İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Valla sorma terlikçim çok hızlıyız öğretmenimiz toplantı yaptı.Kitaplarımızı kapladık.Alınacak dergiler var bir onlar kaldı.Her ay en az 10 tl vereceğiz genel ihtiyaçlar için ayrıca sınıfa dolap yaptırılacak bilgisayar konulacak her veliden 150 tl istendi.Yarın yemek listemiz verilecek hergün bir veli beslenme saati için listede ne dendiyse onu getirecek sınıf mevcudumuz 36 kişi sanırım 45 günde bir gelir sıra banada tatilleri çıkarınca.Ayrıca öğlen bir saatlik arada Çocukların evlerinde yemek yemelerini istiyor öğretmenimiz.Velilerin sınıfa doluşmalarını istemiyor anlayacağınız ama buna uyulabileceğini sanmıyorum kar kış her allahın günü çocuk eve gel git yapamaz imkanı olan servise verecek veremeyen okula gidecek maalesef.Bizde 5 gündür eğitimdeyiz bizde sertifikamızı alacağız yarın.Bütün çocuklarımıza allah başarılar biz velilerede sabır versin inşallah:Saruboceq:

Bizimde yarın toplantımız var,
Ödev konusunda ise; sadece 1 sayfalık boyama ve çizim vermiş,

öğretmeni sınıfa sormuş kimler elini yüzünü yıkadı diye
herkes parmak kaldırmış bizimkisi hariç
öğretmeni ececiğim sen niye kaldırmadın demiş oda çünkü yıkamayı unuttum demiş
öğretmen yanına cağırıp yanaklarından öpmüş yüzünü yıkamadığın için değil dürüst olduğun için demiş
kızım okuldan geldiğinde anlattı önce yıkadım deseydin dedim sonra kızım öğretmen herkese beni örnek gösterdi yalan söylemediğim için deyince kendimden utandım:kedi:

yani canlarım bu cocukları bizler şekillendireceğiz her zaman dürüst ve azimli olamalrı için teşvik edeceyiz
cok doğrucu bu cocuklar ya hep öyle kalsınlar insallaha.s

biz henuz kitap almadık ne zaman verecekler bilmiyorum şuan sadece resım yapmışlar şarkı soylemışler boyle gecıyor günler

aynen canım bizde şarkılar söyleyip resimler boyuyoruz
bugün allaha şükür sustu ağlamadı yani sizlerde seminere katılıyormusunuz anneler
biz katılıyoruz bayağı faydalı şeyler anlatıyorlar bizim pekde bilmediklerimiz de var
birde inadı olmasa beslenme dersinde beslenmesini açmıyormuş
boyadığı resimleri göstermeden çantasına koyuyormuş bakalım yarın ne yapcaz
beni sakın kaldırma ben yarın okula gitmeyecem bugün yeter gittim ya diyor

ağaç yaşken eğilir demişler ya boşa dememişler çocuk anne babadan ne görürse onu yapıyor
yetiştirmek de bir hüner tabiki
bugün bizimki meyve suyunu çantasının içine dökmüş başlamış ağlamaya
öğretmen kızacak diye
titiz benimki çok

Allah yardımcınız olsun tatlım yaaa benneyaptımki Cidden velilere verilen bu eğitimi faydalı buluyorum... aklımdaki birçok soru işareti gitti... Hayırlısı olsun canım... vereliniortak

Aferin ececiğime öptüm yanaklardan şeker kız... iyi yapmış öyle diyerek, yalana alışmasın... alkisalkisalkis

Oy oy oy yerim ben onu yaaa... alkisalkisalkisHayırlısı olsun... opuyorumnanaktan

Merhaba kızlar,benim küçük dana da bu sene 1. sınıfa başladı. Maşallah ağlamamız falan yok, ilk gün kovdu beni okuldan. Bugün kitaplarımız dağıtıldı, evde hepsini pembe defter kabıyla kapladık.
Beslenme listesini de ilk gün verdiler. Servisinide ayarladım Allahtan servisci çocukluk arkadaşım çıktı. İçim epey rahatladı.
Bizimki öğretmeninden memnun, "anne çok komik öğretmenimiz, bizi güldürüyor, bugün bize dil çıkardı. Çok güldük" diyor.
İnşallah hep böyle gider.

