çocuğa şiddet uygulamak sizce doğru mu??

tabiki doğru değil.cocuklar üzerlerine gidildikçe aksileşirler.ben anasınıfı öğretmeniyim.öğrencilerime karsı olabildiğimce sabırlı ve anlayslıyım.konusarak yaptıramadgım hiçbir şey yok.ve 2 ay önce anne oldum.aynı iletişimi oğlumlada kuracağıma eminim.

HAYIRRRRR ASLAAAAA

Benimde 13 aylik bir oglum var ve ben asla ogluma
siddet uygulamadim ve uygulattirmamda...
Bu söz konusu bile olamaz.
Cocuklara biz örnek olmaliyiz bizden ne görürlerse
sonra onlarda onu uygular ve siddetle olaylarin cözülecegi
ni sanarlar

Tekrar yaziyorum ASSSLLAAAA

Vaaaay valla birden şöyle bakınca sandım ki memleketimizde hiç dayak olayı yok.

Ben ailemin ilk çocuğuyum en çok dayağı ben yemişim. Benden 1 yaş küçük birde erkek kardeşim var o da yedi ama bazı kötü davranışları vardı onun için yerdi o bizden sonra iki küçük kardeşim daha var onlar daha az yiyor dayağı diyebilirim ama yani hak edilmiyor mu desem bu biraz tartışılır.

Ben dövmicem mi desem, asla dövmem demiyorum. Sanmamki çocuğuma kızıp kendimi sinirle harap edip odaya kapayıp ağlayayım, vururum gibime geliyor.

Çocukta olsalar şu zamane çocukları herşeyden anlıyor. Uyarıların ne demek olduğunu biliyorlar ama şımaraklıkları yüzüne ileri de gidebiliyorlar. Bazen bazı davranışları ilerlemeden kesmek en iyisi diye düşünüyorum

dayak asla çözüm değildir kesinlikle onaylamıyorum benimde 4 yaşına kızım var daha elimi kaldırmadım sinirlendirdiği zaman sadece ceza veriyorum ve buda prensesimi yola getiriyor ana dayağa karşıyımmm

Dayak,işkence,şiddet hatta bir fiske bile!!! Hayatta kaldıramayacağım tek ve en ağır şey..Yedi kat yabancı olsa ve ben denk gelirsem dünya umrumda olmaz olaya karışır,o tokat patlatan eli kırarım..

Ama bilmediklerimiz? Duymadıklamız? Şahit olmadıklarımız?

Dayak edir ya? Hele ki bir çocuğa,el kadar sübyana..Benim tek bam telimdir bu konu..Kimsenin yaptığına inanmak istemiyorum ve az da olsa sinirli anlarınızda bile onlara el kaldırmayın diyorum..Sizlere yalvarıyorum,yakarıyorum..Bu durumlara şahit olmuşsanız,müdahale edin..Kimse ''Sen karışma,benim çocuğum!!!'' diyemez..

O çocukaların dayak yeme anını,sonra onlarda kalan izlerini............... offf yok daha yazmayım..Yine acillik olurum ben..

Bütün bebeklere,çocuklara,sübyanlara kalkan eller kökünden kırılsın bu sadece bir beddua..Ama gözlerim şahit olurda ben kırmazsan o elleri,Allah bana bunun hesabını sorar bunu biliyorum..
Sarılın ya şu çocuklarınıza,sarılın..

çocuk yetiştirmek gerçekten herkesin yapabileceği bir şey değil diye düşünyorum ben.özellikle bu kadar çok bilinçsiz insan varken etrafımda((
bazen gerçekten çok üzülüyorum çocukların yaşadığı durumlara
benim oğlum 4 yaşında,bırakın onu dövmeyi ona karşı tek bir manyak,salak kelimesi bile kullanmadım bugüne kadar
onun yanında tek bir küfürlü kelime bile etmedim ve ettirmem de
herşey bizde bitiyor arkadaşlar
çocuk ailesinde ne yaşıyorsa onu öğreniyor
çocuklarını dövüp,zalimce cezalar verip,kendisini çok kötü hissettirecek hakaret dolu kelimeler kullanan aileleri kınıyorum.sonra da o çocuklar hırsız oluyor,uyuşturucu kullanıyor,her türlü kötü yola sapıyor işte=((
soruyorum size bu çocuklar mı suçlu olan yani???

sevgi dolu çocuklar yetiştirebılmek dileğiyle

sinek küçük miğde bulandırır derler ya benimde en nefret ettiğim bi iletişim şekli ya insanlar cep telefonu bile çizilcek diye korkuyoda çocuğum inciycek diye niye korkmuyo ben çocuklarıma değer veriyorum onlar benim hazinem ya onlara bişi olsa sonra içimiz cıııııııııız etmezmi nasıl vurdum bu ellerle diye hayvanlara bile ceza olarak düşünemiyorum ve şiddeti şiddetle kınıyorum asla neolur vurmayın hiç bi canlı dayağı hakedemez,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ben kıymam yaa hiçbir çocğa kıyamam,sokaktaki çocuklara baktıkça bile inanın gözlerim doluyor..ne eziyetle dünyaya getiriyoruz...nasıl fedekarlık yaparak büyütüyoruz..canımızın bir parçası diyoruz ve ona elimiz nasıl kalkıyor ya..çok gördüm yüzüne bir tokat atıyor beş parmağının izi çıkıyor..bir terlik fırlatıyor yaa kafasına ya poposuna yada yüzüne isabet ediyor..bir taraftan da çocuk sahibi olabilmek için herşeyini feda etmeye hazır olan insanlar var..bir karşılaştırma yapalım..elimizde bulunan herşeyimiz için ama aklınıza gelebilen herşey için..sağlıklı çocuklarımız olduğu için şükretmemiz lazım..onların gerek ruh sağlığını gerekse fiziksel sağlığını bozmak gibi bir lüksümüz yok arkadaşlar...

