Aile Planlaması cinsel ilişkiye girememe

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

turbuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
191
0
40
1 aylık evliyim ama tam anlamıyla bir birliktelik yaşamadık.ileri gidemiyoruz benden kaynaklanıyor.bu sorunun daha fazla büyümesini istemiyorum.bu durumda olan kendi başına ya da doktor sayesinde bu durumdan kurtulanlar varsa ,önerilerinizi paylaşır mısınız?

şekerim jinekolojide vajinizmus tedavi ve yöntemleri konusu var..oraya bakmanı tavsiye ederim

bide vajinusmus tedavisi için falan doktora gitmicekmişsin çünkü yeni evli olduğun için alışma süreci sıkıntı olabilirmiş. tedavi altında hastaneye gitmek seni daha fazla sıkıntıya düşürceği için problem büyüyormuş. o yüzden bi süre daha denemeye çalışmakta fayda var galiba. ama enfeksiyon falan var mı onun kontrolune git bence. ben yarın gidicem enfksiyon kist flan ağrı yapıyormuş o yoksa eve gel bi daha dene. benm çalıştığım kurum doktoru var o öyle söyledi burdada yeni evli çok insan var böyle aşabilirsin ama sakın 3 5 ay olmadan tedavi lafını sokma hayatına dedi. eşinin sertleşmesine bile sıkıntı oluyormuş. haberin olsun cicim

canım ben de gittim bir hafta geçmişti, hemen vajinusmussun diyorlar doktorlar zaten kolaylarına geliyor..
ben öyleyim dersen öyle olursun..önce acıyor dişini sık zamanla geçiyor ve hiç de zor değil...sana bağlı bence hiç uzatma uzadıkça kalır...biyolojik olarak müsaitsin bunu unutma tek engel kafan...

canım bende evlendikten sonra 2 hafta ilişkiye giremedim.korkuyodum acıyacak falan diye.ama ön sevişmeyi biraz uzun tutunca rahat rahat oldu valla.
kendimi boşuna kasmışm diyorum

bende 1 ay boyunca yaşadım yeni evlendıgım dönem..eşimin anlayıslı davranması ve psikolojık olarak kendımı ahzır hissermem sonucu oldu bitti..psıkolojı cok öenmli..kendiniz eşinize bırakın..sizi seven bır ınsan size zarar veremez..

X