İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

onların dündü diye biliyorum ama...:26:

bizde yeni geldik canım, bu akşamdı, eğlenceliydi, çocuklar bayağı bi kurtlarını döktüler
:13::13:

hadi canım gözünüz aydın atlatmışsınız siz aman iyi olmuş çocuklar senenin stresini atmışlar bi güzelllllllll ay sizde döktüreydiniz bari stres atardınız hayatımm:KK1:

hadi canım gözünüz aydın atlatmışsınız siz aman iyi olmuş çocuklar senenin stresini atmışlar bi güzelllllllll ay sizde döktüreydiniz bari stres atardınız hayatımm:KK1:

saol canım, ay sorma canım ya, sanırsın ki çocukları evlendiriyolar, tüm sene oynamak için bu günü beklemiş veliler, bi attılar kendilerini piste indirebilene aşk olsun, ben bu konularda beceriksiz olduğumdan pek katılımcı olamadım:89::KK53::KK53::KK1:

Son düzenleme:
saol canım, ay sorma canım ya, sanırsın ki çocukları evlendiriyolar, tüm sene oynamak için bu günü beklemiş veliler, bi attılar kendilerini piste indirebilene aşk olsun, ben bu konularda beceriksiz olduğumdan pek katılımcı olamadım:89::KK53::KK53::KK1:

ay napsınlar hayatım dediğin gibi bugünü beklemişler hatunlar :21:
kız sen de acık piste çıkıp eteklerini silkeleseydin:KK66: bari kurtların dökülürdü şekerim :KK66:

Arkadaşlar şimdiye kadar mesaj yazmasamda sizi sürekli takip ediyorum.Benimde 1.sınıfa giden bir oğlum var.Şimdiye kadar gayet güzeldi ama bugün öğretmen yaramazlık yapmazsa okuma bayramında sunucu olacak dedi.Yaramazlık mı yapıyor dedim.Birkaç gündür yapıyormuş.Şimdiye kadar hiç olumsuz bir şey söylemediği için duyunca biraz üzüldüm.Acaba sıkıldımı?Havalarda ısındığı için bunalıyormu?diye düşündüm.Sizin çocuklarda varmı böyle bir durum?:KK71:
hoşgeldin cnm çocuklarda ara ara oluyor okulun sonlarına yakın daha da ayramazlıkları artıyor stresli dönemleri geçti okumayı çözdüler ödevler dersler hafifledi yaramazlığa vurdulr kendilerini bizim öğrtmende çocuklara bahçede ders veriyor tabi dersi dinleyen ve anlayan yok:26: öğrtmnede bi hal oldu :KK1::KK1:çok neşeliii :KK52::KK52:
yok artık ciddi misin, ee oğlanların sünnetinide aradan çıkarsalardı, tekrar masraf olmasaydı madem:KK60::KK60:
valla aldığım bluz gözüme uyuz geldi bak şimdi, abiye falan mı alsaydım ne:KK1::KK1::KK1:
bizim veliler abiye kostümlerle katıldı ben aralarında sönük kaldım:26: taşlı abiyeler vardı :KK37::KK37:ben mini elbise abartı die düşünüyordum benden beterleri de varmış:KK53::KK53:senin oğlanda sunum yapmış en zor iş de oğluna düşmüşş :18::18::18:
kızlar nerdesiniz ya, bakıyorum yaz geldi diye burayıda boşladınız, eylülde görüşelim diyosunuz yani:KK1::KK1:
ben buralara girmiyorsam bilin ki hastanedeyimm:KK59::KK59::KK59:
Valla chess burayı boşlamayız artık tatildede aynı şekılde devam bizim öğretmen tatil kitabı aldıracak galiba oğlum bahsedip duruyor hiç sıkılmadan yapacakmısız anne diyor.Dün bizim okulun çayı varmış ))) dün okul yoktu bize 1 sınıflara daha doğrusu.Biz gitmedik.Kızlar sizin oğlanlarda şu bahçede top oynuyorlarmı ? bıktım her gün pis kıyafetle gelmesinden valla reklamlarda diyorya kirlenmek güzeldir diye yok anam kirlenmek güzel filan değil daha dün okul tişörtünü attık düşmüş top oynarken bembeyaz tişört simsiyah çıkacak gibi değildi lekeler:KK52:
hiç sıkılmadan kitap okurlar mı :18::18::18:ben şart şurt koymadan ödev yaptıramıyorum kitabı keyfi gelince okuyor bizede kitap özetleri ve günlük tutmak gelecek oğlum günlük tutmaktan nefret ediyorrrrr:18::18:bizim oğlanda okulda top oynuyor tişörtü geçtim kendisi leşş gibi gelioo her tarafı yara bere morlukk içinde :KK19:ne kadar da uyarsan cnm çocuklar kirletiyorlarr kız çocukları gibi oyun oynama yokk :KK31::KK31::KK31:bizm taso merakımızda var tüm okulun çocukları nın elinde tasooo var sizde varmıı tasa ve kart oyunları okulu kıraathaneye çevirmiş çocuklar :KK19:
teşekkürler hanımlar biz dün yaptık kurtulduk
darısı sizin başınıza:KK34:
keyifli güzel bir gösteri oldu tek sınıf olduğumuz için fazla kalabalık olmadı iyi oldu bunalmadık 1 saat kadar sürdü zaten:KK31:
ne güzel cnm sizde atlattınız :KK34::KK34::KK34:uzun da sürmemesi ii olmuşş
kızalra iyi akşamlar nasılsınız
valla nasıl telaşe sarmış sizleri bizim öğretmen kein yapmıcakmış öğrendik velileri sıkmak istemiyomuş masraf oluyomuş o yüzden yapmak istemiyomuş :KK37::KK37: en sonunda diğer veliler de isyan etmişler siz de bişey yapmadınız bu sene bari çocuklarla piknik yapalım falan demişler bakalım önümüzdeki hafta piknik olacakmış eğer işlerimi ayarlayıp izin alabilirsem ben de gidicem olmazsa babaanne gidecek artık bu sene böyle geçeçcek napalım
piknikte çok keyifli olurrrrrrr çocuklar daha çok kasılmadan eğlenirr:21::21:
meldaaam nerdesin kız, bak hiç gelip anlatıyomu, nerde kaldı okuma bayramı sonrası dedikodu:KK19:

cnm sorma bomba gibi hazırlandım düğüne gider gibi süslendimm oğlan gösteri başladı makinayı elime aldım çekim yapacam oğlan yokk içlerinde :KK53::KK53:kaş göz arası çocuk fenalaşmışş burnu kanıyorrr bulduğumda hertarafı kan olmuştuu ilk kez kanaması çok uzun sürdü haliyle gösteriside yarım kaldıı giysisis berbat olduu eve gelince çok ağladı anne en sevdiğim yeri yapmadan hastalandım die ağladı içli içli tabii bu üzüntüyle eve döndükk bizim bayram berbat geçti dün yine okula gittim dr götürmek için artık oğlum hasta demeye çekiniyorummm :KK59:sürekli hasta olan bi çocuk ve gizli gizli dondurma alıyorrrrr :131::131::131::131::131::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

hiç sıkılmadan kitap okurlar mı :18::18::18:ben şart şurt koymadan ödev yaptıramıyorum kitabı keyfi gelince okuyor bizede kitap özetleri ve günlük tutmak gelecek oğlum günlük tutmaktan nefret ediyorrrrr

OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İSTİYORSANIZ ONA ÖRNEK OLMAK İÇİN SİZ DE KİTAP OKUYUP ,KENDİ KİTABINIZDA SEVDİĞİNİZ KISIMLARDAN,İLGİNİZİ ÇEKEN ŞEYLERDEN BAHSETMELİSİNİZ.bEN EĞİTİM KURUMUNDA ÇALIŞTIM.EN YAKINDAKİNİ MODEL ALIYOR ÇOCUKLAR.AMAN ONA "KİTAP OKU" VB DEMEYİN.MODEL ALMASINI SAĞLAYIN EMİN OLUN BİRKAÇ YIL BUNU DENEYİN ALIŞKANLIK KAZANACAKTIR.TRT DE BİR UZMAN DA ÖYLE DEMİŞTİ."ÇOCUĞUNUZA SİGARA İÇME DEYİP SİZ İÇİYORSANIZ HİÇ İŞE YARAMAZ.ÇOCUĞUN NASIL OLMASINI İSTİYORSANIZ O ŞEKİLDE DAVRANIP MODEL OLUN "DEMİŞTİ.ÇOK FAZLA DA ŞART KOYMAYIN BU SEFER HERŞEYDEN BİR KARŞILIK BEKLER..
En Büyük TÜRKİYE

Meldam teşekkür ederim hoşbulduk.Evet dediğin gibi yaramazlık had safhada.Geçmiş olsun inşallah ciddi bir şey değildir oğlunuzun durumu.Heyecandan filan burnu kanamış olabilir mi?

