Çıkmazlardayım.. ne olur bana akıl verin

cikmazlar

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2016
35
12
31
Selamlar herkese,

tarafsız yorumlara ihtiyacım var ama pek fazla dertleştiğim arkadaşım yok, ayrıca arkadaştan bu tarz konularda fikir alınması ve içimi dökmek pek bana göre değil ne yazık ki...

2 yıllık evliyim ,evlenir evlenmez hamile kaldım eşimle babalarımızdan yaşadıklarımız ,çektiklerimiz çok benzerdi ben ise hep evlilikten korkuyorum babamla yaşadıklarımızdan dolayı ama beni anlayacağını düşündüm o da bende, kimseye anlatmadıklarımızı anlattık hep bir birimize en derine indik ...
biz düğünü vs herşeyi kendimiz yaptık kredi çektik ,evimiz yok kirada oturuyoruz benim çalışmam lazımdı çalışmayı da severim, hamileyken çalıştığım yerim baya uzaktı 2-3 saat gidiş 2-3 saat geliş trafiği çekiyordum ve ayakta ,ayaklarım şişerdi eve geldiğimde eve kendimi zor atardım yemek yemeye bile halim kalmazdı eşim çoğu zaman evde olurdu ama eve gelir birde yemekle uğraşırdım 9-10 a kadar yine oturamazdım ,o dönem yetişemiyordum yani hem işe ,hem eve bi yemek yapabiliyordum ki onu da zor bela, eşim hiç yardımcı olmazdı sağolsun hep elinde telefon oyun kayınvalidem arardı akşamları evde olduğunu bildiği için ne yemek yaptın derdi eşime ,yardım et vs derdi hep aslında cocuklarını böyle yetiştirmek istemiş ama eşim nedense abileriyle alakası yok, fakat ben bunları hiç dert etmedim, hiç kavga etmedim birde üstüne o benimle kavga ederdi başlardı yok iş yapmıyorsun evde vs vs ben yine susardım kavga büyümesin diye ama ben sustukça o hep ben haksızım ondan susuyorum diye düşündü, aslında ben kavga olan bi evlilik istemiyordum hepsi bundan dolayıydı, bugun tartıştık ve halen sen o zaman evi temizlemiyordun diye kavga eder benimle, eskileri açar ama benim sabrım tükenti sanırım artık, susmuyorum susamıyorum, kendi görevlerini yerine getirmez çöpü o atardı bi atma sen derdi miğdem bulanırdı hamileyken ama kalırdı kokardı , daha çok bulana bulana atardım bu kez, aşkım çöpü atarmısın birde su al aşağıdan derdim tamam derdi aradan 1 saat geçmiş hiç tık yok kalkardım ben yapardım yine ama bunu niye diyorum cunku bunu hiç kavga konusu etmedim halende etmiyorum, hiç bir kavga da sen bunu yaptın ,şunu yapmadın demedim onu aşağılayacak hiç bir şey söylemedim, hakaret etmedim kavgadan sonra yüzüne bakacağım aklıma geldi hep ama o hiç bu şekilde davranmadı...

Üniversiteye başlamak istiyordum başla elimden geldiğince yardım ederim dedi, hadi kayıta gitmeyecektim kendi zorladı ısrarla götürdü kayıt oldum, ikinci öğretim okuyorum akşam okulum var, gündüz iş var şimdi kendi ofisimi açma hazırlığındayım hep cabalıyorum daha iyi olalım diye, birde evde bebek var yetemiyorum ve eşimin sürekli hiç bi şey yapamıyorsun vs vs demeleri artık benim pskilojımı bozmaya çalıştı sanki hiç bir şey yapamıyormuşum gibi düşünüorum sanki her şey yarım kalıyor gibi... Ona gelince sadece işe gider, kredi kartı borcu gelir bana gönderir msj geldi diye, faturalar gelir bana söyler, kira ödenecek bana söyler onca yükün arasında birde bu para işleriyle uğraşmak bile ağır geliyor çalışmadığım zaman bile böyleydi para sıkıntımız var ben bı sekılde ayarlıyorum ya onun rahatlığı var sanırım, bende düşünmesin birde ödemeleri diye hiç yansıtmıyordum ona ,çoğu gündüz evde benden daha çok evde oluyor ama yapmıyor en ufak kavgada eskileri açar ki o zamanda hamileydim cidden halim olmuyordu aynı anda kırk şeyi yapmaya çalışıyorum ne olacak temizlik eksik oldu sen yardım et yok ben yapıcakmışım neden o yapıcakmış sanki evin banka matiği ve hizmetcisiyim, annesi burada işte hep evde o bişeyler görüyor toparlıyor vs niye o yapıyormuş ben neden yapmıyormuşum, görünce zaten yapıyorum hep yanında değilim ne yapayım nasıl yeteyim anlamıyorum cidden, annesi bi şey demiyor allah yukarda bugunde kızdı mesela karışma bana yaparım ben sanane diye kızdı kadın elinden geleni yapıyor...

