Mutfak Dekorasyonu Çeyiz Eşyası Hakkında Herşey ( Mutfak Araç ve Gereçleri )

Merhabalar, emsanın çeyiz seti ile Hisarın çeyiz seti ararsında kaldım. Emsanın fiyatı daha uygun ama eski kalitesi yok diyorlar. Sizce Emsan alsam sorun yaşar mıyım? çok teşekkürler...

Arkadaşlar yardımcı olrsanız çok seviniirm.. Nerden konu açaçcağımı bulmamdım. Umarım burdan sesim duyulur :)

bende tüm çeyiz setimi hisardan aldım çeyiz topiğimden bakabilirsin canım aynen emsanın eski kalitesinin kalmadığını duyuyorum bende hep çevremde ilk olarak jumbo sonrada hisar deniyor bencede jumboya gücün yetmiyorsa hisar al :KK31:

eminönünde ki mağazaların adlarını yazabılırsınız kızlar msj atmanıza gerek yok sıkıntı cıkmıyor
hem yazılsın kı tum arkadaslar öğrensin

Merhabalar, emsanın çeyiz seti ile Hisarın çeyiz seti ararsında kaldım. Emsanın fiyatı daha uygun ama eski kalitesi yok diyorlar. Sizce Emsan alsam sorun yaşar mıyım? çok teşekkürler...

kesinlikle öncelikle jumbo sonra da hisar hisar da pahalı derseniz korkmaz. ben aylarca araştırdım o schafermış esseymiş emsanmış hepsi çinde üretiliyor. porselen de güral ve kütahya belki onda schafer tercih edilebilir.
ben çelikleri korkmazdan aldım hepsiburadadan perla 4lü seti 135 tl ye almıştım. porselenleri schaferdan almıştım. 580 tl fine bone kare. uygun olduğu için aldım. çatal bıçakları da ar yıldızdan aldım. 300 tl teşhir aldım ama pırıl pırıl.
araştırın arkadaşlar uygun ve kaliteli olsun inşallah ve güle güle kullanın :):nazar:

Arkadaşlar hepinizde özür diliyorum. Yurt dışında olmam sebebiyle mesajlara cevap veremedim belki biraz geç olucak ama hepinize cevap vermeye çalışacağım belki diğer arkadaşlar için faydalı olabilir :)

arkadaşlar schafer in tencereleri nasıl annem almış bana, çatal kaşık seti olarak da yargıcı diye bi marka almış fikriniz var mı lütfen söylermsnz,bi de beyaz eşya-mobilya konusunda da fikir ve önerinizi bekliyorum kuzular :)

Schafer in tencereleri iyidir marka olarak ama tercihiniz varsa jumbo veya korkmazdan yana kullanmanızı tavsiye ederim. yargıcı markaasını kaşık olarak ilk defa duydum ama bilmiyorum nasıldır normalde baharat takımları felan var ama kaşık takımı oalrak pek duymadım fakat çelik eşyasında önemli olan sizin kullanmanız dikkatli şekilde talimatları okursanız uzun ömürlü kullanabilirsiniz :)

pek çok ürün kafamızı karıştırıyor. benim kafamı da karıştıran çelik tencere ve çatal bıçak takımları veee porselen yemek takımı :KK43:

bi sitede korkmaz perla 4lü tencere seti gördüm. 150 tl cam kapaklı güzel görünüyor.
bernardo da da indirim varmış fissler marka korfu tencere seti 400 tl ye. 100 tl de hediye çeki veriyorlar.hem de alman markası ve bu firma srt tencere üzerine çalışıyormuş.
bugün de Eskişehirde bir züccaciyede Aryıldız tencere seti piramit model 300 tl nakit olur dedi.

kafam çok karışık hangisi bana daha uzun ömürlü olur bilemiyorum.

