Börekler CIG börek (resimli)

ilayda26

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
922
3
Yumurta, tuz, kab. tozu ve suyu yoğurma kabına koyup, un ekleyerek sert bir hamur yapıyoruz. Hamuru beze halinde yuvarlayıp 5 dakika dinlendiriyoruz. Oklava veya merdane ile kalın bir yufka şeklinde açıyoruz. Üzerine fırça ile 2 yemek kaşığı yağı sürüp, yufkayı rulo şeklinde sarıyoruz. Bu şekilde 14-15 parçaya kesiyoruz. Her parçayı bu şekilde iki tarafından elimizle büzdürerek minik bezeler haline getiriyoruz. Bu küçük bezeleride kahve fincanı tabağı kadar açıp, yarısına peynir koyup, kapatıyoruz. Çatalla bastırarak uçlarını açılmayacak şekilde birleştiriyoruz. Kızgın yağda her iki tarafı pembeleşene kadar kızartıyoruz.

yarimcave9.jpg
[/URL][/IMG]
yarimca1uq7.jpg
[/URL][/IMG]
yarimca2wb0.jpg
[/URL][/IMG]
yarimca3uz9.jpg
[/URL][/IMG]
yarimca4qb1.jpg
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:
bunu bende yaparim be guzel olur ben kiymali ispanakli aklina nasil gelirse koyarim elime ne gecerse icine hahhaahha amma acim nan ellerine saglik kiz baya hamaratsin be bunlari yapip yiyorsan ve kilo almiyorsan bravo vallaha

bunu bende yaparim be guzel olur ben kiymali ispanakli aklina nasil gelirse koyarim elime ne gecerse icine hahhaahha amma acim nan ellerine saglik kiz baya hamaratsin be bunlari yapip yiyorsan ve kilo almiyorsan bravo vallaha

Saol kizzz, ben tadarim sadece baskalarina yediririm. kilolari sadece hamile dönemde aliyorum ben yoksa bir verdikten sonra gram almam çok sükür. Seviyorum mutfak islerini napayim, hobbim iste:sm_confused:

yaa süper görünüyor
ben de kıymalısını çok severim
hatta acaip severim
dur bir dk avcumu yalıyım da sütüm kaçmasın(emziriyorum ya):)))))))))))))))))))))))))
çok canım çekti aaayyy

yaa süper görünüyor
ben de kıymalısını çok severim
hatta acaip severim
dur bir dk avcumu yalıyım da sütüm kaçmasın(emziriyorum ya):)))))))))))))))))))))))))
çok canım çekti aaayyy

Ayyy kiyamam emziriyormusun??? kiz yanimda olsaydin yapip yedirirdim, vallah (sevapmis) Bu ara bebegin hayirli olsun. Hayirli evlat olur insallah. Allah anali babali bûyütsün:ecrin_bebek::asigim::nazar:

kıymalısının ,malzemesini öğrenebilir miyim. içine neler koyuyorsunuz. kıyma çiğ mi.....

Ayyy kiyamam emziriyormusun??? kiz yanimda olsaydin yapip yedirirdim, vallah (sevapmis) Bu ara bebegin hayirli olsun. Hayirli evlat olur insallah. Allah anali babali bûyütsün:ecrin_bebek::asigim::nazar:

canım benim Allah razı olsun yemiş kadar oldum
iyi dileklerin için teşekkür ederim

Arkadasim su senin cig böregini yapiyorum.
Hamuru dinlenmeye biraktim.
Hic cig börek yapmamistim.Bitince
resmini koyarim.

Ilaydacim,cig böregini yaptim,su an
yiyoruz.Vallahi cok lezzetli.Cok ta kolay.
Tesekkürler canim.

dsc02137pd3.jpg

Son düzenleme:
of bacim bune ya ,aksam aksam canim cekti valla............yakinda dogum gunum kafaya koydum bunu yapicam,tabi senin yaptigin kadar guzel olmiycagi kesin de.........

bacim yukarda kiymalisininda malzemelerini ve tarifini vermissin,kiyma ,sogan hepsi birliktemi kavrulcak,yoksa sogan kavrulup kiyma cigdenmi borege serilcek,,,,

teyzemde yapardida o cigden koyardi heralde kiymasini diye biliyorum ama.......

bacim yukarda kiymalisininda malzemelerini ve tarifini vermissin,kiyma ,sogan hepsi birliktemi kavrulcak,yoksa sogan kavrulup kiyma cigdenmi borege serilcek,,,,

Canim benim dene, çok basit, kiymalisini istiyorsan, once sogan kavur bir iki dakika sonra kiymayi at, onuda kavur iyice piseseya kadar, sonra tuz, karabiber, istedigin baharati atabilirsi. Iç harci soguyunca koy hamurun içine . Kolay gelsin, resim beklerim ama yerimseniben

AZeri kiziiiiiiiii, çok güzel yapmissin, kiz vallah benide canim çekti, bende aksama yapayim dur hele. Ellerine saglik çok guzel gozukuyorlar. begenmenize sevindim inan.

bende çiğ böreğin içinin çiğden konulduğunu duymuştum. eski bir komşumuz çiğden olur,adı üstünde çiğ börek, malzeme çiğden konduğu için, o adı vermişler demişti.......

X