İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

yazılı değil canım test şeklinde sınav yapıyorlar.hem 2. hem de 1. sınıftaki kızımın sürekli test şeklinde sınavları oluyor.ben onu demiştim
senin söylediğin yazılı sanırım:44: yok yazılı hiç olmadılar:KK31:

hııım anladım canım saol:13::13:

bugün okula gidip okuma bayramının cd sini aldım çekilen resimlerden de 10 tane beğendim
birde öğretmenimiz yaz tatili için bir set getirtmiş içinde 4 hikaye kitabı onların hikaye haritası bir de test kitabı var.isteyen öğrencilere vereceğim dedi.fiyatı 10 lira set hoşuma gitti kızıma almayı düşünüyorum ama cadım 4 kitabı okur mu emin değilim test çözmeyi seviyor onu yaparızda iş okumaya gelince biraz zorlayacak beni biliyorum:KK31:

bizim okuma bayranı dvdleri de dağıtılmış, izledik çok tatlı çıkmış hepsi, benimkide sunucu ya full kamerada
:KK1::KK1:

şu test konusunda da öğretmenlere bi eleştirim olacak, bizim hoca hep diretiyo problemler yazılarak yapılcak diye, tek tek azılcak işte 5 elma+5 elma=10 elma diye, ama testler veriyo sürekli bi taraftan testte yazmadan hatta çoğunlukla kafadan yapmak zorundasın, tezat değil mi

Chess bizimde test şeklinde oluyor sınav hatta aralara çantalarını koyuyorlarmış dün yine olmuşlar bazen eksiksiz yaparken bazende dün gibi saçma sapan cevaplar veriyor 12 soruda 7 doğru 5 yanlış yapmış dün akşam yine ağlıyordu türkçem zayıf gelecek diye tek suçlusu sensin diyor bana ben sürekli iş yapıyormuşum onunla ilgilenmiyormusum :KK37:
Ben şu sıralar küçük arı kitabını okuyorum biraz geç kalsamda tavsiye ederim eğer okumadıysanız

bizimkiler de sürekli test oluyorlar.test+klasik ve öğretmen notta veriyor.ayrıca hemen hergiün matematikten yıldızlı soruları var.ödev konusuna gelince tam gaz devam...

Chess bizimde test şeklinde oluyor sınav hatta aralara çantalarını koyuyorlarmış dün yine olmuşlar bazen eksiksiz yaparken bazende dün gibi saçma sapan cevaplar veriyor 12 soruda 7 doğru 5 yanlış yapmış dün akşam yine ağlıyordu türkçem zayıf gelecek diye tek suçlusu sensin diyor bana ben sürekli iş yapıyormuşum onunla ilgilenmiyormusum :KK37:
Ben şu sıralar küçük arı kitabını okuyorum biraz geç kalsamda tavsiye ederim eğer okumadıysanız

bizimkiler de sürekli test oluyorlar.test+klasik ve öğretmen notta veriyor.ayrıca hemen hergiün matematikten yıldızlı soruları var.ödev konusuna gelince tam gaz devam...

ya işte oğlumun öğretmeni öyle yapmıyo, test veriyo sadece bi notlandırma falan yok, sanırım sonra beraber doğruları yapıyorlar ama ben notlandırma olmasını istiyorum, neden derseniz, oğlum bi türlü çok iyi olduğuna inanmıyor, başkalarının ondan iyi olduğunu düşünüyor, eğer notlandırma olsaydı bunun böyle olmadığını kendi kulağıyla duymuş olcaktı, hoca geçen veli toplantısında 3. sınıf seviyesinde olduğunu söyledi, ama oğlum bunu benden duyunca inandırıcı gelmiyor sanırım, o yüzden notlandırma olsun istiyorum, umarım 2. sınıfta olur.:26:

gökyüzündedans, herşeyin suçlusu biziz zaten

vallahi bizimkinin sadece dün ödevi yoktu uzun zamandır, sıkıntıdan patladı, koskoca 3 ay nasıl eçer bilmiyorum, yaz okulu tarzı etkinlikler, ingilizce kurslarıda 9 yaş üstü ya, napcaz bilmiyorum

sizin var mı kızlar bi planınız, yazdırdığınız bi yaz okulu falan, yaz okulu dediysem, sportif etkinlikli olanlardan yani, ya da ingilizce

bizim okuma bayranı dvdleri de dağıtılmış, izledik çok tatlı çıkmış hepsi, benimkide sunucu ya full kamerada