çatal kaşık olarak da nehir'in deniz modeli vardı 250 tl ye olur dedi adam nakitte.narin markasına da nehirden daha kalitelidir 300 tl dedi.
başka mağaza da aryıldız sorduğumda %50 indirim varmış 300 tlye fiore modeli 85 parça kutulu olur dedi.
bir başka mağazada da korkmazın da 300 tlye düz sadece 4-5 tane ucunda minik çizgisi olan kaşık çatal takımı var ya onu verecektisizce hangi tencere ve hangi çatal bıçak takımını almalıyım :KK43:((

kaşık çatallarda nehir iyi markadır. gözünüz kapalı alabilirsiniz. aryıldız eski kalitesinde hala çıkartıyormu bilmiyorum firma sahipleri değiştikden sonra kalitesi nasıl tam bir fikrim yok tencere de de korkmazın perlasına iyi fiyat söylemişler aryıldız da marka olarak iyidir dediğim gibi :)

Var mı yargıcı'nın çatal kaşık bıçak takımını kullanan ya da bilen, kızlar ?
12 kişilik sandıklı bi takım arıyorum aynı zamanda ince olmayan kaliteli ve ucuz bişey bakıyorum ama doğru düzgün bişey bulamıyorum.
Daha doğrusu gezip bakmak için vaktim yok zamanım çok dolu İnternetten de anlaşılmıyo :KK43: İstanbulda oturuyorum direk gidip alabileceğim önerdiğiniz bi yer, adres falan var mıdır?
Bilenler yardımcı olursa çok sevinirim

Canım alaca diye bir marka var eğer ucuz istiyorsan veya yetkin diye bir marka var bunlara da bakabilirsin :) eğer vaktim yok diyorsan bir cumartesi günü istanbuldasın madem ikitelli taraflarında istoç dan bakabilirsin :)

karaca yemek takımını çoookkk beğendim ama yorumlardann dolayı korkuyorum. Güral porselen mı alsam diye düşünüyorum. kare modelleri seviyorum bende. .sizce ne yapmalıyım :KK43:(

bence çeyiz için alıyorsanız beğendiğinizi alın sonuçda sanırım misafirlik olucak alıcağınız takımlar :) sadece kırmamaya dikkat edin :))

Merhaba, benim de merak ettiğim, bugün bir züccaciyeden Korkmaz tencere takımı (STRADA) ve çatal bıçak takımı aldım(KORKMAZ ELİTE).Tencerede defo var diye nakit ödediğim ürünü alamadım salı günü getireceğiz yenisini dediler.Eve gelip çatal bıçak setine baktığımda da hepsi görünümde iyi ama sadece yemek bıçakları tek tek poşetli değil (diğerleri hep poşetli) ve üzerlerinde korkmz yazmıyor.Alt kısımları ise daha genişçe geliyor.

Sizce bu ürünler iyi mi ? Ve bıçaklar bu şekilde mi oluyor? arayıp sorduğumda onun takımıdır değişiklik olmaz dediler.Fiyatları da Tencere seti :225 TL.Çatal kaşık:300 TL Fiyatları iyi midir ?Yoksa iade etmeyi düşünüyorum..

Teşekkür ederim

Merhaba Cnm Fiyatları dışarı mağazalarda o civarlarda diye biliyorum normal şartlarda korkmazda arıza konusunda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız bizzat biliyorum. eğer tencereniz gelmediyse fabrikada şu an üretimde yoktur. Veya sizin aldığınız mağaza fabrikaya göndermeyi unutmuştur. Eğer göndermedilerse bende bir şekilde yardımcı olmaya çalışırım. Korkmazın kaşık çatal takımlarına gelince normalde bıçakları poşetli oluyor. ve bildiğim kadarıyla altlarında korkmazın ismi yazmıyor. (tahminime göre bıçaklarda işçilik daha fazla oldğu için yapamıyor olabilirler.) eğer yine içiniz rahat etmezse o konu da da yardımcı olmaya çalışırım.

Merhaba. bende bişey sormak istiyorum.
bugun çeyizim için bi paket olusturup satıl aldım çokta içime sindi fakat burda okuduğum birkac yorumunuz kafamı karıstırdı.
tabiki çelik gurubumu korkmaz aldım baska düşünmedim bile.
yemek takımıda korkmaz beğenmiştim ama son anda karaca nın beyaz altın adında bi modelini aldım sade ve şık geldi gözüme. fiyat olarakta en pahalısıydı çatal bıcak takımı korkmaz almıştım ama yemek takımına uygun karaca gördüm daha güzeldi hemen onu aldım.
yani kısacası özetle.
çelik takımı;korkmaz
yemek takımı: karaca
çatal bıcak takımı: karaca.
hepsi 2013 modeli. sizce nasıl?
sizde deneyimlerinize bakarak karacayı pek önermemişsiniz eski yorumlarınızda. çok soru işareti kaldı şimdi aklımda.

