İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

vallahi bilmiyorum ki oğlumun ödevinde öyle bi bölüm vardı, öfke kontrolunde trafik lambası yöntemini uygulmalıyız, yanına y ya da d koycaksın, doğru yanlış, hiç bi bi fikrim olmadığından boş bırak o soruyu dedim, merak ettim netten baktım ama bulamadım:26:

KIRMIZI IŞIK DURMAMIZI,HEMEN TEPKİ VERMEMEMİZİ
SARI IŞIK BİRAZ BEKLEYİP, DÜŞÜNÜP EN SAĞLIKLI KARARI BULMAMIZI
YEŞİL IŞIK İSE KIRMIZIDA DURDUK,SARIDA BEKLEYİP SAĞLIKLI KARAR VERDİK YEŞİLDE İSE O SAĞLIKLI KARARI HAREKETE GEÇİRMEMİZ GEREKTİĞİNİ GÖSTERİR.

hatipogluh.blogcu.com/2-sinif-hayat-bilgisi-sinirlerine-hakim-ol/3020561
YUKARIDAKİ SİTEDE BİR ÖRNEK VAR.

KIRMIZI IŞIK DURMAMIZI,HEMEN TEPKİ VERMEMEMİZİ
SARI IŞIK BİRAZ BEKLEYİP, DÜŞÜNÜP EN SAĞLIKLI KARARI BULMAMIZI
YEŞİL IŞIK İSE KIRMIZIDA DURDUK,SARIDA BEKLEYİP SAĞLIKLI KARAR VERDİK YEŞİLDE İSE O SAĞLIKLI KARARI HAREKETE GEÇİRMEMİZ GEREKTİĞİNİ GÖSTERİR.

hatipogluh.blogcu.com/2-sinif-hayat-bilgisi-sinirlerine-hakim-ol/3020561
YUKARIDAKİ SİTEDE BİR ÖRNEK VAR.

çok teşekkür ederim canım, akşam oğluma anlatıcam:13:

aidatlardan bahsedilmiş ben okul aidatını ödemedim sadece kızgınlığımdan dolayı okulumuz öyle lüks bir okul değil kendi halinde bir mahalle okulu 2000 öğrenci kapasiteli 100 tl okul aidatı istiyorlar ee okula yazdırırken kayıt parası ödedik ayrıca bu okulun anaokulu var malum anaokulu kayıtları 2 katı sınıfa yapılan bütün masrafları her veli ortaklaşa ödedi projeksiyon alında 43 sınıf mevcudu*50 tl:2150 tl yapar bütün paralar müdür beyde toplandı onun tanıdığı varmış o alacakmış.2150 tl ye nerde görülmüş projeksiyon cihazı ayrıca okula alınıyor diye kdv de ödemiyorlar böyle bir ayrıcalıkta var.her ay fotokopi parası ödüyoruz sınıf temızliğine para toplanıyor bunlardan dolayı ben aidat filan vermedim.ayrıca böyle bir zorunluluğumda yok

canım ilköğretimlere bakanlık ödenek vermiyor.kömür,elektrik,su ve interneti ödüyor gerisi hep okula kalıyor borçlar.liselere ödenek veren,yibolara ödenek gönderen bakanlık ilköğretimleri yetim bıraktığı için mecbur aidat alıyorlar.1 fotokopi makinesinin içinden 1 parça çıkarıyor firma 1 milyar civarına mal ediyorlar.makine eskiyse yandın demektir parçaları çok pahalı.kaliteli projeksiyonlar da pahalı.ya ucuz alacaksın sinbo gibi elinde kalacak bir süre sonra tamir masrafı çıkaracak ya da kaliteli,saat ömrü uzun alacaksın kullanması uzun ömürlü olacak.sizin okul baya kalabalık .böyle olunca da gideri fazla olur tabi.basında aidat alınmayacak diyen sayın yetkili okulların masrafları için ödenek yollasa okullar çiçek gibi olur.bir bakın özel okula,donanımına,sıraları bile öğrenciye özel.ilköğretimler gariban bu ülkede,dökülüyor.bir cihaz(fotokopi vb) arıza yapsa bile hemen değişmiyorlar 6-7 yıl süresi var.yenisini göndermiyorlar.düşüm yapacaksın süre dolunca anca yenisini almak için sıraya giresin.teferruat çok,yardım eden yok.hal böyle olunca mecbur kalınıyor.nerden biliyorsun diyeceksin ben de okulda çalıştım.özeldeyim şimdi daha rahat.hiç değilse veliler ilgili.donanım ve okulun imkanları iyi.devlette çalışan arkadaşlar adına üzülüyorum.yok test parası,yok perde parası,kimi verir kimi vermez,kitap satıcılarıyla indirim yapması için uğraş(çocuklar pahalıya almasın diye),satıcının nazını çek,her kafadan ses çıkar,sınıf veli temsilcisi görevini yapmaz
o işlerde sana kalır.veli test kitabı almaz,çocuğuyla ilgilenmez,çocuğunu akşama kadar sokağa yollar,saldım çayıra misali bir de başarı bekler.ben dayanamadım özel daha iyi en azından her veli öğrencisinin ihtiyacını kendi karşılıyor.kitaptı,projeksiyondu,perdeydi,masa örtüsüydü bir de onlarla uğraşmıyorum.

