Cezalar yaptırım değil...

Rahşan affı gibi olmuş :KK52:
benim cezalarım yok görünmüyor,hepsi silinmiş :KK52:

Benim hoşuma gitmedi bu.
Kim olursa olsun (kendim dahil) karşılıklı tartışmalarda o topiğin tamamen amacı sapıyor ve öyle yorumlar oluyor ki hani hakaret değil ama saldırganca !Evet resmen saldırganlaşıyor yorumlarda..Bir başkası bunu okumak zorunda değil.O zaman devreye giren ban ''oh be sustular sonunda şimdi adam akıllı yorumumuzu yapalım'' dedirtip çok daha iyi bir çözüm oluyor.
Ne bileyim bence eski sistem devam etmeli diye düşünüyorum.

Benim hoşuma gitmedi bu.
Kim olursa olsun (kendim dahil) karşılıklı tartışmalarda o topiğin tamamen amacı sapıyor ve öyle yorumlar oluyor ki hani hakaret değil ama saldırganca !Evet resmen saldırganlaşıyor yorumlarda..Bir başkası bunu okumak zorunda değil.O zaman devreye giren ban ''oh be sustular sonunda şimdi adam akıllı yorumumuzu yapalım'' dedirtip çok daha iyi bir çözüm oluyor.

ceza puanı yüksek birisi olarak her nekadar sevinsemde aslında bende snın gıbı düşünüyorum o şekılde devam etmesin ama esnetilsin:26:

ceza puanı yüksek birisi olarak her nekadar sevinsemde aslında bende snın gıbı düşünüyorum o şekılde devam etmesin ama esnetilsin:26:

Valla sanırm 60 ceza puanım vardı ki ceza puanı skalasında yüksek mi düşük mü bilmiyorum ama en azından üyeye kendini bi topla gel mesajıydı bu.
Üyelere ban değilde başka forumda denk gelmiştim o konuya yorum yapması bir süreliğine engellenebilir mesela ? Bir fikir sadece.

cezalarımız silindiyse yeni doğmuş bebek gibi tertemiz kk hayatımıza başlayabiliriz umarım hepimiz için hayırlısı olur.

Zaten polemiklere mune gerekli toleransı gösteriyor..Daha fazla tolerans gösterirse olacakları hepimiz tahmin ediyoruz.
Fikir alışverişi şeklinde giden konuşmalara tolerans gösterilmeli..Sidik yarışına ve kişisele dönmüş tartışmalar yine anında cımbızlanmalı bence:26:

Yapanin eline saglik. Ceza sistemi konusunda soyle bir onerim var. Herkes yazdigina gore Ceza almali bence. Misal polemikten Ceza alan ilk cezasi degilse gunlerce banli kaliyor. Ama hakaret eden biri ilk cezasiysa kisa surede donuyor.

Bence saygisizlik yapmanin hakaretin polemigin geyigin ayri ayri belirli surelerde cezalari olmali. Geyik yapana 2 gun olsa mesela saygisizlik yapana 10 gun.Toplamda 100 gun Ceza alanin uyeligi silinir. Boyle daha caydirici olur diye dusunuyorum. Bilmem katilir misiniz?

Ben de benzer bir öneri getirmiştim..Bence de böylesi çok daha iyi olur..

Valla sanırm 60 ceza puanım vardı ki ceza puanı skalasında yüksek mi düşük mü bilmiyorum ama en azından üyeye kendini bi topla gel mesajıydı bu.
Üyelere ban değilde başka forumda denk gelmiştim o konuya yorum yapması bir süreliğine engellenebilir mesela ? Bir fikir sadece.

Merhaba
Böyle bir arayış içindeyiz bizde ki yapı toplam ceza puanına göre cezalandırma bunu 1 güne indirgemeyi planlıyoruz. Zaten daha taslak sistemin ceza uygulamasına bakıyorum bir taraftan nasıl opsiyonlar var diye. Saldım çayıra mevlam kayıra gibi bir durum söz konusu değil ama gülücük yapıp ceza alanlar da sanki kader mahkumu gibi oluyor.

olabılır :26: bende başka bi forumda denk geldım orda konu acmak bıle yasak bisürü kriterleri var yok şöyle olmaz yok böyle olmaz diye orasıda baya buyuka ama bu kriterlerden dolayı üye kalmamış bi konu forum takıpte 1 haftadan fazla kalıyo:KK1::KK1:

ben de böyle düşünüyorum. bundan önceki banımda tartıştım bir üyeyle üslubumda kötü değildi ama 10 gün ceza almıştım
tabi 10 gün olmasının sebebi ceza puanlarımın yüksekliği.
bence ceza puanına göre değil de yorumun içeriğine göre süre verilmeli.

mesela hakaret olunca daha uzun süre banlanmalı.

toplam ceza puanına göre cezanın hata olduğunu gördük örnek vereyim

2 üye de karşılıklı birbirine maymun dedi. Ceza puanı sıfır olan 1 gün ceza alırken ceza puanı geçmişte 20 olan 3 gün ceza alıyor.

buna çözüm üretmeyi planlıyoruz. 1 gün uzaklaştırma ideal gibi zira 2 saat sonra her şey yatışıyor...

Ben de son girdiğim polemik yüzünden ceza almıştım. Polemik bile değildi. Farklı düşüncelere sahip bir üyeye birbirimizin ne düşündüğünü söylüyorduk sadece. Bu polemik olarak değerlendirilmiş. Ama üslupta hiçbir sıkıntı yoktu bence. Hala bence diyorum çünkü çok uzun süreli bir ceza olunca. Defalarca yazdığım cümleyi okudum okudum ters bir şeyler aradım bulamadım. Sanırım suç potansiyeli görüldü bende. Çünkü başka bir şey bulamamıştım yazdığımda. :) Bununla ilgili mail attım yönetime, mailime cevap gelmemişti ama bu en güzel cevap oldu bence. Teşekkür ederim.

