Gebeliğe Hazırlık Çikolata kisti var anne olamamaktan korkuyorum kahverengi akıntı ☹️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Svd0

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2021
349
105
Doğum kontrol hapı bırakalı yaklaşık 3.4 ay oluyor.gebelik düşündüğüm için bıraktım.
İlk 2 ay düzenli günü gününe 28 günde geldi adetlerim fakat sonra düzensizleşti,bu arada çikolata kistim var 3 cm. Ama senelik kontrollere gidiyorum 4.5 senedir var bende bu kist. Herhangi bir problem yok kan tahlillerimde de.

Konu şu.
kahverenki akıntı lekelenmelerim oldu 2 aydır arada bi kez adet oldum bitti 3 gün sonra tekrar başladı felan ayda 7.8 gün toplam anca belki temizim yani sürekli böyle kahverengi lekelenmeler oluyor adet günün 12 ocaktı 35 günlük döngüme göre.bugün ilişki sırasında lekelenme kırmızı kan döndü rahatsız oldum dedim herhalde tetikledi kanamayı adet oldum zaten günüm geçmişti lekelenmeler vardı kahverengi. Lavaboya gidince de geldi biraz sonra normal kahverengi gibi oldu kesildi gibi yani gün içinde gene izleyeceğim durumu ama böyle birşey yaşayan var mı
Doktora 2.3 hafta sonra ancak gidebileceğim dizlerinde fikirlerini almak istedim.
Gebelik olabileceğini düşünmüyorum lekelenme ve kanama gibi şeyler yaşadığım için. Zaten umudum yok negatif görmekten yıldım çok kötü bir his.
Fikirlerinizi düşüncelerinizi yaşayan varsa yazabilir misiniz doktora gidene kadar en azından
Panik biriyim malesef korkuyorum çok.
Ve temiz kalamamak sürekli lekelenme kahverengi akıntı olması 2 aydır canımı Sıkıyor. Çikolata kistinden olabilir biliyorum bekarkende yaşadım bunu.

Ibrahim Saraçoğlunun Soğan suyu kürünü denediniz mi?Faydasini gören çok var.Belki sizede şifa olur

Ibrahim Saraçoğlunun Soğan suyu kürünü denediniz mi?Faydasini gören çok var.Belki sizede şifa olur
Teşekkürler deneyeceğim aslında ciddi anlamda işe yarayan çok ama anlamadığım birşey var adet bitiminden 1 hafta sonra mı yoksa adet bitimi ertesi günü mü başlanacak kafam karıştı

Teşekkürler deneyeceğim aslında ciddi anlamda işe yarayan çok ama anlamadığım birşey var adet bitiminden 1 hafta sonra mı yoksa adet bitimi ertesi günü mü başlanacak kafam karıştı
Bende de çikolata kisti var. Adetim bittiği gibi başladım. Sabah akşam içiyorum. Ovulasyonla takip ediyorum yumurtlama görürsem bırakacam. İlk günler pıhtı şekikde kahverengi baya akıntılarım oldu şimdi geçti temizlenmiştir inşallah

Çikolata kisti değil yumurta kalitesi engel oluyor, bi cok kişi bu kistle hamile kalıyor ben 2 kez kaldım

Ya hadi inşallah öyle olmuştur mutlaka yaz buraya da bana işe yararsa bi olumlu güzel sonuç alırsan felan kist beya bebek olarak bide şey sorulacağım 15 gün yapıp bıraktıktan sonra bi daha ne zaman yapıcaz

Ya hadi inşallah öyle olmuştur mutlaka yaz buraya da bana işe yararsa bi olumlu güzel sonuç alırsan felan kist beya bebek olarak bide şey sorulacağım 15 gün yapıp bıraktıktan sonra bi daha ne zaman yapıcaz
Bu kontrole gittiğimde olumlu şeyler duyarsam direkt soğan kürüyle ilgili başka hiç bir şey kullanmıyorum çünkü. Ona bende kararsızım net bilmiyorum. Eğer sakıncası yoksa diğer adet bitince yine yaparım sanırım

Haberleşelim merak ediyorum hayırlara haberlerini alırız inşallah

Aminnn inşallahh aynen güzel haberlerini bekliyorum seninn de
Amin İnşallah 4. Günüm daha adetim bitmedi ya bitecek gibi değil 2.3 gün daha sürer gibi. Bitince ertesi gün başlayacağım bende inşallah

Youtube da açin dinleyin yada kendi sitesine girin ayrintili yaziyordur mutlaka

Haberleşelim merak ediyorum hayırlara haberlerini alırız inşallah
Canımm ben daha da soğan kürü fln kullanmam kiste hiç bir faydası olmamış hatta kanama alanı yaratmış dedi doktor 4 cm nur topu gibi bir kistim var. Tam çikolata kisti olmasa da ona yakın bir terim kullandı. 2 ay doğum kontrol hapı kullan dedi kafam allak bullak napcamı şaşırdım

Bende başlamadım yarın sabah doktora gideceğim ara kanamalarım canımı sıkmaya başladı canım hayırlı haberler alırım inşallah dua et ne okur

İnşallah canımm haber et mutlaka
Doktordan geldim çikolata kisti ve hafif pos başlangıcı gibi duruyor ama sanmaki çok kötü birşey bunlar engel değil tek basıma gebeliğe dedi. Duphaston verdi 2 kutu 2.adetinde 2. Günü gel dedi. Bazı tavsiyeler vardi ilişki hakkında
Duruma göre rahim film ve yumurtalık kalitesine bakılacakmış işte eşinde gelsin kontrol edilsin sorun bazen senden kaynaklı olmayabiliyor dedi bakalım camım işte birde folik asit başladı kapsül olanı tercih ettim ben özel aldım Adetliyken gittiğimd ebakıcak bazı hormonlarıma işte adet olmadım İçin bakmadı
Smear alamadı hafif kanama olduğu İçin kistten kaynaklı muhtemel dedi 3-3.5 cm civari kücük dedi işte

Anladım kuzum duphastonu ne için verdi peki, ilişki hakkında nasıl tavsiyeler verdi beslenme için bir şey dedi mi. Senin kist tam ne taraftaymış

Anladım kuzum duphastonu ne için verdi peki, ilişki hakkında nasıl tavsiyeler verdi beslenme için bir şey dedi mi. Senin kist tam ne taraftaymış
Kist 3.cmküçük ve sağ overde dedi bence eriyebilir büyük değil büyüme hiç yapmıyor şeklinde bozukluk veya kanaması da yok normal edometr. Dedi.
İlişki olarak yumurtlama günü başlangıcına +1 son yumurtlama gününe de +1 ekle uzat süreci gün aşırı veya 2 günde bir ilişki girin dedi.
Beslenme hakkında birşey demedi folikasit önerdi mutlaka bende mavi kutu inofolic combi kapsül aldım eczaneden
Ama düzensiz adetim var yumurtlama dönemi nasıl hesaplıxam dediğimde adet takvimi uygulamalarını önerdi olmazsa kendin son adetine göre say bul not al dedi

Hapı da düzenleyici olarak verdi düzensiz oluyor zaman zaman diye gebeliği engellemez olursa da dedi

Anladım canım evet gün aşırı ya da 2 günde bir öneriyorlar ilişkiyi. Sıkıntı yok dediyse çok iyi hadi inşallah yakında güzel haberleri alırsın kuzumm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…