Çift Terapisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

themis not so far

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2019
22
8
Hanımlar, iyi günler.
Umarım sağlığınız ve keyfiniz yerindedir.
Nişanlım ile 15 aydır çözemediğimiz bir problem var. Ben sürekli geçmiş konuları açıyorum çünkü aşamıyorum, o ise sanki bu konu için hiçbir şey yapmıyor. Biz de bu sebeple çift terapistine gitmeye karar verdik.

Ankara’da bildiğiniz/güvendiğiniz birilerinden duyduğunuz bir uzman önerisinde bulunabilir misiniz?

İyi günler diliyorum.

Konu tek taraflı gibi geldi bana. Yani geçmişte ne yaşandı bilmediğim için böyle diyorum elbette. Geçmişi açıp unutamayan sizsiniz, bireysel terapiyi denedinizmi?

Konu tek taraflı gibi geldi bana. Yani geçmişte ne yaşandı bilmediğim için böyle diyorum elbette. Geçmişi açıp unutamayan sizsiniz, bireysel terapiyi denedinizmi?
Bir şeyleri saklama, örtbas etme gayesi ile geçiştirme eğiliminde nişanlım. Ben oldukça detaycıyım, o ise daha yüzeysel... Evet, bireysel terapiyi de denedim bu arada.

Nişanlınızın geçmiş konularla ilgili ne yapmasını isterdiniz?
Esasen geçmiş konularla ilgili yapamayacağı tek şey geçmişi geri getirmek. Örneğin telefonunu saklamayabilir, yaşadığı ve düşündüğü şeyleri bana tüm şeffaflığı ile anlatabilir, sorumluluklara dair toplumun kabul ettiği ve benim de net olarak katıldığım normlara uyma eğilimi gösterebilir en azından çabalayabilir.
Benim de yapmam gereken birçok şey var tabi, yapmadığım.

Evet şimdi anladım sizi. Geçmiş geri gelmez haklısınız ancak sorunlar da halının altına süpürülerek çözülmez aksine büyür. Ayrıca anladığım kadarıyla sorumluluk sahibi de değil. Gitmekle isabetli bir karar vermişsiniz. Ankara da yaşamıyorum bilseydim mutlaka önerirdim. Umarım aranızdaki sorunlar çözülebilir.

Teşekkürler ilginiz ve dileğiniz için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…