sinek küçük miğde bulandırır derler ya benimde en nefret ettiğim bi iletişim şekli ya insanlar cep telefonu bile çizilcek diye korkuyoda çocuğum inciycek diye niye korkmuyo ben çocuklarıma değer veriyorum onlar benim hazinem ya onlara bişi olsa sonra içimiz cıııııııııız etmezmi nasıl vurdum bu ellerle diye hayvanlara bile ceza olarak düşünemiyorum ve şiddeti şiddetle kınıyorum asla neolur vurmayın hiç bi canlı dayağı hakedemez,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kızlar bugün bu yazıyı yazdıktan sonra başıma sırlı bi olay geldi bugün ablam kızım ve bi arkadaş kardeşime gidiyoduk otobüs bekliyoruz tam bincez arıza var başka otobüs gelcek ona binceniz dediler iyi 5dakka bekledik tamam buna binin dediler bindik tekrar inin öbürküne binin dediler yaklaşık 20 kişiyiz iniyoruz yaşlı70 yaşlarında bi amca sessizce noluyo dalga geçiyolar deyip bi küfür etti bu arada bende amcanın arkasındayı osıra bi adam oyaşlı amcaya tekme tokat girişti sonra oranın şefi girişti aman allahım şaşırdım kimse yardım etmiyo öyle seyrediyolardı şiddeti ve düşünün otobüs durağı yaklaşık 60 kişi var belki daha fazla ablamlar bana uzak dur diyo ama ben osavunmasız evine giden amcayı öyle seyredemezdim osıra bana bişi oldu içimden bi ses hadi ona yardım et dedi ve ben ALLAH BİSMİLLAH DEYİP OLAN GÜCÜMLE OSALDIRANLARDAN BİRİNİN ARKASINDAN YAKALADIM bana yüzünü dönen 25 lik delikanlı arkasında bierkek olduğunu sanmışcasına elini kaldırdı ama beni görünce şaşırdı onu çekiştiriyor o amcaya vurmasına engel olmaya çalışıyodum ve bana karışma diyodu bende oyaşlı yapma diyordum bitaraftan yardım bekliyodum ve sonra amca kenara kaçtı elinde erzakları başında şapkası yere yığıldı adamın yüzü kızarmış tı ortalık sakinleşmedi ama biz otobüse bindk ve ordaki bi abla helal be kızım 10 erkeğe bedelmişin dedi lakin ben bugünü unutamam oamca nasıl acaba peki oşiddetçiler oiki kişi nasıl böyle acımasızlar siz olsanız dayak yiyen birini seyredermiydiniz peki ben oanda oşiddetçilerden nasıl korkmadım ya bana bıçak çekselerdi ama oan bana bişi sanki güç verdi ben vatanıma kurban olayım yaşlıma çocuğuma el kaldıranı bütün şiddet li insanları kınıııııııııyorum

Şiddet sadece el kaldırmak demek değildir!
Duygusal,fiziksel vs bir sürü şiddet vardır.
Bağırmak,küsmek,aşağılamak,kendimizden yoksun bırakmak bazen el kaldırmaktan daha ağır bir şiddettir...
Çocuğumuz en güzel yatırımdır,uzun vadede sabrın güzel meyvelerini toplarız...

mintacım senin için çok üzüldüm.evet çok haklısın şiddet çözüm degil. Allahım herşeyin hayırlısını versin çocuğunda.çocuk yetiştirmek gerçekten çok zordur.kendi kendini öveni bırak da kaç, elin övdüğünü al da kaç demişler, ben kendimi övmeyeyim ama 3 tane çocuk yetiştirdim. bütün zorluklara katlandım onlar için.onların iyi birer insan olabilmeleri, eğitimlerini yapabilmeleri için elimden geleni yaptım.çocuklarımı tanıyanlar hep teşekkür etti bu güne kadar çok güzel, düzgün, terbiyeli, kültürlü yetiştirmişsin çocuklarını diye.karnelerinin yanında onur belgesi alıyorlardı.inşallah küçük kızımda üniversiteye bu yıl girecek.Ben çocuklarımda hiç kötü alışkanlık,yalan görmedim.onları yetiştirirken hatam kusurum olmuştur ama ben ne yaptıysam onların iyiliği için yapmışımdır.ben çocuklarımı çok seviyorum onlarında annelerini çok sevdiğinden eminim.benim çocuklarımın tek kusuru var karşısındaki insanları da kendileri gibi zannedip hemen kanmaları.inşallah senin çocuğun senin çektiklerini çekmez sanada çektirmez...

X