Çikolata kisti yardımm

Merhaba ben de endometriozis hastasıyım cerrahi geçirdim 2 yıl önce iki yumurtalık bağırsak mesane karın içi yapışıklık falan ameliyatı oldum kistlerim büyüktü ve ilaç kullanmama rağmen büyümeye devam ediyordu kanser değerim de yüksek çıkmıştı baya ve ultrasonda kanser olabileceğine dair şeyler görmüşlerdi tuvalete asla çıkamıyordum aylardır kabızdım ağrıdan kıvranıyodum gittiğim her doktor acil ameliyat dedi. Evli değildim o zaman ve evlen hemen ameliyattan sonra çocuk yap dediler. Ameliyat oldum jinekolog onkoloğa ve sonrasında 6 ay Yasmin kullandırdı doktorum regl olmadım o arada evlendim amh başta çok düştü ilk ölçülen değerim 0.44dü çok üzüldüm çok ağladım ama değerim sonradan 2.68ekadar çıktı. Ameliyat olmamak gerekiyor evet ama benimki gibi durumda mecbur oluyorsun. Bülent tıraşa gittim mesela ben amh çok düşünce bana çok kızdı ameliyat olduğum için ama sonra ameliyat notumu okuyunca o da bişey demedi olman gerekiyomus dedi ve ilaç verdi. Ameliyattan sonra sağda kistim 8 cme tekrar çıktı ilaç kullandım kistim yok oldu şimdi 5 cm kistim ilaç kullanmıyorum. Gerçekten çok lanet bir hastalık herkeste de farklı ben daha şanssız kısımdayım inşallah hamile kalırız ikimiz fe

Valla sizin işiniz daha zormuş Rabbım gönlümüze göre verir inşallah motivasyon çok önemli. Bana da doktorlar ameliyat dedi iki üç tane doktora göründüm. İlaçla küçülme olmaz büyümüş dediler . Bu gunlerde ağrılarım var günlük hayatta sizde de oluyor mu bilmiyorum. . Direk tup bebek filan dediler mi sizin için yoksa normal yoldan da hamilelik mümkün olabilir mi

Ağrı ne yazık ki hep oluyor ya mesela burda diyorlar ya gebelik belirtisi kasik ağrısı yumurtalıkta batma hissi falan diye ben bunu zaten 7 24 yaşıyorum ama ameliyattan sonra ağrılarım baya azaldı çok şükür ki artık çok nadir öyle katlanılmaz ağrım oluyo. Amh düşünce tüp bebek dediler amh yükselince doğal yoldan dene dediler şu an doğal yoldan deniyorum

Ben adet gecikmem oldu doktora gittim baktı dediler kistlerin var neden gelmedin . O ana kadar ne adet gecikmem olmuştu ne gündelik ağrılarım ne afedersiniz cinsellikte agri ne tuvalette agri . Ama şuan gündelik agrilar yaşıyorum bi agriyor bi geciyor o şekilde. Benim amh değerim kac bilmiyorum doktorlar bakmadı ona direk ameliyat diyorlar hasta çok da umurlarında değil bende o yüzden direk ameliyat olmak istemiyorum daha araştırıyorum. Yaşım 24 bu belki de bi avantajdır. Derdi veren dermanını da verir inanıyorum. İnsallah doğal yıldan gebe kalırsınız. Amh değeri arttıracak belki bitkisel tedaviler de vardır araştırıyor musunuz

Şu an amh arttırmaya ihtiyacım yok amh normale döndü yumurta sayım olgunlaşma durumu vs iyi bir sorunum yok ama işte ağrı şikayetim var ara ara hala kabızlık yaşıyorum

Yine şükür iyisiniz . Rabbim tez zamanda kucağıniza hayırlı bi evlat versin insallah. kaç bu arada

AMH degerı yanı yumurta rezervi artmaz. Sadece olan yumurtayı kaliteli hale getırebılırsınız

Artmaz evet benimkinin artma nedeni ameliyat geçirmemdi doktor ameliyata bağlı düşme olacağını ve 6. Ayda yükseleceğini söylemişti 6. Ayda 0.44 çıktı 9.ayda 1.75 çıktı 1.yilda 3.75 çıktı şu an 2.yilim 2.68 çıktı son ölçülen değerim. Asla yükselmez yazdığı için her yerde çok üzülmüştüm ama benimki gerçekten geçici bir şeymiş

Ameliyat kimi insan için iyi olabiliyor diye okumuştum mesela kistler yumurtaliklar için kimi insanda daha fazla olumsuz şey yarattığı için Ameliyat olunca hamilelik şansı yüzde 50 artabiliyormus diye okudum . Ama işte yumurtalik rezervini de azaltıyor ikilemdeyim

Benim yumurtalarımı eziyordu baskı yapıp çok da hızlı büyüme yaptığı için kist ne kadar geç ameliyat o kadar çok yumurta kaybı demişti doktorum. İyi bir doktora olmak gerçekten çok önemli ama çok ince iş isteyen birşey

Dogru. Yani yumurtayı daha kaliteli hale getirmek için bisiylr yapılabilir en azindan. Ben işte iyi bi doktor bulsam gidip muayene olucam ama Konya'da yeniyim
Takviye edici gida kullanabilirsin, impryl prowomen maxijuno promotil women gibi vitaminler

Dogru. Yani yumurtayı daha kaliteli hale getirmek için bisiylr yapılabilir en azindan. Ben işte iyi bi doktor bulsam gidip muayene olucam ama Konya'da yeniyim

Haklısınız hıcbır fikir olmadan tanıdık olmadan bırıne guvenmek bu konularda zor Hastaların doktorlarla ılgılı yorumlarını bı okuyun bakın. Belki yardımcı olur bıraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…