Küfür ve hakaret, terbiyesizce aşağılamalar olmadığı müddetçe cezaları fazla katı buluyorum. Özellikle bu dönemde ortam kızışık olduğundan cezalarda çok bonkör davrandınız. Bundan sonra karşılıklı olarak hepimiz daha dikkatli olursak sorun kalmaz diye umuyorum.

Tabi ceza puanı sıfır olan da ayrıcalıklı olmalı öncelikle yaptığım ;

Bütün Kullanıcı Grubları K.A.D. 10 Puanlar 1 Gün
Bütün Kullanıcı Grubları K.A.D. 50 Puanlar 2 Gün
Bütün Kullanıcı Grubları K.A.D. 100 Puanlar 3 Gün

olarak güncelleme yaptım.

toplam ceza puanına göre cezanın hata olduğunu gördük örnek vereyim

2 üye de karşılıklı birbirine maymun dedi. Ceza puanı sıfır olan 1 gün ceza alırken ceza puanı geçmişte 20 olan 3 gün ceza alıyor.

buna çözüm üretmeyi planlıyoruz. 1 gün uzaklaştırma ideal gibi zira 2 saat sonra her şey yatışıyor...

Evet işte bu durum dengesizlik yaratıyor..Benim 90 puanım var, ben atıyorum 15 gün ya da 1 ay ceza alırken polemikten, yeni gelmiş ablam 1 gün alıyor..

5-6 sene önce bir sitede admindim vbulletin tabanlı, orada sisteme ceza nedenleri tanıtılmıştı ve sistem o seceneği işaretlediğinizde süreyi ve puanı kendisi koyuyordu..

polemik/tartışma - 5 gün- 30 puan
konu dışı - 1 gün - 10 puan gibi..ceza süresi bittiğinde puan da expire oluyordu..taraflar eşit sürede banlı kalıyordu böylece.

ağır hakaret ve küfürlerin puanları yüksek olabilir ve o puanlar süresiz olabilir mesela..

Son düzenleme:
Benim hoşuma gitmedi bu.

bende eskisi gibi devam etmesinden yanayım, hatta bence daha sıkı olsun cezalar, bazen üyeler o kadar kendini bilmez o kadar tahrik edici oluyor ki, giderken kendiyle beraber 10 kişiyi birden götürüyor
mesela aptal, cahil demekle, bu iki hakareti 10 paragrafta söylemenin bana göre hiç bir farkı yok, işte bu iki kelime direkt kullanmayıp 10 paragrafta dereden tepeden lafı dolaştırıp yazan da ceza almalı.
üye mesela geliyor, kasabanın şerifi, çok kültürlü üst düzey bi insan havasında herkesi kontrol etmeye çalışarak, uzun uzun yazıp diğer üyeleri tahrik ediyor. Tahammül edebilen var edemeyen var. Gerçi ben edebiliyorum, çünkü bu üyeleri biliyorum, tesadüfen yazdıklarını göz gezirmediysem direk okumadan diyer yoruma geçiyorum, görmüyorum yani.
ayrıca kesinlikle hakaret olmasa bile polemiklerde ceza almalı, iki üye sayfalarca yazıyor, o başlık artık o iki üyenin başılığı kişisel hesaplaşma alanına dönüyor.

ayrıca bu bölümde yapışkan bi başlıkta kesinlikle ikinci üyeliklerin deşifre edilmesinden yanayım

benim fikirlerimde böyle bu konu da nacizhane
:13::13::13:

Son düzenleme:
Tabi ceza puanı sıfır olan da ayrıcalıklı olmalı öncelikle yaptığım ;

Bütün Kullanıcı Grubları K.A.D. 10 Puanlar 1 Gün
Bütün Kullanıcı Grubları K.A.D. 50 Puanlar 2 Gün
Bütün Kullanıcı Grubları K.A.D. 100 Puanlar 3 Gün

olarak güncelleme yaptım.

bu çok iyi olmuş bence
teşekkür ederiz

bende eskisi gibi devam etmesinden yanayım, hatta bence daha sıkı olsun cezalar, bazen üyeler o kadar kendini bilmez o kadar tahrik edici oluyor ki, giderken kendiyle beraber 10 kişiyi birden götürüyor
mesela aptal, cahil demekle, bu iki hakareti 10 paragrafta söylemenin bana göre hiç bir farkı yok, işte bu iki kelime direkt kullanmayıp 10 paragrafta dereden tepeden lafı dolaştırıp yazan da ceza almalı.
üye mesela geliyor, kasabanın şerifi, çok kültürlü üst düzey bi insan havasında herkesi kontrol etmeye çalışarak, uzun uzun yazıp diğer üyeleri tahrik ediyor. Tahammül edebilen var edemeyen var. Gerçi ben edebiliyorum, çünkü bu üyeleri biliyorum, tesadüfen yazdıklarını göz gezirmediysem direk okumadan diyer yoruma geçiyorum, görmüyorum yani.
ayrıca kesinlikle hakaret olmasa bile polemiklerde ceza almalı, iki üye sayfalarca yazıyor, o başlık artık o iki üyenin başılığı kişisel hesaplaşma alanına dönüyor.

ayrıca bu bölümde yapışkan bi başlıkta kesinlikle ikinci üyeliklerin deşifre edilmesinden yanayım

benim fikirlerimde böyle bu konu da nacizhane
:13::13::13:

bunu bende cok ıstedım hatta konuda acmıstım ama malesef bu yapılmadı en cok bu yapılsın ıstıyorum:KK31:

X