Cikolata Kisti olanlar

cikolata kisti ile hamile kalan yok mu

herkese öncelikle merhaba...
bende çikolata kisti vardı daha doğrusu hala duruyor yaklaşık 2,5 - 3 cm civarlarındaydı şu an için bilmiyorum çünküüüü hamileyim. 11+5 günlük ve ikiz...
çikolata kisti nedeniyle tüplerim tıkanmış ve normal yolla hamile kalmam ancak bir dizi ameliyata dayanıyordu. tüpler tıkalı olunca SSk rapor veriyor ve tüp bebek denemesini 6.000 YTL yerine ortalama 2.500 YTL ye yaptırabiliyorsun.
ve bizde bu yolu tercih ettik ve çok mutluyuz.
2 yumurta transferi yapıldı ve ikisi de tuttu.
allah tüm isteyelere en yakın zamanda nasip etsin diliyorum.
silgicim tüplerinin filmini çektirdinmi?
tek yumurtalıktamı kistin?
biliyorsun kadın her ay ayrı yumurtalıktan yumurta üretiyor.
eğer çok büyük boyutlarda değilse yumurta kaliteni etkilemez ve ltf. stress yapma.
ayrıca ben gebeliğin tutması için regl olduğundan itibaren hergün 1 bıldırcın yumurtasını süte karıştırıp içilmesinin önemini Almanyadaki kuzenimden duydum. döllenen yumurtanın rahime tutunmasını kolaylaştırıyormuş. tüp bebek aşamasında da ben hergün yumurta içtim ve şu an inanılmaz heyecanlı ve mutluyum.sağlıkla kucaklamak istiyorum.
tüm dualarım sizlerle, ve stresin birçok şeye engel olduğunu unutmayın...

merhaba elcınerenb bu mutluluğu yaşamana çok sevindim.Allah isteyen herkese yaşatsın.ve yazmana çok sevindim çünkü bu hastalıkda umut arayan birçok insan uğruyor buraya.bir umut daha oldu onlar için.
teşekkürler a.s.

Merhaba Kızlar,

Bugün işler çok yoğun, fırsat bulamadım bir türlü.
elcinerenb, ne kadar güzel haberler ve bilgiler vermişsin, saol! a.s.
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin umarım.

Günaydın Kızlar,

Karnım artık iyice şişti, bebeğin büyümesiyle rahatsızlıklr artıyor malesef. Allah beterinden saklasın, yeni trend gaz problemi.

Ne yesem acayip gaz yapıyor, karnım taş gibi oluyor ve çatlayacakmış gibi hissediyorum. Sodalarla falan rahatlayabiliyorum.

günaydın
merhaba arkadaşlar.
ponarancım bende günden güne şişiyorum sanki hergün büyüyor karnım.sabahları uyandığımda oda uyanıyor kıpır kıpır.çok güzel şükürler olsun.gaz problemi normal sanırım.ama sodayıda günde birkez içmek gerekiyor.sanırım biliyorsundur.
emelikoooooooo
silgiiiiiiii
nerdesinizzzzzz

Günaydın Kızlar,

Nasılsınız, bir Cumayı daha bulduk, şükürler olsun. :içelim:
Bu haftasonu anneanne ziyareti için Ayvalık'a gidiyoruz, biraz değişiklik olacak bizede.

Gökdenizcim, benimkide benle bir kalkıyor, yattığım yönü ve yeri beğenmezse, şiddetle belirtiyor sırnaşık şey Konuşunca ve karnıma dokununca tepki veriyor

Allah herkese nasip etsin inşallah.Kızlar sizler ne alemdesiniz, sesiniz çıkmaz oldu yine....