Bana sorarsanız iyi seçimler yapmışsınız sadece ben marka olarak karacaya pek ısınamadım ama sonuçta çeyiz gönlünüz hangisinden yanaysa onu almanız her zaman önerilir :)

Selamlar,

Biraz uzun sürmüş olsa da tüm sayfaları okudum ödevimi yaptım. Şimdi sıra sorularıma geldii:) Öncelikle şunu sormak istiyorum. Tencere takımımı henüz almadım ama ben çelik tencere seti istemiyorum çünkü yemekleri yağsız/çok az yağlı yapmayı seviyorum bekar evimde de çelik tencereleri hiç kullanmıyorum hep teflon kullanıyoruz. Annemler de market indiriminde orta boy 3lü teflon tencere seti almışlar.
  • Ben de buna 3lü seramik tencere seti ekleyip 1 tane de çelik tencere alsam(derin tencerelerden) yeterli olur mu?
  • Seramik tencere setini nerden kaça alabilirim bilemedim. Moneta'yı öneriyorlar ama 7li seti çok tuzluya geliyor. Esse düşünüyorum alan arkadaşlarım çok memnun ama burada çok olumsuz yorumlar okudum. Korkmaz var bir de, renkleri çok güzel ama Esse'den biraz daha pahalı. Ne önerirsiniz? Çelik olarak 1 tane tencere alacağım ama yine de marka önerisi istiyorum.
  • Bir de küçük ev aletlerinde çok kararsızım. Bir yanım Tefal'ın 4.5 bar ütüsünü al diyor, bir yanım da boşver kazanlıyı Philips Azur'un iyi bir modelini al diyor. Bir yandan da Delonghi öneriyorlar. Siz ne dersiniz?
  • Son olarak da süpürgeyi Fakir almayı düşünüyorum ama burada kimse Fakir'den bahsetmiyor, kullanan arkadaşlar çok memnun ama Philips maratona o kadar para vermek istemiyorum başka öneriniz var mı?

Çelik tencereye temizlemesi de zor olur aslında teflon iyidir :) Derin tencerelerde seramik tencereyi iyi araştırmanızı tavsiye ederiz zira şu sıralarda boyalı teflon moda seramik diye milleti kandırıyorlar diye düşünmüyor değilim :) Korkmazn olabilir mesela :) Çelik olarak korkmaz veya jumboyu öneririm. şu an jumbo piyasadaki en kaliteli çelikten yapıyor tencerelerini ( türkiye piyasasında.) ve o yüzden de biraz fiytları yüksekdir :) Ben ütü konusunda philipsi öneririm uzun süreli kullanılabilesi :) Süpürge olarakda fakir iyi markadır tercihlerinizi gayet iyi yapmışsınız bende ek olarak arnica nın süpürgelerini de incelemenizi tavsiye ederim :)

henüz çeyizinde bir havlusu dahi olmayan ben erkek arkadaşımın annesinin beni arayıp artık şu işe başlayalım demesiyle yusuf yusuf edip bu konuda arştırmalar yapmaya başladım :18: .. tabi bir kadın olarak ilk aklıma gelen yer kadınlar kulübü oldu :21:. şimdi öncelikle bu başlığı açan arkadaşa çok teşekkür ediyorum konu başlığındaki bütün yorumları tek tek okudum ve bayağı bişeyler öğrendiğimi düşünüyorum yani en azından neyi ne marka alacağımı biliyorum :) şimdi bu konu başlığını azcık genişletip bir de bu çeyiz eşyalarını nereden aldığınızıda yazarmısınız yani fiyat araştırması yapanlar ne nerde ucuz hangi mağazanın outleti nerede gibi.. mesela bi arkadaşım kızkardeşini evlendirdi herşeyini kendi aldı ve şirinevlerden almış orası çok ucuzmuş bi arkadaşta eminönü ucuz demiş bu tür bilgileride paylaşırsanız sevinirim :) takipteyim :KK53:

istoç u da tavsiye ederim :) en ucuz bulabilceğiniz yerler eminönü ve istoç genelde piyasa buralardadır.

canım bence mutfak grubunda seramik tencere tavada korkmazdan şamalı diye düşünüyorum. Bir ara şefleri düellosunda hatırlarsan sürekli korkmazın tavaları kullanılıyordu. Ben o zaman almıştım valla hiç bir şikayetim yok şuana kadar :)

katılıyorum size :)

X