chess sizin ödevi dün 2.sınıf kitabında gördüm trafik ışıklarıyla öfke kontrolü tam sen aklıma geldin ama yazmayı unuttum eğer acil değilse akşam kitaba bakıp sana özelden mesaj atarım.
Bu arada herkese günaydın....

chess sizin ödevi dün 2.sınıf kitabında gördüm trafik ışıklarıyla öfke kontrolü tam sen aklıma geldin ama yazmayı unuttum eğer acil değilse akşam kitaba bakıp sana özelden mesaj atarım.
Bu arada herkese günaydın....

çok teşekkür ederim canım benim,:KK71::KK71: öğrendik ne olduğunu, gerçi çocuklar bunu ne kadar uygulayabilir bilemiyorum
:KK1::KK1:
senin oğluşun notlar girilmiş mi canım, hiç baktın mı veli bilgilendirmeye:26:

Yok henüz bakmadım bugün bizim okuma bayramımız vardı 45 dakikalık bir gösteri hazırlamışlar ona gidip geldik gerçi öğretmeni geçen gün türkçe ödevini yapmayı unutmuş bu karnene yansıyacak demiş ağlayıp duruyordu bizimki bakalım yansıyacakmı ?

Yok henüz bakmadım bugün bizim okuma bayramımız vardı 45 dakikalık bir gösteri hazırlamışlar ona gidip geldik gerçi öğretmeni geçen gün türkçe ödevini yapmayı unutmuş bu karnene yansıyacak demiş ağlayıp duruyordu bizimki bakalım yansıyacakmı ?

ay yazık ya hocalarda bazen acımasız oluyo ama, mini mini birler olduklarını unutuyolar herhalde bazen

Bu okul çok lüks bir muhitte mi?Bu kadar kayıt parası alındığına göre bunun yansımasını mutlaka görmeniz lazım(iç cephe-dış cephe-sıralar vb mi yenilenecek) 2 milyar dediğiniz kayıt parası mı?????Devlet okulu mu bu???
adanın en bilindik tanınan okulu verdiğim okulda devlet okulu :34 kayıt etmek imkansız gibi istedikleri parayıda verseniz yok diorlar bir sürü aracı ile o okula yazdırdım
konuştuk bayağa sınıftakiler bunaltmış sinir oluyor kuzum.....bugün daha iyiydi ama tepkili öğretmeniyle konuşucam mutlaka:KK4:
ooy cnm yaaa :KK59::KK59:
3 milyar kayıt parasımı olur canım ya, az daha koyup küçük bi ilse özele gidilir o parayla:KK53::KK53:
çocukları kolejde olanlar da getirip bizim okula yzdırıyor.adanada marka olmuş çok kötü bi durum aslında :KK59:koca bi şehirde başka okul yok gibi yazdırıdık bizde:26: çok memnunum eğitiminden ama istekleri çok fazla
Şimdi türkçede eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimeleri öğreniyorlar eş anlamını buluyor çocuk kelimeler neydi şu an hatırlamıyorum ama oğlum diyorki anne bu kelime arapça bu kelime farsça :KK53: dedim sen nerden biliyorsun eee öğretmenimiz öğretiyor diyor ))) bu çocukların okuma yazma öğrendiklerine şükretmek yerine birde arapça farsça takmışlar akıllarına şimdi her yeni kelimede bu arapçamı farsçamı diyor :KK55:
çocuklar çekirdekten öğreniyor farsçayı arapçayı :KK1::KK1::KK1:
canım 2 milyar da ne sen anlattıkça ben hayrete düşüyorum:KK53::KK53:
biz bunların hiçbirini ödemiyoruz:KK50: nerde yaşıyorsun sen canım merak ettim bak:44:
biz kayıt parası vermedik sadece pc klima projeksiyon gibi ihtiyaçlar için galiba 200 tl verdik o kadar
onun dışında da her ay 5-10 lira gibi bir rakam veriyoruz fotokopi temizlikçi parası için toplanıyor.bunlarla da sınıf annesi ilgileniyor öğretmenimiz hiç karışmıyor.yani bu parayı ne öğretmen ne müdür almıyor sınıf annesi kendi eliyle temizlikçiye fotokopiciye veriyor
senin dediğin rakamlar çok fazla:26:
bzimde sınıfın eksiği vasa öğrtmn not veriyor biz karşılıoruz ihtityaçları :KK53: okulunda istekleri çok fazla aslında birçok veli atlayıp veriyor biz alırız biz yaparız hemen orada çıkarıp veriyorlar bizde vermek durumunda kalıyoruzzz seney isyan çıkartacamm En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK:KK60::KK60:
eee hadi gözünüz aydın, halay çektiğine göre notlar güzel:KK1::nazar: oğlumunki girilmemiş daha
bakalım notları nasıll :82::82:

ödev unutulduğu için bu ceza ağır değil mi :KK20::KK20:neden üzüyorlaryaa :KK19: çocuklara ödev korkusunu aşılıyorlar anlamıyorum bizim de bir defa başımıza geldi:KK19: çocuk o korkuyla çantasını ödevini defalarca kontrol ediyor :18::18:emin olmadığı konudan da anne nolur öğrtmni ara konuş bana kızmasın dio çocuklarda derin izler bırakıyorrrrr

selam kızlar bu birinci sınıf ne yoğun geçti bide bizim şimdi okuma bayramımız olucak oğlum sunucu olucak bir kız arkadaşıyla öğretmen 2 tane kağıt yolladı eve önlü arkalı sunumları bayağı zor napıcaz nasıl yapabilecekmi ben ondan daha heyecanlıyım..

selam kızlar bu birinci sınıf ne yoğun geçti bide bizim şimdi okuma bayramımız olucak oğlum sunucu olucak bir kız arkadaşıyla öğretmen 2 tane kağıt yolladı eve önlü arkalı sunumları bayağı zor napıcaz nasıl yapabilecekmi ben ondan daha heyecanlıyım..

ay canım seninde mi oğlun sunucu bizimkide sunucuydu:KK1:

biz şöyle yaptık, kızın sunduğu yerleri babası okudu, oğlumun suncağı yerleri oğlum okudu... hoca, kızın suncağı yerleri siyah oğlumunkileri kırmızı yazmış, öyle 3-4 alıştırma yaptık, biraz sunucu taklidi yaptırdık, tane tane oku diye yoksa bizimki vızırtı gibi hızlıca okuyodu
zaten okuma bayramında da yine sunum kağıtları ellerindeydi, bence sizin sunucuların kağıtlrıda ellerinde olsa daha iyi çünkü gösteri uzun sürüyo ve sunucular tüm gösteriyi takip etmek zorunda kalıyo, bi gösteri biter bitmez diğerini sunmak zorunda oldukları için
bence hocasına bi sor, kağıtlar ellerinde olsun ama alıştırmanızıda yapın

ay canım seninde mi oğlun sunucu bizimkide sunucuydu:KK1:

biz şöyle yaptık, kızın sunduğu yerleri babası okudu, oğlumun suncağı yerleri oğlum okudu... hoca, kızın suncağı yerleri siyah oğlumunkileri kırmızı yazmış, öyle 3-4 alıştırma yaptık, biraz sunucu taklidi yaptırdık, tane tane oku diye yoksa bizimki vızırtı gibi hızlıca okuyodu
zaten okuma bayramında da yine sunum kağıtları ellerindeydi, bence sizin sunucuların kağıtlrıda ellerinde olsa daha iyi çünkü gösteri uzun sürüyo ve sunucular tüm gösteriyi takip etmek zorunda kalıyo, bi gösteri biter bitmez diğerini sunmak zorunda oldukları için
bence hocasına bi sor, kağıtlar ellerinde olsun ama alıştırmanızıda yapın

canım çok teşekkür ederim söylediklerini dikkate alıcam bizde alıştırma yapıyoruz kız arkadaşıylada bir araya gelip prova yaptırıcaz umarız güzel bir sonuç alırız..

başarıyla altından kalkar cnm :KK34::KK34:

merhaba hanımlar
dün düğünümüz vardı eşimin kuzeni evlendi oraya gittik cumartesiden beri ordaydık dün gece geldik daha tatile falan gitmedik yani meldacığım:KK9:
sizler nasılsınız karne heyecanı sardı bizi kızlara karne 5 gelirse bisiklet alıcaz dedik onlarda bunun için heyecanlılar:KK60:

X