İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

chess sizin öğretmen sanatsal faliyetlere önem veriyor galiba

galiba canım tüm sınıf folklöre gidiyo cumartesileri 2 saat
galiba seneyede çocukara bağlama dersi vercekmiş
pek ödevde vermiyo, şimdilik iyiyiz bakalım

şom ağzımı açmıyımda yine ödevler yığılmasın
benim ki 5 dk lık bi ödevi hadi hadi demezsen 2 saatte yapar

bi ikimiz kaldık zaten başlıkta
chess ne desen tam tersi oluyor ödev yok diosun ödev kimse yok diosun kızlar gelior dileklerde bulunurken tersten iste
hoşgeldin cnm bizde bu sıralar test ağırlıklı gidiyoruz matemetik toplama çıkartmadan 4 test hayat bilgisinden 1 test türkçeden 2 test onun yanı şiirler şiirler göz koordinasyonu kurmak için altrı çizili çocuklar o şiirlerin kaç satırını takip edip okuyorlar gibi matemetikte de 2 şer saymadayız 100 kadar deftere 5 kez yazdık 100 den geriye 2 'er 3 kez yazdıkk test kitaplarının pek faydası olmuyor biz de aldık ama okuldan gelen ödevler yeterli oldu
ne desen tersi çıkor bugünde bi sürü test gelir eve
fliüt için erken değil bizde melodika var onları öğreniyo 1.sınflaro da gürültülü am aflüt gibi değil o olmaz mı bizim gitar hocamız var aylık 10 tlye gelior onun dışında müzik dersi halk oyunu dersi de var fazla abartıyorlar
flüt mü erken değil mi daha canım yaaa:44:
2. sınıfa giden kızımdan bile istenmedi daha

yok erken değilll bizde de var

siz folklore gitmiyormusunz tercih yapabildinz mi :44:benim oğlum folklerde ama yıl sonu etkinlikte gitar çalacakmışşş oynamıcaksa gitmesin dedim mecburi eşlik etmesi topluca faaliyet yapmayı bilmeli dedilerrr

siz folklore gitmiyormusunz tercih yapabildinz mi :44:benim oğlum folklerde ama yıl sonu etkinlikte gitar çalacakmışşş oynamıcaksa gitmesin dedim mecburi eşlik etmesi topluca faaliyet yapmayı bilmeli dedilerrr

ay benimki kalırmı o da gidiyo tabii ki, sürü psikolojisi

slm herkese bizim öğretmen hergün bir kitap veriyor. Okuyup özetini çıkarıyoruz sonrada 1 dk da kaç kelime okuyabiliyor bir liste verdi günlük olarak yazıyoruz cuma günleri öğretmen kontrol ediyor. Bunun dışında matematikten hergün bir fotokopi geliyor. Türkçeden de dil bilgisi hece bilgisi vs. hakkında fotokopi geliyordu. Bu hafta vermedi çünkü sınıf olarak biraz ileri gitmişiz, yavaşladık. Bugün toplantı vardı. Kendine güveni muhteşem dedi öğretmen parmağı hep havadaymış. Gayet iyi durumu dedi. Tabii çok mutlu oldum...

Ne güzel çocukların hepsinin en azından birer faliyeti var bizde malesef yok Okulumuz o anlamda bariz bir şekilde sıfır hiç bir aktivite yok ne yazıkki 23 nisan gösterisi bile yapmıyacaklar kaldıki bunlar 1.sınıf en çok onlara yakışıyor ama öğretmenimizin gösterilerle ilgili diploması olmadığı için devletten para alamayacağını söyledi ve 2 yaşındaki çocuğunun zamanından çalıpta bedavaya bir şeyler öğretemeyeceğini ima etti ne yazıkki))))

ya canım çok pahalı değilki bizimkilerin folklör kursu 20 lira 2 ay için, okulun folklör hocası veriyo, 2 ay sonra okuma bayramında gösteri yapcaklarmış

kendin dışardaki faaliyetlerede yollayabilirin canım, biz tenise yolluyoruz okul dışı

böyle şeyler çocuklara iyi geliyo, hatta derslerine bile katkısı oluyo, bayılmıyolar hep ders hep ders
:13:

ama gerçekten sizde bi tuhaflık var en azından çocuk bayramı için bişeyler yapılabilirdi bu da parayla değil sonuçta, sanırım hoca uğraşmak istemiyo

ay benimki kalırmı o da gidiyo tabii ki, sürü psikolojisi
yıl sonu bakacaz neler öğrenmişlerrr
maşallah cnm
kendine güveni olması süper
şiir koro da mı olmuyormuş çocukların bayramı ama çocuklar eğlenmiyorçocuğu bi faaliyete olmaları gerçekten önemli kafaları dağılıyor oğlan faaliyet derslerin olduğu gün okula seve seve gidiyor
uğraşmak istemiyorlar okulun faaliyeleri oluyormuş bedava satranç yüzme futbol basket dönem başı kayıtlardı ben nasıl kaçırmışımm tenis için bileklerine bakıyorlar çocuğun yatkınlık varmı die :44:sizde öyle oldumu ben yüzmeye verdim hava soğuk olunca üşendim :18:faalyet arayışındayım hafta sonu için