şu test konusunda da öğretmenlere bi eleştirim olacak, bizim hoca hep diretiyo problemler yazılarak yapılcak diye, tek tek azılcak işte 5 elma+5 elma=10 elma diye, ama testler veriyo sürekli bi taraftan testte yazmadan hatta çoğunlukla kafadan yapmak zorundasın, tezat değil mi

yok canım bizim öğretmenler yanına çözümü yapın diyor yapmayana kızıyormuş :97:
ayrıca matematik defterine de sürekli problem yapıyoruz hem de detaylı istiyor.verileni ve istenileni yazmamız gerekiyor işimiz 2 kat uzuyor yani:KK53:ama iyi birşey tabii.öğretmen öğrencilerin gerçekten problemi anladığından emin olmak istiyor:KK31:

ayrıca matematik defterine de sürekli problem yapıyoruz hem de detaylı istiyor.verileni ve istenileni yazmamız gerekiyor işimiz 2 kat uzuyor yani:KK53:ama iyi birşey tabii.öğretmen öğrencilerin gerçekten problemi anladığından emin olmak istiyor:KK31:

yok canım deftere o şekilde yapıyolar ve yardım kitaplarda artık çözüm için boşluk koyuyolar ya oraya yazıyolar, ama testlerde sadece işaretlenmesini istiyo yazmak yok, bilemiyorum iki türlüsüne de aşina olmalarını istiyo belkide

geçen gün velinin biri anlatıyodu, sınıftan bi kız oğluna mesaj göndermiş faceden seni seviyorum diye, oğlanın cevabı da öfff be git başımdan:KK1::KK60::KK60:
:KK60::KK60:
beğen yapsaydı kıza :KK1:
günaydın canım

bizimkide tatilde çalışmak için kitap getirtiyormuş 3 tane onalrı alıcaz biz de tatil için birde geçen gün arkadaşım getrid coşku yayınalrının 2 sınıf çalışma kitaplarını onalrı çalışacaz bir de yeter tatil için fazla da kasmamak lazım çocukalrı zaten bütün sene yoruldular tatil de rahat etsinler biraz

ya kızlar bişey sorucam uzun zamandır kitap okumaya fırsatım olmuyor yeni çıkanlardan da uzak kaldım var mı şu sıralar tavsiye ediceniz kitaplar artık okulda kapanıyo nasıl olsa vaktim olur bikaç kitap okumaya

öyledir canım tatail için aldırıyodur ben cede
valla ben daha çok psikolojik kitapalrı seviyorum mesela en çok doğan cüceloğlu nun kitapalrını okurum ama şuan canım böyle bir hikayeli kitap okumak istiyor
tatilde rahat ederler:KK31: 3 kitap 2 sınıfa hazılıkla ilgili değil mi
bazı 1.sınıf öğrtmnleri karşı 2 sınıfa hazırlık kitaplarına :KK31:bizim ki alcam dedi sonra kararsız kaldı:KK53:
kitap olarak sabiha paktuna keskinin KORKUYU TANIMAk VE BAŞ ETMEK onu okuyorum
hıımm, o zaman pek yardımcı olamıcam sanırım,:26: bende psikoloji, parapsikoloji seviyorum, roman okumam hiç ama Moskof Cariye Hürrem çok popüler sanırım bu aralar, yer yerde görüyorum, bu kadar çok satıyosa vardır bi hikmeti:KK53::KK53:
diziden pek bi popüler oldu :KK61:

ya kızlar bişey sorcam

hiç çocuğunuzun sınav olması sınav sonuçlarının sınıfta okunması gibi durum olmuş mu, yani eski usul bizim zamanımızdaki gibi
:26::26:

4 sınıfa kadar sınav olmadığını biliyoruz, peki 2. sınıftan itiraben seviye belirlemek ve rekabet için bu dediğim yöntem yapılır mı dersiniz:26:
şimdilik olmadı öğrtmn kağıtları dağıtıyor hepsi birbirinin bakıp karşılaştırıyor
çocukları rakabet içine sokmak ii birşşey mi kötü birşey mi anlayamadım
bzim oğlan düşüş göstemeye başladığı sıra o yarış heycanıyla kendini düzeltiyorrr ben o arkadaşımı geçmeyilim dio :KK52:o benden fazla kitap okumuş bende ondan 2 fazla okurum dioo
ama ben çok yarış içine girsin istemiyorum :KK59:

