Cikolata Kisti olanlar

doktora diyorum ki ovulasyon takibi yapsak klomen pregnyl kullansam sonra hani olmuyorsa tüp bebek diyorum
yok diyor uğraşmaya gerek yok senin tüpler kapalıdır diyo ne biçim iş anlamadım

aaa senin doktorda benimkinden ilginçmiş,öyle şey olurmu arkadaşım,önce bi rahim filmi çektir tüpler açıkmı rahimde yapışıklık falan varmı,yumurta uyarıcı ilaca falan başlarsınız bi süre ,baktınız olmuyo diğer yöntemleri denersiniz,bence sende doktorunu değiştir,
bende film çektirdim bi sorun çıkmadı ,ilaçlarla uğraşıyoruz,banada doktor zor dedi ama baktım forumda bazı arkadaşlar ,bizim gibi problemleri olan,gayet güzel hamile kalmışlar,bizde deneyelim bakalım,ben şahsen en sonuna kadar gidecem,laparoskopiden ödüm patlıyo ama gerekirse olacam,sende peşini bırakma,inşallah bizede birgün nasip olacak...bu arada yaşın kaç....

yaşım 35, bende laparoskopiden çok korkuyorum büyük konuşmıyayaım ama olmam heralde inşalaah kendiliğinden kalabilirim yoksa tedaviler çok zorlu bir süreç birde doktor bana şey dedi benim bir önceki hamileliğim de bebek 9 haftalıkken kalbi durmuştu onuda endometriozisin yaptığı yapışıklar sunucu olmuştur dedi adam hepten moralimi bozdu

merhaba kızlar ,
burda hemen birşey söylemek istiyorum ben 36 yaşındayım...........
duru doktorun nasıl olurda ezbere konuşabilir bakmaya gerek yok zaten kanalların tıkalıdır varmı böyle bişi ezberdeb konuşmak hangi tıpda var.
ben ikinizin doktorlarınıda sevmedim.
ikinizinde Ankarada olduğunu görüyorum.tıp olarak ileri olan bir şehirde yaşıyorsunuz.iyi bir doktor bulmalısınız.
bakın biz cikolata kistliler burda buluşduk.bebeği olanlar oldu sonrada hamile kalanlar bende onlardan biriyim.umudunuzu kesmeyin ve tedavi olun doğru doktorla.

günaydın kızlar
iyi haftalar olsun hepimize.artık 34.haftamızdayız.şu an herşey yolunda şükürler olsun.ama ayaklarda şişme başladı.yürüyüş ve bol su iyi geliyor.hadi bakalım bunların hepsi darısı başınıza.
iyi haberlerinizi bekliyorum.

maşaallah
yürüyüşleri arttır,doğuma büyük kolaylık sağlıyomuş,tabi normal doğum düşünüyosan,ama sezeryandada doğum sonrasında kolay toparlanıyormuş yürüyüş yapanlar...
inşallah bizede bu günleri görmek nasip olur canım:Saruboceq:

meraba gökdeniz yazılarını tam okuyamadım sen normal hamilemi kaldın yoksa tüp bebek mi yaptırdın
umarım sağlık lı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın bu arada ben ankaralıyım ama ankarada oturmuyorum

günaydın kızlar
vermidon doğumum sezeryan olacak çünkü doktorum iki işi birden yapalım diyor hem kisti temizleyecek hem bebeği alacak.eğer bebek olmasaydı 2009 da laproskopi yapacakdı.
duru bebeğim Allah ın bir mucizesi.normal yolla oldu.ama çok önemli bir noktası varki.ben çoçuk için uğraşmadığım kafama takmadığım ay hamile kalmışım.adetim 3 gün gecikti test bile yapmadım.çünkü bu ay olmaz mümkün değil diyordum.bu formda yazan emeliko arkadaşım onun ısrarı ile test yaptık.ve çift çizgiyi görmek nasip oldu.
ALLAH İSTEYEN TÜM KULLARINA NASİP ETSİN.