anlatırken o kadar kafam dağıtıl ki neyi anlatayım bilemedim, her kavgada küfür eder bugünde kalktı dedi ki ben zaten güvenmiyorum belki de çocuk benden değil ,bunu yazarken bile öyle zorlandım ki bu yaptıkları yüzünden hiç bir şey yapasım gelmiyor o kadar bıktım ki her şeyden ,sorsan onun hıc sucu yok hep ben sucluyum,hep hatalıyım ,her şey benim yüzümden oluyor ,o kadar aptallık ettim ki bunca borcun bile altına girmeye hiç bir şey için değmeyecek nankör bir adam için... ben ne kadar hatalı olursam olayım insan karısına bunları söylüyorsa birazda kendi hatalarına bakmalı diye düşünüyorum yalnış mı düşünüyorum? çok mu önemli temizliğe yetememem ama bir çok şeye yetiyorum senin görevlerini de yerine getiriyorum sen işe git gel eline al telefonu oyun oyna hiç evlenmek isteyen biri değildim keşke öyle devam etseydim ,oğluma da üzülüyorum benim yaşadıklarımı yaşıyor babamın bize yıllarca yaşattıklarının aynısını yapıyor hiç mi değişmez kader, baba neyse koca da o mu cidden

birde annesine sarılmıyor muşum, öpmüyor muşum ben yalandan bi şeyler yapamıyorum en ufak bi saygısızlığım olmadı şimdiye kadar kendi annemden çok ilgilendim annesiyle, hasta oldu hastaneye gitmek istememesine rağmen götürdüm, baktım ,gezmek istedi gezdirdim, hediye aldım vs tamam sevgi bekleyebilir ama ben yapamıyorum artık babamdan sonra yapamıyorum gideyim birine sarılayım canım cicim diyeyim öpeyim vs, birbirine aşk sözcukleri söyleyen kızlardan hiç olmadım olamıyorum ama konuşuruz ,gülüşürüz, espri yapar alınmam gülerim hikayeler anlatırım dinlerim kendi oğlu oturur güyya dinliyor elinde telefon ben başka bi şeyle ilgilenmem saygısızlık olmasın diye dinlerim anlattığını anlamam çoğu kez ama dinlerim yani elimden geldiğince gayret ediyorum

Kızmayın ama hep alttan almanın nihai sonucu Keşke kendinize de biraz değer verseniz
çok haklısınız aslında kimseyi alttan almam ,bi sorunum varsa otururum konuşurum açık açık çözüm aramaya çalışırım ki başlarda da öyle yapıyordum sakinleşince aşkım bak sen böyle yaptın ama dinlemedin bile vs vs diye sorun varsa çözmeye çalıştım hep ,annemle babamın evliliği gibi olmasın istedim kavgalar etmeyelim dedim, ama ben sinirli isem kesinlikle alttan almaz ve ben haksız yere yüklendiysem hemen özür dilerim kin tutmam uzatmam şimdiye kadar hiç özür dilemedi hep ben adım attım toparladım ama ona göre o toparlıyormuş bi şey demiyormuş o yüzden barışıyormuşuz

Eşiniz kolaya alışmış .çok fazla sorumluluk yuklenmissiniz...fazla fedakarlık fazla vefasizlik getirir.eşinizdeki durum bu..

Ev isine yardim etmedigi gibi laf etmek de nedir.
Keske bukadar alttan almasaydin resmen tepene binmis adam. O kadar titiz ise bi yardimci alin eve yada calisma bosver o baksin madem sana.

