Çikolata kisti olanlar derneği

olinaoz

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2023
556
535
28
Herkese selam kızlar .Yaklaşık 7-8 aydır çocuk istiyoruz .4 ay deneyip olmayınca doktora gittim ve çikolata kistimin kesin olarak varlığını öğrendim yaklaşık 3.5 cm büyüklüğünde .Sol overda onun dışında kan değerlerime bakıldı bir iki değer de eksiklik vardı ve folik asit verip gönderdi .E dedim çikolata kisti ? bir şey olmaz sen bunu kullan çikolata kistinin çok etkileyeceğini sanmıyorum dedi .3 aydır kullanıyorum hala çocuğum olmuyor .Artık fazlasıyla üzülmeye başladım .çikolata kisti olup hamile kalanlar kalamayanlar lütfen önerilere ve destek olmaya çok açığım 😞

Herkese selam kızlar .Yaklaşık 7-8 aydır çocuk istiyoruz .4 ay deneyip olmayınca doktora gittim ve çikolata kistimin kesin olarak varlığını öğrendim yaklaşık 3.5 cm büyüklüğünde .Sol overda onun dışında kan değerlerime bakıldı bir iki değer de eksiklik vardı ve folik asit verip gönderdi .E dedim çikolata kisti ? bir şey olmaz sen bunu kullan çikolata kistinin çok etkileyeceğini sanmıyorum dedi .3 aydır kullanıyorum hala çocuğum olmuyor .Artık fazlasıyla üzülmeye başladım .çikolata kisti olup hamile kalanlar kalamayanlar lütfen önerilere ve destek olmaya çok açığım 😞
nasil cikolata kistinin etkisi olmuyomus 6senemi aldi cocuk sahibi olabilmek. gittigim bi dr cikolata kisti oldugunu bile anlamadi polikistikover dedi. sana tavsiyem tup.bebek ve ureme sagliginda uzman bir jinekologa git

Nasıl bu kadar net konuşuyorlar bende anlamıyorum.Yani sadece folik asit verip göndermek ne kadar doğru anlayamadım .Zamanın bu kadar önemli olduğu dönemde zamanı umursamayıp baştan savmalaro zoruma gidiyor valla artık .Ve bence ne yazık ki bu kistin doğru düzgün bir tedavisi bile yok 🤷🏼‍♀️

Bu kiste doğal yollardan hamile kalmak çok zor. Tabii ki takdiri ilahi. Ben Tüp bebek araştırması yaparken doktorum rahim filmi çekelim önce dedi ve o çektiği ay mucizevi bir şekilde hamile kaldım. İnşallah mucizeler sizi ve isteyen herkesi bulur 🤲

Arkadaşlar çikolata kistinizin varlığını öğrenir öğrenmez bu konuda uzmanlaşmış bir kadın doğum Dr una başvurun. Hatta tüp bebek Dr ları bu konuda daha çok bilgi sahibi oluyorlar. Ultrason ile kistin çikolata kisti mi başka kist mi olduğunu anlıyorlar böylece başka tetkiklere de girmeniz gerekmiyor. Bekar olsanız dahi bu kistin varlığını öğrenir öğrenmez Dr unuzla yumurta dondurma işlemini görüşün. Bu çok önemli.

Bu kiste doğal yollardan hamile kalmak çok zor. Tabii ki takdiri ilahi. Ben Tüp bebek araştırması yaparken doktorum rahim filmi çekelim önce dedi ve o çektiği ay mucizevi bir şekilde hamile kaldım. İnşallah mucizeler sizi ve isteyen herkesi bulur 🤲
Bende öyle olduğunu düşünüyorum tüp bebeksiz biraz zor gibi . 28 yaşındayım yaş olarak bazı şeylerde geçiyor .Bu şekilde oyalanmak her kadının canını sıkar.Gerçekten Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın çok zor bir durum

evet rahim filimden anraki 1-2 ay gebe kalma sansi artiyomus cok sanslisin

Sadece kist varsa doğal yolla şansın var, eşimin değerleri benim hormon değerlerim tüplerim de sıkıntı yoktu çok şükür hamile kaldım 2 kez ikisi de 9 ay içinde oldu.. Yumurta kalitesi için vitamin kullandım tavsiye ederim, maxijuno impyl tarzı içerik olarak zengin vitaminler

Sadece kistim var diğer değerlerim gayet normal bir sıkıntı yok ama eşime henüz baktırmadık onu da haftaya götürcez inşallah .Vitaminlerin tam olarak ismini ve nerden aldığını öğrenebilir miyim lütfen 🙏🏻

Sadece kist varsa doğal yolla şansın var, eşimin değerleri benim hormon değerlerim tüplerim de sıkıntı yoktu çok şükür hamile kaldım 2 kez ikisi de 9 ay içinde oldu.. Yumurta kalitesi için vitamin kullandım tavsiye ederim, maxijuno impyl tarzı içerik olarak zengin vitaminler
Sadece kistim var diğer değerlerim gayet normal bir sıkıntı yok ama eşime henüz baktırmadık onu da haftaya götürcez inşallah .Vitaminlerin tam olarak ismini ve nerden aldığını öğrenebilir miyim lütfen 🙏🏻

Eş de önemli mutlaka baktirin, eczaneden aldım prowomen promotil women de olabilir, ben kızıma impyl kullanarak hamile kaldım oğluma maxijuno, doktorum impyl önermişti, hatta nete baktığımda daha çok erkekler için olan vitamin diye yazıyordu kafam karışmıştı biraz ama vesile oldu çok şükür.. Biraz araştırın netten içeriklerini