Arkadaşlar bende endo'dan muzdaribim. Sağ overde 3 cm.di en son. 2 aşılama negatif ve 3 senedir her ay umut ve peşinden hayal kırıklığı. Artık gücüm kalmadı ve 4 aydır hiç doktora gitmedim. Bana bu boyuttaki bir kist gebeliğe engel olmaz dedi gittiğim tüm doktorlar. Ama olmadı işte. Hiç laparoskopi demediler. Geçenlerde başka bir şehirdeki bir doktora gönderdim dosyamı. O da laparoskopi yapılmadan nasıl olurda aşılama yapmışlar demiş. Laparoskopiyle rahimin,tüplerin ve ordaki kan akışının durumuna bakıcakmış yani illa kisti alıcak diye birşey yok. Karar vermem lazım, gücüm yok. Daha ne kadar beklicem ki onu da bilmiyorum. Çoookkkk KARARSIZIMM

merhaba yağmurbebek
aşılama dan önce tüm kontrollerin yapılmışmıydı.yani hormonlar düzenli çalışıyormu tüpler açıkmı yani rahim filmi.yumurtlama var mı sağlıklımı .benim kistimde 3,2 cm di ve hamileyim şu an.doktorum 1 yıl tedavileri uygulayacağını bu sürede bebek olmazsa 2.yıl lap.yapacağını söylemişti.ama oldu bebek kendiliğinden.

Merhaba Gökdeniz. İnan sizleri takip ediyorum forumdan ve hamile kalmana çok sevindim. Sizler benim durumumda olanlar için umutsunuz. HSG çekildi tüpler açık dendi. Hormonlarımda bir problem yok. Adetleri düzenli. Yumurtlamam normal yani. 2 yıldır tedavideyim zaten. Açıkçası fazlada bişey yapılmadı. Klomenle 3 ay denendi. Arada kistler oluştu, 1!er ay ara verildi. Sonra ben çok sıkıldım ve bıraktım. Üniversite hastanesine gittim. Orda da direkt aşılamaya geçtiler. Peşpeşe 2 aşılama negatif. Yine beklemedeyim.3.ye cesaretim yok. Allah büyüktür belki sizin gibi kendiliğinden olur diye bekliyorum. İşte hikayemiz bu canım

ben bu hikayeden kafana çok takdığını çıkardım nerden biliyorum bende aylarca kafama takmış takdıkçada olmamışdı.hiç ama hiiiç aklımda olmadığı ay geldi bebek.
darısı başına olacagına inanın lütfen ve kafanıza takmayın.

bende de endometriozis var.
doktorum ameliyatla temizlenir istersen dedi.
ya da tüp bebek yap dedi.tüp bebek yapmayı düşünüyorum.

olsun fusfulu ne güzel işte ama gerçekden isteyene bakabilecek olana doğupda rezil olmasın çoçuklar yetimhanelere camiavlularına sokaklara düşmesin bakımsız kalmasın.
onuseviyorum merhaba benim bildiğim gördüğüm okuduğum ve duyduğum önce laproskopi olman.içinin temizlenmesi ve ondan sonra tüp bebek.yapışıklıklar çoğaldıysa tüp bebekde olsa rahimde yaşama şansı yokki.hem laproskopi oldukdan 5 ay sonra hamile kalanlar var.bu sitede örnek sodalemon mesela benim tanıdım.şimdi bir oğlu var.

canım sen birkaç ay oluruna bırak bence,çünki herşeyin normal gözüküyo,2 yıl tedavi yıpratıcı gerçektende,biz çok takıyoruz belki ondan olmuyo,ben artık saldım çayıra mevlam kayıra hesabı düşünüyorum,takmicam bi adet olabileydim...:Saruboceq:

nasılsın canım....eveeet çok mantıklı,bu sayede kistlerdende kurtulursun,yerimseniben
senin yazılarını okumuştum,eşin ameliyat olmuştu sanırım ,o sendin değilmi,hatta bu ay o yüzdende umudum yok diyodun,inşallah yanlış hatırlamıyorumdur..
bak ne güzel ,beklemediğin bi anda gelince ne sevinmişsindir,tahmin edebiliyorum...
duanada canı gönülden amiiin diyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…