Bu arada cocuk benden oldugu ne malum lafina şok oldum resmen. O lafa ne cevap verdin Allah askina?

Bukadar ezdirme kendini yaa

Ata erkil toplunun sonucları bu oluyor işte evlik demek kadın hizmetci,erkek satrıazam,demek degil eşinizin alt beyindeki çöplük zihniyet bu malesef.
Evlik hayatın her alanını paylaşmak demek en azından elinden geleni yapması lazım sizi anlaması lazım her konuda...
Bundan ziyade ben şuna konuya daha çok takıldım "sana güvenmiyorum bu çocuk benden degil " demek herşeyden çok onur kırıcı bunu nasıl söylemesine izin verdiniz

senden değil madem topla eşyalarını defol git dedim bu sefer çevirmeye başladı

Herşeye sabrınızla davranmışsın bu konuda tebrik ederim gerçekten herkesin harcı değil Anladığım kadarıyla Dağınık bi yuvada büyüdüğünüz için yuvanız için Herşeye Göğüs germişsiniz ama eşinizin o çocuk benden değil Lafı çok ama çok ağır insan eşine nasıl söyleyebilir bunu

Okurken içim şişti yeminle.bu nedir yaa hayran kaldım sabrınıza Rabbim yol göstersin size tez zamanda inşallah zor gerçekten herşeyi alltan almak

Eşinizi bu hale siz getirmişsiniz. Zaten meyili varmış. Çok üzüldüm halinize. Sorumsuz bir eş ve her şeyi gereksiz yüklenen siz! Nasıl yürüyecek bu evlilik?

öyle kesinlikle bir gün yatak çarşafını değiştirdi diye etmediği laf kalmamıştı bende görünce sevindim sağol hayatım diyecektim ama adamın demediği kalmadı ,ağzından çıkanları tutamıyorum ne yazık ki ama o andan itibaren zaten bitti benim için topla eşyalarını defol git o zaman bu evden dedim bu sefer çevirmeye başladı ,yok bence sen anne değilsin için de sevgi yok vs ,bebeğimin her şeyini düşünen bi anneyim ben yediklerinden, içtiklerine, kullandığı oyuncaklara vs sürekli ilgileniyorum evdeyken keşke evlenmeseydim keşke... ama oğlum oldu işte tek güzel tarafı bu...

Kendi kendine yetebilen bir kadinsin, neden cekiyorsun bu adam(!)ın kahrini. Cocuk icin mi? Babasi bile oldugundan suphe duydugu cocuga babalik etmesin zaten.

hayır çocuk için çekmem asla cunku her zaman annemin bizim için babamı çekmesine çok üzülmüştüm ve bize ya da bi yerde sizin için katlandım dediğinde çok üzülüyordum aslında kendine de bize de eziyet çektirmişti çok zor dönemlerden geçtim o zaman aynı şeyleri çocuğuma yaşatmak kesinlikle istemem, sorun çözmeye yönelik oldum belki çözülür ben hiç babamla vakit geçiremedim hiç baba kız olamadık halen görünce içim sızlar oğlum babasıyla olsun aynı şeyleri yaşamasın elimden geleni yapmak istedim aslında

kesinlikle öyle ve ben çok inandım babasının annesine çektirdiklerini kesinlikle yaşamak istemez diye söylüyordu da ama babasını ibret alan biri değil örnek alan birisi bence. yaşadığı travmalar aslında fark etmeden onu babası gibi yapmış sanırım

Eşinizi bu hale siz getirmişsiniz. Zaten meyili varmış. Çok üzüldüm halinize. Sorumsuz bir eş ve her şeyi gereksiz yüklenen siz! Nasıl yürüyecek bu evlilik?

bende bilmiyorum ne yapacağımı da bilmiyorum kafam karma karışık sadece çok bunaldım artık, zaten artık alttan almıyorum dolayısıyle hep tartışma halindeyiz ,ben ki beni ölesiye sinir etse bile başkasının yanında ağzımı açmazdım şu an nerde olduğumuz bile önemli değil kızıyorum kendimi kontrol edemiyorum

Adam hem tembel hem saygısız hem de fesat. Çekmek için ne gibi bir sebebiniz var?

Ya düzelirsin ya da kapı orada demenin vakti gelmiş sanırım. Belki çark eder de düzeltmek için çabalamaya başlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…