Cikolata Kisti olanlar

merhaba kızlar...topiğinizi arada birkaç sayfaları atlayaarkta olsa okudum...öncelikle güzel dayanışmanız için sizleri tebrik ediyorum....gökdenz ve pandora bebeklerinizi hayırlısı ile kucağınıza alırsınız inşallah:Saruboceq:geo sende bu kadar güç bir ameliyat geçirip yumurtalığını kaybetmediğin için çok şanslısın..belkide bundan bebeğin olacağına dair içimde güzel bir his oluştu...ve silgi bu güzel topiğin sahibesi,güzel anne adayı....ben 1. oğlumdan 5 yıl sonra dış gebesi oldum tüpüm parçalanmıştı,yumurtalığım korundu ama tüpüm alındı....ama tabii o yumurtamdan normal yolla bebek sahibi olma şansım kalmamıştı...sol tüpüm alınmıştı....üstelik her iki yumurtamın etrafı minik mikroskopik kistlerle sarılmıştı dr um ameliyatta elimden geldiği kadar temizlemeye çalıştım dedi....ben bir daha çocuk sahibi olamayacağım düşüncesi ile çok yoğun bir üzüntü geçirdim psikolojim alt üst oldu...operasyondan sonraki hafta bir hafta içinde tam 8 kilo verdim...panik atak oldum...dr larım bebeğin olur tek yumurtadan deselerde ikna olamadım...beni hemen bebe tedavisine aldılar bebeğim olursa psikolojimde düzelir diye ...tedevi süreci hızlandırmak içindi...1,5 yıl tedavi aldım olmadı:1no2:kendimede çevremede çok mutsuzluk verdim...daah doğrusu sürekli üzgün halim onları çok yordu....benden bir yıl önce evlenen bir arkadaşım bebek sahibi olamadı ve olamayacaktı...üstelik sorun onda değildi...eşinin hiç canlı spermi yoktu...hatta ölü bile yoktu...dr lar kesinlikle olmaz dediler....birgün o arkadaşım bana yeter artık şımarıklık seninki bir oğlun var sağlıklı...ben keşke kalsam karnımda onu hissetsemde düşsün ziyanı yok ....onu bile yaşayamıyorum:mymeka:dedi o gün kendime geldim tedavileri kaldırıp attım...oğluma sarıldım Allah'a dua ettim,rabbim oğluma hayırlı uzun ömürler ver şükürsüzlük ettim bağışla beni diyerek:Saruboceq:...bebek düşüncesini sildim aklımdan hayatıma bambaşka bir yön verdim....veeeeeeeeee tedaviyi bıraktıktan 1,5 yıl sonra hamile olduğumu öğrendim..:CüvCüv:29 yaşındaydım...8 aylık erken doğum yaptım....ama hazırlıklı idik 2,5 aylıkken kanamalarım başlamıştı tam kaanmalarım kesildi bu seferde rahimde kasılmalarım oldu rahim bebeği doğurmaya çalışıyordu....4 aydan doğuma kadar iğne ilaç durdurduk...fakat çok dikkatli bir beslenme programı ile 1.800 le 2 kilo olması beklenen 8.ayımda bebeğim 3,5 kiloya ulaşmış ve tüm gelişimi dış dünyaya hazırdı...hemen sezeryana alındım....ve çok şükürler dünyalar yakışıklısı bir oğlum daha oldu (dün 12 yaşını doldurdu)ve dr'um ameliyat sonrası bana harikasın,bir mucize yakalamışın farkında bile değiliz dedi....rahim kasımın içinde bebeğimle beraber büyüyüp gelişen bir myom'um varmış ikiz büyütür gibi ikisini büyütmüşüm....bitmedi sağ yumurtamın üstünde kocaman portakal büyüklüğünde bir çikolata kistim(patlmak üzereymiş)...ve sol yumurtamın üstünde 4_5 cm çapında başka bir kistim....bitmedi dış gebelik ameliyatımda rahimimin sol boynuzuda alınmış...buda rahimi küçültmüş...dr'um ve sen tüm bunlarla 8 aylık 3,5 kilo bebeğini sağlıkla doğurdun....bu gerçekten mucize Allah seni seviyor yada bebeğin mutlaka doğması gereken bir şahısmış dedi....:roflol:....yani kısacası tek yumurta ve bir sürü infertilite sebebi rahatsızlıklaar sahip bir rahimle 29 yaşında hamile kaldım ve dünyaya getirdim Allah'ıma çok şükürler olsun:Saruboceq:hiç ümitsiz olma....herşey Allah'ın izni ve müsaadesiyle ...nasibinde varsa oluyor....topiğinin başlığı çikolata kisti ile hamile kalan varmı ???bende diyorumki çikolata kistim ve daah nelerim vardı...:roflol:kaldım ve doğurdum...güzel haberlerini okuyacağız burdan yürekten inanıyorum ....sevgiler:1hug:

günaydınnnnnnnnnnnn,
silgi hoşgeldin sesini duyduğuma çok sevindim senden haber almak artı seni bu kadarrrrrrr pozitif görmek o kadar güzelki.ve bennnnnnnnnn bu dönüşden çok umutluyum dilerim o koşuşturma arasında farkında bile olmadan bir müjdeli haber gelecek.hep kalbime böyle doğuyor.
ponaran damla çok güzel isim kızına çok yakışacak.tek isim düşünüyorsun anlaşılan.hayırlı ömürlü olsunlar inşaallah.
emeliko hadi artık sendende haber bekliyoruz.
ekrulum yazın çok güzel sıkılmadan ayrıntılarla yazmış olmana çok sevindim herkese umut dağıtmışsın herşey Allahın izni ile hayırlısı ile olsun inşallah hayatımız da.