merhaba bugün çok geç kaldım biliyorum günüm koşuşturma ile geçti.
hastaneye gittim sabah gebelik şekeri için.önce açken kan ve idrar verdim.sonra 50 gr glikozu aç mideme indirdim.tadı kötü değil ama içtikden sonra fena oluyor insan ki hala midem yanıyor.bir saat sonrada tekrar kan verdim.bu kez ne kolumda damarı bulabildiler ne damardan kan geldi.dolayısıyla tansiyonum düştü fena oldum bir süre.neyse düzeldim sonuçda.ama test sonuçlarım pek hayırlı çıkmadı.şekerim yüksek kanım ise az çıktı.3.tüpde o yüzden kan gelmedi sanırım.bir poşet dolusu ilaç verdi doktorum.kan değerini yükdeltmek için.bir aylık kullanım.şeker içinse randevu aldım ve bu kez sanırım farklı bir uygulama yapılacak ve ayrıca 100 gr glikoz yüklenecek.hayırlısı olsun.
ponaran sende ihmal etme yaptır bakalım kan ve şeker değerlerini öğren.benim kan değerlerim çok iyi çıkmıştı ilk gebelik testlerinde.şimdi çok az çıkması çok ilginç beslenmemede dikkat ediyorum ama anlamadım ki.ayrıca iyi eğlenceler ponarancım.
kızlar sizleride öpüyorum.ses verin biraz.

Günaydınlar & İyi haftalar olsun!

Gökdeniz'cim, geçmiş olsun çok. Bende bu Perşembe yaptıracağım inşallah şeker testini.
Bakalım göreceğiz, bende senelerdir kansızlık vardır, hep dönem dönem demir hapı kullanmışımdır.
Hamilelikte de kullanıyorum tabii, son 3 aydır. (gyno ferro sanol)

Gökdenizcim, sen et yiyormusun peki? Dr'un mutlaka dediği, özellikle bizim gibilere, yazın zor da olsa ve sevmesemde, mutlaka bir öğün protein yemeliyiz, kıymalı sebze ya da köfte, biftek vs türü et olmalı. CADIARZU

günaydın demek için geç kaldım bu sabah merhaba herkese,
ponarancım takvimin 7.ayda artık.çok hoşuma gitti gördüğümde.günler ne çabuk geçiyor gibi.yaşananlar bir ömür boyu......
et yiyorumda öyle günde bir öğün değil ama haftada iki yiyorum.günde mi yemeliyim.ben çok yemesemde yediği yarayan insanlardanım kilodan çok korkuyorum.5.ayımda 4 kg aldım.doktorum hızlı gidiyorsun dedi.bedenimde kg almaya çok müsayit benim.ama sadece kg olmuş kan olmamış.kafamın karışık olduğu yazılardan anlaşıldı sanırım.

Gökdenizcim, telaş yapma kilo için. Bende hep senin gibi gittim, sen hatta daha bile iyisin benden. Her ay +1 kg şeklindeydi benimde, 6 aydan sonra hızlandı benimde kilom.
Benim dr mutlaka hergün et veriyor, haftada 2 de balık. Sebze yemeklerini kıymalı yap ya da öğle yemeğini et olarak ye, akşam hafif olsun diye sebzeni ye.

Öğle yemeklerini şirketde ne çıkarsa bahtına hesabı yiyoruz beğenmezsem dışardan söylüyorum.o zaman hafif öğünler halinde akşamları et yapıcam demekki.ve eşim buna bayılacak.genelde ben sebzeci o etcidir.bayılır.
herşey yolunda gitsinde akşamları halim kalmıyor egzersizlere başlamam gerek.senin yoga nasıl gidiyor.
kızlarrrrr sizler nedersiniz.

Günaydın Gökdenizcim,

Bizde de öyle oluyor ama mutlaka bir çeşit et oluyor. Ordan yırtıyorum ben genelde.

Yoga bana iyi geliyor, onun dışında hiç hareket ettiğim söylenemez. Haftada 2 olsa bir de, daha iyi olacak aslında.
Akşam eve gelip yatıyorum, bir de haftasonları biraz yüzüyorum işte.
İste tüm gün yorulup, bir de akşam spor yapmak yıpratıcı gibi geliyor bana, 4-5. aylarda biraz yaptım ama artık halim olmuyor ve zorlamıyorum bende kendimi.

