İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

anladım canım, umarım önümüzdeki aylarda geçerde 2. sınıfta da aynı sıkıntıları çekmez:13::13:
inşallah cnmm benim de tek temennim bu
Geçmiş olsun melda çok üzüldüm çocuklar böyle hasta olunca bizlerinde keyfi ister istemez kaçıyor Önemli olan sağlık Bizdede tasolar var malesef ne anlıyorlar bunlarla oynamaktan çözemiyorum bende
malesef cnm keyfimiz kaçıyo allahtan beterinden saklasın dermansız dert vermesinn die teselli oluyorum.bütün çocukların elleri çizik çizik yerde taso oynuyorlar ve kart çarpıştırıyorlarr kantinde satılıyorr para verip almayan çocuklarda arkadaşımı üttüm aldım dio ütmek neysee
çok sağoll canımminşallah cnm allah başka büyük dert vermesin daha nice gösterilerini görürüm bu yıl böle oldu

bakalım bu hafta nasıl geçecek :18::18:
sizin konular yetişti mi :44:hayat bilgisi ve biz yardımcı kitap kullandığımz için milli eğt kitapları bitmedi henüz öğrtm 10 ,15 syf birden yaptırıyor haftaya tatil mi ilan edecekk nee

bizim kitaplarda pek bir konu kalmadı canım bitti sayılır
zaten sürekli yardımcı kitap ve test kitapları aldırıyor onlardan test çözüyoruz
bu aralar çarpım tablosuna ve hikaye kitabı okuyup özet yazmaya odaklanmış öğretmenimiz
bu arada hanımlar sizlerde hikaye haritası çıkarıyor musunuz:44:

bilmiyorum ki canım, kitaplar, defterler sınıfta dolaplarında kalıyo

o ne canım harita falan hiç bilmiyorum, nasıl oluyo:26:

bu arada kızlar bu cumaya kadar en son, notlar girilcekmiş diye duydum, ama bu defa söylemiem oğluma, veli bilgilendirmeden baktım diye, söyleyince hiç karne sevinci kalmıyo

bilmiyorum ki canım, kitaplar, defterler sınıfta dolaplarında kalıyo

o ne canım harita falan hiç bilmiyorum, nasıl oluyo:26:

bu arada kızlar bu cumaya kadar en son, notlar girilcekmiş diye duydum, ama bu defa söylemiem oğluma, veli bilgilendirmeden baktım diye, söyleyince hiç karne sevinci kalmıyo
oğluş eve gelince hiç birşey anlatmayanlardan mı :78::78::78:ben de merak ettim bütün yıl konular ağır ağır işlendi testler ödevler çok ağırdı şimdi 10 15 syf atlayıp konu işliyorlarr :18:yetişmedi galiba bazı konular devlet kitaplarını bitirmek mi gerekiyor yardımcıdan öğrenmiştik bizzzz

devlet kitapları da mı bitti biz yardımcılardan dvlet kitaplarına pek düşmedikk şimdi hızlıca geçiştiriyoruz
hikayenin özeti, yazarı ,sayfası, yan ve ana karakterini, yazmıştıkk hikaye haritası oysa tabii

haklısın karne sevinci olmaz sadece tatil heycanı olur en güzeli bilgilendirmemek çocukları
notlar girildikten sonra okula gönderen çok olmaz galiba :44:

aynen canım ya, ancak kötü bişey olduysa anlatır, genelde diğer sınıfların ya da üst sınıfların sataşmasını anlatır, mesela geçen gün üst sınıftan bi çatlak, oğlum hırkasını sınıflarından aşağı atmış, neden böyle bişey yaptı oğlum diyorum bilmem diyo, valla bu üst sınıf erkek öğrenciler beni deli ediyo ya
böyle olaylar olmadıysa, naptınız deyince, her zamanki şeyler oldu işte anne ya der, sanki ben biliyorum o herzamanki şeyleri

Son düzenleme:

bizde de durum bu üst sınıflar dişlerşini geçirebileceği güçte çocuklar arıyor bizim servis ve okulda büyüklerin şiddeti devam ediyor bugün çocukları sıkıştırdım son kez ikaz ettimm benden çok korkuyorlarrbakalım ne olcak
oğluşun hırkasını neden atıyorlar kızlara kendilerini mi kanıtlıyorlar neden sataşmayana sataşıyorlar anlamıyormm
benim oğlumm ii birşey yapmışsa anlatıyorr en azından anne öğrtmn afferim dedi olumsuz eleştiriler yokk ama

buranın en çok soru soran insanı benimmm :78::26::26::26:
biz okulun aidatını bugün bankaya yatırdık siz ne yaptınız bu konuda

buranın en çok soru soran insanı benimmm :78::26::26::26:
biz okulun aidatını bugün bankaya yatırdık siz ne yaptınız bu konuda

bu soruya şöyle cevap vermek istiyorum, ne aidatı:26:

canım devlet okulu değilmiydi sizin ki, biz aidat vermiyoruz okula ayrıca, lazım oldukça hoca para topluyo:26:

