Cinsel ilişkide perine yırtılması !!!!

gerçekten ilk defa duydugum bir şey bu..çok geçmiş olsun cnm

Mart 2012'den beri perine yırtılması yüzünden tedavi oluyorum. Daha doğrusu tedavi olmaya çalışıyorum.

İlk gittiğim doktor, enfeksiyon ve yarayı temizlemek için ilaçlar verdi. Bir işe yaramadılar.

Sonrasında başka bir doktora gittim. O da mümkün olduğunca ameliyat yapmaktan kaçındı ve yaklaşık 4 aydır sabah-öğle-akşam kullandığım kremler ile tedavime devam ediyorum. Bunlara artı olarak bephantene kullanıyorum, zeytinyağı ile mesaj yapmaya çalışıyorum, Ph derecesi ayarlanmış sabunlarla yıkayıp, karbonatlı su ile duruluyorum.

Doktorumuz bize yara kapanınca deneme yapmamızı önerdi ancak ne zaman denesek yırtık bölgesi açılıyor tekrar ve ben betadine ile temizleyerek ilaç tedavisine sil baştan başlıyorum. Henüz bir gelişme olmadı. Durumu kabullenip anestol kullanarak ilişkiye girmek gibide bir niyetimiz yok. Her yırtıldığında deneme süresini uzatıyoruz.

Merak ettiğim ilaç/krem tedavisi ile iyileşen kimse var mı? Ameliyatı düşünmeden önce her türlü yöntemi denemek istiyorum. Alternatif & medikal her türlü tedaviyi araştırıyorum, deniyorum ki artık yapack birşey kalmadığına inanıp ameliyat kararını verebileyim.

Çok geçmiş olsun. Ben bepanten kullandım sanırım kantoron yağını pamuğun üstüne döküp o bölgeye koyduğumu hatırlıyorum. Ama şunu çok iyi hatırlıyorum dehşet canım acıyodu. O durumda iliskiye giremiyoduk. İlişkiye girmek şöyle dursun oturmak yürümek bile acı veriyordu. Bi de benim gibî kabızlık sorunu yaşıyorsanız.. Ben ameliyat gerektîren bi sorun olduğunu zannetmiyorum. Genelcerraha gittin mi ?

Elbette ki acıyacaktır. Dokunuz yırtılıyor. Yırtık olan bir bölgede ilişkiye girmeyi düşünmek bile saçmalık.
Ancak ben yırtılma olduğu anda müdahale ettiğimden her hangi bir acı hissetmiyorum. Kabızlık sorunumda yok Allah'a şükür.
Ameliyat gerektiren bir sorun olmaya bilir ancak henüz kesin bir tedavi olmadığından ve yırtılma durumu devam ettiğinden dokular zarar görüyor. Böyle giderse bir süre sonra dokular tutmayacak birbirini ve iyileşmeyecekler diye endişeleniyorum ki o zaman zaten ameliyattan başka çözüm yok.
Henüz bir cerrah ile görüşmedim. Görüşme ihtiyacı duymadım.

Öncesinde de sorduğum gibi, benim merak ettiğim bu sorunu ilaç tedavisi ile çözebilen oldu mu?

Sonrun tamamen ilişki sırasındaki erkek ve kadının pozisyon kaynaklanıyor. kadın sır üstü yapmış vaziyette bacaklarını çok yukarı ve yanları açtığı pozisyonlarda perine yukarı vajına girişine kadar katlanır ve gerilir. kadınlar bu pozisyonu posif kaldıkları ve tüm harket kabiliyeti erkekte olduğu için zevk almak uğruna severler. Erkekler içinde sevk vericidir. Fakat neticesi kötüdür.
1- ayaklar taldırılmaz kadnın tabanları yere basacak ve yanlara yelken gibi açacak.
2-Kadın kedini yastık ile bir kadem yükselte bilir.
3-yatak yanına gelinir erkek ayakta olur.
4-kadın yan poziyonda yatar alt bacağını uzatır. üst bacağını karnına doğru çeker ve altına yastık koyar.
bizim tecrübelerimiz bunlarda ibaret istenirse pozisyolar artırılabilir.
sorunun temelini bilmek cözmek demektir.

Merhaba arkadaşlar bu sıkıntıyı hala yaşayanınız var mı yoksa hepiniz düzeldinizmi? Tedai süreciniz hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

merhaba arkadaslar bende aynı sorunu yasıyorum. eşim istekli olduğu için kırmak istemiyorum her ilişkiden sonra yanmalar oluyor. ne yapmam gerektiği konusunda biraz okuyup bilgi aldım ama bazıları kremler için karşı bazıları kremlerden yana oldugunu söylüyor acıkcası kafam karıstı bana da yardımcı olur musunuz ?

SON DURUM NEDİR,ÇÖZÜM BULABİLDİN Mİ.BENDE DE AYNI DA

Bendede aynisi var vajina ile makat arası hatta makat kısmımda ve vajina kismimdada hafif hafif sanki jiletle kesmişsin gibi doktor bi bilgi verurse yazarmısınız

incelmez bence benim eşimde çok zayıf ama baya kalın kiloyla alakası yok bence :)

Merhaba bir haftada tamamen iyileştiniz mi ve daha sonra ilişki sırasında sıkıntı yaşadınız mı ve tedavi için ne kullandınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…