklarını okuyunca işinin zor olacağını düşünmüyorum başarılı bir çocuk okuduğum kadarıyla , destek almadan da üstesinden geleceğine inanıyorum. Başarılar dilerim tatlım... opuyorumnanaktan
terlik arkadaşım konunu baştan sona kadar yazılan çizilene kadar okudum ay ay
ne çok telaşlı annelerimiz varmış be yawwwwwww
kızlar telaşlanmayın lütfen sakin olun aaaaaaa
sizmi okula gitçeksiniz oğullarınız kızlarınızmı ben bu konuda sziden biraz deneyimli olarak tavsiyem panik yok
telaş etmek yok oldu benimde k.oğlan 1. sınıfa başlayacak b.oğlan orta 1 sınıfı
b.oğlanı ilk okula gönderdiğimde hiç panik yapmadım
okul önçesi boya kalemleri resim defteri boya kitabı alıp verdim eline
kah karaladı kah karalamadı
ben tv de oğluma okul önçesi olan proğramları seyretttiriyordum onlardan birşeyler kapıp 1.sınıfı
hiç zorlanmadan atlattık tuvalet eğitiminide evde gösteriyordum okulda böyle yapcan elini sabunla yıka filn diye onda da sorunumuz olmadı
şimdi k.oğlana tuvalet eğitiminde bulunuyorum
onda zorlanacam biliyorum çünkü pis olan yerlerde tuvaletini yapmıyor çok titiz bu konuda
endişem bu sadece
diğerlerine geleyim kalem tutması çok iyi ben göstermediğim halde hayal güçüyle resim yaplaları bazen beni şaşırtıyo sayılarıda kendi öğrendi
sadece şunu da eklemek istiyorum
sevgili anneler çocugunuzun iyiliği için sakın sınıflarına girmeye kalkışmayın beslenme saatinde filan
çıkışlarda sadece kapıda bekleyin sınıfın kapısında değil okul kapısında
bana sakın kızmayın aaaa
neden girmeyecekmişim diye
gelmeyen veli çocukları için de yardımçı olmuş olursunuz onun annesi geliyor benim annem gelmiyor diye
okullarımıza güvenelim
çocuklarımızı ilk 2,3 gün sınıflarına bırakın sonrasında sadece kendileri girip çıksınlar beslenmelerini kendileri yesinler
anlayışınız için teşekkür ederim

Harikasın tatlım yoooo hiç de kızmam bende aynı fikirdeyim. Ben geçen yıl oğlumun sınıfının sınıf temsilcisiydim (sınıf annesi) öğretmenle daha ziyade ben irtibat halinde oluyordum velileride temsil adına da... inanırmısın öğretmenle sınıf dışında görüşüyordum ki diğer çocuklar onun annesi gelmiş bizimki nerede demesinler diye. Bu kişinin kendi anlayışına kalmış ama bencede diğer velileri de bilhassa çalışıp orada olamayanları düşünmek gerekir... Çocuklar çok etkileniyorlar. Oğlum servisle gidip geliyordu yine de arada sen alırmısın anneciğim diyordu diğer çocukların velileri alıyorlarmış bende arada kendim alıyordum...
Lütfen tüm velilerden anlayış bekliyoruzzzzzzzz.....:1hug:

Harikasın tatlım yoooo hiç de kızmam bende aynı fikirdeyim. Ben geçen yıl oğlumun sınıfının sınıf temsilcisiydim (sınıf annesi) öğretmenle daha ziyade ben irtibat halinde oluyordum velileride temsil adına da... inanırmısın öğretmenle sınıf dışında görüşüyordum ki diğer çocuklar onun annesi gelmiş bizimki nerede demesinler diye. Bu kişinin kendi anlayışına kalmış ama bencede diğer velileri de bilhassa çalışıp orada olamayanları düşünmek gerekir... Çocuklar çok etkileniyorlar. Oğlum servisle gidip geliyordu yine de arada sen alırmısın anneciğim diyordu diğer çocukların velileri alıyorlarmış bende arada kendim alıyordum...
Lütfen tüm velilerden anlayış bekliyoruzzzzzzzz.....:1hug:

:1hug:canımsın canım
evet benim b.oğlanda diyordu herkesin annesi geliyor sen niye gelmiyorsun diye
bende isah ediyordum
ve toplantıda dile ğetirdik ama anlamayan anneler olunca başa çıkılmıyor malesef

:1hug:canımsın canım
evet benim b.oğlanda diyordu herkesin annesi geliyor sen niye gelmiyorsun diye
bende isah ediyordum
ve toplantıda dile ğetirdik ama anlamayan anneler olunca başa çıkılmıyor malesef

Canım cahil insana anlatmak o kadar zordur ki bilirim.... Allah ıslah etsin derim ne diyim , değilmii tatlım... a.s.

hanımlar, benim oğlum da bu yıl ilkokula başlayacak.. burdaki bir çok arkadaşın kaygılarına hak veriyorum bende çok endişeliyim..gerçi saırım bu arkadaşlar ikinci sınıf annneliğine terfi etmişlerdir.. ama ben onlarında tecrübelerinden faydalanmak isterim olumlu veya olumsuz... değerli katkılarınızı bekliyorum efem..

hanımlar, benim oğlum da bu yıl ilkokula başlayacak.. burdaki bir çok arkadaşın kaygılarına hak veriyorum bende çok endişeliyim..gerçi saırım bu arkadaşlar ikinci sınıf annneliğine terfi etmişlerdir.. ama ben onlarında tecrübelerinden faydalanmak isterim olumlu veya olumsuz... değerli katkılarınızı bekliyorum efem..

benimde bu yıl baslıyo oğlum soracagım bilgisayardan girip kayıt yapılıp sonra ne zaman okula gittiniz esas kayıt için veya gidilecek baktık biz gidecegi okul yazıyor sonraki işlem ne zaman veya nasıl oluyor yaptıranlar daha iyi bilirler fisfisfis

özlem, esas kayıt diye bişey yok cnm.. senin çocuğuna netten hangi okul çıktı ise okulun ilk günü o okula gidiyorsunuz... ekstra bir kayıta gerek yok yani..

özlem, esas kayıt diye bişey yok cnm.. senin çocuğuna netten hangi okul çıktı ise okulun ilk günü o okula gidiyorsunuz... ekstra bir kayıta gerek yok yani..
sagol canım ya bana yakın 2 okul var benim umduğum okul çıkmadı öbürü çıktı beklediğim okula sormaya gittim bizim mahalle de bu okulda okuyanlar var dedim baska çıktı dedim adres iniz orayı gösteriyo nüfusa sorun falan dedi önce sonrada deftere bakıp sizin sokaktan almamışız çocuk dedi kagıtta bilgide ki okul adresini ev adresimiz sandı

Benim kızımda bu sene 1. sınıfa başlıyor çok zor olcak galiba...

Oğlumun geçen seneki öğretmeni diyorki, siz veliler çocuklardan daha heyecanlısınız ... :kedi: Maalesef öyle... Daha açılmasın istiyorum... :tomato:Oğlum duysa bu domatesleri fırlatır herhalde... Herşeyin hayırlısı olsun önce sağlık... sengözlerimebaksanab

haklısın terlik... ama inanki insanın elinde değil..benim halimi görsen resmen dert ettim kendime :kedi:

ah ah bende bi çocuğum 18 yasında ama sanki ilk kez çocuk yazdırıyor gibiyim heyecan işte

benim oğlum bu yıl 2 ye geçti.ama o 1 yılı nasıl atlattık derseniz , kabus gibiydi.son aylarda anca toparladık.oğlum 4 yaşında okuma yazma öğrendi (kendi öğrenmiş ben bir harf göstermedim) , matematik derseniz çarpma yapıyorduk ve 1000 li sayıları bile biliyorduk.başta avantaj olacak sandığım bu bilmişliği bize dezavantaj oldu.ben bunları biliyoruum , okul çok sıkıcıymış , ne gerek var aynı şeyi defalarca yazmama ...... şeklinde karşı koydu her defasında .öyle çok mücadele verdik ki okulun gereksiz olmadığını ve yararlı olduğunu öğretmeye.çok aşındırdık rehberlik kapılarını.. çok şükür şimdi iyi.problemlerimiz geride kaldı ve okulumuzu seviyoruz.aman siz siz olun eğer kendi öğrenmemişse hiç birşey öğretmeyin çocuğunuza.

X