Gerçektende faliyet şart yazın bizde yüzmeye gidiyoruz ama havalr soğuyunca insan istemez korkuyor kışın göndermiyorum.Bu hafta sonu bizde karar verdik kütüphaneye kayıt olmaya gidiyoruz hem kitapların önemini kavraması için ayrıca kütüphane kartı verecekler onunlada istediğimiz kitabı ödünç alabileceğiz.Vaktimiz olursa satranç kursuna gitmeyi düşünüyoruz bir merkez açılmış satrançta şampiyonlar çıkarıyor benim oğlumun satranca karşı ilgisi çok var oraya başvurmayı düşünüyorum ama ayda 4 saat içn 100 lira çok geldi ortalama fiyatlar nasıl acaba biliyormusunuz ?

bu ücret satranç içinmi canım öyleyse çok pahalı bence

satrançakamdemisi. org a kayıt olsun lisans alsın, ordanda turnuvalaar gidebilir, lisans alınca

evet sadece satranç için bu ücret aylık 100 tl.HAFTADA 1 gün 1 saat olacak ayda 4 saat yapıyor Banada çok geldi ücreti genel olarak bu kadarmı ücretler bilmediğim için sorayım dedim.Dediğin siteyi araştırayım ama bizim başlangıç seviyesinden başlamamız lazım sadece taşları sadece tanıyor oğlum

canım orası satranç fedarasyonunun resmi sitesi, aynı zamanda sıfırdan öğretiyo, bir dersi geçmeden 2. ye atlayamıyosun, taaa taşlardan başlıyo öğretmeye...

oğlum bugün dakkada 121 kelimeyle okuma yarışında 1. olmuş, 2. 104, 3. 101 okumuş, çok mutluuydu, öğretmen ilk 3 e girenlere kraker almış

Son düzenleme:
chess tebrik ederim oğlunu
benim oğlumda 86 kelime okudu bugün..

teşekkür ederim canım, bende senin oğlunu tebrik ederim, benimki okula gitmeden okumayı biliyodu onun etkisi var, seninkide yakında o kadar okuyacaktır.:13:

teşekkür ederim canım, bende senin oğlunu tebrik ederim, benimki okula gitmeden okumayı biliyodu onun etkisi var, seninkide yakında o kadar okuyacaktır.:13:

inşallah canım.. Dün 83 okudu benim ki bugün 86 ya çıktı. Her geçen gün biraz daha ilerliyor. Öğretmen bugün Türkçe' den sınav yapmış 90 almış benim ki bir tane yanlışı var. Çok şükür durumu iyi yani.. Allah hepsine zihin açıklığı versin

oğlum bugün dakkada 121 kelimeyle okuma yarışında 1. olmuş, 2. 104, 3. 101 okumuş, çok mutluuydu, öğretmen ilk 3 e girenlere kraker almış

Bence okuma hızı süper.Bizde inşallah o sayıları görürüz bizim derslerden malesef okumaya fazla zaman kalmıyor daha doğrusu hiç kalmıyor her akşam test çözmekten fenalık geldi toplamda günde 8-10 sayfa test çözüyoruz.

amin canım, bizim hoca hiç sınav yapmadı sanırım ya da yapıyo ama çocuklar onun sınav olduğunu falan bilmiyo, çaktırmadan ölçüyoda olabilir çocukları

görürsünüz canım merak etme, aslıda önemli olan okuduğunu anlaması, zaten zamanla hızlanır, bizde öyle değilmiydik...
o kadar test çözdüğüne göre okuduğunu anlıyo zaten, bizede eve test gelmeye başladı ama bi sayfada 3-4 soru var o şekilde
dünkü ödevi 3-4 soruluk 5-6 test ve 6 hikaye kitabıydı, bizim hoca çok kitap veriyo eve, hergün en az 2 tane geliyo okumak için ödev

okuma yarışında oğlumun sınıfında en az okuyan kaç okudu diye merak ettim, en az okuyan 4 okumuş, çok şaşırdım açıkcası

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…