Ciddiye alinmayan corona

an itibarı ile düğün salonları da kapatıldı zaten. düğün yapcak salon bulursa yapsın

canım seni gerçekten tebrik ediyorum kitabın tam ortasından konuşmuşsun. Telaş edecek bir şey yok ve şu an dünyanın en şanslı Milletiyiz. Devletimiz bu süreci mükemmel götürüyor. Devletimize yardımcı olmak için senin dediklerin çok çok önemli. Çok teşekkür ediyorum sana.

Başka bir değişiklik yapıldı mı ya da başka yeni önlemler vs var mı?
AVM'ler hariç olmak üzere tüm cafeler, internet nargile vb cafeler,spor merkezleri, tiyatro sinema gösteri merkezi konser salonları, çocuk oyun alanları, lunaparklar yani insanların toplu halde bulunabilecekleri neredeyse her yer bu gece yarısından itibaren kapatıldı.

Siz gönderin.
Minikler birazcık evde sıkılacak.. kendileri tıp eğitimine ara vermediği için, çok bir kayıpları olduğunu sanmam
Aile yakını, bakıcı, izin kullanma, neyse çözüm bulunacak.
O Minikler okula gidecek diye,
O kadar öğretmen, servis şoförü çalışmak zorunda kalır.
Ardından her minik eve virüs taşır.
Ve yine yayılır
Bizim anaokulu uzaktan eğitim için ingilizce derslerini açtı.
Öğretmen herkese doküman maili attı.
Evdeyken yapılabilcek etkinlik örnekleri gönderildi.
Bir de zeka oyunları tavsiyeleri vardı.
Gunde 1 kere film, belgesel izlesinler. Gun bitti zaten.
Hala daha da derdin bu olduğuna inanamıyorum

Ateş vücudun verdiği bir tepkidir, eğer vücut bir enfeksiyonla karşılaşır ve bir zaman sonra onu sınırlayamazsa ateşin yükselmesi ile birlikte diğer organları uyarır, savaşçı hücrelerin çoğalmasını sağlamaya çalışır, damarları genişletir vs ve bu şekilde kendince sınırlamaya çalışır. Sizin farenjit dediğiniz belki sesinizi yanlış kullanmanızdan, sıcak soğuk tüketimlerinizden, allerjik veya reflü şikayetinizden olabilir. Her mikroba her karşılaştığınız ve verdiğiniz tepki aynı olmayabilir. Mutlaka probiyotik kullanın derim. Ara ara mevsim geçişlerinde uzayan şikayetler olabiliyor.
Bir az önceki bayanda bir haftadır şikayeti var ve ateşi yok. Dolayısı ile ateşten bahsederken klasik bağışıklığınız iyi ki ateşiniz var demedim. Kanser hastaları bile nötrofil sayıları düştüğünde enfeksiyonla karşılaşınca ateşleri oluyor.

El sıkmalıyım nedir allah aşkına şart mı şimdi
Offf biz boyle nolcaz bilmem

Diş hekiminin aletleri dezenfekte ayrıca ortamın ilaçlanıp ilaçlanmadıgını ogrenin veya siz gittiğinizde havalandırmalarını isteyin...diş hekimi zaten maske takıyor...bu arada virüsün tutunma süresi 20dk

Daha etkili derken?
Benim okuduğum Viyana Üniversitesinin bu söylentilerin fake olduğuna dair twitlerdi. Yeni açıklama ne diyor?
Aslında bu hastalıkta ateşi düşürmek doğru bir uygulama değil ama tercih edilecekse parasetamol karaciğer üzerinde biriktiğinden muhtemelen ilk tercih sebebi olmalı.
Çünkü ibufren böbreklerde birikiyor ve corona virüsü birçok organ yetmezliği yapsa da ilk vurduğu yerlerden biri böbrekler.
Mantık budur muhtemelen, bu benim çıkarımım.

Tabi benim yorumumu merak etmemişsinizdir ama mantıklı açıklaması budur ibu ve parasetamol seçiminde girilmesinde.

Şöyle konuşan insanlara bayılıyorum ya yemin ediyorum. Ne gerek var yağmaya kardeşim. Diyelim ki karantinaya alındık devlet bizi aç açına eve mi hapsedecekti. Yoo yine herşey için bir çözüm olacak. Ama bu stokçular yüzünden hem herşey fahiş fiyatlara satılıyor hem de halk içerisinde başka bir paniğe yol açıyor. Ne olur biraz sakin kalıp sadece gerekli durumlarda önlemini alarak sokağa çıkılsa. Ülke temizlense hastalıktan . Yine çıkıp gezeceğimiz günler gelir inşallah. Sadece şu günlerde ihtiyacımız sağduyulu olmak.

Tesekkur ederim bilgi icin. Reflu belirtim yok gibi normalde midem yanmaz ekşimez hic. Uzun zamandır sesime dikkat ediyorum bağırmam pek ama bu yıl bir türlü atlatamadim.
Korona şüphesi zaten boğazdan ziyade ateşle komplike sanırım o yuzden aklima gelmedi.

Valla bana bdv’deki corona konularından gına geldi. yorum yaparsam da tepki alıyorum. O yüzden susayım ben.

Sizi göz ardı edeceğim. Her konuda cins cins yorumlarınız var. İnsanları sinir etmek veya trollemek amacıyla bu siteye üye olduğunuzu düşünüyorum. Nickinizde ayak feministi gibi sapıkça bir nick. Profil fotonuz pentegram... Görüşleriniz, tercihleriniz beni pek tabi ilgilendirmez fakat gerçekten tuaf bir tipsiniz.

memnun olurum.

Yalan degil , kim dedi yalan diye bilmiyorum ama benim bulundugum ulkede paracetemol veriyorlar daha bugun eczanedeydim
Fransa'da bu tip bir açıklama yaptı ama bizler yine de ilaç kullanımı ve ilaç ismi, hangi etken maddeli ilaçlar kullanılmalı ya da kullanılmamalı diye bilgi vermeyelim.
Doktora danışmadan reçete edilmemiş ilaçlar kullanmayalım, bu virüse yakalanmamız halinde Sağlık Bakanlığı ve doktorumuzun yönlendirmelerini eksiksiz yapalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…