Tatlı Tarifi Cheesecake (Resimli)

txuxrkis

ömür törpüsü
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
300
2
46
Hem yapimi kolay hem de lezzetli bir tatli.(Tarifi oldugu gibi veriyorum ama altina koyulan bisküvi ve yag karisimini ben yapmiyorum.Denedim cok agir geldi bana).
Resimdeki de bisküvisiz olan.

4 yumurta ayrilacak fakat sadece iki yumurtanin beyazi kullanilacak.
Labne peyniri önceden dolaptan cikarilip oda isisi seviyesine gelecek.

Alt icin:
200 gr. Bisküvi
100 gr. Margarin
Ana malzeme:
750 gr. Labne peyniri
150 gr. seker
1 paket vanilya
4 yumurta
200 gr. krema

Bisküvileri robotta ezin.Yagi eritip ezilmis bisküvileri yogurup pisirme kagidi serilmis 26 cm.capinda kek kalibina bastirarak yayin.30 dk. buzdolabinda bekletin.

Labne peynirini derin bir kapta seker ve vanilyayla mikserle karistirin.Icine ayrilan 4 yumurta sarisini ve kremayi ekleyerek tekrar mikserle karistirin.
Ayrilmis olan 2 yumurta beyazini ayri bir kapta mikserle bembeyaz olana kadar cirpin ve peynirli karisima ekleyip tekrar cirpin.Sonra dolapta beklettiginiz kalibin üzerine dökün ve önceden isitilmis firinda 160 derecede 1 saat pisirin.Pistikten sonra firindan cikartmayin sadece firinin kapagini acik birakip 20 dakika bekletin.Sonra firindan cikarin.Buzdolabina koyabilecegiz kadar soguduktan sonra strechleyip buzdolabina kaldirin.En az 4 saat sonra islem tamamdir.Eger 1 gün dolapta kalirsa daha lezzeli ve sIm sIKI bir tatli oluyor.Tatli piserken önce kek gibi kabarir daha sonra yavas yavas söner.Birde firindan cikartirken ici cok yumusak olur.Bu da normaldir.

çok güzel görünüyor
benim de bir cheesecake denemem olmuştu ama yiyemedik
sanırım içine yoğurt konulmaması daha iyi oluyor senin tarifin gibi

bence üzerine marmelat ya da çikolata sos dökülürse daha şık ve leziz olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…