yapılıyor galiba canım tam emin değilim ama benim büyük kız bazen eve geldiğinde bugün testten şu notu aldım arkadaşım bu notu aldı diyor.belki sınıfta okunmuyor sadece yanındakinin notunu kağıttan görmüşde olabilir yada arkadaşı notunu söylemişde olabilir tabii:44:
cnm merak içinde birbirlerine soruyorlar bizim öğrtmen masada bırakıyor her çocuk not aldığı kağıdı buluyor o esnada arkadaşlarının notlarını da görüyorlar :KK1:öğrtmiz açık kapı bırakıyorr
bugün okula gidip okuma bayramının cd sini aldım çekilen resimlerden de 10 tane beğendim
birde öğretmenimiz yaz tatili için bir set getirtmiş içinde 4 hikaye kitabı onların hikaye haritası bir de test kitabı var.isteyen öğrencilere vereceğim dedi.fiyatı 10 lira set hoşuma gitti kızıma almayı düşünüyorum ama cadım 4 kitabı okur mu emin değilim test çözmeyi seviyor onu yaparızda iş okumaya gelince biraz z
bol bol çizgi film karakterinin olduğu kitaplara yaklaşımı nasıl

elma elma die yazmaya gerek yok. biz işlemleri yapıoruz ara ara işlemlerle birlikte resimliyoruz :18:problemi de yazıoruz ama öyle durumda kafasına iyice yerleşiyor:KK23: bizim oğlan para hesabını kafasından yapar .test oldular atma tutma yöntemi ile yapmış o paraya uygun olan artanı bulmayı denemiş işlem neden yapmadın diorum vaktimi alıyor dioo:KK19: 5 kuruşa 6 sakız tanesi 4 tl olan kitaptan 4 tane aldım paramızda bu kadar die bi soru :KK53:sempatik gelen artan paralı şıkkı seçmiş :KK19:
ben ona kafanda resimle işelemlerle yap dedim o kadar ezberle matematik yapıor
ya işte oğlumun öğretmeni öyle yapmıyo, test veriyo sadece bi notlandırma falan yok, sanırım sonra beraber doğruları yapıyorlar ama ben notlandırma olmasını istiyorum, neden derseniz, oğlum bi türlü çok iyi olduğuna inanmıyor, başkalarının ondan iyi olduğunu düşünüyor, eğer notlandırma olsaydı bunun böyle olmadığını kendi kulağıyla duymuş olcaktı, hoca geçen veli toplantısında 3. sınıf seviyesinde olduğunu söyledi, ama oğlum bunu benden duyunca inandırıcı gelmiyor sanırım, o yüzden notlandırma olsun istiyorum, umarım 2. sınıfta olur.:26:
:nazar::nazar::nazar:
notlandırma olması oğlun açısında ii olurdu :KK31:
gökyüzündedans, herşeyin suçlusu biziz zaten

vallahi bizimkinin sadece dün ödevi yoktu uzun zamandır, sıkıntıdan patladı, koskoca 3 ay nasıl eçer bilmiyorum, yaz okulu tarzı etkinlikler, ingilizce kurslarıda 9 yaş üstü ya, napcaz bilmiyorum

sizin var mı kızlar bi planınız, yazdırdığınız bi yaz okulu falan, yaz okulu dediysem, sportif etkinlikli olanlardan yani, ya da ingilizce
sınıftan bi kaç arkadaşı ile yüzmeye yazdıracaz
oğlum futbola da gidiyor inglzce için erken diye düşünüyorum 3 sınıfa girerken yazdıracam :KK34: yaz okulu da kreş seviyesinde buluyorlar :KK31::KK31:
bzimde işelmeler bu şekil yapılıyor ara ara şık halinde yapıoruz ozamn işler karışıyor tabi

yok canım deftere o şekilde yapıyolar ve yardım kitaplarda artık çözüm için boşluk koyuyolar ya oraya yazıyolar, ama testlerde sadece işaretlenmesini istiyo yazmak yok, bilemiyorum iki türlüsüne de aşina olmalarını istiyo belkide
ben bu açıdan hiç bakmamıştım
:KK61::KK61:

valla ben problemlerin öyle elma elma diye yazılmasına karşıyım çünkü problemleri artık tek işlemle değil, iki üç işlemle çözüyolar, haliyle her rakamın sonuna yazıkları kelime sayısı 9 oluyo bazen
ve oğlum ödev yapma aşrısı isteksiz oluyo ve kesinlikle problemden kopuyo, unutuyo problem neydi, onları yazarken,
yani hoca daha iyi anlasınlar diye yapıyo belki ama tam tersi konsantrasyonunu bozuyo uzun uzun, öğretmen iletişim kurulbilir biri olsa söylerdim ama şimdi öğretmen benmiyim senmisiin der, habuki ben bire bir oğlumu çok güzel gözlemliyorum, diğer çocuklarında dikktinin dağıldığına eminim
çocuklar test yapmayıda bu yüzden seviyo bence

meldam ingilizce konusunda ne a kadar erken o kadar iyi bence, hatta geç kaldık
zaten biliyosun özel okullar anaokulundan başlıyo
ama ingilizce düzgün kurs bulmak imkansız gibi bişey, geneli para tuzağı, sen yollarsın ilerleme göstermez, sen sanırısın çocuktan ama kesin kursun kötülüğündendir yani, orda da öyle bi problem var

valla ben problemlerin öyle elma elma diye yazılmasına karşıyım çünkü problemleri artık tek işlemle değil, iki üç işlemle çözüyolar, haliyle her rakamın sonuna yazıkları kelime sayısı 9 oluyo bazen
ve oğlum ödev yapma aşrısı isteksiz oluyo ve kesinlikle problemden kopuyo, unutuyo problem neydi, onları yazarken,
yani hoca daha iyi anlasınlar diye yapıyo belki ama tam tersi konsantrasyonunu bozuyo uzun uzun, öğretmen iletişim kurulbilir biri olsa söylerdim ama şimdi öğretmen benmiyim senmisiin der, habuki ben bire bir oğlumu çok güzel gözlemliyorum, diğer çocuklarında dikktinin dağıldığına eminim
çocuklar test yapmayıda bu yüzden seviyo bence

meldam ingilizce konusunda ne a kadar erken o kadar iyi bence, hatta geç kaldık
zaten biliyosun özel okullar anaokulundan başlıyo
ama ingilizce düzgün kurs bulmak imkansız gibi bişey, geneli para tuzağı, sen yollarsın ilerleme göstermez, sen sanırısın çocuktan ama kesin kursun kötülüğündendir yani, orda da öyle bi problem var
sen öğretmeninden ii tanırsın nasıl yapılması gerektiği konusunda yol göstermek bilmişlik öğretmek olmaz ama öğrtmnler bu konuda işlerine karışılmasını istemiyor
bizimkininde test işine gelior :KK1:ama uzun uzun yapınca net olarak buluyor kafadan yapıor testlerde şıklarıda yakın olanı yazım diooo :KK19:hızlı hızlı bitirmek maksatı :KK20:
ing öğrtmni yakın arkadaşım kurslarda da aman aman birşey öğrenemz şu ana kadar bildikleri basit olan şeyleri öğreteceklerdie para tuzağı dedi kararsız kaldım bizim sınıfta bir veli ing öğrtmeni 2 sınıfta öğretmesi için konuşulacak 1 .sınıfta erken olur seneye bakarız demişti bakalım okulda eğitim alacaklar mı
bu yıl gitar dersi verildi sınıfta hiç bir ilerleme olmadı :KK31:enstruman çalamıor bir yıl içinde 4 şarkı öğrendi maksatım sınıfça birşey yapmasıydı yabancı dilide öğrenebilirlerdi ufaktan öğrenebilirdi:KK31: ben oğluma ufaktan nota öğretiorum gerek olmadığı halde gitsin dedim yabancı dilin daha çok faydası olurdu bize ama sağlık olsunn

Chess sana katılıyorum ing.kursları hakkında geneli böyle zaten para tuzağı liseden itibaren ben ing.kurslarına gittim yıllarca ama gel görki bana getirisi bir kaç kelime dışında hiç bir şey oldu.Bazen özel okulları eleştiriyorum ama çocuklara gerçektende yabancı dil konusunda çok büyük artıları var birde imkanın varsa 15 yaşından sonra muhakkak yurtdışı yoksa yıllarca kursa göndersende bazen ne kadar boş olduğunu görüyorsun