öncelikle size ve diğer cevap yazan arkadaşlara çok teşekür edrimbenim çocuğum birz zor bir çocuk yanında ben olunca maşallah ejderha gibi ama yanında ben olmayına kendi içine kapanıyor halbuki dha öncesinde 8 ay kreşe gitti sene ortalarında öğretmeni komutları almakta zorlandığını kurallara uymakta zorlandığını söyledi haatta söylediljlerimi almıyor bedeni burda ruhu başka yerlerde demişti ama sene ikinci dnemden sonra büyük bir ilerleme var deddi şimdi ben öğretmeniyle görüştüm bir sene daha gitse tabiki daha iyi olur ama bu sene birleri başlatacak öğretme çok iyi onu kaçırmayın dedi ben oğlum şimdi verdikleri 1 sayfa tek harf ödevini bile binbir ödül vaad ederek yaptırabiliyorum çalışırken nasıl üstünde duracam onun derslerinin bilemiyorum mesela 1 sayfa t harfi yazsın yarım saat sonra oğlum ne harfiydi bu diyorum unutuyor hemen bide mesela top sözcüğünün ilk harfi ile kelime türetin diye bir soru var diyelim telefon olur oğlum diyorum hayır anne sen bilmiyorsun to ile başlayacak diye tutturuyor lafta anlamıyo ki ben ne yapacam bu çocula yaaa:26::26::26::26:

evet canım bunlara hikaye haritası deniliyormuş ben şu yaşımda bilmiyordum öğrendimşimdi bizimkiler hikayeleri okuyup özetleyip bir de harita çıkarıyorlar.tabi bunlarda ben de yardımcı oluyorum

valla canım, öğretmen iyiyse kaçırma ya, iyi öğretmen bulmak zor çünkü
daha eylüle çok var, bu yaşlarda çocuklar 4-5 ayda bile bayağı bi değişiyo hala
benim sana tavsiyem şuan sen harflari falan çalıştırma, sıkılmasın yoksa hepten bıkar 1. sınıfta
ama tabii anaokulu öğretmenin söyledikleride önemli, belkide bu konuyu çocuğunun gelişimine göre 3 ay sonra tekrar düşünmelisin, 3 ay sonra daha iyi olacağına eminim dikkat açısından
ama en önemlisi senin içine sinmesi canım, sanırım senin içine sinmiyor, o zaman bi sene daha yolla anaokuluna, pişman olmaktan, sürekli tedirgin olmaktansa...
:13:

evet canım bunlara hikaye haritası deniliyormuş ben şu yaşımda bilmiyordum öğrendimşimdi bizimkiler hikayeleri okuyup özetleyip bir de harita çıkarıyorlar.tabi bunlarda ben de yardımcı oluyorum

ay canım ne zor işler 1. sınıf çocuğu için

çok teşekkür ederim önerileriniz için inşallah bu yaz tatili bizimiçin verimli geçer:44::44::44:tabi ben o zamana kadar düşünmekten çıldırmazsam:84::84::84:

bu soruya şöyle cevap vermek istiyorum, ne aidatı:26:

canım devlet okulu değilmiydi sizin ki, biz aidat vermiyoruz okula ayrıca, lazım oldukça hoca para topluyo:26:
okul aidatı
devlet okulu da aldılar 100 tl yi:82: dekont getirmeyen bebeye karne yok dedilerr
lazım oluca biz para vermiyoruzz çikolata şeker veriyorduk ve 2 hafta da 1, 5 10 tane hikaye kitabı alıp yolluyoruz takaslı kullanıyorlardı
okulun ilk başlarında bu sorunlar mutlaka oluyor çocuklar oyun döneminden çıkıyor yeni bir döneme giriyor. bizim ana sınıfında kalem tutmuşluğu olmadı boya yapma yazı yazma ile alakası yoktu hepsini en başından öğrendiler oğlum okumayı bildiği halde yazılarda zorlandı koca koca yazarken şimdi çok şükür düzeldi yine süper değil ama öğrenecek bir çoğu hiç birşey bilmeden sıfırdan başlıyor kolay değil zor ve yorucu bir dönem seni bekliyor adapte oluyor ama yine de sen çocuğunu ii tanırsın
biz çok yaptık bundan
harita deniliyormuş
bende yardımcı oluyorumm:78: bir ara aklında kalanları yaz dedim hikayenin özetini değil hikayeyi yazıp verdii bütünlüğü bozmamış
öğrtmn hikaye yazdıryormu size çocuklara kendi kafanızda hikaye uydurun giriş gelişme ve sonuçta olsun dedi oğlum aslanların savaşı adlı hikayeyi yazdıı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…