Çikolata Kisti Olup Normal Yoldan Hamile Kalabilen Var mı :((

canım hiç moralini bozma ben de yaklaşık 4 senedir çikolata kisti var şuanda üç aylık evliyim ve geçen gün yaptırdığım kan testinde hcg 23 çıktı kesinlikle moralini bozma ve doktorları dikkatli dinlersen şunu anlarsın (sana dediklerinin aysnısını ben de çok duydum) hamile kalabilirsin çok rahatlıkla. yaşın daha gençse baktın 1 sene daha yaşlıysan 6 ayda olmuyorsa kontrole gelirsin sebebi kist ise çok basit olan laparoskopi ile bunu ortadan kaldırırız. o yüzden hiiiççç endişelenme derim. kullandığın ilaçlar soğan kürü falan hikaye emin ol sen içini ferah tutmazsan hiç bişey olmaz

sana kendimi anlatayım emin ol rahatlayacaksın..)) 2007 yılında çikolata kisti ameliyatı oldum 4 cm kadardı.laparoskopi sonrası ilk ay hamile kaldım.. ve oğlum allahım bağışlasın 5 yaşında
bu arada 2 yıl önce kazara hamile kaldım ama malesef düşük yaptım.(( düşükten 1 yıl sonra ikinciyi istedim ama bu seferde kistim nüksetmişti 2.5 cm idi.1 yılın sonunda doktor kistin 4 cm olmuş dedi ve (ben de başka sorunlar da var) artık hamile kalman çok zor dedi kii ben o ay 4 cm çikolata kistiyle hamile olduğumu öğrendim
demem o ki umutsuzluğa yer verme bebeğin vakti geldiğinde seninle olacak

benim de kistim 6 cm di doktor ameliyata bile gerek görmedi. eğer olmazsa ameliyat çözüm olabilir dedi ama allahıma çok şükür minik kuzum şuanda karnımda büyüyor. kist vs hiç endişe etme diyorum tekrardan. arberin dediği doğru vakti gelince bebiş kendiliiğinden geliveriyor

merhaba arkadaşlar
yaklaşık 2011 şubatından beri bu forumu üye olmadan takip ediyordum.bende bir çikolata kisti hastasıydım ve ameliyat olmaya karar verme sürecimi ve sonrasını burada paylaşmak istedim ki belki bazılarına cesaret bazılarına umut olur :)öncelikle anneminde bir endometriozis hastası olduğunu yıllar önce laparoskopi ile zeynep kamil de ameliyat olduğunu hatta endo sunu (ki 8cm di)hamile kaldığı için öğrenidğini de öncelikle belirteyim :)ben 1,5 yıllık veliyim ve çocuk istediğim ve olmadığı için dr.basvurdum.ameliyatımı zeynep kamilde oldum tüm önyargılarıma rağmen.benim kistim 6 cm di fakat laparoskopi sırasında arka tarafında ultrasonda görülmeyen bir kist oldugu farkedildi ve minilaparotomi yani sezeryan kesiği yerinden ve o boyutta bir oprasyona da maruz kalmısım aynı anda :)tüm bunların sonucu 2 saat süren bir amliyat ve harika bir takım çalışması ile uyandığımda şükrettim iyiki zeynep kamilde ameliyat oldugum için.evet hasta profili cok iyi değil ve bazı temizlik ki ufak tefek sorunlarıda var ama benim yüzümü güldürdüler ki tüm bunlarra değdi :) ameliyat sonrası dr.um tüpleirm doğal göründüğünü fakat geçiş göremedikleirni söyledi hormon testleirmde yumurtlamamın çok çok iyi olduğunu biliyordum ama tüpleirmin ikisindende geçiş görememeleir umudumu kaybettirmiştiki o harika dr.tuba hn. bana karınımı bircok kez yıklamak zorunda kaldıklarını bu nedenle tüp geçirgenliğini görememiş olabileceklerini yumurtlarımda artık bir sorun olmadığını 3 ay sonra hsg cektirmem gerektiğini söylemiş ve beni cok rahtalatmıstı.(allah razı olsun ondan :) netekin arakdaşlar ben ameliyatımdan harika bir şekilde hiç ağrısız sızısız kalktım,ameliyat ekibi şahaneydi,şiddetle tavsiye ederim z.kamili :) asıl bomba benim için amliyatımdan 2 ay sonra hamile olduğumu öğrenmek oldu her ne kadar bebeğimi kaybetmiş olsamda(dr.bebek kaybının hiçbir şekilde ameliyatımla ilgili olamdığı konusunda beni tatmın etti,bebeğin böbrekleri gelişmemiş yani bölünmede bir hata olmusdu bunu da belirtmeden geçmeyeyim istedim )şimdi 2. bebek için çalışmalarımız var ağustos ayında kürtaj oldum 2 ay beklemem gerekiyor.sonuç olarak amleiyattan korkmayın önemli olana doğru dr. ve doğru yer.ve bu kistten de korkmayın benim gibi hastalar için hamilelil hiç uzak bir hayal hatta bir hayal bile değil.sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…