Cocosgirl.com rezaleti

perdue

Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2015
1
0
36
08.03.2018'de Cocosgirl.com'dan beyaz bir elbise aldım. Gelen elbisenin instagram ve sitelerinde koydukları resimle hiçbir alakası yoktu. ama bu ayrı bir konu. Elbiseyi nikahımda giyecektim o yüzden benim için önemliydi. Yere kadar olması gerekirken elbise 10 cm kısa geldi. WhatsApp'tan durumu açıkladım ve iade etmek istediğimi söyledim. İade yapmıyorlarmış yerine yeni ürün seçmem gerektiği söylendi. 3-4 gömlek resmi seçtim ama hepsi satılmış yokmuş. Bende o zaman siz bana elinizdeki gömlek resimlerini atın ben onlardan iki tane seçeyim dediğimde de çok yoğunuz bununla uğraşamayız gibi küstahça bir cevap verdiler. Neyse bunu da alttan alıp ertesi gün 6-7 elbise resmi attım ve dalga geçer gibi hiçbiri elimizde yok dendi. O zaman paramı iade edin karşılığında ürün veremiyorsunuz ki dediğimde de hiçbir cevap alamıyorsunuz. Bir haftadır paramı almaya uğraşıyorum. Her gün iade yapın dememe rağmen hala ürün seçin diye tutturdular ama satışta olan hiçbir ürünleri de yok. Bunlar bildiğiniz dolandırıcı çünkü tek mağdur ben değilmişim. Biraz araştırma yapınca bunu farkettim.

Ne para iadesi yapılıyor nede yerine ürün. Birinin bu dolandırıcılara bir dur demesi gerekiyor.

Eklentiler

• e.jpg
    e.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 1.093
  • q.jpg
    q.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 920
  • r.jpg
    r.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 905
  • w.jpg
    w.jpg
    27,6 KB · Görüntüleme: 878
Bu tür birşey başıma geldi. Bir abiye mağazasından online olarak sözümde giymek için elbise aldım. Gelen elbisenin kumaşı o kadar basitti ki temizlik yaparken bile giyilmez. ayrıca sizde olduğu gibi kısaydı. Aradım ve itiraz ettim. söyleseydiniz boyunu size göre dikerdik, kumaşı da müşterilerimiz böyle tercih etti diğeri çok ağır oluyor dediler cevabı geldi. Sonrasında aldığım elbiseden daha uygun yazlık bir elbise seçtim. arta kalan meblayı iade ettiler. Elbise elime bir geçti ki uzun diye aldığım şey tunikmiş :KK70: Artık görseldeki manken ne kadar kısaysa! peşine düşmedim uğraşmadım ama size diyeceğim şu ki internetten görmeden aldığınız herşeyin tüketici haklarınca iadesi vardır. Hijyen içeren ürünler buna dahil olmayabilir. Gidin bir tüketici hakemine başvuruda bulunun. Üstünden yıllar geçse de çözüyorlar. Mesele para değil. benim yaptığım gibi pes edip yanına kar kalmasına izin vermeyin. Şimdiki aklım olsa inanın gider dilekçe verirdim. Tekrar geçmiş olsun.

X