Kızlar, kk'nın derinliklerinde kayboldular sanırımmmyerimseniben

günaydınnnnnnnnnnn,
kızların derinliklerde kaybolduğuna katılıyorum bende unuttular bizi.silgi dönmüş olmalı temizlik yerleşme derken zaman bulamıyor.emeliko misafirden fırsat bulamıyor.eğer yazlık bir yerde oturuyorsanız böyle bir derdiniz oluyor.benim tahminlerim böyle.
ponarancım bende biraz yürüyeyim diyorum.fırsat buldukça yürüyüş yapayım.yoksa akşam dokuzbuçukdan sonra o hareketler bana işkence olacak resmen.h.sonları bende yüzüyorum.hem çok iyi geliyor ama ya sırt üstü yada kurbağalama öyle uzun uzun kulaçlarla yüzemiyorum.çokda severim aslında ama seneye artık.şu kan şurubumuda içiyorum tadı herkesin dediği gibi iğrenç değilmiş.ama dua ediyorum tekrarlanacak testlerim 04.08 de umarım iyi çıkar.yoksa diyetle haplarla uğraşmam gerekecek.
hoşçakalınnnnnn şimdilik................
birde Umut konusunda fikrini alabilirmiyim bunun nedeni ise çok uzun süre bir umudum olsun diye dua etmiştim Allaha (belki ilk yazılarımdan hatırlarsın) ve hamile kaldım ve erkek.sanki koymam gerek gibi.sence.....

günaydınnnnnnnnnnn,
kızların derinliklerde kaybolduğuna katılıyorum bende unuttular bizi.silgi dönmüş olmalı temizlik yerleşme derken zaman bulamıyor.emeliko misafirden fırsat bulamıyor.eğer yazlık bir yerde oturuyorsanız böyle bir derdiniz oluyor.benim tahminlerim böyle.
ponarancım bende biraz yürüyeyim diyorum.fırsat buldukça yürüyüş yapayım.yoksa akşam dokuzbuçukdan sonra o hareketler bana işkence olacak resmen.h.sonları bende yüzüyorum.hem çok iyi geliyor ama ya sırt üstü yada kurbağalama öyle uzun uzun kulaçlarla yüzemiyorum.çokda severim aslında ama seneye artık.şu kan şurubumuda içiyorum tadı herkesin dediği gibi iğrenç değilmiş.ama dua ediyorum tekrarlanacak testlerim 04.08 de umarım iyi çıkar.yoksa diyetle haplarla uğraşmam gerekecek.
hoşçakalınnnnnn şimdilik................
birde Umut konusunda fikrini alabilirmiyim bunun nedeni ise çok uzun süre bir umudum olsun diye dua etmiştim Allaha (belki ilk yazılarımdan hatırlarsın) ve hamile kaldım ve erkek.sanki koymam gerek gibi.sence.....

Günaydınlar, bu sabah yaptırdım şeker testini.
Kötü çıkmaz herhal.
İsim olarak da Umut çok güzel , anlamı da güzel. Bence hiç düşünme bile:teytey:
Yarın akşamüstü dr randevumuzu var, kızı görmeye gidiyoruz bakalım, özledim çok. :CüvCüv:
Büyümüştür umarım bol bol

günaydınnnnnnn,
test sonucunu mutlaka bekliyorum ponarancım.inşaallah güzel haberler alırız.senin sadece açlık şekerimi.ben önce açken sonra glikoz için bir saat sonra tokluk şekeri için kan vermiştim.doktora ise sevindim.insan heyecanla bekliyor görmek için.

Günaydınnnnnn a.s.
bugün gidip ilk aşımı oldum sabah ve güne başladık.herşey gönlümüzce olsun kızlar.
ponarancım çıktımı test sonuçların.ve bugün kaçda doktor.

günaydın hayırlı cumalarrrrr
ponarancım merakla haberlerini bekliyorum.test sonucu doktor ince ayrıntılar hepsini yaz tamam mı.

Günaydın Kızlar,

Şeker testim iyi çıktı, çok şükür. 107 civarında, iyi dediler.
Bol bol kızımızı gördük, 1.200 gr olmuş kendileri.:CüvCüv:
Bende hala +8 ile devam ediyorum.
Büyüdükçe net görmek zorlaşıyor yalnız, bir sonraki kontrol öncesinde kan ve idrar testlerini yapalım dediler tekrar.
37. hafta gibi pelvik muayene ve bebişin durumuna göre doğum tipine karar verilecekmiş.
İşte böyle

ponarancım haberler o kadar güzelki çok sevindim canım yaaaaa .yaşasınnnnnnn.harika.çok sevindim.benimde pzt si tekrarlanacak testlerim dilerim iyi olur sonuçlar.
şimdi kaçıncı haftandasın ponarancım.kilon çok güzel gidiyor seni tebrik ediyorum yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…