çok üzüldüm meldam ya, kıyamam ben ona, çok geçmiş olsun, tühh, gerçekten üzüldüm, çocuklar çok önemsiyo çünkü bu okuma bayramını

Son düzenleme:
saol canım,:13: çok iyiydi bizimki, aslında en zor görev sunucun bence, çünkü tüm gösteiyi takip edip, sırası geleni taktim ediyo, diğerleri lafını söyleyip, oyununu oynayıp gidiyo:KK1:

valla canım şiirlere baktım bayrak şiiri zor ve uzun geldi gözüme, diğeri hem yaşına daha uygun hem günün anlam ve önemine uygun geldi, sen bilirsin tabii ki
:13::13:

En zor görev gerçektende bizimkilerde.Birde bizimkinin toplamda dört görevi var.Evet haklısın bayrak şiiri biraz uzun ama bizimkinin okuma ve ezber konusunda sorunu yok.Sabah 11 ile 12 arası çalıştırdım biraz ilk dört kıtayı ezberledi bile...Kitap manyağı bir annenin çocuğu olunca okumayı sevmemek gibi şansı olmuyor.Hatta geceleri masal kitabını alır kendi masalını okur ve sonra bana anlatıp uyur.Maşallah diyim bu konuda şanslıyım...:KK71:

merhabalar ....hanımlar size bir sorum olacak benim oğlum2005 kasım 17 doğumlu ana okuluna gidiyor tabi seneye ilkokula başlıyacak ama ben yapabileceğinden emin değilim sizlerinde sene sonu doğan çocuğunuz varsa nasıl yaptınız bana i fikir verirmisiniz

meldacığım çok geçmiş olsun oğluşuna.üzüldüm sizin adınıza
kötü bir bayram olmuş umarım şimdi daha iyidir

merhabalar ....hanımlar size bir sorum olacak benim oğlum2005 kasım 17 doğumlu ana okuluna gidiyor tabi seneye ilkokula başlıyacak ama ben yapabileceğinden emin değilim sizlerinde sene sonu doğan çocuğunuz varsa nasıl yaptınız bana i fikir verirmisiniz

Benim oğlumda Kasım 8/ 2004 doğumluydu.Bende biraz tereddüt ettim.Ama sorun yaşamadık.Darısı başınıza...:KK71:

canım benimki eylül 2004 lü, sorun yaşamadık, yani son aylarda doğan bir sürü çocuk okula başlıcak muhtemelen, seninki neden sene kaybetsin ki
tabii çocuğunu en iyi sen tanırsın, yaşıtlarıyla bir değilse, istersen müdüre bi danış, konun uzmanı varsa okulda seni yönlendirsin

En zor görev gerçektende bizimkilerde.Birde bizimkinin toplamda dört görevi var.Evet haklısın bayrak şiiri biraz uzun ama bizimkinin okuma ve ezber konusunda sorunu yok.Sabah 11 ile 12 arası çalıştırdım biraz ilk dört kıtayı ezberledi bile...Kitap manyağı bir annenin çocuğu olunca okumayı sevmemek gibi şansı olmuyor.Hatta geceleri masal kitabını alır kendi masalını okur ve sonra bana anlatıp uyur.Maşallah diyim bu konuda şanslıyım...:KK71:

canım ezberinin kuvvetli olmasıda muhtemelen kitap okuma alışkanlığı, maşallah oğluna, başarılar okuma bayramında:nazar:

hiç sıkılmadan kitap okurlar mı :18::18::18:ben şart şurt koymadan ödev yaptıramıyorum kitabı keyfi gelince okuyor bizede kitap özetleri ve günlük tutmak gelecek oğlum günlük tutmaktan nefret ediyorrrrr

OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İSTİYORSANIZ ONA ÖRNEK OLMAK İÇİN SİZ DE KİTAP OKUYUP ,KENDİ KİTABINIZDA SEVDİĞİNİZ KISIMLARDAN,İLGİNİZİ ÇEKEN ŞEYLERDEN BAHSETMELİSİNİZ.bEN EĞİTİM KURUMUNDA ÇALIŞTIM.EN YAKINDAKİNİ MODEL ALIYOR ÇOCUKLAR.AMAN ONA "KİTAP OKU" VB DEMEYİN.MODEL ALMASINI SAĞLAYIN EMİN OLUN BİRKAÇ YIL BUNU DENEYİN ALIŞKANLIK KAZANACAKTIR.TRT DE BİR UZMAN DA ÖYLE DEMİŞTİ."ÇOCUĞUNUZA SİGARA İÇME DEYİP SİZ İÇİYORSANIZ HİÇ İŞE YARAMAZ.ÇOCUĞUN NASIL OLMASINI İSTİYORSANIZ O ŞEKİLDE DAVRANIP MODEL OLUN "DEMİŞTİ.ÇOK FAZLA DA ŞART KOYMAYIN BU SEFER HERŞEYDEN BİR KARŞILIK BEKLER..
En Büyük TÜRKİYE
cnm ben burda daha öncede yazmıştım oğlum okumayı 5 yaşında biliyordu doğal olarak okumadan kitaptan nefret eden insanlar değiliz başucumuzda bir sürü kitaplarımız varr:KK34:kitap okumayı da doğal olarak bizden öğrendi çok hevesli ve istekliydi oğlum keyfi gelince yapıyor sadece yazı yazmaktan çok hoşlanmıyor ama problemimiz okumakla ilgili hiç olmadı benim demek istediğim daha farklı ödevler olsa çocukların ilgisini çekecek güzel olurdu :KK31:bütün anne babaların yazın tekrar yaptıracağını kitap okutacağından da eminin ödev olarak daha farklı şeyler olabiliridi onu demek istedimm .
şarrt şurtsuz ödevden kastımda ödevi çok oluyor haliyle ödev yapmak bize zor geliyor hemn bitir markete gidelim parka inelim tv izleyelim gibi şartlarla ödev yaptırıyorumm yaz tatilinde de bu şekil olması beni yoracak

Meldam teşekkür ederim hoşbulduk.Evet dediğin gibi yaramazlık had safhada.Geçmiş olsun inşallah ciddi bir şey değildir oğlunuzun durumu.Heyecandan filan burnu kanamış olabilir mi?
saol cnm
çocuklar için okulun son günleri ve ilk günleri çok heycan verici coşkulu oluyor özellikle de son günleri :KK1: cnm oğlanın kılcal damarları çatlak havada boğucuydu o etkilemiştir die düşünüyorumm gösteri annında olması çok üzücüydü :KK43::KK43::KK43::KK43:
çok üzüldüm meldam ya, kıyamam ben ona, çok geçmiş olsun, tühh, gerçekten üzüldüm, çocuklar çok önemsiyo çünkü bu okuma bayramını
saol cnm benim :KK34::KK34::KK54::KK54:
ben de çok üzüldümm ama yapacak bir şey yoktu normalde ufak çaplı olurdu kanamalrı bu defa şiddetli oldu :KK59:kapanışı vals ile yapacaklardı baktı ki bütün gömleği kan kapattı önünü ben oynamıcam anne dedi orda içim parçalandı öğrtmnde moralinizi yüksek tutun hep suratınız düşüyo dedi allah dermansız dert hastalık vermesinn yapacak başka birşey de yokk
:nazar::nazar:maşallah cnm :nazar::nazar:
bizm öğrtmn okulun başlarında sene sonu çocuğu daha oyun çağında çabuk yoruluyor derslere adapte olamıyor lütfenn küçük olan çocukları yazdırmayın dedi ama çocuktan çocuğa fark olduğunu örn vererek gösterdim birşey diyemedi:KK1: sonra çocuğun hevesi isteği varsa büyük olması küçük olması çok fark etmiyorr benim içim
meldacığım çok geçmiş olsun oğluşuna.üzüldüm sizin adınıza
kötü bir bayram olmuş umarım şimdi daha iyidir
saol cnm,şimdi ii çok şükür :nazar:
canım ezberinin kuvvetli olmasıda muhtemelen kitap okuma alışkanlığı, maşallah oğluna, başarılar okuma bayramında:nazar:
:81::81::81:

Geçmiş olsun melda çok üzüldüm çocuklar böyle hasta olunca bizlerinde keyfi ister istemez kaçıyor Önemli olan sağlık Bizdede tasolar var malesef ne anlıyorlar bunlarla oynamaktan çözemiyorum bende

slm kızlar iyi haftalar herkese
meldam canım çok üzüldüm oğluna çok geçmiş olsun allahım acil şifalar versin işallahh
yavrum nasıl da üzülmüş ya gösteriyi tamamlayamadığına ama olsun allahım sağlık versin hayatım daha çookk gösterilerde bulunur işallahh

X