öğretmenleride taktir etmek gerekir yani tek tek ilğileniyorlar bizim zamanımızda nerdeydi öyle öğretmenler

biz ikinci gün okul değişikliği yaptık herşey yolunda gidiyor sınıfımız 22 kişilik öğretmenimiz ilgili kitaplar hemen dağıtıldı ayrıca müdürümüz çok ilgili kapım herzaman açık çalmadan bile girebilirsiniz şikayetiniz öneriniz olduğu zaman dedi çok memnun kaldım sıkıntılı geçmişti çok şükür atlattık dolaplarımız ve akıllı tahtamız var çizgi çaışmalarına başladık ödevlrimiz oluyor çıkışa 20 dak.kala zamanı bahçede ve parkta geçiriyorlar kızım çok mutlu annecim 1.sınıf anasınıfından daha zevkliymiş dedi
okuduğum kadarıyla herkes memnun inşallah bu süreci hepimiz sıkıntısız kolay atlatbiliriz

merhaba anneler hafta başından beri yazamadım. biz de epey birşey yaptık bu hafta içinde. Bir koşturmaca gidiyoruz. Kısmetse bu akşam bir kafamı toparlayıp bizim deneyimlerimizi yazacağım ilk haftayla ilgili. Doğrusu bu hafta hiç vakit bulamadım. Sizlerin yazdıklarını sektirmeden okuyorum ama.. Bugünü de bir atlatalım hayırlısı ile biraz nefes alacağım umarım. Paylaşmaya devam edelim olur mu? Gerçekten çok güzel bilgiler, fikirler ediniyorum, sağolun.

çok şükür bu haftayı tamaladık

bu erken gitmeler beni mahvetti daha doğrusu küçük çocukla zor oldu

biz bu gün kaynak kitaplarımızı aldık topses yayınlarının

ama hala kırtasiye listemizi vermedi öğretmen sınıfta devamsızlık çoktu o yüzdenmiş

BU ARADA KıTAPLAR ŞEFFAF KAPLA KAPLANICAKMIŞ OKUMA YAZMA BıLMEDıKLERı ıÇıN KıTAPLARIN RESMıNE BAKARAK BULACAKLARMIŞ

bide arkadaşlar bizde seminer yoktu
seminere giden arkadaşlar önemli noktaları bizimle paylaşırlarsa ÇOK SEVıNıRıM

Çok şükür yoğun bir haftayı geride bıraktık çok mutlu bir şekilde.Bugün sertifikalarımızı aldık çocuklar bol bol oyunlar oynadılar.Öğretmenimizle tekrar toplantı yaptık çok idealist bir öğretmenimiz var.Meslektaşım çıktı( kamu yönetimi mezunuymuş ).Çocuğunuz 39 derece ateşli olsa bile okula gönderin diyor devam çok önemli diyor bir bakıma iyi birşey ama galiba bu sene çocuklarımız bol bol hastalık geçirecekler birbirlerine böylece, bu beni rahatsız etti açıkçası ama bu konuda çok katı öğretmenimiz asla taviz yok.Beslenme saati olayını yeniden düzenledik diğer velilerle konuştum hepimiz hemfikir olduk ve bütün sınıfa götürmektense herkes kendi çocuğuna beslenme koyacak.Tatil için ödevlerimiz var öğretmenimiz dergi dağıtmıştı,benim aceleci kızım öğretmenin verdiği (ki vermemiş sadece boyama kısmını yapın demiş)dergideki herşeyi bir gecede yaptığı için dergi ödevi yok çizim alıştırması yapacak.Şimdiden performans ödevimiz başladı gazete dergileden bişeyler kesecek ve fon kartona kendisi bir düzen içinde yapıstıracak.Bizde kitaplarımızı renkli şeffaf kapla kapladık her dersin kitabının rengi farklı.Alacağımız eğitim setinide şeffaf renkle kaplayacağız.Ayrıca öğretmenimiz bugün kızımın bütün ödevlerini tek seferde ve çok muntazam birşekilde yapmış olmasından dolayı kızımdan çok memnun olduğunu söyledi.Nasıl gurur duydum meleğimle anlatamam şimdilik herşey mükemmel inşallah hep böyle gider tüm çocuklarımız sorunsuz bir eğitim dönemi yaşarlar.9-15 uygulaması hariç herşeyden memnunum şimdilik.Şimdiden hepinize iyi bayramlar arkadaşlar.a.s.