selam kızlar..özlemişim sizi..burda yoktum..istanbuldaydım..yeni geldim..burada da bu siralar iş güç giremiyorum..damla ve umut harika..yegenlerimiz bizim saglıkla dunyaya gelsinler insallah..sizler de hamileliğinizin tadini cikarin..ben bi sure ara verdim..istemiyorum bu aralar..zaten yeni bir iş heyecanı bana bu stresi unutturdu..sizlerin bebislerini sevicem uzaktan da olsa..kalbim sizlerle..öpüyorum kocaman kocaman :))

Aaaa bigün giremedim, ortalık şenlenmiş yafuuuu.
Silgicim, Emelikocum, özlettiniz kendinizi, şuracıkta seslene seslene bi haller olduk ana-kız:dance:
Hoşgeldinizzzzzz:teytey:

Silgicim, seni pek iyi gördüm, hadi hayırlısı diyorum
Kocaları diil tüm evde, mutfakta bile yalnız bırakmamak gerek, arkalarından toplamak yıkıcı olyor gerçekten:çok üzgünüm:

Emelikocum, yeni işin hayırlı olsun, umarım herşey istediğin gibi olur. Dinlenmeyi istemekte haklısın bencede.
Kızlar, ismi hepinizin beğenmesine pek sevindim a.s.
Biz ise şişmeye devam ediyoruz, yanda sizlere yeni fotomu koymaya çalışacağım.

Hepinizi çok öptüm.

Merhaba Kızlar,

Ancak bu saatte yazabiliyorum. Buara işler aldı başını gidiyor. Yetişemiyorum. :bbo:
Eski gücümde kalmamış sanırsam, yoruluyorum çok,eve zor atıyorum kendimi.
Göbiş büyüdükçe hareket etmek ve çalışmak zorlaşıyor. Bakalım son haftalar nasıl geçecek.

Gökdenizcim, bugün senden de ses çıkmamış, sende mi yoğunsun:1shok:

merhabaaaaaaa
dün çok yoğundum ponarancım eyvah siteye giremedim dediğimde saat beş falandı girip yazını okudum sabah yazrım dedim ama sabahdır açılmadı site bugün.iki haftadır çok yoğun üç gündür ise abartılı yoğun 1,5 kg vermişim bu arada.bebeğe zararı olmadığını okumuştum kg vermemin bu yüzden önemsemedim.23 haftalık artık bebeğim.bizde şişiyoruz.işimde ağır bakalım bizi neler bekliyor.iyi olmana sevindim.a.s.

günaydınnn,
dün güzel ama buruk bir pazardı.ailemi memlekete uğurladım.içim hala bir garip.sabah uyandım ev bomboş halaaaa diyen sesler yok.sabah şekerlerimdi bir hafta.
dün yine denizde geçirdik.ponaran artık bizde sabah altıda uyanıyoruz.bir ara sende olmuştu devam ediyormu bilmiyorum şu an ama sabahları altı uyanma saatimiz.24.haftayada girdik.Allah sağlıkla devamını nasip etsin.ve isteyen herkese bu güzel duyguları yaşatsın.gece çok sıcakdı düzenli uyuyamadım hiç.şimdide uykum var.......
sizler nasılsınız.

Günaydın Kızlar & İyi haftalar olsun!

Allah kavuştursun Gökdenizcim. senağlama

Bende bu hafta çok yoğunum, dün bile çalıştım.
Dr'un verdiği vitamin feci ishal yaptı, kötü bir haftasonu geçirdim.
Simdi simdi iyi gibiyim ama yinede kilo vermiş değilim bena.s

Bende kilo vermenin ters bir etkisi olacağını sanmıyorum, endişelenme hiç.
Onlar beslenmenin bir yolunu bulurlar elbet. Rejim yapmıyorsun sonuçta.

İki gündür buralarda çok sıcak, dün işten sonra hemen eve gittik, çok sıcaktı. Durulacak gibi değildi gerçekten.

günaydınnnnnnn,
nasılsınız kızlar ses seda yok,,,
ponarancım merhaba nasılsın bu sabah iş yoğun olunca hiç bedenen dinlenilmiyor.senin daha zor ayların.raporunu ne zaman kullanmayı düşünüyosun planın ne.

Gökdenizcim, doğru diyorsun, gerçekten artık daha çabuk yorulur oldum.