Chess sana katılıyorum ing.kursları hakkında geneli böyle zaten para tuzağı liseden itibaren ben ing.kurslarına gittim yıllarca ama gel görki bana getirisi bir kaç kelime dışında hiç bir şey oldu.Bazen özel okulları eleştiriyorum ama çocuklara gerçektende yabancı dil konusunda çok büyük artıları var birde imkanın varsa 15 yaşından sonra muhakkak yurtdışı yoksa yıllarca kursa göndersende bazen ne kadar boş olduğunu görüyorsun

kesinlikle çok haklısın canım, hem yurtdışına gitmenin çocuklarının ufkunu çok açacağını düşünüyorum 5-6 ay bile olsa
:13::13:

sen öğretmeninden ii tanırsın nasıl yapılması gerektiği konusunda yol göstermek bilmişlik öğretmek olmaz ama öğrtmnler bu konuda işlerine karışılmasını istemiyor
bizimkininde test işine gelior :KK1:ama uzun uzun yapınca net olarak buluyor kafadan yapıor testlerde şıklarıda yakın olanı yazım diooo :KK19:hızlı hızlı bitirmek maksatı :KK20:
ing öğrtmni yakın arkadaşım kurslarda da aman aman birşey öğrenemz şu ana kadar bildikleri basit olan şeyleri öğreteceklerdie para tuzağı dedi kararsız kaldım bizim sınıfta bir veli ing öğrtmeni 2 sınıfta öğretmesi için konuşulacak 1 .sınıfta erken olur seneye bakarız demişti bakalım okulda eğitim alacaklar mı
bu yıl gitar dersi verildi sınıfta hiç bir ilerleme olmadı :KK31:enstruman çalamıor bir yıl içinde 4 şarkı öğrendi maksatım sınıfça birşey yapmasıydı yabancı dilide öğrenebilirlerdi ufaktan öğrenebilirdi:KK31: ben oğluma ufaktan nota öğretiorum gerek olmadığı halde gitsin dedim yabancı dilin daha çok faydası olurdu bize ama sağlık olsunn

canım sen bi müzik aleti çalabiliyosan kesinlike öğret bence, çünkü müzikle uğraşmak başka bişey kesinlikle dinlendirici, malesef müzik konusunda yeteneğim yok, o yüzden bu konu çocuğuma vereceğim bişeyde yok bizzat

bizim okulun ön ve arka kapılarını kursçular mesken tutmuş, ellerinde tomarla broşür, hangisine neden inanıp neden gönderesin
en güzeli yine spor faaliyetleri en azından enerji atarlar, spor yapmış olurlar

sonunda tüm notlar girilmiş, müzik, beden 95, gerisi 100
sanırım sizin çocuklarınızın notlarıda tam girilmiştir artık, hepimize geçmiş olsun:13::13:
artık 2. sınıf topiğine mi yazmaya başlasak
:KK1::KK1::KK1:
pazartesi, seçim sonrası, resmi olarak tatil değil mi:26:

Son düzenleme:
canım sen bi müzik aleti çalabiliyosan kesinlike öğret bence, çünkü müzikle uğraşmak başka bişey kesinlikle dinlendirici, malesef müzik konusunda yeteneğim yok, o yüzden bu konu çocuğuma vereceğim bişeyde yok bizzat
kursa gönderebilirsin yeter ki isteği hevesi olsun :KK24::KK24::KK24:ben amatör gitar çalıorum oğluşta benden heveslendi geliştirmesini çok istiyorummm ama :KK31:
kesinlikle haklısınn cnm inşallah ilerde yollama imkanımız olur
sanırım sizin çocuklarınızın notlarıda tam girilmiştir artık, hepimize geçmiş olsun:13::13:
gözün aydın maşşalah oğluşuna :nazar::nazar: pzartesi resmi olarak tatil :21::21:
bize hafta içide tatil olabilir 3 gün için okula gelmeyin derler :KK53::KK53:

kızlar bizim notlarda girilmiş baktım ama oğluma söylemeyeceğim sürpriz olsun ona derslerinin hepsi 100 üzerinden 5 bu seneyi hayırlısıyla atlattık seneye allah kerim bütün kuzucukları tebrik ediyorum iyi bir tatili hak ettiler hepsine kocaman maşallah...:nazar:

selam kızlar nasılsınız
çok şükür bu seneyi atlatık bağırış çağırış geçti gitti bir sene
seneye artık 2. sınıf annelerinde yazışırız kısmetse
valla çocuklar da çok yoruldular gerçekten ki hala da ders veriyolar ders yapıyoruz hafta sonuda yine derslerimiz vardı

tebrik ederim canım oğluşunu :nazar:
çok şükür bitti artık onlarda rahat bizde rahatız

X