bizede sertifika verdiler yani velilere. baya bilgilendirildik.gerçi bilindik şeyler ama yaptığımız hataları ögrenmiş olduk. oğlum çok seviyor iyi geçti çizim yapmışlar elleri gelişsin diye noktaları birlestirip resim oluşturmuşlar. ilk yıldızını da almış. bi mutluki sormayın. kitaplarımızı bugün aldık 8 adet sizin kac tane.ev için okul için ders birde çalışma için kitaplar verilmiş evde.yarın hepsini kaplıycam here kitaba renk vermiş bilsinler diye renkli kaplanıcak matematik kırmızı diğeri baska renklerde olacak..persembe normal saatte baslıtor okulumuz yani 12.30 da girecekler 5.30 da alıcaz içeri artık dalamıycakmışız malesef aklım kalıcak inşallah ezilmezler ya.

kaydirigubbakcemile5
Evet canım, kitapların şeffaf kapla kaplanmasını bizim öğretmenimizde söyledi, okuma yazma bilmiyorlar, ben matematik kitabınızı çıkartın çocuklar üzerinde sayı olan mavi kitabı diye tarif edebileyim dedi..
Seminer bizdede yoktu:1no2:

Selam arkadaşlar,
Bu haftayıda bitirdik çok şükür. :lepi: Sertifikamı aldım, eşim geldiğinde görsün diye tam kapının karşısına astım güldüreyim biraz... sırnaşık şey Zaten herkes bir sertifikadır tutturdu , işin esprisi fakat cidden ben memnun kaldım, bence bu tip eğitimler olmalı biz ne kadar kendimizi geliştirmiş olsakta bilmeyenlere yada eksiklerimizi tamamlada çok etkili buldum aklımdaki birçok soru işaretleri gitti.

Yazılı => Ders sayısı 2 olanlar en az 1 yazılı , 3 ve 3 'ten fazlaysa 3 yazılı (bu genel ) 3 . sınıfa kadar yazılı yok... :dance:

Proje => Yılda en az 1 proje öğrencinin istediği dersten

Performans Ödevi => Her dönem her dersten en az 1 ödev

Ders İçi Performans => Ürün dosyası olacak bu dosyada yapılan ödevler konuluyor yaptığınız en iyi ödevi seçip koyuyorsunuz.

Yazılı yok ama performans ve proje ödevleri önem taşıyor notun yükselmesinde çok etkili... şutarafagitti

En önemli nokta da ödevleri yaparken kendisinin araştırıp bulup ve kendi el yazısıyla tertipli ve düzenli olarak hazırlayabilmesi bunun içinde öncelikle ona nasıl ödev hazırlaması gerektiğini nerelerden faydalanmasını ve özet olarak yazmasını sağlamak lazım. İnternetten bulduğu dökümanı hemen oradan çıktı alıp ödev olarak vermesini istemiyorlar... bu ödevler mayıs ayı gibi veriliyormuş okuma, yazmayı sökmüş olduktan sonra. Biz veliler bu ödevlerin yapılmasında yardımcı olacağız fakat hepsini biz yaparak değil...

Rehberlik derslerinde de çocuğun aile bireylerini nasıl taklit ettiklerine ve çocukların davranışlarından tutunda, ihmal ve istismara kadar her türlü detay anlatıldı... a.s

Alınacaklarımızın listesi verildi bizde de kitaplar şeffafla kaplanacak kitapların baş sayfalarını görmek için...

Ayrıca bize tohum verdiler milli eğitimdenmiş siyah poşetlerde 2 minik tohum çam bunları evde ekicez ve fidan olduğunda bizlerden toplayıp ekecekler. Bir jandarm komutanlığının arazisi varmış oraya ekilecek harika birşey gerekli olan bir toprak var onu alınca ekeceğim ama önce 2 gün ılık suda duracakmış sonra ekiliyormuş...
alkisalkisalkis
Bu arada sınıf temsilcisi seçildim ve ilk günden paraları topladım. Öğretmenimiz okul açılana kadar bir yazıcı istedi. Renkli baskı yapılabilen hem fotokopi çekebilen her türlü özelliğe sahip, kısmetse yarın bakacağım... Para eksik gelirse ben ekleyeceğim ve velilerden tekrar toplayacağım...

Daha yazacaklarım var ama malum iftar yine paylaşırım canlarım... vereliniortak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…