İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

100 tl yi yeni ödedik. okul başladığında 300 tl yine vermiştik bankaya
birde o muhitte olmadığımz için yardım parası okula 3 milyar istediler 2milyara yazdırdıkk

Bu okul çok lüks bir muhitte mi?Bu kadar kayıt parası alındığına göre bunun yansımasını mutlaka görmeniz lazım(iç cephe-dış cephe-sıralar vb mi yenilenecek) 2 milyar dediğiniz kayıt parası mı?????Devlet okulu mu bu???

konuştuk bayağa sınıftakiler bunaltmış sinir oluyor kuzum.....bugün daha iyiydi ama tepkili öğretmeniyle konuşucam mutlaka:KK4:

Arkadaşlar aidat ilköğretim okullarının tek geliridir.Bakanlık Liselere ödenek yolluyor ama malesef ilköğretimde aynı ödenek olmadığı için devletteki ilköğretim okullarının boynu bükük.Velilerden gelen aidat ile yapılıyor birçok şey.Devlet sadece elektrik,su,internet ve kömürü ödüyor geri kalan ne masraf varsa okulun sırtına yük.Aidat gelirse ödersin gelmezse vay haline.Malesef gerçekler böyle.Boya,badana,temizlik malzemeleri,okulun kırtasiye malzemeleri,okulun telefonu daha bir sürü masraflar aidatlardan karşılanıyor.Bir de kadrolu müstahdemi ve kalorifercisi de yoksa tutulan görevlilerin ücretleri de aidatlardan veriliyor.Sınıfa perde,dolap,masa,tebeşir vb alınacaksa onları da sınıf velileri topluyor.

vallahi biz okula hiç para vermedik, ne bankaya yatırdık ne müdüre verdik, sadece alınacak projeksiyon, laptop, hikaye ve yardımcı kitaplar, su sebili, dolap yaptırdık onun ücreti, bunlar için hocamıza para verdik, okulumuzun bu diğer işleri nasıl karşıladığını hiç bilemiyorum, özel temizlik şirketinin sürekli çalıştığını falan görüyorum ama...
:26:

Son düzenleme:
konuştuk bayağa sınıftakiler bunaltmış sinir oluyor kuzum.....bugün daha iyiydi ama tepkili öğretmeniyle konuşucam mutlaka:KK4:

evet canım en iyisi, ana babaları öğretmiyorsa, öğretmen çaktırmadan 1. olanın tebrik edilmesi gerektiğini anlatsın bi şekilde, ama çok başarılı çocukların dışlanması durumu oluyo malesef, hatta bazen o çocuğun ailesi diğer aileler tarafından dışlanıyo, komik ama gerçek:KK53::KK53:

birde o muhitte olmadığımz için yardım parası okula 3 milyar istediler 2milyara yazdırdıkk

3 milyar kayıt parasımı olur canım ya, az daha koyup küçük bi ilse özele gidilir o parayla:KK53::KK53:

ilköğretim müdürlerine ve öğretmene mail attım kısaca ya halledin yada ben halledicem dedim:KK47:

vallahi biz okula hiç para vermedik, ne bankaya yatırdık ne müdüre verdik, sadece alınacak projeksiyon, laptop, hikaye ve yardımcı kitaplar, su sebili, dolap yaptırdık onun ücreti, bunlar için hocamıza para verdik, okulumuzun bu diğer işleri nasıl karşıladığını hiç bilemiyorum, özel temizlik şirketinin sürekli çalıştığını falan görüyorum ama...
:26:[/QUOTE

bu para toplama işleri öğretmen için büyük sıkıntı.kimisi alınacak malzeme neyse katılır getirir,kimi getirmez ama o hizmetten yararlanmak ister.her kafadan ses çıkar.en iyisi sınıf veli temsilcisinin toplaması.öğretmen çok yoruluyor bu gereksiz işlerle.bana da 2 milyar fazla geldi özel okul misali.

evet canım en iyisi, ana babaları öğretmiyorsa, öğretmen çaktırmadan 1. olanın tebrik edilmesi gerektiğini anlatsın bi şekilde, ama çok başarılı çocukların dışlanması durumu oluyo malesef, hatta bazen o çocuğun ailesi diğer aileler tarafından dışlanıyo, komik ama gerçek:KK53::KK53:

Gerçekten çok haklısınız .Oğlumun sınıf arkadaşı diyormuş ki sen bu sınıftan git, sen gidersen birinci ben olacağım.Akla bak dedim çalışayımda birinci olayım demiyor sen gitde birinci olayım diyor.:KK53:

Gerçekten çok haklısınız .Oğlumun sınıf arkadaşı diyormuş ki sen bu sınıftan git, sen gidersen birinci ben olacağım.Akla bak dedim çalışayımda birinci olayım demiyor sen gitde birinci olayım diyor.:KK53:

öyle canım malesef, tamam rekabet olmalı, muhakkak olmalı ama sanırım evde aileler çocuklara çok baskı yapıyo, sonra rekabetin tadı kaçıyo böyle, ben ailelerden kaynaklandığını düşünüyorum

Son düzenleme:

:26:[/QUOTE

bu para toplama işleri öğretmen için büyük sıkıntı.kimisi alınacak malzeme neyse katılır getirir,kimi getirmez ama o hizmetten yararlanmak ister.her kafadan ses çıkar.en iyisi sınıf veli temsilcisinin toplaması.öğretmen çok yoruluyor bu gereksiz işlerle.bana da 2 milyar fazla geldi özel okul misali.

