Çikolata Kisti Aspirasyonu (İğne ile Boşaltılması)

Benim de var cikolata kistim benim kisti almak için laparoskopi aldilar ama kist yumurtaya yapıştığı için sadece icini boşalttılar. Bu kistle yaşamak zorunda kaldım şimdi asilama aşamasındayim inş tutar. _eftelya_ _eftelya_ Allâh bebeğin ve sana sağlıklı ömür versin.
Aşılama kistu büyüttüğü için bana inermedi direk tüp Bebek denikdj bu ay sinu başlıyoruz

Kızlar bendedeb çikolata kisti var 5.5 cm ve direk tüp Bebek denildi yaş 32 amh 1.4 hamile kalaniniz varmı
Ben
Banada tüp bebek dedi 2 doktor fakat ben araştırdım son kez bu doktora muayene olmalıyım dedim laparaskobi yapıldı Ve sonrasında normal yollardan hamile kaldım şu anda 10 yaşında...

Ben
Banada tüp bebek dedi 2 doktor fakat ben araştırdım son kez bu doktora muayene olmalıyım dedim laparaskobi yapıldı Ve sonrasında normal yollardan hamile kaldım şu anda 10 yaşında...
Laparoskopi bana da dedi ama yumurta rezervini düşürür diye kabul etmedim inşallah doğal yolla kalabilsem

Merhaba...

1 ay önce doktorum 5,5 cm'lik kist için laparoskopi olmam gerektiğini söyledi.Yurtdışına gideceğini ve istersem döndüğünde olabilecektim.Bugün konuşmak için randevusuz gittim,korkarak.Önce bi karından bakalım ultrasonla dedi ve yarım santim küçülmüş dedi,kendide,bende şaşırdım.Uzun bir süre düşündü ameliyat konusunu.Tam sınırda olduğu için.Ameliyatı bu durumda çok fazla önermiyorum dedi...

Bayağı düşündükten sonra kistin iğneyle boşaltılabileceğini ve sonrasında büyümeden aşılamanın faydalı olabileceğini söyledi.Tabii bende ameliyat olmaktansa bunun faydalı olabileceğini düşündüm.

Çarşamba günü anestezi ile işlem yapılacak.Ameliyat düşüncesindense şimdi biraz daha rahatım.

Bu işlemi yaptıranlar var mı aranızda?
merhaba bu işlemi nerede yaptırmıştınız ?

X