Eş de önemli mutlaka baktirin, eczaneden aldım prowomen promotil women de olabilir, ben kızıma impyl kullanarak hamile kaldım oğluma maxijuno, doktorum impyl önermişti, hatta nete baktığımda daha çok erkekler için olan vitamin diye yazıyordu kafam karışmıştı biraz ama vesile oldu çok şükür.. Biraz araştırın netten içeriklerini
Tamamdır çok teşekkür ederim ❤️

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. İlk olarak sakin olmanizi tavsiye ederim. Çünkü bu kistle doğal yoldan hamile kalan insanlar var. Kistinizin takibini yaptırmanızı öneririm yani büyüyor mu vs. Ama etkisi olmaz denilmesi doğru değil çünkü çikolata kisti sadece bir kist değil endometriozis hastalığınin başka yüzü. Herkeste bu hastalık aynı şekilde seyretmiyor. Zaten gebelik olmazsa ilk olarak rahim filmi öneriyorlar. Ama baktınız bir buçuk sene içinde olmadı ( tabi yumurta tabiki süreci önemli ) sonrasında iyi bir doktora gitmenizi alternatif üreme yollarinizi denemenizi tavsiye ederim. Benim ileri derecedeydi rahatsziligim ameliyat oldum ama yumurta rezervimi düşürdü en son geç kalmadan tüp bebek tedavisi oldum. Ama dediğim gibi normal yollardan gebe kalanlar var bu kistle. Hastalığın boyutu önemli..bazı doktorlar kistin çikolata kisti olup olmadığını bile anlamiyor . İyi doktor herşeyin başlangıcı

Sana deseki kistin var bu etkiler. Sence bebeğiniz olur mu? Sen strese girip, üzülürsün. Doktora kızanlara şaşırdım. Kist olsun olmasın normal süreçtir. Kadın doğuma gidince 2-3 ay seni bir salar rahatlatır. Vereceği vit verir sistemi anlatır keyfine bak der. Hiçbir sıkıntı yokken bile 1 yıl gebelik oluşmaması normaldir. Endo durumunda bu süre 6 aya düşer. Sonrasında uzatmadan gitmek gerekir. Endo her doktorun bildiği bir hastalık değildir o yüzden uzman bir doktor bulmak ve doğum dahil tüm süreçleri onunla geçirmek çok önemlidir. Bende endoydum. Ameliyat bile oldum geçmişte. Sonra tekrarladı ara ara sonra gitti. Ben bebek konusunun tamamen allahtan geldiğine ister sağlıklı ol ister sağlıksız olacaksa olacak, olmayacaksa olmayacak biriey olduğuna inanıyorum. 3 ay gerçekten anlamlı bir veri değil. Olmadı diyip üzülenecek zaman değil.

Bu yıl hamile kaldım fakat düşük yaptıktan sonra çikolata kisti olduğunu öğrendim ve öğrendiğim günden beri ağrılarım dinmiyor günlük hayatımı mafetti😔3 ay ilaç kullandım çikolata kistine etki etmedi ve bu süreçte ben korundum..Şimdi doktor kontrolünde ilaçı bıraktım nasıl bir süreç başlayacak bilmiyorum 🤷‍♀️ 😔

Benimde çikolata kistim var 2,5 cm sol tarafta. Yumurta rezervi 3,62. Hormonlar düzgün. Yaşım 24, bir negatif aşılama 2 yıldır gebelik yok. Hsg temiz çıktı (önceden klamidya geçirdim bu arada) ama anatomik olarakta tüplerimin uzun olduğunu söyledi doktor. Normal yoldanhamile kalsam bile dış gebelik ihtimalim yüksekmiş. Tüp bebek öneriyorlar. Bu kist tutunmayı engellermi tüp bebeklede? Benim gibi olan varmı?

Merhaba maxijuna tek başına mı kullandınız yanında başka takviye kullandınız mı bende pcos için ataşrirıyorum da birde elşler için mi imply

Merhaba maxijuna tek başına mı kullandınız yanında başka takviye kullandınız mı bende pcos için ataşrirıyorum da birde elşler için mi imply
Bide clife macun kullandım, aslında erkekler için daha çok kullanılıyormis impyl ama bana doktorum vermişti, vesile olmuştu

Bide clife macun kullandım, aslında erkekler için daha çok kullanılıyormis impyl ama bana doktorum vermişti, vesile olmuştu
Yaaa ben yeni düşük yaptım kimyasal gebelik diyelim düşükten saymıyorlar ama bundan iki sence önce de 12 haftalik bebeği kaybettim
5 senelik evliyim pcos var işte bende şimdi araşririyorum ama korkuyorum tekrar aynı şeyleri yaşamaktan genetik testleri yaptım bişi çıkmadı ala neden öylr oluyor bilmıyorm

Yaaa ben yeni düşük yaptım kimyasal gebelik diyelim düşükten saymıyorlar ama bundan iki sence önce de 12 haftalik bebeği kaybettim
5 senelik evliyim pcos var işte bende şimdi araşririyorum ama korkuyorum tekrar aynı şeyleri yaşamaktan genetik testleri yaptım bişi çıkmadı ala neden öylr oluyor bilmıyorm
Pıhtılaşma testi yaptırdıniz mi

X