valla bizim hem sınıf annemiz hem sınıf babamız vardı ama ikiside toplayamayınca öğretmenimiz olaya el koymak zorunda kaldı

arkadaşlar öfke kontrolünde trafik ışıkları yöntemi nedir allah aşkına:26:

arkadaşlar öfke kontrolünde trafik ışıkları yöntemi nedir allah aşkına:26:

Bilmiyorum ama, sanki kırmızı da çok kızgın, sarı da biraz sakin,yeşilde çözüme ulaşılmış gibi yani renklerle öfke halinde hissedilenleri eşleştirme gibi bi durummuş gibi geldi bana.Aaa merak ettim gerçekten ne acaba...:26:

Bilmiyorum ama, sanki kırmızı da çok kızgın, sarı da biraz sakin,yeşilde çözüme ulaşılmış gibi yani renklerle öfke halinde hissedilenleri eşleştirme gibi bi durummuş gibi geldi bana.Aaa merak ettim gerçekten ne acaba...:26:

vallahi bilmiyorum ki oğlumun ödevinde öyle bi bölüm vardı, öfke kontrolunde trafik lambası yöntemini uygulmalıyız, yanına y ya da d koycaksın, doğru yanlış, hiç bi bi fikrim olmadığından boş bırak o soruyu dedim, merak ettim netten baktım ama bulamadım:26:

Son düzenleme:
Bazı sorular gerçektende çok kafa kurcalıyor.Geçen gün eşim yaptırdı bunlar nasıl ödev diyor oda bizim öğretmen test çi sürekli test yaptırıyor Bir soru vardı il,ilçe,köy yönetim şekliyle alakalı bu sorunun 1.sınıf sorusu olması imkansız oğluma soruyorum yerleşim birimi ne diye cevap veremiyor acaba diyorum çocuklar görmedikleri konulardan sürekli test mi oluyorlar 15 sorudan en az 3 tanesi müfredatta olmayan soru.

Aidatlardan bahsedilmiş Ben okul aidatını ödemedim sadece kızgınlığımdan dolayı okulumuz öyle lüks bir okul değil kendi halinde bir mahalle okulu 2000 öğrenci kapasiteli 100 tl okul aidatı istiyorlar ee okula yazdırırken kayıt parası ödedik ayrıca bu okulun anaokulu var malum anaokulu kayıtları 2 katı sınıfa yapılan bütün masrafları her veli ortaklaşa ödedi projeksiyon alında 43 sınıf mevcudu*50 tl:2150 tl yapar bütün paralar müdür beyde toplandı onun tanıdığı varmış o alacakmış.2150 tl ye nerde görülmüş projeksiyon cihazı ayrıca okula alınıyor diye kdv de ödemiyorlar böyle bir ayrıcalıkta var.HER ay fotokopi parası ödüyoruz sınıf temızliğine para toplanıyor Bunlardan dolayı ben aidat filan vermedim.Ayrıca böyle bir zorunluluğumda yok

Bazı sorular gerçektende çok kafa kurcalıyor.Geçen gün eşim yaptırdı bunlar nasıl ödev diyor oda bizim öğretmen test çi sürekli test yaptırıyor Bir soru vardı il,ilçe,köy yönetim şekliyle alakalı bu sorunun 1.sınıf sorusu olması imkansız oğluma soruyorum yerleşim birimi ne diye cevap veremiyor acaba diyorum çocuklar görmedikleri konulardan sürekli test mi oluyorlar 15 sorudan en az 3 tanesi müfredatta olmayan soru.

kullanılan kelimelerde 1. sınıf düzeyi değil, hadi yerleşimi anladı çocuk, birim ne demek nerden bilsin
bu testleri kim yazıyo bilmiyorum
:13:

Şimdi türkçede eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimeleri öğreniyorlar eş anlamını buluyor çocuk kelimeler neydi şu an hatırlamıyorum ama oğlum diyorki anne bu kelime arapça bu kelime farsça :KK53: dedim sen nerden biliyorsun eee öğretmenimiz öğretiyor diyor ))) bu çocukların okuma yazma öğrendiklerine şükretmek yerine birde arapça farsça takmışlar akıllarına şimdi her yeni kelimede bu arapçamı farsçamı diyor :KK55:

Şimdi türkçede eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimeleri öğreniyorlar eş anlamını buluyor çocuk kelimeler neydi şu an hatırlamıyorum ama oğlum diyorki anne bu kelime arapça bu kelime farsça :KK53: dedim sen nerden biliyorsun eee öğretmenimiz öğretiyor diyor ))) bu çocukların okuma yazma öğrendiklerine şükretmek yerine birde arapça farsça takmışlar akıllarına şimdi her yeni kelimede bu arapçamı farsçamı diyor :KK55:

:KK1::KK1: evet canım ya, çocuklar çok takıyo böyle ayrıntılara, keşke öğretmende hiç karıştırmada arapça farsça falan, mektep falan olabilir bak o kelime ya da talebe:KK1:

canım 2 milyar da ne sen anlattıkça ben hayrete düşüyorum:KK53::KK53:
biz bunların hiçbirini ödemiyoruz:KK50: nerde yaşıyorsun sen canım merak ettim bak:44:
biz kayıt parası vermedik sadece pc klima projeksiyon gibi ihtiyaçlar için galiba 200 tl verdik o kadar
onun dışında da her ay 5-10 lira gibi bir rakam veriyoruz fotokopi temizlikçi parası için toplanıyor.bunlarla da sınıf annesi ilgileniyor öğretmenimiz hiç karışmıyor.yani bu parayı ne öğretmen ne müdür almıyor sınıf annesi kendi eliyle temizlikçiye fotokopiciye veriyor
senin dediğin rakamlar çok fazla:26:

X