32. haftada çalışabilir raporu alıp, Ramazan Bayramı sonrasına kadar çalışmayı planlıyorum. Yani Ekim'in ilk haftası ve benim 37.haftam oluyor. O haftalarda doğum kararıda verilmiş oluyor. Tabi ben şimdilikl bunları planlıyorum ama ne olur bilinmez. Bakalım kısmet. :CüvCüv:

Bizde ücretsiz izin kullandırmadıklarından, mümkün olduğunca çalışıp, izinleri doğum sonrasına aktarmayı düşünüyorum.

Bu izin dönemi yoğun geçeçek ama gerçekten işten uzaklaşıp, kafayı resetlemeye ihtiyacım var. İyi gelecek diye düşünüyorum.

aynı durumdayız bu konuda bende mümkün olduğunca çalışıp iznimi doğumdan sonra kullanmak istiyorum.bana doktor sezeryan yapıp kisti temizleriz demişti benim sezeryan olacak.sana böyle bişi söylennmedi hiç okumadım böyle bi yazını.Allah sağlık versinde mümkün olduğunca çalışıp sonrasında bebeklerimizle bol bol vakit geçirelim

Günaydın Kızlar,

Yok canım benim dr hiç öyle birşey söylemedi. Normal doğumu destekleyen bir dr ama sanırım çok büyük bir engel olarak görmediği için birşey söylemedi.

37. haftadaki muayene ile doğum şeklini belirleriz demişti.
Bende bu kontrolde tekrar bir konuşmak istiyorum dr ile.
Bakalım göreceğiz, 4 Eylül'de randevumuz.
Buarada SSK raporunu 33+1 olunca almak lazımmış.

günaydın,,
yine sıcak birgüne başladık.
ponarancım umarım herşey yolunda gider.sağlıkla gelir bebeklerimiz.planlarımız aynı bir aksilik olmazsa.korkutmaya başladı beni son aylar.sıcakların etkisi var biliyorum bazen kolumu kıpırdatmak içimden gelmiyo.

Günaydın Gökdenizcim,

Naber? Ben biraz uykusuzum bugün, akşam nedense bir kalktım.
Ya kız hareket etti ya da bir sese kalktım uyuyamadım kolay kolay.
Bugün nasıl geçecek bilmiyorum hiç.

Biraz alışverişe başlasam diyorum hep ama sıcaklar bezdiriyor.

günaydınnnnnn a.s.
bu hafta geceleri bende uyanıyorum ansızın sonra uyumak zorlaşıyor sıcak bir yandan.sanırım bebeklerin hareketleri uyandırıyor.
alışveriş sen yap artık vakti geldi benim için erken daha bende senin zamanlarında alırım bişiler.bazen bakayım demek bile heyecan veriyor.bebek odası için ne düşünüyorsun.takım falan yatak dolap alacakmısın.herkes şimdilik beşik yeter diyor gece gündüz taşıyabileceğin.taşınabilir olmalı diyor.biz bir odayı bebek odası yapcaz boya badana başlayacak yakında eşim.ama takım için falan erken daha.

Dediğin gibi bebek hareketinden olsa gerek. Çünkü uyandıktan sonrada uyutmadı maşallah. :CüvCüv:

Bizim çocuk odasında şu an için dolu sayılır zaten. Kadın durumları da belli olmadığı için kararsızım ne yapmam gerektiği konusunda açıkçası. İş için çok erken yola çıkıyorum (07:00) o saatte gelecek kadın bulazamsam, yatılı alabilirim ne kadar istemesemde.

Mobilya Ikea'dan alabilirim, kafamda son 1-2 yer daha var, güzel bişi bulamazsam, Ikea'dan beğendiklerimi alacağım.

Onun dışında ben beşik diilde, park yatak alayım diyorum. Onlarda portatif oluyor, ilk aylar bizim odada onunla uyur diye düşünüyorum. O yüzden çok da acele etmiyorum bebek odası işleri için falan.

Anneler yazlıkta, bir başıma koşturasım yok açıkçası bu sıcaklarda.

slm kizlar..
''bebek odasi secememe sendromu'' olarak topici degistirmeye karar verdim :))
bu arada panoran IKEA hos evet ama mobilyalari pek saglam degil. ben burada kullaniyorum ve daha bir sene olmadan bir-iki mobilyada kusurlar cikti. gecerken soyliyim dedimm :)

ben eşyalar için erken deyip erteliyorum hep bakmadım daha doğru dürüst kafamda oluşmadı bişey henüz.bebeğe bakıcı konusu ise çok hassas bir mesele ponarancım ve daha şimdiden izinden sonra onu nasıl bırakıcam diye düşünmeden yapamıyorum.senin ailen izmir de yada yakınında sanırım bakma şansları yokmu daha güvenilir olur ama.şimdilik herşey soru işareti halinde.
silgicim merhaba biz başbaşa kaldık ponoranla böyle paylaşmaya devam ediyoruz.senin çalışmalar nasıl gidiyor keyifler yerindemi.

fena degil gokdenizcim. birkac gun icinde regl olucam, artik onumuzdeki ay ins. bize dua edin ramazan yaklasiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…